Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 6 2004г. покупка
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2015, 09:09 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Сеп 2015, 09:01
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте, дойде време за смяна на колата и единствената кола на която съм се спрял е Мазда 6 2004 или 2005 година. Бях намерил теми във форума за нея, но сега не успях да ги намеря за което се извинявам. Спрял съм се на дизеловият агрегат. Бихте ли ме посъветвали кой двигател е по-надежден от дизелите, както и някой общи приказки за колата като цяло в това число често срещани проблеми. Нямам познати, които да карат Мазда, така че разчитам на вашата помощ да ме ориентирате най-добре на какво да се спра и за какво да гледам при оглеждането на кола. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2015, 13:28 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юли 2015, 16:09
Мнения: 5
Местоположение: София
Здравей колега, мога да ти дам общ отговор за Мазда, щото имам бензинова. Ходова част - здрави, возят твърдо и стегнато. Проблеми за модела въобще - податливи на корозия. А за проблемите на дизеловите агрегати /понеже аз карам дизел друга марка, Маздата е на жена ми/, важи общото за всички дизелови двигатели от тези години - съединител и маховик, дюзи, турбина, ЕГР клапан. Всеки от тези проблеми е решим, проблемът е, че решението обикновено не е евтино - комплект съединител с маховик + труд гони 1500 лева по данни на колеги, сменявали ги, турбото също не е евтинко за ремонт. Тези неща лично мен ме отказаха да търся дизел и купих бензин, въпреки, че и по него хвърлих дебели цифри за ремонти /бензиновите М6 пък си имат други болежки, специфично техни си/. А за това какво да гледаш, разрови се из форума, теми има много, макар, че ако разчиташ на форумите кола няма да си купиш. Аз прочетох за болежките на другите, и въпреки всичко щом седнахме с жена ми в нейната кола, разбрахме, че това си е нашата. Имай предвид, че дизелова кола на тези години е карана много. Много повече, отколкото показва километража. На запад, дизелите се купуват за да се карат много, неслучайно цената им е по-висока от бензиновите като нови. Това се избива по-късно в по-ниския разход и става чрез много каране.
Успех с избора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб