Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2011, 00:56 
Offline
фен

Регистриран на: 27 Юни 2009, 19:28
Мнения: 183
Местоположение: стара загора
Здравейте колеги не намерих тема с подобна болежка в търсачката затова питам имал ли е някой с такъв проблем а той е- странно скърцане като натисна педала на газта все 1 стърже метал в метал и това е само на газ и започна 1 седмица след монтажа на ГИ от старата ми мазда на сегашната че на бензин не се държи колата е 626 гв 1999г 115 коня -ако някой каже как се лекува ще съм благодарен че нямам скоро път към пловдив -газовата е с компютър на каргаз,рейки и изпарител ловато и с тороидна бутилка на мсм-газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2011, 08:36 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Изпарителя какъв е ...да не е Zavoli ?...и при мен има от време на време такова нещо (само дето не е метал в метал по скоро като от някоя панта на врата :D ..получавасе когато натисна по рязко газта и не винаги (подозирам че зависи от някакви странични фактори като околна Т и атносверно налягане..преди време мислех да питам БСМ как мога да го елиминирам...ама не е постоянно като чвление..поне не при мен..)...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2011, 22:30 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 27 Юни 2009, 19:28
Мнения: 183
Местоположение: стара загора
Да точно, zavoli е изпарителя но, при старата ми мазда с която се простих набързо поради малолетник дето не знае че,на знак стоп се спира и на която направих 3-4 хиляди км нямах такъв звук,а на сегашната след седмица се появи и се чува постоянно като стържене ще се ходи до газаджийте в пловдив от който като цяло съм много доволен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2011, 23:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Звука идва от изпарителя (100% доказано),причината обаче не я знам,пиши после какво е станало....

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2011, 18:35 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 27 Юни 2009, 19:28
Мнения: 183
Местоположение: стара загора
оправи се скърцането почти напълно сега се чува само като я гася на газ ама не е вече толкова изнервящо -смениха ми вакум регулатора (представлява 1 пружинка) и резонатор ( не знам какво е) на изпарителя -сега колата има повече мощност в ниските обороти и се представя неочаквано добре за момента


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2011, 19:42 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Хм...като доиде време за смяна на филтри..ще я видим таз работа...,при мен звука го има от дъжд на вятър...,а проблеми или разлики в работата не съм усетил...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб