Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Покупка на Mazda 3
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2017, 22:21 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 22:10
Мнения: 3
Местоположение: Стара Загора
Здравейте,

Замислил съм се да се сдобия с нов автомобил и съм се спрял на Mazda 3. До сега не съм имал никакъв допир с тази марка коли и искам да разбера какви проблеми мога да очаквам от бензиновите двигатели на този модел. Кой двигател е най-добър по отношение на динамика и икономичност. За момента съм се спрял на 1.6 бензин, но си нямам и на идея какви проблеми може да ми изкочат и колко може да струва поправката им. Също така ако някои колеги предлагат своите автомобили ще се радвам да ги видя. Бюджета ми е около 4000 лева.

Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2017, 11:40 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 17 Апр 2017, 18:25
Мнения: 96
Местоположение: Пловдив
Здравей колега, преди покупка е най-добре да прегледаш раздела на Мазда 3 и да видиш плюсове и минуси.
Относно двигателя нека колегите с този модел да кажат, но ако имаше "най-добър двигател по отношение на динамика и икономичност", то тогва не биха се произвеждали дуги. :) Всеки си преценя за себе си какво търси.
Разгледай форума и ще си отговориш на доста въпроси, иначе ако има нещо по-конкретно питай.

_________________
Mazda CX-5, 2.2D, 150к.с., 2018г.
Ex: Mazda 6 GH - 2009г., 2.0/147к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2017, 13:27 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Бюджета е МНОГО нисък... За читав екземпляр си иска около 5 за колата и хилядарка за "стягане" като минимум според мен! 1.6 не е толкова по-икономичен откъм гориво и данък, че да си заслужава пред 2.0, а динамиката е осезаемо повишена ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2017, 23:51 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 22:10
Мнения: 3
Местоположение: Стара Загора
Здравейте колеги, благодаря ви за мненията, всичко се върти около това, че съм студент. Склонен съм да дам малко повече пари, но искам да знам че си струва, понеже месечно няма да съм способен да давам повече от 100лв за обслужване, като излкючим горивото. Относно раздела за мазда 3 прегледах за какво става на въпрос и видях какви повреди биха излезли, въпроса е при кола от сорта на 2005г. при 150хил км. примерно казано какъв е шанса да изскочи някоя сериозна повреда, ако преди това колата е била добре подържана. Интересувам се от мнения на колеги с такъв модел и по точно нещо като цифра за година или някакъв период от време какви разходи са имали и дали мислят, че този модел е надежден понеже с моето каране минавам около 1000км седмично, а някога и повече. Относно двигателя съм се спрял на 1.6 понеже не търся нещо супер мощно с голям данък, трябва ми нещо което да си карам спокойно със 120-130 по магистрала без да тормозя колата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 07:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Marky написа:
Относно двигателя нека колегите с този модел да кажат, но ако имаше "най-добър двигател по отношение на динамика и икономичност", то тогва не биха се произвеждали дуги. :)

Има такъв двигател при тройките, RF7J се води, но обратно на твоята логика от него са произведени най малко бройки и за да вземе такава колегата, трябва да удвои бюджета (японските коли са скъпи :D ) . mhihi
Аз не знам даже защо пита за двигатели, като за тези пари излиза само една 2.0 бензин с десен волан, :) всичко друго е 1.6, 1.4 (бензинки) и 1.6 HDI .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 07:58 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Не ти трябват сериозни ремонти за да те затрудни финансово. :) Като почнат едни тропания и скърцания и почнеш да сменяш това онова ще видиш как сумата набъбва. После идва ред на "ама гуми нямам", "ама джанти нямам", "ама то и спирачки няма". Поддръжката на кола не е евтино занимание. Според мен с твоя бюджет няма смисъл да гледаш Мазда 3. За тези пари, както казва Марин, ще трябва да вземеш едва ли не най-евтината 3-ка на пазара, а тя кой знае в какво състояние ще е...

Най-вероятно ти е харесала и ако ще ти е първа кола ти е станало като фикс идея и нищо друго не ти харесва, но помисли добре.

Ето ти моите разходи: https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... da-3-sport Занижи леко цените за гумите и данъка и всичко останало е горе-долу идентично.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 09:14 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Кола на 150 000 и 2005 ако намериш я вземи :D Шегата настрана, ти сериозно ли им вярваш на писанията? 100лв. на месец при 1000км пробег сума ли е? Кефя се като някой се надъха за кола и то такава с душа, но като почне да ти вади душичката и ще я намразиш :( По-добре вземи нещо евтино, трови го сега, учи се на него и после като намериш пари си вземи желаната кола! От цяло стадо овце искаш кучето да вземеш според мен, помисли ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 10:47 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
WoLF написа:
100лв. на месец при 1000км пробег сума ли е?


Не е. Лошото е, че момчето казва, че минава по 1000 на седмица, а не на месец. Всеки ден прихожда от Ст. Загора до Пловдив за лекции ли какво прави не го знам. :D Та той ще трябва през 3 месеца масло да сменя. Ако се окаже и маслояд - леле мале...

Иначе аз горе-долу минавам точно 1000 км. на месец. Като изкарам разходите за гориво (включвам и самия ГИ към тях), на мен за 30 месеца ми излиза около 6000 лв. че съм дал до момента. Значи по 200 на месец.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 08:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 22:10
Мнения: 3
Местоположение: Стара Загора
колеги, склонен съм да дам и малко повече пари за такава кола, но идеята е такава. Ако аз дам повече пари за колата стегна си я и си я карам нормално, става на въпрос за 1.6 двигател понеже 2.0ка и да искам не мисля че ми е по силите, тази кола от онзи вид коли които се трошат през месец ли е или е от онези които си искат подръжката но си и държат здраво при полагане на необходимите грижи. Това ще ми е 2-ра кола която имам. Първата която имах беше опел астра 1.7 дти. Хвърлих една маса пари по нея и оправия нямаше. Ако не през две седмици през месец нещо се трошеше, а на всичк отгоре гореше, а не вървеше. Мился че колкото и да е тромав 1.6 мотора след 50 коня отгоре разлика за мен ще е перфектна. Относно 100-те лева това не включва никакви разходи за гориво, т.е се отнася само за закопуване на части и обслужване, като не вярвам за 3 месеца каране да направя повече от едно обслужване което до колкото се ориентирах в цените е около 130-150лв


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017, 10:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Прочети внимателно това съобщение до края, за да не те подведа неволно.

Не мога да кажа за бензинова тройка. Но първоначалната ти сума мисля е много занижена. Иначе 100лв. на месец според мен даже са много. ( Разбира се зависи на какъв автомобил ще попаднеш). Ще ти напиша какви пари аз съм похарчил по "Чаровната Бени" до момента. Като отбелязвам, че е дизел и добавям , че много голяма част от колегите във форума(основно имащи бензинови) НЕ препоръчват дизела и смятат, че е капризен.

Пиша какво съм правил по колата, така както ми е в "сервизната" тетрадка
закупих колата със :
- Сменен ангренажен ремък с водна помпа ( на около 1500км.)
- Сменено масло, маслен и въздушен филтър ( на около 1500км.)
- Сменени предни амортисьори ( на около 1000км.)
За което си имаше фактури, а и в последствие се оказа, че частите са закупени от мой познат дилър на авточасти.

Май 2016:
- Нотариус - 130лв.
- Диагностика -20лв.
- Авариен комплект - 20лв.
- Щора, фенер, нож и др. - 20лв.
- КАТ - смяна на собственост - 16лв.
- Кутия за инструменти - 12лв.
- Гюдерия - 4лв.
- Капаче на лайсна на тавана - 6лв.
- Резервни бушончета- 10лв.
- Щипки за колани + спрей за почистване - 10лв.
- Крушки - резервни- 23лв.
- Постелка гумена за багажник - 46лв.

Юни 2016:
- Спукана гума - 5+12лв.

Юли 2016:
- Изчистване ръждата отдолу. Мазане с препарат против ръжда. Мазане с антикор. Третиране ауспуха и гърнетата против ръжда - 170лв.

Септември 2016:
- Престъргване на задни дискове + смяна на накладки- 140лв.

Октомври 2016:
- Лопатка - 5лв.
- Смяна конзола на заден ляв амортисьор - 45лв.
- Зимни гуми - 2бр. + 4 монтажа - 193лв.

Ноември 2016:
- Смяна конзола на заден десен амортисьор - 50лв.

Януари 2017:
- Масло за доливане 1 литър - 19лв
- Акумулатор - 150лв.

Февруари 2017:
- ГТП - 30лв( отстъпка заради Опела)

Март 2017:
- Изправяне хлътнал калник, полиране на фар - 25лв.

Април 2017:
- Смяна масло, маслен, въздушен филтър - 180лв.
- Пасти за полиране - 30лв.

Юли 2017:
- Ремонт тропане на задни десни накладки + смяна на колан - 35лв.

Октомври 2017
- Скъсана възвратна пружина на педала на съединителя - ?лв. ( Не са ми намерили пружинка и 2 дена карам без нея)
Не съм отбелязвал винетка -100лв, данък- 135лв, застраховка -170лв.

Двигателят си работи перфектно. Колата върви умопомрачително.(Тройка дизел 2005, 109 к.с., фабрично без ДПФ)

Всичко това обаче да не те подведе, защото много ме изненада с твоята Астра. :shock: :shock: Старата ми кола е Астра Ф 1,7 дизел 1992г. . Сега я кара синът ми и тетрадката не е при мен. Но от 2007 до 2016 освен ангренажни ремъци, масла, филтри, акумулатор, по двигателя съм сменял само едно маркуче подвеждащо горивото към двигателя и една гумена тапичка за остатъчната нафта ( нея помня, че беше стотинки). Иначе сменях амортисьори, предни дискове, накладки и етествено тенекии. Всъщност бояджийските поправки само бяха големи суми. Разход - 4,2-4,6л./100км.

Това което писах за двете коли освен на доза късмет , се дължи и на това че добре ги поддържам и при най-малък симптом търся да предотвратя болестта. Така, че бъди внимателен.
Може и да можеш със 100лв. месечно да поддържаш 13годишен автомобил, НО СЛЕД КАТО СИ МУ ОПРАВИЛ ВСИЧКО!

п.п. изминавам около 10 000км. на година ( щото видях че ти минаваш по около 50 000)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб