Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2015, 21:36 
Offline
любител
2003 Mazda 6

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
Здравейте колеги:) Писах в друга тема, но беше доста стара и не се получи дискусия, затова поставям нова тема.
Някой има ли мнение или впечатление от газови уредби LPG TECH? Колебая се да слагам ли такава, но не намирам много информация от хора, които ползват освен от Волво форума един потребител. Имам приятел, който сложи на БМВ 318 Е46 и е много доволен, но не знам дали и при нашите любими японки нещата са ок. Системата е с ОБД и цената с тороидална бутилка и пълнене до резервоара е 970лв. с 3 години гаранция. Благодаря ви предварително!

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2015, 20:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:40
Мнения: 156
Местоположение: София
За тази цена система с OBD,мобилно зарядно и тороидална бутилка!?Вариянтите са ти,или системата е някакъв боклук и не струва нищо,или сервиза за който става въпрос е умрял от глад и работи за без пари,и в двата случая не е добре,колега...

_________________
http://www.smartgas-bg.com/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2015, 20:33 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
http://www.sofgas.com/ceni.html
Тук хората предлагат доста модели за под 1000лв......толкова пък ли са зле че да трябва да се набута човек за над 1200-1400лв... :?:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2015, 01:52 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Софгаз НЕ !!!!!!!!!

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2015, 17:19 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
При положение, че са нови на пазара е нормално да са по-евтини. Цената е определяща, но когато един продукт е вече утвърден на пазара. Питането ми е за мнение и впечатление на база опит, защото тези догатки не са съвсем обосновани. Нека ако някой е сложил или знае някой, който е сложил да каже как се държи колата след това и как е разхода. За БМВ 3-ка е ясно - там нещата са отлично за 17 000км(на моя познат).

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 20:17 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
От вчера съм с тази ГИ и за изминатите 50км мога да кажа, че работи перфектно. Прехода от бензин на газ става неусетно, в тягата не усещам разлика спрямо бензина, няма придърпване или каквито и да са нежелани ефекти. Като измина 200-300км пак ще пиша - надявам се пак с положителни впечатления, но междувременно ако някой иска информация за газаджията ще му дам координати, защото от него също съм много доволен, тъй като е много отзивчив, обяснява подробно всичко и най-важното направи всичко качествено.

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2015, 06:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
Евтиното излиза скъпо!

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2015, 07:19 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
Колега MapTuH 5F благодаря ти за коментара, но ако следвам твоята лаическа логика трябваше да си купя S-класа, а не Мазда, защото е по-евтина. Може би моя беше грешката, че не конкретизирах желанието си да получа КОМПЕТЕНТНО мнение още в началото на темата, но няма значение вече. Аз, направих своя избор и се надявам вие като колеги да ме подкрепите и да проявите търпение докато измина няколко хиляди километра, за да сме сигурни заслужава ли си или не тази газова. Поел съм риска да не вървя по отъпканите ви пътеки с надеждата, че след време ще можем да обурудваме любимите си японки и малко по-достъпно. В крайна сметка разликата е 150-тина лева - не е кой знае какво пестене спрямо италианските имена в бранша. Хубав и успешен ден;-)

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2015, 10:14 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Rspeed1982 написа:
От вчера съм с тази ГИ и за изминатите 50км мога да кажа, че работи перфектно. Прехода от бензин на газ става неусетно, в тягата не усещам разлика спрямо бензина, няма придърпване или каквито и да са нежелани ефекти. Като измина 200-300км пак ще пиша - надявам се пак с положителни впечатления, но междувременно ако някой иска информация за газаджията ще му дам координати, защото от него също съм много доволен, тъй като е много отзивчив, обяснява подробно всичко и най-важното направи всичко качествено.


Хубаво е да има разнообразие колега :)
Покарай малко повече все пак и след 2-3 месеца сподели как се държи.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 14:26 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Цената си е напълно прилична. Не им се връзвай. Който иска и за 5 бона да слага уредба.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2015, 21:41 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
След 700км мога да кажа, че работи отлично. Разход извънградско 9.0 на климатроник и шофиране в ограниченията +10, за да избегнем излишните разходи за КАТ.

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 08:25 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Юли 2012, 13:48
Мнения: 10
Местоположение: Хасково
Здравейте,колеги и аз монтирах ГИ LPG TECH на моята мазда премаци 1.8 101к.с 2002г.
всичко е ок като вървене на бензин на газ вече изминах около 300 км но сега светна жълтата лампа чек енгин.Отидох до газаджията закачи компа грешката беше (Р 0171)твърде бедна система,изчисти грешката и каза че ще повиши някой параметри на ГИ за да не я хваща тази грешка,тръгвам от там всичко е ок но след около 20 км след престой около 15 мин.запалвам автомобила и пак светна.има ли някаква възможност да се коригира тази бедна смес и да не хваща компа тази грешка.Виждам и друг колега (Rspeed1982) е сложил въпросната ГИ LPG TECH
да ли може да каже какви са параметрите на негова ГИ даже при мен са монтирани по бързи инжектори за да няма евентуални прекъсвания и то е така нямам никакво прекъсване дори и като свети чек лампата колата не си променя вървежа нито на газ нито на бензин.Благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 08:48 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
Здравей колега;-)
Немога да ти кажа, защото при мен газаджията си направи всички настройки и за езминатите почти 900км не ми е давала никакви грешки. Моята е с OBD и инжектори Shark 1200 постави ми представителя на LPG TECH за Плевен. Мисля, че не трябва ти да търсиш причината, а газаджията да си я донастрой, защото и без това е в гаранция. Успех, а ако имаш нужда от координати на плевенския газаджия пиши и ще ти изпрати зпратя данни.

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 12:56 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Юли 2012, 13:48
Мнения: 10
Местоположение: Хасково
Благодаря колега,вчера ходих до майстора и закачи компа и покарахме в движение и коригира някой параметри и вече втори ден няма никакви проблеми и чек лампата не свети,дано да се е оправил проблема след тази корекция,ще покарам и ще пиша ако има проблеми.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 15:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:40
Мнения: 156
Местоположение: София
Пуснал ти е чистачката :D

_________________
http://www.smartgas-bg.com/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 16:15 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
jovani85 написа:
Пуснал ти е чистачката :D

Даа, на някои колици може да я пусне. Да ти пратя вана да пуснеш неговата... ;)
(Шегувам се, Ванка. Преживяхме го, но пък е идеален повод за шегувки.)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2015, 22:06 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
Здравейте колеги:)
Искам да ви споделя впечатленията си след изминатите 4 000км с ГИ LPG TECH.
За моя радост, работата на колата ми е все така безупречна, както на газ, така и на бензин. За тези 4 000км не съм имал никакви забележки или притеснения по отношение на работата на двигателя. Миналата събота имах "късмета" да измина прословутите 25-ина километра за 2 часа и половина между Д. Диканя и Дупница в отвратителното задръстване и разбира се на газ в 32 градусова жега на климатик и тнт. Бих препоръчал на всеки, който е пред дилемата каква газова да си слага, да не се колебае, а ми да слага LPG TECH! Успех!

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2015, 15:20 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Юли 2012, 13:48
Мнения: 10
Местоположение: Хасково
Rspeed1982 написа:
Здравейте колеги:)
Искам да ви споделя впечатленията си след изминатите 4 000км с ГИ LPG TECH.
За моя радост, работата на колата ми е все така безупречна, както на газ, така и на бензин. За тези 4 000км не съм имал никакви забележки или притеснения по отношение на работата на двигателя. Миналата събота имах "късмета" да измина прословутите 25-ина километра за 2 часа и половина между Д. Диканя и Дупница в отвратителното задръстване и разбира се на газ в 32 градусова жега на климатик и тнт. Бих препоръчал на всеки, който е пред дилемата каква газова да си слага, да не се колебае, а ми да слага LPG TECH! Успех!


Здравейте колеги и аз мога да добавя хубави отзиви от LPG TECH,вече изминати около 7000 км абсолютно никакви проблеми,работи перфектно на климатик без климатик няма никакви предърпвания на никакви обороти,много съм доволен,мазда премаци 1.8 (101к.с.) за тези пари мисля че е добър вариант.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2016, 07:00 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Окт 2009, 17:23
Мнения: 24
Местоположение: София
MapTuH 5F написа:
Евтиното излиза скъпо!



Не бъди сигурен особенно за неща които не са ти познати


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2016, 07:36 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Окт 2009, 17:23
Мнения: 24
Местоположение: София
Здравейте Колеги , аз малко със закъснение пиша тук но към днешна дата Феб 2016 имам над 30,000км изминати със LPG TECH ( не помня какви бяха дюзите и изпарителя ) . за тези 30,000км нищо не е пипано по настройките и колата върви перфектно. Няма разлика бензин/газ. разход е според зависи но както е настроена и както обещаха гори колкото е на бензин + 2/3л отгоре газ и разликата в параметрите на двигателя е само 5% между бенз/газ. ако карам 90-100км/ч разхода е 6-6.5л/100км до 138км/ч е 9,5-10л/100 над над 150км е доста не мога да кажа колко но върви. това е с с адаптивна настроика да следва режима на Бенз двигател. и на бенз и на газ колкото пише по каталог 206км/ч колата ги вдига и държи без проблем. LPG TECH като компютър е един от най адаптивните и с най много опции и възможности за настройки. Така че майстора който прави газта Трябва да разбира и да е в час както с елктрониката на автомобила така и със компютрите и наистина да знае какво прави ( в противен случай и най добрата уредба няма да върви) аз съм със 626/98 2л 136к. и тука този двигател спецефично трябва да има обедняване на газта в средните обороти ( в противен случай има "срив" и доста хора се оплакват от това ) а това трябва да се знае от майстора и дали газ уредбата подържа точно тази настройка, НЕ всички даже и "култови " уредби( компютри ) го подържат . много е важен изпарителят също. Препоръчвам LPG TECH за Маздичките ни НО Трябва да сте сигурни че който го прави е във час със електрониката на автомобила и най вече разбира софт-а на газ компютъра( без значение дали е LPG TECH или друг). ако имате въпроси питайте ще споделяме мнение :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2016, 07:59 
Offline
любител
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2015, 13:21
Мнения: 29
Местоположение: Плевен
skype: rado_bekirski
И при мен газаджията е много наясно с нещата. Още когато ходих, за да се съветвам с него, каква газова да сложа, той ми обясни за "обедняването на сместта" и ми препоръча LPG TECH, която сложих в последствие и също като колегата съм изключително доволен. Аз, съм изминал вече 8 000 км и нямам оплаквания. Дори и да прозвучи, като реклама ще кажа, че човека, който ми я монтира(в Плевен) се казва Найден. Споделям го, защото хората, които си разбират от работата трябва да се знаят! Аз, поверих на него колата си и не съжалявам. Ако някой друг се чуди, къде и каква газова да си сложи, с удоволствие ще му дам телефона и съм сигурен, че ще го насоча към правилния човек!!! Успех на всички колеги;-)

_________________
Mazda 6, 10.2003г, 2.0 (141к.с.) с ГИ LPG TECH


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2016, 08:42 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Окт 2009, 17:23
Мнения: 24
Местоположение: София
Rspeed1982 написа:
И при мен газаджията е много наясно с нещата. Още когато ходих, за да се съветвам с него, каква газова да сложа, той ми обясни за "обедняването на сместта" и ми препоръча LPG TECH, която сложих в последствие и също като колегата съм изключително доволен. Аз, съм изминал вече 8 000 км и нямам оплаквания. Дори и да прозвучи, като реклама ще кажа, че човека, който ми я монтира(в Плевен) се казва Найден. Споделям го, защото хората, които си разбират от работата трябва да се знаят! Аз, поверих на него колата си и не съжалявам. Ако някой друг се чуди, къде и каква газова да си сложи, с удоволствие ще му дам телефона и съм сигурен, че ще го насоча към правилния човек!!! Успех на всички колеги;-)



Да добавя изпарителят ми е Shark ( до сега не е е пренастройван за 30,000км ) и инжекторите са високият клас Dragon. аз съм го слагал в Ямбол , човека наистина е в час с електрониката и двигателите а не просто "газаджия" - ако някой в региона се интерисува да пише лично съобщение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2016, 09:48 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Фев 2016, 09:45
Мнения: 2
Местоположение: Казанлък
Колеги,пежото ми умря и си свалих газовата уредба LPG TECH,която е и в гаранция.Отидох при газаджията,и той ми каза,че дюзите няма да вършат работа за примацито 1.8/100 коня,понеже дюзите били от бавните и колата щяла да предърпва.Компютъра обаче щял да стане за колата.Пойска ми 200 лева за монтаж,50 за тръби маркучи и други дреболийки(до тук добре),и замяна на рейките + 200 лева доплащане за бързата.Нямам си представа колко струва старата и нормална ли е тази цена за доплащане.Ако е завишена,откъде мога да зи намеря други дюзи?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2016, 19:15 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
http://olx.bg/ad/barzi-dyuzi-lpg-tech-dragon-2g-garantsiya-ID4TdD6.html Не знам дали тия бързи дюзи са като ония бързи дюзи, ама за 5 минути търсене Гугъл ми извади нещо с ЦЕНА 155лв, а на тебе ти искат 200лв ДОПЛАЩАНЕ (предполагам, че това значи да вземе и старите и после да си ги продаде??? )

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2016, 19:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
200лв. струват хубави инжектори Хана. Не знам какво ти е сложил тоя, че и е заменил... просто те е преебал яко тоя..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2016, 22:25 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Фев 2016, 09:45
Мнения: 2
Местоположение: Казанлък
Още нищо не е правил по колата,сделката не ми се видя изгодна.Мисля да взема дюзите,които колегата от Смолян е намерил в интернет(за което му благодаря,аз незнам какви изобщо трябва да търся),а старите все на някой ще свършат работа.


Последна промяна ares на 24 Мар 2016, 11:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2016, 07:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ето чисто ориентировъчно.. http://www.auto-gas-bg.com/bg_BG/index/ ... /razdel/29

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2016, 17:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
Рейка баракуда също е добър вариант и се намира за около 160лв 4ката
Относно мега супер чудото на газовите lpg tech ,- да нее лоша но чак да я прехвалим - Нее. Самоадаптацията е много добра опция ,но с нея е нужен кадърен монтаж и семпла настройка, а другото самото газово го върши, така че не си мислете че газаджията е велик ;)
Френските боклуци са доста капризни за газ и за тях трябват точно самоадаптивни системи. Lpg tech има такива версии и върши работа, но ако искаме наистина добра такава система, то това е stag 300 premium

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 17:48 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Някой от използвалите LPG-Tech би ли споделил кой модел компютър има монтиран?

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2018, 19:59 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Яну 2018, 18:59
Мнения: 1
Местоположение: varna
kalata23 написа:
Някой от използвалите LPG-Tech би ли споделил кой модел компютър има монтиран?

На Мазда 6 2003г. 1.8 , от една седмица и 300км. най-ниският клас компютър на марката TECH ONE и дюзи type 30. С автоматична настройка върви перфектно. Иначе има опция за доста точна настройка по таблица, но за сега не съм я барал, защото не виждам смисъл, автото се справи доста добре. Освен по светлинните индикатори, по друго не може да се различи, на какво гориво работи и кога превключва. Разходът още не е уточнен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб