Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 11:50 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Фев 2016, 21:00
Мнения: 3
Местоположение: Бургас
Здравейте,
Искам да си сложа "модерен" тъч скрийн в Мазда-та. Изискванията ми са следните:
1. Да се управлява музиката от волана
2. Да се свързва с телефона
3. Да има други глезотий 8)

Разгледах из интернет и това, което намирам са Андроид таблети, покриващи тези изисквания, че и доста отгоре.
Работата е там, че 500-600 лв ми се струват адекватни за такова нещо. Моята Мазда, обаче не е предвидена за нещо с размери 2din. Гледах в UK някакви табла за по 300 лв (пластмасата само :shock: ).

Въпросите ми са:
1. Имате ли идея от къде може да се намери такъв панел, който да направи място за 2din аксесоар ?
2. Имате ли идея за друг начин, по който такъв екран може да се сложи и влиза в бюджета до 500-600 лв ?

Мерси предварително :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017, 10:09 
Offline
любител
2006 Mazda 6

Регистриран на: 27 Сеп 2016, 14:35
Мнения: 35
Местоположение: София
Колега моето решение беше по бюджетно и е подобно на това от клипа: https://endlessvideo.com/watch?v=cQfbF6KiE9U.

Разликата при мен е че не е постоянно закачен и го слагам само като пътувам някъде, защото основно го ползвам за навигация - 7" таблет пасва идеално.

Захранването съм го вързал към буксата за запалката с това ( https://www.aliexpress.com/item/Waterpr ... 0.0.Oxj9gk), като входа за USB-то съм го прекарал зад радиото и 3-те въздъховода и влиза отлявата страна на жабката (това е направено с цел да не се разпробива нищо). Връзката за USB-то към таблета е със стандартен USB кабел (за целта си поръчах по къс 20 см. за да не ми се пречка по дългия кабел)

Връзката от таблета към говорителите ми е с този модул (https://www.aliexpress.com/item/mksup-A ... 99673.html?) през AUX, който е прекаран аналогично, но рядко го ползвам защото във входа за USB-то на този модул съм пъхнал флашка с MP3-ки и там е запазено управлението от волана.
ВАЖНО: този модул при теб ще работи само след спойка L716 (по спомен се отнася за мазди 6 и 3 преди 2006 г които са без BOSE)- има много писано във форума.

Предимства и недостатъци:
+ евтин вариант - от 150 лв до ... - в зависимост от таблета.
+ управление на музиката от флашката през волана.
+ Лесно сваляне и ъпдейтване на навигация (ако ползваш гоогъл карти в офлайн режим), а при необходимост можеш да споделиш и интернет към таблета от телефона.
+ с модул ELM 327 с връзка през WiFi или Bluetooth и подходящ софтуер за андроид можеш да следиш данните от ECU -то, да следиш и чистиш грешки т.н.
- нямаш управление от волана върху таблета.
- препоръчително е от време на време да се разрежда батерията на таблета за да не се подуе. (това се решава чрез премахване на батерията, имаше някъде писано какво се прави, но трябва да е човек който разбира)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб