Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2017, 19:56 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Сеп 2010, 11:29
Мнения: 34
Местоположение: София
Днес ходих да ги видя Маздите. Човекът ми се стори точен. Двете сиви 6ци комби са без 4х4 и са ръчки. Има един сив седан, но мен седани не ме интересуват и не го гледах. Черната наистина изглежда убийствено, но някак ми се стори поизморена. Може и да е от силното слънце и че беше прашясала. Човекът ми обясни, че моторът бил сменян в Швейцария, но не ми се вярва. Каза, че очакват 2.0 ръчка синя, но не разбрах дали ще е фейс.
В събота пак ще ги гледам с Владо и ако той каже ок, ще взема някое от комбитата. Ще гледам още няколко 6ци.
Ще споделя как е минал прегледа на всички гледани 6ци в Сф :)

_________________
Mazda 323F 2003
Mazda 6 Kombi 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2017, 08:38 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
zlost написа:
Човекът ми обясни, че моторът бил сменян в Швейцария


#-o #-o #-o #-o #-o #-o

Нали казах каква е историята на тая кола :D

Съмнява ме след като на мен ми я отказаха да са я върнали до швейцария за да и сменят двигателя :D

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2017, 09:47 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2015, 17:01
Мнения: 132
Местоположение: София
Ей много полезно инфо , че и аз нещо се огледах в нея :D ще се чака явно :)

Sent from my E2303 using Tapatalk

_________________
M6 2.0 бензин 2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2017, 14:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
VJS написа:
zlost написа:
Човекът ми обясни, че моторът бил сменян в Швейцария




Нали казах каква е историята на тая кола :D

Чудя ви се, какво ви притеснява този мотор, като така или иначе после ще го правите . mhihi

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2017, 17:30 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Сеп 2010, 11:29
Мнения: 34
Местоположение: София
:-D :-D :-D Така е...
Малко да си опресня информацията - колко излиза към настоящия момент ремонта с хубави части - части и труд?

_________________
Mazda 323F 2003
Mazda 6 Kombi 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2017, 18:29 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Както каза колегата такъв модел се купува по визия и външно състояние.Моторът така или иначе е въпрос на време да се отваря.Е наистина не трябва да се вземат гълабарници със тракащи мотори и трудно палене.Но все пак по добре да дадеш 700-900лв за мотор отколкото да я кърпиш или примерно да я боядисваш цялата.И след 2 зими да се чуди човек какво се получава със ламарините.Онези със Маздите преди време вкарваха читави коли но явно има и талашит между тях.Всяка една смяна на такъв важен компонент като мотор се отбелязва във сервизната книжка по електронен път.Там се дава гаранция за свършената работа а и всъщност се издават фактури които застрахователят или фирмата продаваща автомобили поема.Няма как да продадеш кола за вътрешният пазар във Швеицария и да не дадеш гаранция да отделни компоненти като скоростна кутия....мотор наи вече.Виж ако е за експорт е друга работата.Та искам да кажа тези работят със едни и същи къщи и нищо чудно онези да са им поели ремонта по мотора но във България.Не се разваля бизнес заради някакви си 500-700 евро примерно.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2017, 20:36 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Сеп 2010, 11:29
Мнения: 34
Местоположение: София
valio323 написа:
Както каза колегата такъв модел се купува по визия и външно състояние.Моторът така или иначе е въпрос на време да се отваря.Е наистина не трябва да се вземат гълабарници със тракащи мотори и трудно палене.Но все пак по добре да дадеш 700-900лв за мотор отколкото да я кърпиш или примерно да я боядисваш цялата.И след 2 зими да се чуди човек какво се получава със ламарините.

Напълно съм съгласен с Вальо. Нашата 323, подследната купена от Стар Моторс преди на нейно място в стария шоурум срещу ВМА да поставят първата 3ка, тази година стана на 14 години в семейството и на 210к км. Смея да твърдя, че само покрива, предния и задния капак не са боядисвани, а броните, вратите и праговете са боядиствани n-брой пъти, а пък веждите всяка година и два пъти са сменяни. Това в пари почти гони цената на колата в добрите й години. Пак хубаво, че до преди 2-3 години, докато имаше каско, минаваше по застраховка. Ако взема 6ца, 323 влиза в бояджийното за брони, преден калник, прагове и една задна вежда (правена преди 2 години ) :P И това ако не е любов към марката и към конкретната кола. За последните 10 години смених 7 коли, но Кота "0" винаги си е била Маздичката, отправната точка към всяко мое ново тъпо начинание и спасение вече 4 години като единствена кола в семейството.

Това ли е цената за ремонт на мотора, че споменът ми за цената беше в пъти на тези 700-900лв. или нещо се бъркам?

_________________
Mazda 323F 2003
Mazda 6 Kombi 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 12:46 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Сеп 2010, 11:29
Мнения: 34
Местоположение: София
Да се похваля официално :D Вчера взех и регистрирах на мое име едната сребриста Маздичка от Овча купел!
Владо я прегледа в събота, пусна я на диагностика, капарирах я и вчера направихме сделката и прехвърлянето.

Утре отива при Владо за пълно обслужване и в четвъртък-петък като стане готова й слагам новите 16ки джанти с новите гумета Фулда Монтеро и скачаме в играта :D

В пон-к ша додат и стелките за колата и багажника и става мани, мани :)

Като направя всички гореизброени процедури ще я наснимам и ще я пусна, че нали без снимки не се зачита...

Сега обещаното за огледа. С Владо гледахме колите само в Овча купел. И двете сиви бяха в много добро състояние, но на мен и на Владо повече ми хареса тази, която взех. Иначе двете са едно към едно като цвят, оборудване и вътрешно състояние. Черната не я гледахме, защото ми изглеждаше поизморена, пък и с предисторията и неяснотите около смяната на мотора.
Това е!

Много ме кефи, че като визия, дух и усещане (включително и на шофьорското място) 323 и 6 са много по-близки, отколкото 323 с 3. Това леко състезателно усещане, ниско разположено положение, добра видимост, стабилност, перфектно и леко управление и т.н., на които толкова много се кефя вече 210к км в 323 ги има и в 6, но вече на едно ново и по-високо и бързо ниво. Абе КЕФ с една дума. Прощаваш и ръжди и харч на масло... :D

Поздрави на всички и отивам в профила да добавя новата семейна радост...

_________________
Mazda 323F 2003
Mazda 6 Kombi 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 14:12 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Демек си взел с ръчни скорости :D

Бях останал с впечатлението че търсеше автомат :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 16:03 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Сеп 2010, 11:29
Мнения: 34
Местоположение: София
Да! С ръчна кутия е. Нямах предпочитания за скоростите

_________________
Mazda 323F 2003
Mazda 6 Kombi 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2018, 11:39 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юли 2018, 22:27
Мнения: 7
Местоположение: Ямбол
Здравейте , предстои ми покупка на Мазда 6 фейслифта бензинка 2.0 или 2.3 , и след изчерпателно изчитане на форума разбрах , че който и мотор да взема няма да сгреша , стига да е читав . Та спрял съм се на няколо обяви , ако някой колега от София случайно ги е гледал , моля да сподели мнение за колата или автокъщата :D

https://www.cars.bg/offer/c2743399

https://www.cars.bg/offer/c2729182

https://www.cars.bg/offer/c2738859

А пък , ако някой се чуди за тази https://www.cars.bg/offer/c2510280 , мотора не работи добре и има доста външни забележки .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2018, 19:31 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Коя от 3те те блазни да ходя да я погледна да не биеш път за нищо.Иначе първата по принцип тези се занимаваха със части 2ра употреба и си бяха морга един вид.От година и нещо може би вкараха и някоя кола.Вторият си вкарва по няколко коли и ги държи на зеленчуковата борса съвсем близо където си правехме срещи клуба...Третата си е натурална Горублянка.Имам там един келеш които вкарва от Швеицария като гледам къде е колата може и тои да е собственика.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018, 08:48 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юли 2018, 22:27
Мнения: 7
Местоположение: Ямбол
По принцип на обява втората ми допада най-много , но не се ангажирай сега да ходиш да я гледаш специално . Писах тука с идеята , ако някой като мен си търси кола , да сподели мнение :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018, 19:52 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Дек 2015, 17:46
Мнения: 147
Местоположение: България
plamenom написа:
По принцип на обява втората ми допада най-много , но не се ангажирай сега да ходиш да я гледаш специално . Писах тука с идеята , ако някой като мен си търси кола , да сподели мнение :)


Нали не мислиш,че кола на 12г.от Германия е на 144000км...
Блажени са вярващите!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018, 22:40 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юли 2018, 22:27
Мнения: 7
Местоположение: Ямбол
valentinko написа:
plamenom написа:
По принцип на обява втората ми допада най-много , но не се ангажирай сега да ходиш да я гледаш специално . Писах тука с идеята , ако някой като мен си търси кола , да сподели мнение :)


Нали не мислиш,че кола на 12г.от Германия е на 144000км...
Блажени са вярващите!


Дори не съм погледнал на колко км е , важното е купето да е здраво, не ме интересува на колко хиляди км е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2019, 00:05 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2019, 23:53
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте. Четох внимателно темата и с оглед на очевидно компетентните мнения се обръщам с молба да ми съдействате при избора на правилния автомобил. Преди две-три години се бях насочил към Мазда 6 бензин, но излезе 2.0 дизел, избързах и я взех, но коляновият вал замина и колата вече е за части. Живи и здрави да сме. :) Сега отново търся, като изискванията са за Мазда 6, 2.0, бензин, автоматик, комби, фейслифт (2006-2007) и с идеята да ѝ сложа газ.

Видях две обяви.

Едната е в Овча купел (мисля, че може да е от споменатия по-горе човек на "Линкълн"):
https://www.cars.bg/offer/c3112834?fbcl ... 7NJwUair80

а другата е тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... EzjfiW7ooU

Ще съм много благодарен, ако някой сподели мнение (дали по снимките или ако е ходил на място), тъй като очевидно има хора с богат опит и набито око. Благодаря много.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб