Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2016, 14:38 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
Привет. Преди много време се регистрирах във форума, защото исках да вземам маздичка, но тогава попаднах на друга марка.
Сега вече няма спасение :) Мазда ще е.
Като цяло залитам към Премаци, 1.8 бензин 101 к.с. след 2002-ра година. Освен ръжда, само хубави неща чувам за колицата. Ето и една конкретна обява която ме блазни да отскоча до София да я видя.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460915496681403&slink=dhxlib
Видях тема в която беше казано, че Премаци + Газ РОМАНО не се разбирали особенно... това така ли е или не :)
На автомобила ще се поставя ГИ задължително, че пътувам по 100-150 км. дневно, предимно магистрала.
Препоръки за марка/модел ГИ ?
Като споменах София, в кой сервиз да я закарам за прегледче евентуално.. защото аз колкото и да гледам съм сляп в тази сфера :)

Поздрави на всички Мазда фенове от Пловдив !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2016, 15:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
Anyone ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2016, 19:55 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Цената е добра в предвид че дава хубави гуми и газово към нея.Снимките са далечни и няма как да се види нещо притеснително.Добре изглежда отдалеч.Както бях писал преди време видял съм доста Примасита из Германия ..на 95% са със ръждиви вежди и тръгнала отдолу ръжда.Въпросът е поне да е направено че да не го плащаш ти това.....Иначе леко куца идва със този мотор.Оглед ще и направиш ама тя няма сигурно номера....да я караш със репатрак малко кофти....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 09:07 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Апр 2016, 15:19
Мнения: 7
Местоположение: Sofia
Колега и аз я видях тази обяви и доста си мислех дали да звъня... но ме притеснява това ,че е вкарана от Германия - 100% ръжда. :| За пример можеш да обиколиш автокъщите на труд в Пловдив (нали си от там) и да се увериш сам какво се вкарва от дойчланд.. Обикалях по миналия уикенд там при вас и само бараки... направо се отчаях дали ще намеря читаво Праймъси. :cry:
Дай после инфо ако решиш да я гледаш тази..

_________________
БЪДЕЩ СОБСТВЕНИК НА МАЗДА!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 18:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
sa4kov, и аз доста премасита разгледах, и всичко е Леш човек... толкова се бях надъхал за премаси.. а тия ръждиви котурници ме отчаяха.. и швейцарки гледах... швейцарско сиренце отдолу. Май няма да е Премаси.. още малко ще почакам, и ще търся друго, че моята кочинка е за бракуване вече. В средата на Май месец изтичат граждански и ГТП, и не смятам да ги подновявам, та до тогава трябва да си намеря автомобил. 5-цата е страхотна но ми излиза от бюджета.
Загледах и Мазда 2, нищо, че са по-малки пак би ми вършила работа.. но четох, че 2-ката си е чист Форд Фюжън, като шаси, ходова част, мотор и т.н. Само купето е различно :) За 2-ката незнам как са нещата с ръждичката..
Май и сега няма да е мазда :evil:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 19:45 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Ако си се спрял на 2та няма да сгрешиш.Там ръжда по задните калници почти няма защото са сплескани и нямат обем да поемат камъчета и там подобни.Конструирани са много добре като шаси и като мотори.Намират се идеални екземпляри при малко търпение.Много маневрени и икономични.Изпъкват на фона конкуренцията от тези години...2001-2004.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 23:57 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Апр 2016, 15:19
Мнения: 7
Местоположение: Sofia
Е.... аз от комбит или сув не мога да избягам, трябва ми семейна кола :-) но от Праймъсите и ааз се отказах.... няма смисъл май

_________________
БЪДЕЩ СОБСТВЕНИК НА МАЗДА!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2016, 07:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
valio323 написа:
Ако си се спрял на 2та няма да сгрешиш.Там ръжда по задните калници почти няма защото са сплескани и нямат обем да поемат камъчета и там подобни.Конструирани са много добре като шаси и като мотори.Намират се идеални екземпляри при малко търпение.Много маневрени и икономични.Изпъкват на фона конкуренцията от тези години...2001-2004.


Привет. Виждам, че си добре запознат с моделите, затова ще си позволя директно да попитам в тази тема ( която е за примаци ) за 2-ката.
За сумата която съм заделил за автомобил, при 2-ките има само варианти с 1.25 мотора. В случай, че карам 90% по магистрала и извънградски пътища, това моторче дали няма да се зори ? Не съм агресивен на пътя, повече от 110-120 не вдигам. Трябва да се вземе впредвид и Задължителното газифициране.
1.25 + Извънградско + Газ = ???

Ето 2 интересни оферти за 2-ки.
http://www.cars.bg/c1610087
http://www.cars.bg/c1363690

Поздрави !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Май 2016, 19:29 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
А .....запознат съм.. :wink: Понеже оглеждам този модел за сестра ми та затова съм се вторачил във тях.Не съм привърженик на газовото и не знам как ще се представя.Сигурно не лошо.И двете на снимките са абсолютни пръчки.Ама черната бие всичко по пътя си.На едната снимка без фарове за мъгла.На другата със. Да не говорим колко лошо е правена цялата предница плюс ляв калник. :lol:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2016, 16:58 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Апр 2016, 15:19
Мнения: 7
Местоположение: Sofia
от праймъсита минаваме на 6ца комби :-D мнение за тази http://www.mobile.bg/11458975699638949 ?

_________________
БЪДЕЩ СОБСТВЕНИК НА МАЗДА!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2016, 07:21 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
sa4kov написа:
от праймъсита минаваме на 6ца комби :-D мнение за тази http://www.mobile.bg/11458975699638949 ?

Много грешно преминаване, все едно да преминеш светофара на червено и на 50 метра да дебне патрулката скрита в храстите . mhihi
Хем от праймъси на шестица, хем от бензин на дизел, а здравите и безпроблемни дизели ги качват точно на праймъсито .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2016, 18:22 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
valio323 написа:
А .....запознат съм.. :wink: Понеже оглеждам този модел за сестра ми та затова съм се вторачил във тях.Не съм привърженик на газовото и не знам как ще се представя.Сигурно не лошо.И двете на снимките са абсолютни пръчки.Ама черната бие всичко по пътя си.На едната снимка без фарове за мъгла.На другата със. Да не говорим колко лошо е правена цялата предница плюс ляв калник. :lol:


Ето затова питам с конкретни обяви :) Нищо от гореспоменатото аз не го виждам на снимките. Определено отпадат тези 2-ки.
Продължава търсенето и чакането. Вчера и днес обиколих над 50 автосалона в Пловдив и околието... меко казано съм депресиран от видяното. Все пак харесах едно Праймаси, което изглеждаше доста добре, а и по видимите части не успях да забележа никъде ръждичка. Ето за това става въпрос - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11457088863569675&slink=dq2996
Човека я дава с 2 комплекта гуми и може да падне още малко в цената, но ме притеснява, че не мога да погледна под колата какво е положението с ръждицата, а мой познат ме стресира още повече, че най-много гният там където задният мост се хваща за купето и директно ги бракуват. Няма оправия там.

martod написа:
sa4kov написа:
от праймъсита минаваме на 6ца комби :-D мнение за тази http://www.mobile.bg/11458975699638949 ?

Много грешно преминаване, все едно да преминеш светофара на червено и на 50 метра да дебне патрулката скрита в храстите . mhihi
Хем от праймъси на шестица, хем от бензин на дизел, а здравите и безпроблемни дизели ги качват точно на праймъсито .


И на мен ми харесват 6-ците, но доколкото четох си имат същите проблеми с ръждата като праймъсито.
А и определено дизел 2-ра ръка = :evil: ( Лично мнение )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2016, 19:26 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Изглежда запазено за 12-13год кола ..Само отзад отдолу внимателно че ми се струва има синя боя на гърнето...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Май 2016, 07:52 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Alienpro написа:
А и определено дизел 2-ра ръка = :evil: ( Лично мнение )

Това определено е грешно . :) Явно не си вникнал в текста по горе, няма никакви драми с дизеловото премаси, даже и 3-та ръка да е . :D
А си има дизели, дето и нови да ги купиш, пак ще ти вгорчат живота .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2016, 08:16 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Апр 2016, 15:19
Мнения: 7
Местоположение: Sofia
Alienpro написа:
valio323 написа:
А .....запознат съм.. :wink: Понеже оглеждам този модел за сестра ми та затова съм се вторачил във тях.Не съм привърженик на газовото и не знам как ще се представя.Сигурно не лошо.И двете на снимките са абсолютни пръчки.Ама черната бие всичко по пътя си.На едната снимка без фарове за мъгла.На другата със. Да не говорим колко лошо е правена цялата предница плюс ляв калник. :lol:


Ето затова питам с конкретни обяви :) Нищо от гореспоменатото аз не го виждам на снимките. Определено отпадат тези 2-ки.
Продължава търсенето и чакането. Вчера и днес обиколих над 50 автосалона в Пловдив и околието... меко казано съм депресиран от видяното. Все пак харесах едно Праймаси, което изглеждаше доста добре, а и по видимите части не успях да забележа никъде ръждичка. Ето за това става въпрос - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11457088863569675&slink=dq2996
Човека я дава с 2 комплекта гуми и може да падне още малко в цената, но ме притеснява, че не мога да погледна под колата какво е положението с ръждицата, а мой познат ме стресира още повече, че най-много гният там където задният мост се хваща за купето и директно ги бракуват. Няма оправия там.


Колега тва Прамъси го гледахме с един приятел дето разбира от коли , но и аз го видях, то е очебйно че колата е пребоядисана и си личи яко... виж пантите на багажника и вратите , отвора за зареждане с гориво ,под капака също има следи от ръжда.... тая кола се разпада , не се лъжи колко е лъскава... пребоядисана е! В тая авто къща видях 4 Праймъсита и всички бяха дроб от ръжда, но само тва беше маскирано :mrgreen:

_________________
БЪДЕЩ СОБСТВЕНИК НА МАЗДА!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2016, 09:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
sa4kov написа:
Alienpro написа:
valio323 написа:
А .....запознат съм.. :wink: Понеже оглеждам този модел за сестра ми та затова съм се вторачил във тях.Не съм привърженик на газовото и не знам как ще се представя.Сигурно не лошо.И двете на снимките са абсолютни пръчки.Ама черната бие всичко по пътя си.На едната снимка без фарове за мъгла.На другата със. Да не говорим колко лошо е правена цялата предница плюс ляв калник. :lol:


Ето затова питам с конкретни обяви :) Нищо от гореспоменатото аз не го виждам на снимките. Определено отпадат тези 2-ки.
Продължава търсенето и чакането. Вчера и днес обиколих над 50 автосалона в Пловдив и околието... меко казано съм депресиран от видяното. Все пак харесах едно Праймаси, което изглеждаше доста добре, а и по видимите части не успях да забележа никъде ръждичка. Ето за това става въпрос - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11457088863569675&slink=dq2996
Човека я дава с 2 комплекта гуми и може да падне още малко в цената, но ме притеснява, че не мога да погледна под колата какво е положението с ръждицата, а мой познат ме стресира още повече, че най-много гният там където задният мост се хваща за купето и директно ги бракуват. Няма оправия там.


Колега тва Прамъси го гледахме с един приятел дето разбира от коли , но и аз го видях, то е очебйно че колата е пребоядисана и си личи яко... виж пантите на багажника и вратите , отвора за зареждане с гориво ,под капака също има следи от ръжда.... тая кола се разпада , не се лъжи колко е лъскава... пребоядисана е! В тая авто къща видях 4 Праймъсита и всички бяха дроб от ръжда, но само тва беше маскирано :mrgreen:


Щях да ходя на 2-ри оглед с познат който е по-запознат с автомобилите, но благодаря, че ми го спести :)
Мисля, че това беше последното праймъси което "заглеждам". Май и този път няма да е мазда :oops:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2016, 16:14 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Апр 2016, 15:19
Мнения: 7
Местоположение: Sofia
Мани... и аз тотално влязах във филма с колите... вече съм толкова объркан какво да си взема.... От мазда минах на Нисан алмера тино, днес ходих да гледам една ама. и там ръждата беше. тръгнала... после една зафира гледах ама. тя па хич не ми е комфортна... педала на газта. много смотано е направен в крайно дясно и тря си кривиш. крака за да дадеш. газ... вече. тотално не знам ква кола си взема :?

_________________
БЪДЕЩ СОБСТВЕНИК НА МАЗДА!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2016, 16:36 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Ето ти една алтернатива.Здрави и приятни коли независимо бензин или дизел.....http://www.cars.bg/c1653854
Тук също един приятен автомобил......http://www.cars.bg/c1356630

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2016, 10:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
valio323 написа:
Ето ти една алтернатива.Здрави и приятни коли независимо бензин или дизел.....http://www.cars.bg/c1653854
Тук също един приятен автомобил......http://www.cars.bg/c1356630


Спейс старчето е приятна колица. Но гледам 1.6 Бензин :) а ги няма много много
Масово са 1.3, а с газ ще е леко спънат малкия мотор.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2016, 15:01 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
Айде още един в клуба :)
Капарирах си една двойка днес, и в понеделник я прехвърляме.
1.4 мотор 2003-та година регистрирана обслужена с газ инжекция.
Преи малко се върнах от оглед + посещение на мазда официалния сервиз в Пловдив.
Констатираха скъсан тампон на мотор ( който при каране Изобщо не може да се разбере )+ износен пистов ремък и мека връзка на ауспуха. Всичко друго е Ок.
Поздрави и безавариини на всички.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2016, 12:16 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Яну 2016, 15:29
Мнения: 16
Местоположение: Ст. Загора
Колега, бях на мазда точно 3 месеца, бях купил изгодно едно премаси, 2.0 куб., 131 коня! Но, тогава нямаше кой да ме светне, че от тия години, са си абонирани за ръжда, че даже и откровено гниене, често даже и много скрито, при мен се оказаха не само бомбетата на амортисьорите, ами и целите рогове на багажника! Иначе, откъм двигател и ходова част беше много добре, само един тампон смених. Много мислих, и накрая се "разведох" скоропостижно с тая мазда, друг кусур се оказа, че тая кола не е за градски условия, прекалено голям разход ми даваше, като за мен! Така че, съветвам те хубаво да оглеждаш всичко отдолу, ръждата по веждите на калниците е най-малкия проблем! Гледай също и долните прагове на вратите, там също избива голяма ръжда!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2016, 12:53 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
Под капарирах една двойка, имах предвид Мазда 2 ! Не премаци... от тях се отказах :)
Иначе двойките по думите на колегата valio323, нямат същите дертове с ръждата, а и хората от Мазда бяха доста отзивчиви и добре огледаха колата. Единствненото място където има ръжда за момента е по крайното гърне.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб