Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2017, 09:54 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Юни 2015, 19:01
Мнения: 3
Местоположение: София
Привет,

Надявам се темата не е разисквана вече, потърсих, но не намерих. Сериозно обмисля идеята да си взема Мазда 6, комби, дизел, предпочитам 150 к.с. 2013-2014

Има ли драми с това поколение. До този момент съм имал само тойоти, но този вариант на мазда 6 ми допада много повече от Авенсиса. Все пак чувам от тук от там за проблеми при тези поколения на мазда - не конкретно мазда 6, а по принцип (СХ-5, 3 и т.н.). Има ли нещо подобно или не?

Благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 10:11 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2017, 07:47
Мнения: 29
Местоположение: София/Варна
Kола на 4 години, дет се вика генералните проблеми няма да ги имаш, виж нещо дефектно да се обади, може :) Огледай я, покарай я, но тя може да не е разработена още. Бой смело, много са красиви тия след 2013, а добър избор ли е - keep in mind кола и жена са на късмет :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 17:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
аз понеже съм с бензин, за двигателя ще споделя това което се е коментирало във форума, като цяло е пъргав но ако караш градско сменяш малсо на 7000-8000 защото вкарва нафра в маслото, проблемите с DPF-а при градско също може да се покажат, но те са си валидни за всички дизели, 1-2 пъти в месеца си иска извънградско. Другото зависи от екземпляра, врътят се америнакни из атокъщите, за тях незнам какво да кажа понеже има разлика с тези за Европа. Моята в момента е на 50 000 км. и на първия месец се обади детска болест, разтропа ми се предницата, оправиха я гаранционно, за мен лично като нова колата не си заслужава парите дадох 57 К и има много какво да се желае, сравнявам с предната ми кола и с тази на жена ми които са по евтини и те купувани нови. Като цяло, управлението е директно колата реагира на волана и има добра обратна връзка, винаги знаеш колеата на къде са, окачването е твърдо, аз съм със 17-ки (ниво Револючън) на мен ми е ОК, мотора, моя е бензин 165 коня е ОК за купето, но разхода няма нищо общо с каталожния, градско ми е 10-11/100 зависи от сезона, ползвам старт-стоп до тука за 4 години как я имам е на 90 часа. Скоростите са нещото което най-много ми харесва, моята е автоматик, превключва меко, няма ритане, не усещаш кога сменя, ако се режеш по светофарите държи мотора в обороти, ако караш леко сменя на 2000 оборота, тука моно ми липсва че на екранчето не са сложили сехмент да ти показва на коя предавка си, показва, но само ако си в ръчен режим. Спирачките в тестовете ги дават че са лоши, аз до момента не съм изпадал в инфаркта ситуация, струва ми се обаче че бързо изяде накладки, смених предни на втората година, това на кола 1300 кила, предната ми кола тежеше 1700 кила и смених предни на 4-тата година. Багажника е ОК, но трябва да имаш в предвид че задната врата е скосена и трябва да внимаваш как тоариш да не праснеш задното стъкло, има доста ниши и закачалки, задните седалки могат да се спускат и с бутони от багажника. Визията е готина, нем това ме подмами да купя колата, фатовете са ОК, адаптивни, автоматичното првключване на къси-дълги работи доста добре, има система са следене на платното, работи, тидитка като напуснеш лентата без мигач, но не е асистент за движение в лента, само сигнализира не коригира. Моята има система за спиране при движение със скорост до 35 км.ч. това са в задръстванията в града е супер, спирал съм така 3-и пъти, явно работи, ползва камерите, ниво Ултимейт има радарен круиз и там може да спира и при движение със скорост до 140 ако не се лъжа.
Сега ако това са плюсове сага минуси. Личи си че е пестено, дисплея е 5" това за кола модел 2013 ..... без коментар. Няма възможност за автоматично заключване след като тръгнеш и минеш някаква скорост. Няма автоматично вдигане на забравен отворен прозорец при заключване. Нямаше възможност за автоматично прибиране на огледалата при заключване, но това вече е поправимо, срещу 270 лв. ! Информационната система иам бъг, при слушане на музика от външен носител, USB, след гасене-палене на колата тръгва винаги пт първа песен, имаше сервизна кампания за това, сменя се целия блутуут модул, но ако на колата която си харесал не е сменено гаранционно, в СМ искат над 1000 лв. моята я оправиха и сега е ОК. Пак за информационната система, можеш да запаметяваш мак до 12 радиостанции, навигацията е на Том-Том ъпдейт около 70 EUR ако искаш де. Липсва циврово показание на скоростта на движение, гледаш сако стрелката, цифрово се показва само зададената при пуснат круиз контрол. На шофьорската врата, нощем свети само бутона за стъклото на водача, това за огледала или останлите стъкла не. Ако от шофьорските контроли блокираш стъклата, се блокират както задните, така и това до водача, защо е така незнам. Като блокираш прозорците освен че немогат да се отварят от задните копчета, немогат и от шофьорските контроли. Тапицеията на тавана до предното стъкло е все едно отрязана с макетен нож и оставена така, няма обкантване, няма нищо прото е оставена така. Подпората за краката не предните седалки е малка по-висок човек определено страта от недостатъчна опора. Предния капак се подпира с пръчка, а е доста тежък ! От към багажника няма "тунел за ски" зад задния подлакътник, ако тоариш ски или нещо подобно, буташ седалка (предната ми кола имаше). Жабката не е оближована с шумопоглъщаща изолация, една химикалка да сложиш и е панаир !
Основно така ги виждам аз нещата.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб