Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 323 DITD 2.0
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2008, 10:30 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Ное 2008, 10:26
Мнения: 2
МОЛЯ ДАЙТЕ МАЛКО ПРАКТИЧЕСКО ИНФО ЗА Mazda 323 DITD 2.0 2000 Г МОТОРА Е 100 КОНЯ,
КАК СЕ ДЪРЖИ МОТОРА,НЯКОЙ КАЗВАТ ,ЧЕ БИЛИ ШУМНИ,СТАБИЛНОСТА НА КОЛАТА,КОНФОРТА И И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО РАЗХОДА НА ГОРИВО.
ЩЕ СЪМ ДОВОЛЕН И НА ОТРИЦАТЕЛНИ ОТЗИВИ
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
ДВОУМЯ СЕ И ЗА 626 СЪС СЪЩИЯТ МОТОР


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: ха
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2008, 15:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Ное 2008, 10:26
Мнения: 2
хубаво би било някой да сподели....,че трябва и аз да взема решение :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2008, 16:27 
Offline
фен

Регистриран на: 04 Фев 2008, 17:23
Мнения: 151
Местоположение: София
И на мен ми е интересно DiTD мотора как е с разхода и надеждността, предполагам - добре? Това е турбодизел май... Дано някой с преки впечатления каже 2 лафа.

http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?t=3463

"Макар и изключително тяговити, нафтовите модификации на 323 не са за препоръчване. Не са особено икономични и вдигат доста шум"
- абе незнам, не вярвам да са толкова шумни, май повечето статии се пишат от фенова не бензина, аз имам и дизелов Нисан и да ти кажа не е лош, нито е шумен/за дизел/

_________________
ex. 323 BG 1.3 16V C
ex. Nissan Sunny 2.0D
Xedos6 V6 '98


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2008, 15:27 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Авг 2008, 02:53
Мнения: 367
Местоположение: Пловдив
Явно никой собственик няма да сподели за жалост, това което се намира в нета,ако е вярно!!!,за разхода на гориво според "Братушките":
DT
Объем двигателя 1998 см3
Мощность 90 л.с.
При оборотах 4000
Крутящий момент 220/1800 н*м
Максимальная скорость 178 км/ч
Время разгона (0-100 км/ч) 12.2 c
Расход топлива в городе 6.4 л/100км
Расход топлива на шоссе 4.4 л/100км

DiTD
Объем двигателя 1998 см3
Мощность 101 л.с.
При оборотах 4000
Крутящий момент 230/2000 н*м
Максимальная скорость 187 км/ч
Время разгона (0-100 км/ч) 12.2 c
Расход топлива в городе 7.4 л/100км
Расход топлива на шоссе 4.9 л/100км
Расход топлива Смешанный цикл 5.8 л/100км

Ако питате мене чудесен семеен автомобил,на когото съм хвърлил око. 90к.с. е идеален , ровя се в този форум доста време и намерих само един отзив за Дизелаците от човек ,току що купил колата си , и споделил че върви "пушка" и МОЖЕ БИ е икономичен.(не помня с кои точно мотор)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2008, 19:58 
Offline
модератор

Регистриран на: 15 Фев 2007, 22:01
Мнения: 1920
Местоположение: Sofia
Да е за бензиновата ще ви кажа всичко, но колегите с дизелите не пишат, а има доста с такива коли. Сигурно нямат проблеми, и за това. Поцинковани външни части на купето, много удобен салон, перфектна зглобка, качествени материали, удобни седалки.Минус- задните облегалки при свалено положение не правят равен под с пода на багажника, а са в една равнина с товарния праг, които пък е нисък, което е плюс. Голяма задна врата/ за хечбека/ за товарене на обемисти предмети

_________________
Mazda 323f 1.6 2003


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: TD 16V 90 к.с.
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2008, 14:21 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2006, 15:31
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив
Аз от около 3 г. карам 323 BJ 99г., 2000 см3 турбо дизел, 90 коня. Мога да споделя личните ми впечатления, а за по-новия агрегат от 101 коня имам познат, който кара такъв - мога да го питам за разход и т.н. - дано не е късно, не съм влизал скоро във форума и чак сега видях темата.

Та по същество - като цяло колата е изключително вярно добиче. Всичко по нея работи и работи и работи...
Среден разход 6/100. Няма разход на масло, освен изпаренията. Мудничка в сравнение с бензиновите, но се свиква. За около 60 хил. км до момента съм й сменял само предни биалети, защото си бях втълпил, че оригиналните тропат. Малко шумен двигател в студеното време особено, но също е въпрос на свикване. Твърдичко окачване, но пък е характерно за колите от този размер. Не съм забелязал ръжда някъде да се появява. Нисък клиренс, което предразполага към застъргване при паркиране върху тротоари и каране по черни пътища. Добър баланс между предна и задна ос, на хлъзгава настилка да завъртиш задницата е доста рядко, на мен не ми се е случвало. Затова пък ако гумите са остарели и с втвърден каучук се забелязва леко недозавиване на предницата - предните гуми започват да свирят в завой дори при ниска скорост - слагаш нови и получаваш перфектно пътно поведение, колата става много послушна. Карал съм я по жегите в Гърция, също и по снеговете на австрийските алпи - качваш се, въртиш и пали. В момента просто ме е страх да я сменя с някоя по-нова, защото за мен автомобилът има едно основно качество - надеждност.
Цената за смяна на ангренажен ремък, ролки и т.н. се оказа доста солена - 1170 лв. в оторизиран сервиз на Мазда, но пък дават гаранция 80 хил.км. Алтернативната смяна на тези консумативи би излязла около 700 лв. груба сметка.

Май изброих каквото се сетих, ако някой има конкретни въпроси да пита, с каквото мога ще помогна.
Поздрави,
Георги Чолаков


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 DITD 2.0
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2017, 14:59 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2016, 14:15
Мнения: 31
Местоположение: софия
Аз имам такава Мазда и съм доволен от нея , не е много шумна , нормално за диз.дв-ел 2001 г. Измерих колко харчи , излезна ми 10/100 градско . Доколко е коректно не знам , защото е зимно време . Интересното е че с приблизителни сметки изчислявам около 8/100 градско . Така че някъде около 8,9/100 градско . Ако греша някой да ме поправи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб