Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2011, 14:32 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:27
Мнения: 23
Променя ли се динамиката и разхода? Как мислите, струва ли си джипа да се прави на газ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2011, 14:39 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda Xedos

Регистриран на: 03 Дек 2009, 19:51
Мнения: 202
Местоположение: гърция-пловдив
skype: mecan4o79
променя много ясно.ако се сложи кадърно,почни няма да усетиш разлика.Фобос имат спортен режим на gas :) .слагай един газов инжекцион и не се набутвай,колата ти не гори малко

_________________
кара хонда и мазда
Изображение
Изображение
Изображение

Човек по природа е враждебно настроен към труда и за нищо на света не би се трудил,ако не го принуждаваха нуждата или тоягата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2011, 16:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:27
Мнения: 23
Питам,защото събирам максимално много мнения,върят ми се разни идеи в главата... Нямам мазда cx-7.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 14:23 
Offline
любител
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 19 Май 2008, 22:13
Мнения: 82
Местоположение: София
Извинявай ако те засегна с мнението ми по някакъв начин, но според мен по-тъпа идея от това на "джип" да сложиш газова уредба просто няма. CX7 се води спортен кросоувър, като думичката спортно каране и АГУ са фундаментално несъвместими, а и допълнително при факта че избирайки подобен автомобил приемаш че всички разходи по подрържането му ще са ти умножени поне 2-3 пъти в повече е просто смешно да икономисваш от газова уредба. Недей да унижаваш и автомобила и себе си с подобен ход.

п.п. Карам с газов инжекцион колата си, ама ако имах CX7 никога, ама никога не бих се изгаврил с подобна идея за слагане на АГУ върху "джип". Другото е взимаш един тефтер и простичко смяташ колко е цената на 4-ри гуми за джипа и колко за обикновен автомобил, колко му струват данъците и колко на стандартна кола, колко в пъти повече му е разхода и т.н. след което идеята за газова уредба ще ти се струва абсолютно несериозена.

п.п.п. Може и да е обсъждано, но да предупредя, че апашите покрай кризата изгладняха и вече съвсем нагло пукат най-вече предна дясна гума с цел грабеж по време на смяната и дори и на паркингите пред големите хипермаркети в София. Не знам "модата" дали вече е пренесена и в страната. С други думи виждайки след пазаруването че ти съска гумата, най-доброто е да се обадиш на приятел и да не приемеш услужливо предложената помощ. Последното се отнася особено за колежките шофьори освен ако нямат черен колан по някое бойно изкуство.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 14:48 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:27
Мнения: 23
Всеки е свободен да изрази мнение,защо си мислиш,че ще се засегна :) Горивото с което английската кралица си кара колите е Газ,българите имат предразсъдъци,че само ако колата е ''кошница'' трябва да е на газ.Колкото за другите сметки по колата,всеки си е направил сметка,но защо да даваш 2 пъти повече пари за бензин ? ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 15:31 
Offline
любител
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 19 Май 2008, 22:13
Мнения: 82
Местоположение: София
Както казах нямам нищо против АГУ-тата по простата причина че карам и самият аз на газ и то доста. Просто икономията няма да ти е 1:2 както изглежда на пръв поглед а някъде около 2:3 като теглиш в края на годината чертата какво ти коства газта и какво бензина. Допълнително ще трябва да се примириш с намалелият обем на багажника, гадната руска газ задръстваща по-финните модели газови инжекционни (разни филтри я помогнат я не) и т.н. В зависимост от модела газова и начина по-който ти я монтират, след да кажем около 40-50000 километра ще усетиш и някои ефекти върху самият двигател защото газта на англичаните или холандците да речем сравнена с тази дето е у нас, е нещо като да караш с първокласен бензин съпоставено с това да си сипеш безир в резервоара.
Или за да обобщя при положение че икономията от газова уредба сигурно при теб ще води само до намалени с около 10 процента общи разходи за поддържане на колата , то лично аз бих заложил на удоволствието от по-спортното шофиране, широкият багажник и т.н. Само като идея при мен 626-цата ми коства около 5000 на година за гориво, консумативи, данъци и всичко което се сетиш като режийни, като по начина по който я карам ако бях само на бензин общата сума щеше да е само с около хиляда лева допълнително отгоре. Т.е. пердаша си на газ целогодишно, ама не съм убеден че ограниченията и разправиите които тя ми налага си заслужаваха усилието.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 12:22 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Хайде малко размисли и мнения по този въпрос.

Проблема мисля че ще са инжекторите.

ето какви са:

http://www.fuelinjectorwhse.com/injectors.php?id=MP4277
http://www.partsgeek.com/mmparts/fuel_i ... a/cx7.html

Кажете мнение дали е възможно да се сложи газ на това чудо?

Разход в града 17-18 без много газене :-)
Извънградско - 10-13
Как да не се замисли човек за газ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 14:16 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Мерси за отговора, но въпроса ми е друг.

Чух че на двигатели с директно впръскване не ставало.
От там взех да разпитвам защо. Последния отговор беше че е с пиезо инжектори които като се спрат, веднага се спичали и край с тях.
Та от там ми е въпроса. Има ли възможност. Някой знае ли какви са точно нжекторите и т.н. :)

Мерси.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 15:51 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Дек 2011, 15:15
Мнения: 2
Възможно е. :) Заради директното впръскване се прави така, че да работи едновременно на газ и на бензин. Обяснявам: Мисля че беше на 4 впръсквания с газ следва 1 впръскване с бензин. и така работи непрекъснато, след като е достигнала някаква температура само на бензин. това е точно за да не се прецакат дюзите. не е като на газовия инжекцион след като достигне някаква температура да включи на газ и да работи само на газ, ами си кара 4 газ, 1 бензин. Мой близък си я кара така вече сигурно 50 хил км. Но по някога дюзите не могат да смагат, това става ако газта в бутилката намалее. и ако я намачкаш силно включва само на бензин и започва да писка, че няма газ . Мощността и е някъде около 260 к.с. което разпределено на 4 дюзи прави по 65 кс на дюза, което е работа на предела.
Проблеми с мотора, не е имало.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 16:52 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
stojan_n - Благодаря ти много.
И аз бях чел за тази система, но не знам тук монтира ли се и ако да, къде и кой ги монтира.
Знаеш ли как се нарича тази система и на коя марка е?
Ще ми бъдеш много полезен ако изнамериш/споделиш малко инфо по въпроса :-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 17:46 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Дек 2011, 15:15
Мнения: 2
В България е монтирана системата и мисля, че е някаква италианска, може би BRC беше. Собственика на джипката е голям мераклия и фен на вашата марка и много си я гледаше като нова. Монтираха я в Пловдив. Изпипаха я. после на същите закарахме друга кола за ГИ, оставиха си ръцете и се наложи да я преправят, но след това никога не е имало проблеми и с нея. А за CX-7 откакто я монтираха не е имало проблеми. но като цена идваше колкото два нормални ГИ (от скъпите). Газовата бутилка също доиде по поръчка от италия за да пасне на мястото на рез.гума. Трябваше собственика на сервиза да пипа, а тази CX-7 му беше първата на която слага газ, за него беше предизвикателство да я направи и я направи добре. Спомням си, че се чакаше да излезе схема за газифициране на ЦХ7 от производителя на газовата уредба. единствения кусур, ако може да се нарече кусур е, че на дюзите им идва трудно. все пак не всеки производител вади 260 кс от 4 цил.мотор :))) повечето коли с тези коне са 6-8 цил.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2011, 07:10 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Http://www.bluetronic.info/index.php?to ... etronic_4x


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2012, 20:48 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2006, 21:26
Мнения: 112
Местоположение: гр. Пловдив
В момента в Пловдив слагат газов инжекцион (български компютър и всичко друго италиянско) за 700 лева с 2 години гаранция.. аз вече карам с такава система 6-7 месеца и никакви проблеми - минал съм поне 25-30 000 км

гори 1 литър повече от на бензин и върви по същия начин...


съжалявам само , че не съм си сложил по-рано .. :idea:


Естествено тва е цената за 4 цилиндъра... за 6 и 8 е друга :)

_________________
Машинно пастиране & Автобояджийски услуги 088 999 400 9


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 01:22 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 29 Окт 2011, 12:11
Мнения: 643
Местоположение: Пловдив
Имам тука около мен един почти комшия дето се прави на патрон ама си е гилза,с Х5 от Англия чак името си сложил на номера та човека си сложи газ ама да не знаел никои скришно.И сега голям кеф с името на номера и ланците и с газчицата като нас обикновените люде дето се борим за парчето хляб дето има една дума.
Колегата дето е Пловдив ми е интересно къде го сложи този ГИ на тази цена да не е 2 ръка или нещо дето да мяса на ГИ,понеже аз ходих на доста места(читави сервизи) и под 900-1000 лв не ми предложиха оферта.
Не искам да обидя никои обаче скоро ми представиха процедурата елкон като четене на комп-а на маздата та вече и аз не знам кои на кое какво казва.
А колегата създал темата явно прави социологическо проучване понеже до колкото разбрах няма въпросния модел автомобил и просто си пита.

_________________
Мазда 626 1840 куб.90 к.с. 16 в (комби)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 10:09 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
kosach написа:
нищо лично към автора, но не разбирам... след като си имал средства да си вземеш цх7, за какъв .... ти е аджеба това газово :shock:


@kosach и vgc
И аз съм с CX7 и искам да ти кажа, че дори и да ги имаш парите за колата, 16-20/100 градско не е приятен разход.
Все пак не само "Мутри" - бизнесмени си взимат такива коли. Ако си на заплатка (както аз) не искаш да даваш по 300-600 лева на месец за гориво!

Какво като е джип? С какво се различава от другите коли, че ние тук си мислим, че джиповете са само за мутри ли? Нещо не разбирам???

И аз търся газ за мойта сега, но да видим какво ще се получи.
Иначе от това което знам, динамиката с модерна газова инжекция се вдига доста, по-евтино се возиш, не се преебава двигателя ако се грижиш добре за него.

Виж цените на горивата, виж заплатите на хората, сметни, че не всеки минава само по 10-20 км. на ден а има хора които карат повече и разбираш защо искаме газ на такива коли.

А иначе колата е супер, никакви забележки до момента (освен разхода) и поради тази причина съм я избрал.
Търсих малко CUV, 4х4 и Мазда ми хареса като отговор защо точно тази кола.

Човка пита само, защо веднага се намират Хейтъри които почват да изказват някакви мнения които нямат нищо общо с въпроса???

Относно газ за CX7, мога да кажа, че това е малко кауза пердута.
Проблема е, че е директна инжекция. Инжекторите са вътре в цилиндрите, от там висока температура. Горивото служи за охлаждането им и като спреш подаването на бензин през тях, те спичат и си до там.
Има BRC, която пуска 4 пъти газ и един път бензин. Така ги охлаждат, но гориш и от двете горива, респективно, не е толкова изгодно.

Има и други, но са на същия принцип.

Най-доброто решение е: Vialle.
Ето линк, за повече информация:
http://www.vialle.nl/producten/lpdi.htm ... 42f430268f

Както се вижда, тук ползват инжекторите и направо през тях газта, така се охлаждат, но още нямат за този двигател... Кофти нали?
Ще им пиша пак, да видим какво ново, че последния път ми казаха, че работили по въпроса. Дано да са направили нещо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 13:57 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2012, 13:44
Мнения: 17
Местоположение: Варна
Колеги,
Идеята за Мазда СХ-7 на газ звучи наистина безумно, но ако имам възможност веднага ще си
сложа. Ако някой има тел или мейл на човек който слага да го сподели.
Мнението на предния колега напълно съвпада с моето мислене, като си събрал кинти и си
си купил такава кола неозначава че не си честен човек и не си вадиш хляба честно.
Моята харчи 19 и да си кажа честно направо се депресирах :) . Карал съм 8 г на газ една
джета и бях безкрайно доволен. И сега ако имам шанс си слагам веднага без да му мисля,
след като си изкарам парички, щото в момента ги давам за бензин :D .
Невиждам нищо лошо да се спестяват пари плюс това съм го виждал от доста хора с огромни
възможности и ресурси и смятам че не е лошо.

_________________
И другата ми кола е MAZDA!!!

Mazda 3 Sport (2007) 105 BHP, Бензин
Mazda CX-5 (2013) 175 BHP, Дизел


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 15:00 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Ta така. Мойта е днес за газ. BRC в дружба. 2400 лв.
Утре я взимам и се надявам дdа е добре. От брц Италия дават гаранция за този двигател.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 15:20 
Offline
фен
2009 Mazda 6

Регистриран на: 20 Юли 2010, 11:06
Мнения: 227
Местоположение: Sofia
skype: dankatar83
Колега един приятел има газ сервиз в СБА в МЛАДОСТ 3, в четвъртък слагаха успешно на CX-9 , там си поддрържам и моята тел. 0894 380001.
И закакво да нямам газ. Разход 9/100 за Мазда2.0 2009 година !!!!!!!!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012, 10:15 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2012, 13:44
Мнения: 17
Местоположение: Варна
Колеги,
Поставянето на газово на Мазда СХ-9 не е проблем. Това се прави много отдавна.
Проблема е за СХ-7. Аз питам мазда за този проблем много отдавна, казват че неможе
за 7-та. Не съм инжинер и незнам точно какъв е проблема, но те ми казаха директното
впръскване е дявола. В някакъв руски сайт показаха на снимки за 7, ама до русия няма да
ходим то е ясно. Един приятел в Варна (не всички живеем в София) ми каза да проверя
на едно място ама нямал съм имал време. Ще се свържа с него и ще проверя тая или другата
седмица.

_________________
И другата ми кола е MAZDA!!!

Mazda 3 Sport (2007) 105 BHP, Бензин
Mazda CX-5 (2013) 175 BHP, Дизел


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 10:45 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Та така, вече съм с газ :-)
Сложих BRC - brc.bg
Има система за точно този двигател, още на съм навъртял и 200 км, но за момента няма драма - върви си перфектно колицата.

Чакам да свърши газта, за да видя и какъв разход ми дава.
Идеята е, че на всеки 10 впръсквания газ, прави едно бензиново и под 1200 оборота е на бензин.
Това не се се усеща изобщо докато караш.

та да кажем примерно, при 18-20л./100км. разход газ, това са и 2 литра бензин.
Скоро ще разбера колко точно харчи. За момента на бордовия компютър показва 15.5, но според мен не е реално :-)

А като цяло за моменат съм много доволен и също така от BRC, монтажа е супер, няма кабели, няма рязане, абе яката работа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 10:50 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Та така, вече съм с газ :-)
Сложих BRC - brc.bg
http://www.brc.it/getcontent.aspx?t=1&nid=190&lang=en

Има система за точно този двигател, още на съм навъртял и 200 км, но за момента няма драма - върви си перфектно колицата.

Чакам да свърши газта, за да видя и какъв разход ми дава.
Идеята е, че на всеки 10 впръсквания газ, прави едно бензиново и под 1200 оборота е на бензин.
Това не се се усеща изобщо докато караш.

та да кажем примерно, при 18-20л./100км. разход газ, това са и 2 литра бензин.
Скоро ще разбера колко точно харчи. За момента на бордовия компютър показва 15.5, но според мен не е реално :-)

А като цяло за моменат съм много доволен и също така от BRC, монтажа е супер, няма кабели, няма рязане, абе яката работа.

9 Грама, надявам се да съм помогнал.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 10:53 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
dankatar написа:
Колега един приятел има газ сервиз в СБА в МЛАДОСТ 3, в четвъртък слагаха успешно на CX-9 , там си поддрържам и моята тел. 0894 380001.
И закакво да нямам газ. Разход 9/100 за Мазда2.0 2009 година !!!!!!!!!


Колега, този двигател е различен.
Писал съм защо не може да се сложи нормална газова инжекция.
Ако няма какво да охлажда инжекторите, те спичат и си до там.
Не го пожелавам на никой.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 12:11 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2012, 13:44
Мнения: 17
Местоположение: Варна
Мистър Родеф,
Направихте ме много щастлив човек! :) :)
Сега само да ми кажете къде си го сложихте газовото и начин за връзка.
Също така с интерес очаквам тестовите резултати :)
С най-голямо удоволствие бих си поговорил с вас.
Може да ми пишете на мейла, постоянно си го преглеждам.

_________________
И другата ми кола е MAZDA!!!

Mazda 3 Sport (2007) 105 BHP, Бензин
Mazda CX-5 (2013) 175 BHP, Дизел


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 12:54 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 29 Окт 2011, 12:11
Мнения: 643
Местоположение: Пловдив
Колега честита ти газова предполагам няма да съжаляваш и аз заложих на тази марка и за близо 6 хил. км няма проблем и разхода и вървенето са супер.И гаранцията си е бива с тези 18 месеца,хубавото е че в компа си поддържат и маздичките.Хубаво е щом има измислено решение и на вашия двигател.

_________________
Мазда 626 1840 куб.90 к.с. 16 в (комби)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 02:07 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Апр 2012, 17:52
Мнения: 7
Местоположение: варна
9 грама, rodeff напишете наблюдения над газовите гледам вече един месец е изминало от постовете ви и аз имам cx7 и се замислям за газово и сабирам мнения и дали си заслужава инвестицията от 2000лв. Колко ви харчи бензин/газ има ли някаква подръжка на газовото

_________________
Mazda 323 1.3 75hp '92
Mazda 3 1.6 105hp '07
Mazda cx-7 2.3 260hp '07


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 07:04 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Здравейте,

Така, разхода д около 13.5 - 14л./100км. Градско каране. На газ и около 3-4л бензин което включва загряването на бензин. Извънградско разхода е към 13, но с 5 човека и много багаж и много завои катерийки планина. Бензин извънградко, около 1-2 литра. С една бутилка минавам 220 км. За 35-40 лв. Вече имам над 10 зареждания на газ и написаното горе изглежда така след всяко зареждане. Няма голямо оклонение о5 зареждане до зареждане. Извънградско излиза все едно караш дизел с разход от 6.5, доста добре, не мислите ли? :)
До сега никакви забележки. Успех на всички.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2012, 12:08 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
Колега dpalauzov,

Сложихте ли газ вече?
При мен тенденцията с такъв разход продължава.
До сега никакви забележки - надявам се така да остане :-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2012, 00:40 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Апр 2012, 17:52
Мнения: 7
Местоположение: варна
Несам сложил газ все още сега се чудя как да реша проблема с пушештата кола :)

_________________
Mazda 323 1.3 75hp '92
Mazda 3 1.6 105hp '07
Mazda cx-7 2.3 260hp '07


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 05:59 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2012, 13:44
Мнения: 17
Местоположение: Варна
Здравейте колеги!!!

Лятото си слагам газово на седмицата, то е ясно.
Поздрави на всички и SAFETY FIRST

_________________
И другата ми кола е MAZDA!!!

Mazda 3 Sport (2007) 105 BHP, Бензин
Mazda CX-5 (2013) 175 BHP, Дизел


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2012, 07:25 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 13:06
Мнения: 15
dpalauzov написа:
Несам сложил газ все още сега се чудя как да реша проблема с пушештата кола :)


И мойта взе да пуши малко, забелязах че е изгорила 1 литър масло за 4000 км.
Долях и и пушенето намаля.
Все още имам този проблем при 2200 оборота леко бъзикане на оборотите.
Странна работа.
Щом и ти ги имаш тези проблеми, значи да не търся причина в газта...


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб