Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 147 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Май 2012, 23:19 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:36
Мнения: 30
Колеги и аз се предадох. Оня ден монтирах газов инжекцион Bardolini. Дано няма проблеми. Засега колата си върви както и преди. Няма никаква разлика в мощността. Като засека разхода ще дам още инфо. Единствения проблем засега е при зареждането. На Лукойл едвам успяха да ми сипат за 1 лв понеже нещо заяждаше. След това минах през ОМВ и там горе долу бързичко ми я заредиха, но пак казаха, че сравнително бавно се зарежда. Питах един познат - монтьорче и каза да си развия крановете на бутилката. Дайте съвет от какво може да е :?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Май 2012, 08:44 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Върни се в сервиза в който са ти я сложили и им кажи какъв ти е проблема, да я погледнат може и някоя тръба да са прегънали и да не може да се зарежда като хората.

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2012, 23:08 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
Аве тоя BSM как се пали принудително на газ?

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2012, 08:20 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Със 20секундно натискане на копчето (не съм пробвал дали директно ще запали на газ..,пробвал съм да я обърна на газпреди да достигне зададената Т зимата..,сега на 5сек почва да ми обръща на газ - така съм задал в софтуера - Т20 С и време 5 сек,след старта).,и по повод на разискванията в темата за Фобос - вече почти 3г нямам проблеми - а кабела за връзка с компа прашлясва някъде :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2012, 19:52 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:36
Мнения: 30
10/100 градско и около 8/100 извън градско. Толкова ми дава бардолинито. Малко е кофти понеже уредбата ми събира само към 16-17 литра, но не е болка за умиране :D По-важното е, че на бензин ми даваше 10/100 градско и 6/100 извън градско. Засега съм много доволен. Също така и проблема със зареждането вече го няма. Явно или пича на Лукойл нещо не е зареждал като хората или е било заради първото зареждане.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2012, 20:21 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Май 2007, 22:47
Мнения: 46
Имали някой с мазда 3 1600и с бардолини да ми прати неговата настройка, че неможе да се настрои мойта както трябва.

_________________
Mazda 3 1.6i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 12:45 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Здравейте, имам едно питане дали някой е обърнал внимание дали и при него е така, значи сега уйкенда ми се налагаше да пътувам, но понеже закъснявах и карах бързо почти през цялото време, значи на отиване колата ми даде разход да речем 9.7л/100км. като мога да кажа че през почти цялото време скоростта клонеше от 140 до 160 за около 240км. По обратния път си карах нормално по ограниченията 90-130 и ми даде разход 10.2л/100км. което ми е малко странно. Знам че има значение каква е газта защото първата беше ОМВ а втората Блуфорс на Петрол. Но пък и разликата в карането е осезаема. Което ме навежда на мисълта, че нещо в центровката на ГИ-то не е както трябва.

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 13:08 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Зависи как си засякъл горивото колега ако е пълно-пълно при газта това не дава реален разход.На различните бензиностанци и различните колонки налягането е различно една може да ти напълни повече друга по малко...отделно че клапата за спиране пълненето на газовата бутилка сработва различно.Реален разход можеш да засечеш на газ;слагаш 10 литра на празна бутилка зануляваш километража и караш докато спре.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 13:18 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Колега съгласен съм с теб но колкото и да не пълнят равномерно от празно до празно и на такава разлика на карането не е нормално да ми даде по малък разход в полза на по агресивното каране

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 13:43 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Ами и на мен ми се струва невероятно 8) защо разхода е в полза на високата скорост :? Първото което ми изникна е това :idea: ,иначе може на отиване да си имал попътен вятър а на връщане насрещен.Но за мен обяснението е това:разлика в зареденото гориво.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 17:09 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda Xedos

Регистриран на: 18 Фев 2010, 19:06
Мнения: 152
Местоположение: София-Пловдив
колега от горивото е просто не слагай на петрол, шел или еко... за газ говорим.

_________________
http://www.spritmonitor.de/en/detail/475750.html


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012, 08:31 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Това си мисля и аз че просто газта е била лоша. Аз си слагам само на ОМВ но какво да направя че в Свищов единствената бензиностанция е Петрол. Другите са някакви техни измислени и просто не ми се рискуваше. А по пътя натам ОМВ видях само на магистралата което е доста преди средата на пътя :)

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2012, 15:35 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2008, 14:39
Мнения: 59
При мен странно се увеличи разхода. Бутилката е 40 литра и преди обикновено изкарваше с 32-33 литра около 380 - 400 километра. Зареждам само на "РомПетрол". Сега вече втора бутилка изкарва само 300 километра. Не съм карал по други маршрути освен обичайния. На какво ли се дължи това? :lovemazda:

_________________
ПЪЛНО ЩАСТИЕ НЯМА !!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2012, 07:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2005, 22:21
Мнения: 197
Местоположение: софия
на пуснат климатика, да речем!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2012, 13:01 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2011, 12:22
Мнения: 30
Местоположение: София
От 2 дни и аз ползвам Бардолини ГИ (да се похваля де). За момента съм с бегли наблюдения, за 2-та дни ползване мога да кажа, следното. При студент старт трябват около 2мин на място и 1,5км в ход за да прехвърли, досипах на пълна бутилка 6,65л газ след минати 103км (на същата колонка от 1вото зареждане). При напън 3000оборота +++++ има лека разлика спрямо бензина, но не съм толкова претенциозен, разликата е минимална. Единствено ми е чудно при превключването от бензин на газ чувам едно леко издрънкване от към багажника, което вероятно отпушва някой клапан, това според вас дали е нормално ?! За момента мисля, че всичко е точно. Момчетата, които монтираха газовата искат да мина на контролен преглед след 1000км за евентуална донастройка, което ми се струва доста професионално от тяхна страна (вкл. желанието им да чуят отзиви от смяната на бензина с газово гориво). Монтирах я в Овча Купел зад Италианеца при Боби, ако разбира се някой се интересува. И така................ само някой да каже това с при превключването дали е окей, макар, че мога да питам и него, но реших да съчетая похвалата, отзивите и въпросите тук във форума.


П.П. Тъкмо ще дигна малко темата, че скоро не е дискутирано по нея :)

_________________
Mazda 323 F BA 1.5 16V 95'


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2012, 13:52 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
OK е,това е клапана при бутилката...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2015, 18:10 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2008, 14:39
Мнения: 59
Имам въпрос. Имам поставен газов инжекцион BARDOLINI (CARGAS). Мазда 626 /1999/ двигателя е 2,0 кубика 4 цилиндров. След диагностика беше установено, че температурния датчик на изпарителя не отчита коректно. Дава доста по-ниска температура от действителната. За смяната обаче трябва да се поръча и да се направят двеста километра с колата отиване и връщане. Та .. въпроса ми е дали може и от къде да поръчам такъв датчик и лесна ли е смяната му?

_________________
ПЪЛНО ЩАСТИЕ НЯМА !!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 10:19 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Малко да вдигна тая тема от пепелта, а дано някой колега сподели идеи за ГИ-то :)

Предистория:
ГИ-то е бардолини без ОБД монтирано на 323Ф БА 1.8 114 понита. Монтирано е при великите софгаз (ако имаше по-малък шрифт и с него бих им написал името на фирмата). До сега по ГИ-то са сменяни главно филтри (преди половин година разбрах, че има [url="https://lh3.googleusercontent.com/9kOzCYAsuBlT9SH2HXYAXRmRx8Zf8sCUentXnPZZwFhFr8rLgqxRphKMOSpqZw8th-z0-M_fmKKa9YrUwTCsr0dwzUdXikFQ9nIcEr0JHdW5uXwGtquQmso-E1PBUxCetFDUL_T8JTFHsTSKvgSbSa-ZJ5voe0dZsxNOVHi0jQdOZm9Qqw5lZ0PDjrT3EyOu6w1K19K0ZXio--NZw6HFUuF_amlxQ_q1Ug2nOTQZa3TS2gJo-39zSGgUC1u8beHsLj-Tjwd7hdkSca5Z-ezgS4GK_RJcTasN5K6aKHdcuC4m3i-KYswUnqJro-hOGq5CtFT5FcvPLmnjfJgajvgDBgJcotEFJqxCgYMbeunhDiBMIjJyHl5Ex8RW8qJPdcXcBXs1ts8PKQqhsU9JyTIECme6QK4gw7-RjjfYUbAzg_B6kmD_SbBdUIgJf4VTcEMPQ2bzTFnm5Al2O-xd0ja_qeiCPUE0sC2pmRGJ-nCzTL94ixeWTO4XO8FxTAizkxg1hmqA9TtpclXn8hb9dvCkclVqeesvrTp-rOOJCNRO5k8=w1368-h769-no"]филтър и на изпарителя[/url] и от тогава съм го сменил двa пъти). Един път ходих за рециклиране на рейка (пак при гореспоменатите), което ми излезе към 70 лв. :shock: при положение че после си намерих рейката чисто нова за 80лв. Рейката е RAIL (не знам колко ома ... някой ако каже как да разбера мога да споделя :)).

Имаме следните проблеми :
1. Паля колата студена. Загрява си нормално и превключва на газ. Карам си колкото карам, спирам на някъде за 5-10 минути и на следващото палене при опит да обърне на газ (клапана на бутилката се отваря), колата минава на бензин и започва да пищи зумера все едно няма газ.

2. Друг проблем, който забелязвам напоследък е че като ми свърши газта в бутилката системата не превключва на бензин, а продължава да се опитва да бута на газ .... съответно падат обороритите малко по малко ... и ме стяга шапката и пускам бензина.

Поздрави :)

P.S. За колегата преди мен .... може да разгледаш тоя сайт и евентуално да потърсиш изпарителя си ... и покрай него въпросния датчик. Снимай изпарителя или поне кажи какъв е ....

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 10:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Импедансът на бобините на рейката е надписан върху всяка от тях. Няма отношение към проблема.
Неадекватното поведение при смяната на горивата се дължи на дефект в датчика за налягане на газта.
Според мен, разбира се. ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 11:02 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Къде е тоя датчик и как да проверя дали е ок :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 11:18 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Е, как аз да знам къде е!? ;)
Някъде по тръбата на газта след изпарителя. Може да е комбиниран датчик, да мери и вакуума в колектора (MAP).

"Закачате му лаптопа" (страшен монтьорски лаф) с програмката на БСМ и следите какво е движението на газовото налягане в проблемните режими...
Има и по-професионални методи, но за целта, това ще изкара резултат.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 11:32 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Спокойно де ... питам ако знаеш :)

След изпарителя по тръбата не съм забелязал да има нещо ... после пак ще огледам, а може и да му закача лаптопа :D

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 11:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
То беше на шега, ама наистина няма как да знам къде са го сложили физически. Може дори да е в изпарителя. Трябва да се разгледа конкретната система.
Дори да не го намерите, софтуерно проследяване на поведението му ще отговори на въпроса дали наистина е от него.

Световните търсачки изкарват доста картинки за "Бардолини датчик за налягане"... Вижте дали ще си го познаете.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 13:13 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Мдамм видях как изглежда ... оставя да видя как се тества дали работи :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 19:08 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Най-лесно е със софтуера-кабела-лаптопа.
Следи се за стабилно dP (диференциално налягане),
ако липсва, се следи за неадекватно MAP (абсолютно налягане във всм. колектор),
ако в MAP не се откриват аномалии, остана да е от налягането на газта.

Присетих се, че за да регистрира шантави данни за P на газта в споменатите режими (това е сигурно), по-вероятната причина е по-скоро изпарителя, отколкото датчика. Т.е. изпарителят да не се справя вече добре.
Сутринта го бях изключил от вероятните причини, понеже не съобщавате за проблем с динамиката... Все пак, това е много по-често срещаната повреда - втвърдени мебрани на изпарител. На какъв пробег е?

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2015, 10:39 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Газовата е на 50-60 хиляди км горе-долу. Купил съм си мембрани за подмяна ... но за сега не ми остава време да хвана да разглобя и да ги сменя ... А и не знам дали има нещо което да се прецака като го отворя :)

П.С. Пиша ти едно Л.С. колега че гледам си по на ти с газовите ...

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2015, 22:46 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Айде пак с мойте глупости .... ето едно клипче как заглъхва колата при подаване на газ .... натискането на педала се случва при пропадане на оборотите .... някой да е имал подобен проблем и как го е решил ...



Sent from my SM-N9100 using Tapatalk

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 147 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб