Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 15:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Здравейте, днес поставих на 6-цата ми безжичен парктроник (без дупки в бронята) и ксенон. Реших да направя тема за да опиша всичко тъй като никъде никой не е описал как стават нещата и такива аматьори като мен да се уверят, че ще се справят сами.

1. Парктроник с безплатна доставка до България - дойде за 15 дни - струва 9 долара - http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 52122.html

Представлява електромагнитна лента, която се лепи от вътрешната страна на бронята.
Относно монтажа - сваля се един от стоповете, вътрешния мокет от ляво (има няколко копки) Задните гуми ги качих на 2 тухли, може и на бордюр, за да се вдигне малко. Легнах от долу зачистих с обезмаслител и след това със спирт вътрешната част на бронята. Залепя се лентата и си избирате в кой край да ви остане жицата - съответно и този стоп сваляте. През ламарината на стопа се прекарва жицата и се вързва към малкото модулче. Модулчето го залепяте някъде там, където Ви е удобно. От него излизат още 2 жици - едната отива към жицата на задната бяла светлина и се свърза там плюс със плюс и минуса със минус. А втората е едно говорителче, което се лепка където Ви е удобно в багажника.
Предимства:
- бърз монтаж - около час. В зависимост от организацията.
- цена 9 долара с доставка
- няма дупки, няма бормашини и т.н.
Недостатъци:
- обхватът е много малък. Започва да пиука на около 25-30см. от препятствието, което мен ме устройва.

2. Ксенон Н11, 55w 6000k. - 15 дни доставка до България - 17 долара - http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 78360.html

След обикаляне по местните ксенон магазини и пазари се уверих, че всички си ги купуват от този сайт и ги продават на тройни цени. Има и Cambus, и Мамбус и какво ли още не. Почват от 15-16долара и стигат до 40-50долара. Пише, че имат гаранция, но впредвид разстоянието и бавното обслужване - Гаранция - Франция разбира се, но като дадете 100лв. на някой магазин нормално да Ви даде 1 година гаранция дори и да ви изгори нещо Вие сте му платили 3 комплекта вече.
Относно монтажа - преди да монтирам парктроника и ксенона, реших да започна с ксенона, защото мислех, че ще го сложа за 15мин. Е да, ама се оказа, че за да бръкна да махна крушката трябва да сваля подкалника. Левият фар го оправих без да свалям подкалника, но беше доста тегаво. Иначе за десния нямаше как даже да ми влезе ръката до там, камо ли да боравя и с крушка - свалих подкалника и от там стигнах. Като цяло доста трудно достъпни се оказаха. Иначе, както всеки е чувал или гледал, обикновената крушка се маха, и на нейно място се слага ксеноновата. В моят случай с Н11 крушка не се пробива, лепи и т.н. както при другите. "Фасунката" си пасва точно без доработка. От крушката излиза жица до баластата. И от нея излиза кабел който се вързва за обикновения кабел, който е захранвал оригиналната крушка. Едната баласта я лепнах (двойно залепящо) за кутията с бушоните, другата я хванах за една метална планка със свинска опашка за да не шават много много. И тук ми отне около 1ч.
Сега ще изчакам да стане тъмно, че да ги пробвам как осветяват. И ще кача снимка. Предимства и недостатъци няма какво да пиша. В единия случай Ви излиза 30лв. и час монтаж, в другия карате на сервиз, кибичите 1 час да Ви го монтират и плащате 80лв., а пак сте загубили времето си. Единствено трябва да си изчакате доставката.

3. Габаритни w5w лед крушки - 15 дни доставка 2.5 долара 10бр. - http://www.aliexpress.com/item/10x-T10- ... 96693.html
Пробвах и 10-те - китайците ме изненадоха - всички работят ! =D>
Продаваха ми ги в магазина 2бр. за 4 лв. вие си правете сметката...
Сложиш 2 на габаритетите и 2 на задния номер. И тях ще снимам довечета.

Очаквам следващата седмица да ми пристигнат и дневните светлини тип eagle eye - http://www.aliexpress.com/item/10PCS-Lo ... 90713.html

Като ги монтирам и тях ще опиша и тях, че там ще си е по-трудоемко.

Надявам се да е полезно това за някой, който си няма понятие и се е чудил дали да си слага/поръчва разни такива неща..
Поздрави и очаквайте снимки!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 20:53 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Снимки от преди малко :D

Изображение

Изображение


Само габарити:
Изображение


Номера отзад:
Изображение

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 21:07 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Добре е станало със светлините, браво.
Дай след няколко дена ползване отзиви за парктроника, лъже ли се лесно, 25-30 сантиметра не е ли малко(трябва много бавно да даваш назад и докато писне да спреш).
При всички положения ще върши добра работа за парите си и лесния монтаж.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 21:18 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Абе пробвах го днес цял ден. Хваща и хора и дребни предмети, но наистина трябва бавно да се кара накрая, защото при 20-30см. почва да издава звуци. Но свикнах и основно разчитам на очите си, само за прецизни паркирания ще слушам него. Доволен съм много и от двете покупки. Точно това е което очаквах и отзивите на другите купувачи бяха такива.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 08:44 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Е чак пък никой нищо да не е писал по темата е EPS-a, айде моля ти се :D цък. При мен отне повече време инсталирането ... но при положение че свалях задната броня (и беше за първи път) се примирявам :)

Иначе резултата е доста добър. Като минус мога да кажа, че засича и капките от дъжд/автомивка и малко се ошашавва :)

П.С. като гледам и ти си купуваш разни неща от китайците .... вземем едни колективни поръчки да заформим :D

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 10:07 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Няма никаква полза от колективните поръчки в повечето случаи, освен ако не се поръчва в десетки бройки.
Даже е по-трудно, понеже след като пристигне при поръчващия, трябва да се организира раздаването на останалите, разплащане... При безплатна доставка в повечето случаи, упражнението се обезсмисля - всеки си чака стоката и си я взема от пощата.

Загледах тези електромагнитните преди време (за монтаж на ван за работни цели=ще се кара като служебна), но от пробно каране на кола с такъв забелязах неадекватно поведение. Вие потвърждавате. В крайна сметка монтирахме ултразвуков, малко пъти по-скъп, ~30лв с ДДС.

Разбира се, човек свиква с всичко - някога карахме дори без огледала, сега ако нямам камера/дисплей се чудя как да паркирам. :D

Приветствам усилията да се опише монтажа!

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 10:27 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами темата е доста обща и обширна която си направил, аз доста рових и търсих за парктроници, но не можах да попадна на нея. А да попитам без сваляне на бронята не можеше ли да го лепнеш, защото процедурата си е гадна иначе..?
Относно китайците - доставката е безплатна, дали ще поръчаш 1 или 5 неща, няма значение. Само дето ще си плащаме Еконт такси помежду ни и пари по сметки и т.н. Усложнява се много. Иначе съм им голям фен, доста неща съм поръчвал от този сайт и установявам, че голямата част от търговията в ebay и amazon и паралелно нашите сайтчета ОЛХ и базар се осъществява от aliexpress. Само дето чужденците продават с 10-20% надценка, а нашите лунгури с 200-300% :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 12:25 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Амиии исках да сложа EPS-a на максимално изпъкналата точка за да е най-достовена информацията която подава. Затова и трябваше да се сложи над номера точно което без да се свали бронята нямаше как. Другия проблем който имаше е че светлината за назад ми е на 5-тата врата и директен достъп от бронята към кабела нямаше ... затова и трябваше да се обикаля през кори, маншони и т.н. Играчка като цяло :)

П.С. що се отнася за джунджуриите от Китай ... вземем да направим една тема и който каквото мерне свързано с "глезотии за колите" да поства там. Даже може и да има връзки към теми за монтаж ;)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 14:10 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
VJS написа:
П.С. що се отнася за джунджуриите от Китай ... вземем да направим една тема и който каквото мерне свързано с "глезотии за колите" да поства там. Даже може и да има връзки към теми за монтаж ;)

Приветствам подобна идея.

gadnyara написа:
(за монтаж на ван за работни цели=ще се кара като служебна)

Чак и на служебната ли =D>, но вярно тя е по-истинската Мазда(оригинален Форд) :lol:

Иначе по темата donpeev, не беше ли по-добре 4300 да е ксенона, знаеш толкова е фабричният. С тези нови фарове и рефлектори и 55W ксенон предполагам дългите ти ще умрат от скука :)

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 17:07 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Относно тема за китайски аксесоари съм много ЗА, защото изкачат доста полезни неща.

Иначе и аз мислех в началото 4300к, но питах няколко китайци, обясних им, че искам яркост и добра видимост, а не гъзария и всички бяха на мнение ,че най-ярък и хубав като светлина бил 6000к и едва ли не въобще не синеел. И реших такъв да е. След време като изгори някоя крушка ще взема 2 крушки 4300к да видим как са.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 21:24 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Аз преди време взимах такъв парктроник, монтирах го и постоянно пищеше. После го разкачих и тествах по всякакъв начин, но продължаваше да пищи и накрая го изхвърлих. Може би съм попаднал на кофти бройка, но така и не сработи. Не ми се иска да дупча задната броня и се надявах, че този парктроник ще свърши работа, но не стана.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 12:15 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Яну 2015, 11:20
Мнения: 24
Местоположение: Кърджали
Извинявам се на колегата че пиша в неговата тема (да не отварям нова) и аз съм с намерение да си купя парктроник за Премасито та Ви моля, който е монтирал нека пусне някоя снимка за по-добра представа!Чудя се кой модел да взема, в смисъл да дупча бронята или не?Помагайте моля Ви с мнения и снимки!Предварително благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 15:02 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Този без дупченето, хваща само право назад, без отстрани. Също така почва да издава звуци на 20-30см. от препятствието. Което значи, че трябва да си нащрек и като изпиука да спираш. С дупките парктроникът хваща от доста голямо разстояние и хваща отстрани (както си монтираш датчиците де). Аз избрах без дупките понеже колата ми е нова и не исках да дупча и да се чудя дали цвета ще пасне и ще си личи много на бялото. Също така се и сваля бронята. Трябва си специален инструмент за дупчене и да мериш 5 пъти преди това.
С дупките е по-добър и прецизен, но монтажът е по-труден. Относно цената разликата е малка. Ако ти се дупчи - слагай стандартен.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 09:01 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Това за пишенето отстрани на Електромагнитния не съм съгласен .... моята лента е от единия край на бронята до другия край на бронята и отстрани на колата пак си лови ....

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2015, 09:28 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
VJS написа:
Това за пишенето отстрани на Електромагнитния не съм съгласен .... моята лента е от единия край на бронята до другия край на бронята и отстрани на колата пак си лови ....

А как се справя парктроника, когато паркираш успоредно и близо до ограда/стена и отзад има друга кола паркирана? Няма ли да пищи, защото отстрани си близо и така да не разбираш дали И отзад си близо :o

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015, 08:31 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Като цяло не може да очакваме чудеса от джаджа за 20 лв (още повече като я дават неточна в някой случаи). Като цяло разчитам на парктроника при доближаване на колата назад (скоро и напред :D) до други предмети. Гледам си огледала, оглеждам се и до сега не е имало произшествия. Все пак не разчитам на 100% на парктроника, за да паркирам колата .... ако беше така ... все едно да паркирам по слух :D Ако не се чуе нищо значи съм паркирал както трябва :mrgreen:

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015, 10:44 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
1. Благодаря на ДонПеев. Не знаех, че има такъв парктроник с лепеща лента.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна atana на 28 Сеп 2015, 08:23, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015, 18:20 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
atana, качи някоя снимка де, да видим как е станало.
Относно крушките, нито от ксенона, нито от лед габаритите и лед крушките на задния номер - ми светва нещо. Сменяй смело.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015, 18:40 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
atana
Качвай си, ако и каквото желаеш, аз ще съм първият дето ще ти каже ако нещо не ми харесва, но няма да е с лоши чувства знаеш, а и никой няма основания да критикува нещо, а сам да е направил нищо #-o
Както се вижда от темата на колегата идват интересни идеи, а ако всеки си ги стиска за себе си, файда няма за никого, даже и да не става идеята пак става :D , щото поне да си каже човек-Ей така НЕ искам да е! :ok:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2015, 09:03 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Парктроника не съм го залепил още.


Прикачени файлове:
2015-09-11 10.03.36.jpg
2015-09-11 10.03.36.jpg [ 226.2 KiB | Прегледано 19210 пъти ]
2015-09-11 10.00.10.jpg
2015-09-11 10.00.10.jpg [ 230.38 KiB | Прегледано 19210 пъти ]
2015-09-11 09.58.58.jpg
2015-09-11 09.58.58.jpg [ 190.58 KiB | Прегледано 19210 пъти ]
2015-09-11 09.53.12.jpg
2015-09-11 09.53.12.jpg [ 222.46 KiB | Прегледано 19210 пъти ]
2015-09-11 09.55.34.jpg
2015-09-11 09.55.34.jpg [ 101.94 KiB | Прегледано 19210 пъти ]

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна atana на 28 Сеп 2015, 10:27, променена общо 1 път
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2015, 18:42 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Екстра си ти, тая кукла как я гледаш, но това със седенето в гаража ме разби :rolling:
Парктроника го чакам и аз, тъкмо ще имаме повече хора впечатления.
Предпоследната снимка кефи много :D

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2015, 22:10 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
atana написа:
...Толкова го смятах, че съответстват 12W х 12 V =1А...


Здравей, колега! Всичко се е получило много готино. Аз също се загледах в проекторите на логото, които се монтират на вратите. Даже намерих и магазин в Пловдив, където се продават :)... Още го обмислям.

Надявам се, че в бързината да си отвориш студената биричка след дългия пост, си объркал знака в уравнението. За тези, които не знаят, би трябвало да е 12W / 12V = 1A.

Още веднъж хвала за резултатите!

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2015, 22:43 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
droida написа:
atana написа:
...Толкова го смятах, че съответстват 12W х 12 V =1А...



Надявам се, че в бързината да си отвориш студената биричка след дългия пост, си объркал знака в уравнението. За тези, които не знаят, би трябвало да е 12W / 12V = 1A.

Още веднъж хвала за резултатите!

Дето се вика 12W на(х) 12V си е 1А :D, грешка няма, или е печатна :D
По-скоро ти си в грешка, че в 10 сутринта студената биричка след кафето и айдее... :roll:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2016, 11:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Трябва качествен парктроник. Заден десен ръб не се вижда на трите огледала.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2016, 17:41 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юли 2015, 17:34
Мнения: 25
Местоположение: Бургас
Колега да те попитам какви крушки сложи на дългите светлини?Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2016, 20:10 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами сега си взех друг ксенон, че първият ми синееше и сега взех 4300к. , съответно синеещият го сложих на дългите. С 2 комплекта ксенон съм.
Ако някой ще си взима ксенон да знаете има различно качество на крушки и баласти (иначе всички са китайски разбира се). Заслужава си по-скъпото. Вторият комплект ми излезе почти 40долара. Същият с лепенки на xenon.bg >> http://xenon.bg/product/904/xenon-expre ... ntsia.html

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2016, 20:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Аз монтирах магнитния парктроник като залепих лентата в долната черна част на бронята а алуминиевата лента боядисах преди това черна. Захранването е от задната стоп светлина а пищялката вътре в салона при задната седалка. Сега трябва камера за задно виждане и dooble din отпред. Пипах парктроника с ръка докато работеше и след това вдигах книжки с ръка защото ми залепваха.
Паркирането го хваща на последните 25 30 см и лекува ревматизъм като страничен ефект.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 19:24 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колега, да те питам ти имаш ли автоматични светлини?
Т.е да ти се включва ксенона при всеки тунел, всяка по-мрачна гора и т.н

И някой друг ако знае, да сподели мнение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 20:13 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Автоматично пускане на фарове имаме и аз и atana при смрачаване/тунел и т.н. То си е заложено в нашето ниво на оборудване. Иначе аз отделно съм сложил реле за дневните ми светлини. С паленето на мотора, дневните се пускат и се гасят при пускане на фаровете. Съответно ако някой няма опция за автоматични фарове, може да си сложи такова реле за фаровете и да му светят при запален мотор.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 20:45 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Друга ми беше идеята, не е ли кофти за допълнително поставения ксенон, на който вероятно липсват някои компоненти, да се светка и гаси на всеки тунел, гора и т.н..
Щото една крушка е 100лв примерно, ако сменям всяка година......


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб