Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 12:28 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Прави ми впечатление,че че при всяка втора тема за проблем или някъкъв въпрос изобщо не се споменава нищо за колата ,за двигателя за годината...НИЩО! Супер безпредметно е в половината тема да се опитваме да разберем за каква кола иде реч! :evil: Просто е! Едикакъв си е проблема, такава е колата...просто и ясно!!!!!!!!!!!
П.п. Или да си назначим щатна врачка във форума....

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 13:31 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Елементарно е... просто не го чети и не пиши 8)
За какво трябва да си хабиш нервите за простотии.. не му отговаряй пък той ще му дойде акъла или ще се оплаче, че от форума нема файда :lol:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 13:32 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Е чак от врачка едва ли има смисъл ... но може да се въведе правило, което да задължава при отваряне на тема за проблем да се дава пълна информация за колата. Така няма да се появяват излишни въпроси :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 14:27 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
и пак ще бъде игнорирано и пак в заглавията на темите ще си пишат ПОМОЩ, ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ, ПОМОГНЕТЕ и т.н

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 16:31 
Offline
любител
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 23 Юли 2010, 20:37
Мнения: 42
Защо по такъв начин реагирате?
Вие още като сте се родили ли сте седнали зад волана..и знаете всичко за Мазда. Нали затова сме всички тук да си помагаме..нали това е целта на форума или се бъркам, дошли сме да избиваме комплекси и да се покажем колко много сме умни и разбираме от коли (другите които питат не са хора!) или само си разцъкваме пръстите..какво е това отношение!
Бъдете по либерални към хората, всеки се нуждае от малко да разбере (поне се надявам) иначе съм "за" даването на инфо за колата освен за дадения проблем.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 16:50 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Ама защо се впрегна така от коментара на Vili .... това което казва си е чистата истина. В 50% от темите с проблеми по колите се задава някой от въпросите "Каква ти е колата?", "Какъв ти е мотора?" и т.н.

Просто ако се дава повече инфо в началото, темата няма да се развлачва и пълни с безсмислени коментари ;)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 18:18 
Offline
любител
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 23 Юли 2010, 20:37
Мнения: 42
Не се впрягам колега, прав си и аз писах, че съм съгласен с тази пълна информация, просто по думите му, ми звучат с ирония...ако греша съжалявам, просто така ми се струва. :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 20:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
абе нямам много време от както се е родил малкия, наш колко бързо ще се научат да пишат като хората...

_________________
https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=24637018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 23:44 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
KoRn_Val написа:
Елементарно е... просто не го чети и не пиши 8)
За какво трябва да си хабиш нервите за простотии.. не му отговаряй пък той ще му дойде акъла или ще се оплаче, че от форума нема файда :lol:

Ами все така си казвам напоследък :twisted: , ама чета....и има въпроси, колкото и малко да са, на които имам отговор, не ми пречи! Питала съм-помагали сте, ако мога и аз ще помогна...ама боб ли да хвърлям да разбера за каква кола си говорим!? :-k Чак се дразня малко! Все пак не сме някава секта, дето са ни раздали еднакви коли.....

п.с martod продава водна помпа за червана мазда,
аз продавам двигател на части за бяла.....ако накой иска да се включи... :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2010, 06:14 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Имам заден десен амортисьор от сива мазда за продаване :lol:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 12:15 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Модел, година, мотор... бели кахъри, не, че е нищо.
Големия проблем според мен са купищата нови и нови теми по едни и същи въпроси - обороти, гуми, джанти-манти... Ненормална работа. И всеки нов мисли, че неговия проблем е нещо ново и прас - нова тема. И така, докато... кво докато, то вече е станало пълен бардак.

А, върха на сладоледа са ония измекярчета, дето като им кажеш да потърсят и прочетат сами, се обиждат, нацупват... Форумът бил за да си помагаме!
Да, ама първо да си помогнат сами с умствения багаж, защото и всичко наготово да им снесеш, пак ще си останат полу или неграмотни, незнаещи какво значи форум, форумни правила... И най-обикновено уважение към дългогодишния труд на куп хора.

Както каза Валери, е съм им бал вече проблемите, неграмотщината и заглавията по калъп.
Аааа, ма не ве, то да не е мандра?!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 12:38 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
Варианти за ограничаване много... не съм сигурен, трябва да проверя, но мисля, че тази версия на форума позволява новорегистрираните да не могат да пишат първоначално определен период от време и след това примерно по едно мнение на седмица... проблема е, че аз лично в момента нямам много време да се занимавам :evil: Ако искате можем да пуснем анкета или направо и другите админи да се изкажат и го правиме... иначе наистина е супер досадно с тези непрекъсното повтарящи се теми и глупави въпроси, но какво да се прави... "дечицата" така са научени - всичко на готово... въпрос на възпитание и култура... правописа няма да го коментирам, защото е под всякаква критика...

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 13:27 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Алекс, нищо лично, братче! Всички знаем, че трудът Ви е доброволен и извън работата която Ви храни. По-скоро ми се ще, онези писачи да се замислят над отношението си към форума и поддръжката, но си давам сметка, че това граничи с утопията "ш`са опрайм".
Здраве да е, поне нямам угризения, че съм "наредил" някакви нехранимайковци, пък и знае ли човек, може и да се позамислят, ако изобщо прочетат темата! Абе, да са живи и здрави!

Поздрави, успехи и благодарности за труда Ви! :D

ПП То, цялата държава е хаос, ние тук искаме форума да е наред. :mrgreen:

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 13:58 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
"Писачите" никога няма да се оправят... те са си такива и не ги интересува нищо друго освен тях самите... знам го от личен опит - бил съм админ на пернишки тракер/форум и съм се нагледал на какво ли не... и ако тръгнеш да следиш за спазване на определени елементарни правила те правят на "гъз" и всичко става по-лошо - никой не го интересува, че си се трудил, за да е по-прегледно и като влезеш да ти е кеф, че влизаш, а не да се нервиш на група келешчета, които ги кефи да прават простотии или са мързеливи и не им се чете... Аз казвам да въведем ограниченията и според мен на админи/модератори ще им бъде доста по-леко!

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 14:40 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Според мен това с ограниченията не е добра идея. Ами ако има някой нов читав човек, който има много смислени въпроси или иска да помогне със знанията си? Трябва ли да чака половин година, че да може да пише нормално?
Относно тея писачи... ако не им пишете нищо в темите те си губят интерес... "убий глупака с мълчание" аз така правя :) Отделно админите хвърлят разни такива теми в раздела "Боклуци разни"...
Няма начин това да се спре си мисля, то си е нормално... просто ги игнорирайте :)

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 14:57 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Май 2008, 21:08
Мнения: 289
Местоположение: София
skype: boio_2
Този вариант с забраната са се поства известно време след регистрацията няма ли да има ефект тип "покрай сухото гори и мокрото", в смисъл ако приемем, че човек има проблем (за който до сега не са изписани десетки теми) влиза в форума, регистрира се и установява, че трябва да чака Х дни време преди да може да пише. Ефекта предполагам ще бъде свързан с натискането на червения хикс горе в ъгъла...
В други форуми (други версии) съм срещал варианти при който поста трябва да бъде одобрен от администратор или модератор и след това се появява там където е пуснат.Не знам тук дали я има тази опция, но ми се струва смислено, примерно първите 10-15 поста да са с одобрение.


EDIT:Малко се забавих с поста и Валери ме изпревари...ама като гледам сме на едни също мнение...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 15:14 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
Да, имате право... и това също е вариант за одобрение от админ...

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 15:21 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Така с одобрение е добре, но от една страна това ще тежи на админи и модератори защото се пускат доста теми и все някой трябва да се ангажира и да ги одобрява. Друго нещо което бих предложил, не знам дали е възможно не съм си играл с настройки на форум, но не може ли така както се слага бан да се сложи забрана за писане, а да може само да се чете за няколко дни. Така хора който са видни представители на безсмислени постове във всички теми ще спрат да "спамят"

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 16:36 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Май 2008, 21:08
Мнения: 289
Местоположение: София
skype: boio_2
Augyk написа:
Така с одобрение е добре, но от една страна това ще тежи на админи и модератори защото се пускат доста теми и все някой трябва да се ангажира и да ги одобрява...

Ако се въведе този метод и екипа прецени, че има нужда, може да се създаде допълнителна група от потребители, които да имат право да одобряват чакащите теми.
И аз предположих, че това с одобрението ще създаде този проблем, както и проблем със забавянето, поради липсата на човек от екипа който да е онлайн.Тази група ми се стори като добро решение - просто колкото повече хора вършат тази работа толкова по-голям е шанс в момента на пускането на темата да има някой онлайн, и той да реагира адекватно.
Пък това дали да са 10-15 или 50 мнения ще си зависи от потребителя, пример: ако 9 от 10 поста не са му одобрени вместо за 10 ще се иска разрешение за първите 30 поста и така нататък.
П.П. Днес имам свободно време и го уплътнявам във форума, съжалявам ако съм малко досаден :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 17:18 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Да съгласен съм с теб че ще е добре, но идва и момента в който не се одобри поста и се връща примерно лично със добави двигател и година. И човека пак трябва да пусне същата тема пак писане пак обясняване и т.н. пак чакане за одобрение.
пп: аз всеки ден по цял ден прекарвам в форума, рефреш за нови теми и "маркиране като прочетено" като ги разгледам :)

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 17:45 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Май 2008, 21:08
Мнения: 289
Местоположение: София
skype: boio_2
Ако има опция за редактиране може да се поправят "в движение" подобни дреболии - темата се оставя на "чакаща" и на лично с автора се уточняват подробностите и се пуска в завършен вид.
Т'ва е на теория не съм запознат в детайли с възможностите на форума и не знам дали това което си мисля е осъществимо :)
П.П.И аз често така си прекарвам времето ама рядко пиша :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб