Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2016, 12:47 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 12:21
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте,

Скоро смятам да се сдобия с този автомобил след дълго четене по форуми, руски и английски сайтове и реших да се посъветвам с вас за няколко неща. Наясно съм, че всички Мазди, особено преди 2008 имат проблеми с ръждата, както съм и наясно за по-проблемния дизелов мотор (това са две от нещата, за които много голяма част от хората са съгласни). В резултат на това смятам преди да взема автомобила, ако имам възможност да го закарам на канал да се огледа хубаво отдолу, както и по прагове, врати и т.н.

1) В случай, че колата е хубава я взимам, но оттук насетне как да я подържам? Веднъж месечно автомивка ми се струва като добър старт, но хубаво ли е да правя нещо друго?

2) Предполагам все пак ще има ръжда някъде, особено отдолу по железарията, но да се плаша ли особено ако не е в големи количества?

3) Иска ми се почти след като я взема да вържа по някакъв начин iPhone 6s към аудиото на колата. Колегите в секцията за Мазда 6 предлагаха предимно AUX варианти, но за мен това не е особено приемлив вариант. Иска ми се или да има bluetooth или чрез USB кабел да се свързва, за да има колкото се може по-малко загуба на качеството на звука и от друга страна или да се зарежда телефона по време на шофиране, или да не се занимавам с кабели около таблото докато шофирам.

4) В момента съм се спрял на 2-3 седана. Ще сложа линк по-долу към тях, за да чуя вашето мнение за колите (напълно наясно съм, че няма как да е пълно и категорично само гледайки обявата, но съм сигурен, че опитни шофьори като вас ще успеят да забележат няколко малки неща, които на мен биха ми убегнали).

5) Горе-долу за какви цени да се приготвя от гледна точка на данък, застраховка, каско и подръжка (иска ми се да взема 2.3 литровия, но като нищо бих си взел и 2 литрова Мазда)

Благодаря ви предварително и ако се налага ще задам някои от въпросите в правилната секция, просто не исках да се отплесвам със спам.

2ка с Газ 03' на 220хил. км.
2,3 с Газ 03' на 200хил. км.
2ка с Газ 04' на 250хил. км.


Edit: Някой да знае за автокъщи, които внасят Мазди от Италия, защото до този момент не съм попадал на такава?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 09:31 
Offline
любител
2002 Mazda 6

Регистриран на: 20 Юли 2016, 08:45
Мнения: 17
Местоположение: Гр. Козлодуй
Здравей колега,
Аз от скоро съм собственик на Мазда 6 2.3 166к.с. от 2002г., но дано мога да съм ти полезен поне по някои от въпросите.
1) Автомивката е по-скоро грижа за естетиката на колата и да не те е гнус да я докосваш и се качиш в нея. Поддържането освен къпането на колата, трябва да включва и смяна на масло, филтри ремък 1 брой, защото бензиновите мотори са с ангренажна верига, ролки други течности, спирачки и т.н.
2) Ръжда със сигурност ще има, все пак това са коли на по 15 години. Както много от изписаното от колегите във форума и аз ще кажа, че стига да не е пробивна ръждата и като стиснеш праговете например и се отронят разни парчета все едно си стиснал вафла не е толкова страшно.
3) Не знам. По принцип съм много зле с токове и такива финни работи, дано някой по – запознат колега ти отговори. Моята кола си дойде с такова AUX устройство в жапката за което съм много доволен. Записах си музика на една флашка и не слушам радио.
4) Още не съм си платил данъка, но считано от 02.09.2016г. от данъчното (в гр. Козлодуй) до края на годината ми изпратиха писмо, че до остатъка на годината им дължа 54лв. и стотинки стотинки. Има разни калкулатори, а може и в сайта на община София да си изчислиш горе долу колко ще ти е данъка. Каско и гражданска според застрахователя при който ще идеш. При мен каското излезе 422лв. гражданската 180лв. За обслужването няма да мога да ти дам добър ориентир, защото имам добър приятел собственик на сервиз и на мен ми излиза много тънко.
5) На пръв поглед колите и от 3те трябва да се видят на място. Нищо специално не виждам нито добро нито лошо само по снимките.
Прави ми впечатление, че 1вата кола няма снимки в предната част на салона, има само на задната седалка. А този велурен салон като го видя и ми става зле, дано не засегна някой. Ако аудиото е BOSE защо са му този усилвател и бас? BOSE-то свири предоволно, все още не знам колко е максимума на който мога го усиля, обаче след 15-16 с хубаво качество на МР3 не мога да стоя в колата. Като цена ми се струва добра оферта с газ, платени неща които човека е описал и зимни гуми с джанти. Обаче не всичко е само цена…
2рата кола по тези снимки мога само да кажа, че съм имал кола с кожа и тези „белези”, надрасквания (ако са такива) са потенциално място за скъсване трябва им само малко помощ, ако не е полагана грижа за кожата и така да се каже е „изсъхнала”.
При 3тата кола се забелязва супер чистия двигателен отсег. Все още наистина не разбирам защо толкова ги мият тия двигатели. Волана явно е имал труден живот щом е обшит. Виж това вече поне за мен е показателно за употребата и амортизацията на колата. Може да не съм прав, но някак това не ми харесва и ме отблъсква от кола. Пак от прочетеното от колеги във форума стрелката на оборотомера е по 0, което може да е признак за манипулация на „реалните” километри. Може и да е от ъгъла на снимане, ако идеш да я видиш обърни внимание на това както и на скоростомера. И двете стрелки да не са под 0.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 10:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 12:21
Мнения: 3
Местоположение: София
Благодаря, колега за изключително изчерпателния отговор.

Горе-долу сравних няколко мнения от колеги по темите + калкулатор за данък и излезе, че 03/04 166 к.с. в София трябва да е с данък около 280 лева, а 141 к.с. е около 215, в случай, че някой реши да хвърли поглед на темата в бъдеще.

Освен това потърсих някакви алтернативи за аудиото и има, но предимно за Маздите от 2003. В Амазон е пълно. Въпроса е обаче дали ще се вържат с iPhone 6s и дали ще четат музиката наистина, защото това е важното за мен в случая. Имам си абонамент към iTunes и цялата ми библиотека от песни и албуми е там, а с дискове, макар и не толкова ужасна алтернатива, пак би ми било недостатъчно.

Една такава алтернатива има тук

За 2004-та пише, че трябват някакви модификации, които така и не успях да намеря как става, вероятно някаква платка, към която вече се закачат устройствата. Ако някой има повече информация ще съм му благодарен ама наистина много.

Благодаря и за огледа, успял си да видиш неща, които аз нямаше да мога да хвана при маздите, единствената която съм карал е 323 от 89-та, което е изключително нерелевантно в днешно време :D .

Определено ще огледам салона хубаво, както и ръждата по праговете. Първата кола в обявите май даже е с верига, така че там ролки и т.н. няма да има нужда.

Ако някой има предвид хубави Мазди, които се продават в/около София с удоволствие бих ги огледал, защото нямам време много да пътувам освен ако някой колега наистина не похвали кола от друго кътче на България. Или ако няма някъде от Италия (наистина ме притеснява малко ръждата, но както каза колегата стига да не е пробила, ще го преживея... и все пак колкото по-малко, толкова по-добре).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 19:08 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Има една синя под ламарините на Горубляне срещу завода за хляб Елиаз......не я виждам из саитовете за продажба.Просто ми каза един приятел.Не са я гледали но може да я погледнеш.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб