Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Мазда 3
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 16:33 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Яну 2018, 16:24
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Здравейте! В последно време си търся нов (стар :D ) автомобил и съм се спрял на няколко марки, като може би основният ми фаворит е Мазда 3 бензин. Интересувам се от няколко важни точки от този модел (около 2006-2007-2008 година). И по-конкретно съм харесал тази кола: https://www.cars.bg/offer/c2352118
Въпросите ми са:
1) Бензиновите мотори с директно впръскване ли са, т.е. става ли монтирането на газов инжекцион? Тази кола, която съм харесал има ГИ, но съм забелязал, че има хора, които слагат газ, въпреки че е директно впръскване... Което за мен е безсмислено.
2) Моторите с верига или с ремък са (по-назад прочетох, че са верига)?
3) Например този мотор 1,6 бензин, имате ли наблюдение на извънградско как се държи, особено при изкачване? Умира ли? :D
По едно време много се чудих дали да се спра на Маздата, заради проблемите с ръждата, но пък това не е болка за умиране, а и аз все пак ще я прегледам обстойно преди това. Основно се двоумя между 1,6 105 к.с. и 2,0 150 к.с. Приемам всякакви съвети! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда 3
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 15:44 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Онзи ден видях тази....точно я бяха изкарали за продажба.Изглежда изумително добре.Има отстранени неща по някои външни детаили но направени много добре.Отвътре е перфектна а и като цяло рядко има такава запазена за продажба.Ако можеш да я видиш и договориш цена е супер покупка......https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tbnc4
Мотор верига идеално пасва газова уредба.Без ръжди хубави гуми и джанти.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда 3
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2018, 15:22 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
1)99% от тук са на газ с тези мотори...
2)Вериги и държат яко...
3)Ако знаеш как се използва и за какво служи скоростната кутия ще качваш баири, но и ще усилваш музиката ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда 3
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 15:50 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2017, 07:47
Мнения: 29
Местоположение: София/Варна
може би офф тоупик, ама нашите са с черна мазда 3 ииии повече черна кола - не. Лятото е нещо ужасно :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда 3
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2018, 09:29 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Ное 2016, 21:11
Мнения: 20
Местоположение: София
За съжаление 1.6 не е автомобила за магистрала, изкачване и изпреварване, върви прилично до 120км/ч и до там, да сигурно и 140 и нагоре може, но за мен си е мъчение и за двете страни. Преди това бях на 155к.с. и затова мога да предположа, че Мазда 2.0 е точния избор. Въпреки това за градско 1.6 за мен беше по-правилния избор и не съжалявям, купувяш дадена кола според твоето лично виждане и нужди. Има по- нисък разход и обслужване.

Успех на колегата и да се похвали с избора!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда 3
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2018, 12:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Юни 2017, 15:14
Мнения: 57
Местоположение: София
Карам Мазда 3 1.6 бензин от ноември (първата ми е :D )
Не бих казал, че е слаба. При преминаване от равен участък от пътя в баир просто подаваш повече газ и колата компенсира километрите. Просто няма да е толкова рязко и бързо да се изстрелваш както при 2.0 150к.с. Както каза Wolf ако знаеш как да използваш скоростната кутия всичко ще е нормално. Да, когато се натоварят 3-4 човека става по-тромава. Все пак това са възможностите на 105 кончета.

Ако не се возиш постоянно с много хора в колата, няма да имаш никакви проблеми с извънградското изпреварване, стига да можеш да го правиш като хората. :wink:

Малко извън темата за да онагледя последното изречение:
Возих се от В.Търново до София с едно момче, което караше Опел Корса 1.2 бензин. 2-тото поколение с обличките фарове.
Пича, изпреварваше съвсем спокойно коли с много повече кубици и коне от колата, в която се возехме. Той просто можеше да кара и познаваше много добре възможностите на колата, как и кога да подаде газ и как и кога да изпревари.

_________________
Мазда 3 1.6 2006 бензин


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб