Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2016, 18:33 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 03 Юни 2016, 09:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Здравейте, колеги.

Днес си взех колата от сервиза, в който сложих S-класата на газовите, BRC Plug and Drive. Преди да я сложа изчетох доста по въпроса тук, както и самите ръководства на опциите ми за газов инжекцион. Допадна ми много това, че уредбата реално се управлява от компа на колата. Чете информацията от OBD-то и се саморегулира по сензорите на автомобила за да направи горивна смес, която да е пригодена максимално към изискванията, зададени от производителя. Бих се радвал ако се включи някой, който вече ползва подобен монтаж, да сподели по-дългосрочни впечатления. Колата е 2006, 166 кс., въпреки препоръките на майсторите реших да сложа не тороидална бутилка, а нормална в дъното на багажника - 45 л. Така пак имам много място, и не се налага да мисля варианти за бас касата на BOSE, която е в резервната гума. Имах опция да я места из багажника, но първо че не знаех дали звука ще е същия, отделно че трябваше да се мисли къде точно да се монтира 15 инчов буфер, който да не е застрашен от удар от багажи, както и резервната гума, която така или иначе щеше да заема място в него. Забелязвам, че борд компютъра качи с малко моментния и общия разход, което за мен е знак за правилна комуникация с OBD-то. Сега борда ми показва, разхода на горивото на което върви, нали?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Май 2017, 04:14 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Юли 2016, 00:06
Мнения: 7
Местоположение: София
Здравей колега.
От около година имам Мазда 6, набор 02, със същия мотор. Тъй като отдавна съм решил да го газифицирам....
Май никой не е дал мнение относно този вид монтаж...
Може ли малко инфо относно цената и как се справя с разхода като цяло.

_________________
Всеки да си знае манджата...
Opel Astra 1.6mi 75hp- бившата
Opel Corsa 1.2mi 45hp - бившата
Mazda 6 2.3i 166hp - настоящата


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Май 2017, 23:24 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 13 Мар 2013, 22:43
Мнения: 454
Местоположение: Варна
Redimido написа:
Здравейте, колеги.

Днес си взех колата от сервиза, в който сложих S-класата на газовите, BRC Plug and Drive. Преди да я сложа изчетох доста по въпроса тук, както и самите ръководства на опциите ми за газов инжекцион. Допадна ми много това, че уредбата реално се управлява от компа на колата. Чете информацията от OBD-то и се саморегулира по сензорите на автомобила за да направи горивна смес, която да е пригодена максимално към изискванията, зададени от производителя. Бих се радвал ако се включи някой, който вече ползва подобен монтаж, да сподели по-дългосрочни впечатления. Колата е 2006, 166 кс., въпреки препоръките на майсторите реших да сложа не тороидална бутилка, а нормална в дъното на багажника - 45 л. Така пак имам много място, и не се налага да мисля варианти за бас касата на BOSE, която е в резервната гума. Имах опция да я места из багажника, но първо че не знаех дали звука ще е същия, отделно че трябваше да се мисли къде точно да се монтира 15 инчов буфер, който да не е застрашен от удар от багажи, както и резервната гума, която така или иначе щеше да заема място в него. Забелязвам, че борд компютъра качи с малко моментния и общия разход, което за мен е знак за правилна комуникация с OBD-то. Сега борда ми показва, разхода на горивото на което върви, нали?

Газовият ти компютър само чете информация. Това което ти показва борда е по данни от бензиновия.

_________________
MAZDA 6 2006 L3 + Fobos 2 + DRL


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2017, 07:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Conteto написа:
Здравей колега.
От около година имам Мазда 6, набор 02, със същия мотор. Тъй като отдавна съм решил да го газифицирам....
Май никой не е дал мнение относно този вид монтаж...
Може ли малко инфо относно цената и как се справя с разхода като цяло.


За кой монтаж, колега?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2017, 20:27 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Юли 2016, 00:06
Мнения: 7
Местоположение: София
donpeev написа:

За кой монтаж, колега?


За този който е писал колегата Redimido. Като вид ГИ доволен ли е и тн... Все пак е казал S-класата на газовите :)

Относно бутилката - 45л. = 36-38л ... От София до Варна си е поне с допълнително зареждане.. предполагам :)
И се чудя колко ли място пък е останало с голямата пура отзад, че скоро ще ми се налага да слагам скоро и детска количка, както и съпътстващите към нея багажи :)
Опс сега видях че колегата говори за комби... А аз съм със седан... определено май ще трябва да е на резервната.

_________________
Всеки да си знае манджата...
Opel Astra 1.6mi 75hp- бившата
Opel Corsa 1.2mi 45hp - бившата
Mazda 6 2.3i 166hp - настоящата


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Май 2017, 13:19 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
На кола за 4 бона да се сложи ГИ за 2 =D>
Фобос е марката слагана от много колеги тук, ако се държи на BRC, има и по евтини варианти като на donpeev или моята.
Бутилката си е екстра на мястото на резервната гума, събира се 60л(демек ще стигате до Варна) :wink:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2017, 06:40 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Юни 2016, 09:52
Мнения: 33
Местоположение: София
ihristov написа:
На кола за 4 бона да се сложи ГИ за 2 =D>
Фобос е марката слагана от много колеги тук, ако се държи на BRC, има и по евтини варианти като на donpeev или моята.
Бутилката си е екстра на мястото на резервната гума, събира се 60л(демек ще стигате до Варна) :wink:


Г-н Христов,

Откога маздите с първа регистрация през 2006 година, с един собственик, пълна сервизна история, Босе, и дизайнерски салон станаха по 4 бона? Кажете да си взема още една :) Относно това, защо съм решил да дам малко повече пари за уредба, мисля че съм в правото си да правя с парите си каквото намеря за добре, както и да имам допълнителни причини за това (инциденти с предни уредби (Фобос))

Относно въпросите на колегите: Уредбата заедно с омаслителите на клапаните ми излезе 1750. Примерно с 600 лв повече отколкото ако се слага Фобос. Бутилката застана перфектно в дъното на багажника, без да се лишавам от резервната гума и отделенията за джижавки, но при мен в самата резервна гума е и баса на Босе-то. Реших, че няма нужда да развалям музика за 5000 лв и да си вадя гумата в багажника, за 10 л повече газ. Никога не ми е било малко мястото. Спокойно си товаря отзад 4 гуми с джанти 18ки. Колички и прочие си влизат по подразбиране.
Разхода на гориво в града е около 12, извънградско 7, магистрала на автопилот (140км/ч)- 10-12. С една бутилка минавам 300 км. За мен това е приемливо. Газ бол, и навсякъде. Така че...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2017, 10:10 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
@Redimido
Много добре знам кое колко струва отговорът ми не беше адресиран към Вас, което Вие(и други) щяхте да разберете ако си бяхте направили труда да прочетете мненията по темата.
Така че :wink:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб