Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2017, 21:48 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Окт 2017, 21:27
Мнения: 6
Местоположение: Добрич
Здравейте колеги. От известно време съм собственик на мазда трибют 3000 197 кс реших да си мовтирам газова уредба. Монтирал съм някоя друга и монтирах БСМ бардолини 6 цил. Речено сторено монтирах я и в момента когато реших да я настроя възникна плоблема. Когато е на контакт има комуникация с газовия компютър в момента когато запали и програмата забива и прекъсва комуникацията. Занесох я на газаджия след дълги мъки установи ме всичко си работи монтира газовия компютър на друга 6- цилиндрова кола настрои го и колата тръгна. На следващата сутрин маздата отново взе да откача плевключва си сама минава на бензин и на газ но на бензин си работи перфектно. Махнах газовото и рещих да пробвам с друга марка тамона същата работа. След нова консултация ми казаха че динамото може да шашка нещо. Махнах го изцяло. Пак същото. При самото палене губи комуникацията. Когато е само на контакт няма проблем при самото палене се прекъсва връзката. Дадоха ми акъл да взема захранването плюс и минус от друга кола вземах го от друга работеща по време на пробата и отново прекъсва при паленето. Колеги давайте акъл. Ако някой реши може да звънка дори по всяко време на 0884599581. Благодаря ви предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 08:03 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Колега в какъв смисъл комуникация губи ?
"Чете" през ОБД или ?
Като запали - нямаш връзка ти с компа КЪМ ЕКУ на газта ли ?!?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 08:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Окт 2017, 21:27
Мнения: 6
Местоположение: Добрич
Не е през ОБД през буксата на газовия компютър за диагностика на контакт има комукация в момента когато паля връзката се разпада и не мога да го настроя. При контакт има комуникация с газовия компютър на газовото когато реша да паля и запаля се разпада връзката и не мога да го пусна газовото пробвах с 3 кабела единият от които е оригинален не е правен и пак няма


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 15:36 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
В такъв случай имаш 2 кабела Червен и Червено / Черен мисля на кабелажа и там трябва да има +12 Волта .... най вероятно ти се губи Втория ... т.к. Първия е доста по дебел и отива на Акумулатор Директно. Та +12 които си взел от Контакт като е Автомобила след запалване се Губи и затова нямаш комуникация с ЕКУ .
Надявам се си ме разбрал ......

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 15:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Окт 2017, 21:27
Мнения: 6
Местоположение: Добрич
Да разбрах те колега ти ми казваш за плюс при контакт не е от там пробвах дори да го сложа директно на контакт и втория опит беше самото захранване на газовото го вземах от втора кола която работеше по време на опита. Аз си мисля могат ли бобините да шашкат газовото като се има в предвид че не съм пускал кабели в близодт до тях. Или другият вариянт те остават свързани вече само прекъсването на инжекторите те да правят нещо


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 16:35 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Гледай сега , не един и два различни Инжекциона съм тествал Само с +12 където трябва и Маса от купе ..... И проблеми Никакви !
Объркал си някой кабел няма как да е иначе .... и Имаш 2бр +12 ....... другия вариянт е Минуса(масата) да става +12 или да изчезва по някаква причина след запалване !
Или да ги получава от някъде Абсурдно е два различни Инжекциона един и същи проблем ?!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 16:38 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Окт 2017, 21:27
Мнения: 6
Местоположение: Добрич
Колега асо искаш дай един номер да ти звънна да ни обесня точно че с това писане


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 16:38 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
След като си взел И ДВАТА Плюса и т.н. от друга кола и все тая - Режи кабелите наред докато видиш кой е сбъркания :)
Подозирам от Бобината примерно не е ок или Ламбда сонда си взел не сигналния а Подгрева .... ?!
Бяло Червения къде си го Свързал Ни кажи на нас тук във форума и какво има на него при Не запален и при Запален Двг ?
Снопа мисля е с още поне 3-4 кабела посока бутона в купето .... ? :arrow:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб