Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 10:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Повече от 1/2 година не мога да си харесам следващ личен автомобил.

Та, отварям тема за съвети по изискванията, които съм си поставил:
- N1 сертификат. Колата ще е на фирма и реално ще се ползва като служебна. Личните пътувания са много малка част и в момента, затова нямам угризения на съвестта, че ще прецаквам НАП, ползвайки данъчен кредит.
- Автоматик. Няма шанс да се върна на ръчка за всекидневна кола.
- Над 160-170кс. Редовно товаря инструменти, машини и хора, затова ми трябва мощност.
- Седан или хечбек, поне 4 места и врати. Малко ми омръзнаха комбитата. Това не ултимативно условие, предвид по-важното N1.
- Безключовият достъп и палене са ми много удобни и предпочитам да го има.
- Без SUV. Тези возила си имат фен-клуб и аз не съм там. Джипка за гората е налична.
- До 5 годишно. Тъй като пробег се хваща трудно и то само при някои модели, залагам на възраст.
- Бюджетна граница от 25 хил. лв за придобиване :-k . 30к за сериозно изкушение или в яслена възраст (примерно Е-class 2015 :mrgreen:).

Разни страндартни екстри е излишно да споменавам - ел. стъкла, централно закл., автоматичен климатик, подгряване на седалки, автоматични фарове и чистачки и т.н.
Мазда 6 от първите Sky.... е един вариант, но пътният шум се твърди, че е наличен и в най-новите.

Който има желание, да помага!

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 10:49 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Относно мощността - щом товариш инструменти, машини и хора, не ти трябва мощност, а въртящ момент => дизелов автомобил. Мощността е колко бързо ще ги закараш, най-образно казано (колко бързо се върши работа). Въртящият момент е работата, която се върши.
Още - предвид горното, седан няма как да е. Просто е твърде непрактичен. Хечбек (или там по-модерните фастбек и т.н.) или комби мисля ще ти е по-удобен.
За фирмен автомобил с ниска цена на придобиване, и най-вече - голяма практичност, според мен няма по-добър вариант от Шкода Октавия. Примерно тази. Която е и скаут (повдигнатата версия) за бонус, което е и причина за по-висока цена. Само не знам читава ли е ^^ Хомологацията ти е около 250лв, ако не се бъркам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 20:25 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Да не захапваме величините от Динамиката.
Поправям. Редовно си ходя с личния набор инструменти (до 150кг), а когато се наложи да метна екип с мен, обикновено се бърза.
Предпочитам бензин, но се примирих с дизелиците. ;)

Ок, дотук Остави-я, но комби.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 20:48 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Октавията наистина е вариант.....Има и сполучливи КИА комбита хубави години ама нямат тези екстри които предпочиташ.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 21:06 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
http://www.seat.bg/content/dam/countrie ... celist.pdf
FR / 1.8 TSI 180 к.с 7DSG Start/Stop - 41 830 лв.
сметни си едни 10% надолу в цената от ценовата и пак ще си над горната си граница, но ще получиш никак не лоша кола с N1 от завода производител. Имай в предвид че N1 е европейска директива и моята например ходи в технотест за хомологация, а това ми струваше 390 лв.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 22:35 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Винаги така става. Преди няколко месеца бях сложил лимит 15к, постепенно го удвоих. Сега ме изкушаваш с още 9-10к отгоре за нова кола. По-късно ще разгледам на РС по-подробно включеното оборудване.
Благодаря!

Един клиент наскоро ме изненада с колата си - Мондео 2015, хеч, товарен 4+1. Почти напълно влиза в изискванията, само безключово нямаше.
Някой засичал ли е подобна колица?

@valio323: ако ще е азиатка, по-добре да си диря Мазда6 от 13-14-15 година. Поне има не-комбита N1. Ама шумни, да ги ева, и корейките, и японките. ;) (Няма ли някой да ме опровергае - аз по слух го твърдя за Мазда6)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 23:28 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Вземи си 6-ца и я шумоизолирай.Няма да ти излезе кой знае колко.Във свястна фирма за аудио тунинг могат да ти свършат работата така, че да не чуваш абсолютно нищо дори и при скорости от сорта на 180+ км/ч..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 12:57 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Ето една кола която покрива всичките ти изисквания..верно комби е,не е седан..но по-голямото багажно пространство е плюс :)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11508327088909724&slink=5vjnwx

ПП Сорри,сега видях,че не е N1 :?

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 15:24 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
Може да те развеселя, но "Пежо", "Ситроен" и "Рено" гледал ли си?

508/С5, защо не малко по-стара С6/"Лагуна" или "Талисман". Последната не е в ценовия диапазон :(

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 17:25 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
gadnyara написа:
Винаги така става. Преди няколко месеца бях сложил лимит 15к, постепенно го удвоих. Сега ме изкушаваш с още 9-10к отгоре за нова кола. По-късно ще разгледам на РС по-подробно включеното оборудване.
Благодаря!

Един клиент наскоро ме изненада с колата си - Мондео 2015, хеч, товарен 4+1. Почти напълно влиза в изискванията, само безключово нямаше.
Някой засичал ли е подобна колица?

@valio323: ако ще е азиатка, по-добре да си диря Мазда6 от 13-14-15 година. Поне има не-комбита N1. Ама шумни, да ги ева, и корейките, и японките. ;) (Няма ли някой да ме опровергае - аз по слух го твърдя за Мазда6)

Така като те слушам, направо да ти давам мойта, само комбито не ти отговаря на изискванията, но за 13-14-15 да знаеш че с N1 има седани, ама май са само дизел, незнам защо смятало се нещо се собствено тегло към товароносимост, абе глупости на техностест предполагам. За шума на мен ми е трудно да определя шумно ли е или не, щото до преди маздата основно дизели съм имал, осезаема е разликата като туря зимните гуми, с летните и на читав асфалт е ОК

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2018, 11:26 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Така. Да не се изтърка, но пак благодаря на всички!

Ако ще е комби, почти сигурно вървя към Пасат 4-5 годишен.
Не съм узрял да си купя нова (нова) лична кола. Направих го някога и усетих само по-сериозното изваждане. Никакви други предимства. Баничарки - да, но лична не ща.

Инсигнии има Н1, но всичките комбита.
Шкода още от соца са ми скучни (лично извращение, да не обидя някого). Пък и те същата форма...

Засега съм на седан/хеч Мазда6 или Пасат комби. Някак не вярвам да се постигне шумоизолация, без странични ефекти като тракащи пластмаси. Някой нещо против Пасат DSG, на въглища, към 170 кс? (Освен саждите отзад)

Ще отделя една седмица и ще обиколя представителствата за върнати коли със задание "не-комби - автомат - N1 - 200hp - до 5 год.". Само да остане време.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2018, 11:40 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Понеже бях мярнал някъде че често ходиш извън страната аз лично те съветвам не купуваи 5 год печка.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=5vwxrj
На тези километри си е покупка но без N_1.Бюджета само е надвишен но не знам как е при такива автомобили като пазърлък...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 20:38 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
gadnyara написа:
Така. Да не се изтърка, но пак благодаря на всички!

Ако ще е комби, почти сигурно вървя към Пасат 4-5 годишен.
Не съм узрял да си купя нова (нова) лична кола. Направих го някога и усетих само по-сериозното изваждане. Никакви други предимства. Баничарки - да, но лична не ща.

Инсигнии има Н1, но всичките комбита.
Шкода още от соца са ми скучни (лично извращение, да не обидя някого). Пък и те същата форма...

Засега съм на седан/хеч Мазда6 или Пасат комби. Някак не вярвам да се постигне шумоизолация, без странични ефекти като тракащи пластмаси. Някой нещо против Пасат DSG, на въглища, към 170 кс? (Освен саждите отзад)

Ще отделя една седмица и ще обиколя представителствата за върнати коли със задание "не-комби - автомат - N1 - 200hp - до 5 год.". Само да остане време.


Аз да кажа за пасата колега,когато ми откраднаха маздата карах 2-3 седмици точно такъв какъвто търсиш. Седан, DSG,177HP ,2014 за N1-то не съм сигурен. Ами да ти кажа доста е приятен направо ме накара да се замисля да си продам маздата. Не знам какво товариш, но багажника е плитък и дълъг не е дълбок колкото на М6 седан.
Малко кутията се замисляше, но пък има пера на волана които помагат а и е по-безшумен от маздата при висока скорост.
Аз гледах такива тук http://www.dasweltauto.bg/.
Успех с покупката.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 22:15 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
gadnyara написа:
Повече от 1/2 година не мога да си харесам следващ личен автомобил...

Слава Богу, че не съм на твоето място да избирам! :)

С първоначалните условия задачата май няма решение - трябва да смениш условията... или работата.
Но, ако задължително трябва да купя нещо, ще махна с ръка и бих избрал нещо от този сорт:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11514363711885866&slink=5xdgui

Шкода (без актуалните модели) и на мен не са ми тръпка, но явно вършат работа. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 22:17 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
@bjrov
Твоето мнение за колите често е било близко до моето. Може би защото пътуваме повече и малко по-бързо. В случая, доста ми влияе това, че ти е харесал Пасата. Аз нямам сериозен поглед над такива - няма откъде да го взема за седмица и да го кача на магистралата.

Към @valio323.
Вероятно дизелите ще ги гонят от доста европейски градове, но в момента бизнесът е принуден да работи с тях. И аз ще се пускам по това течение, пък ако се наложи, ще вземаме и друга.
Поне филтъра се надявам да му запазя по-дълго - всекидневно имам минимум 20км извънградско. ;)

П.п. Вите, тази Шкода отива на 36-37хил.лв с ДДС. За нехаресвана марка са ми доста пари.
Аз се загледах в Пасат същата година за 27. Вероятно оборудването ще е нещо недооборудвано. Ще видим. Но Шкодилак нямам желание да карам.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 15:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
:D Така е налага се да пътуваме а и когато ситуацията позволява и автомобила също защо да не е по-бързо.
Наистина ми допадна пасата, вози различно от суперба според мен малко по стегнато. Иначе аз го взех от зор и не съм избирал, просто беше свободен в момента.
Относно дизелите, според мен има още доста до като им дойде края. Компанийте са вложили доста в тази технология и ще я използват до като могат.
Например такситата в европейски градове са дизелови, миналият месец се возих няколко пъти във Франкфурт и все попадах на Е-класи нови дизелови и VW-та, които не вярвам да са на метан като нашите.Тези дни също се возих във Франция на няколко Е-класи и едно Ауди все дизелови. Не знам защо и как, но ги купуват и карат.
Успех с покупката!

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2018, 19:37 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Thank you people! Така, де - благодаря на помагащите!
Да напиша епилога по темата.

Ще се возя на кухненски уред - Пасатор. Хванах го два месеца преди да навърши 4 години, значи го пишем три годишен.
Пробегът не е за хвалба, затова няма да пиша, че е на 175хил. км.
Автоматик, мощност >170кс, N1 и ел.пакет бяха неотменни условия и си ги търсих. За мое съжаление, не спазих желанието си да НЕ е катафалка (комби). Има някаква еко-шитня Start-Stop.

Ще мисля как да си пазя стартера и акумулатора от прекомерен брой паления, че са по-големи замърсители от няколко литра гориво. Същият надпис има в Порше Изток, вероятно оттам са го взели:
Прикачени файлове:
20180215_135110.jpg
20180215_135110.jpg [ 100.59 KiB | Прегледано 10043 пъти ]


Маздата ще вози жена ми и децата, няма да я пускам в запас. В тази връзка, скоро ще правя тема за препоръчвани тенекиджии/бояджии. ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2018, 19:55 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Много комфортна кола за дълъг път.Широка и стабилна на пътя.Малко като ЗИЛ заграбва асфалта ама караи.... :mrgreen: Честито и само безавариини километри със колата. :thumbsup:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2018, 21:36 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
@gadnyara, честито и безаварийно!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2018, 11:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Честито и от мен, стотици хиляди безаварийни км. На мен лично ми допада избора ти :) .

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018, 10:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Честито за новата, придобита любов :ok:

Относно препоръчваните Шкоди...надявам се да не засегна притежателите им, но...незнам как да се изразя... :) Малко са скучни, малко са постни, с недостатъчно чувство на комфорт като седнеш в купето. Само един пример бих дал - "най-класното" им изпълнение - Супърб, е с две педи ръчка да си местиш седалката напред-назад :roll:
Ако човек попадне на някоя по-спортна версия - ок, но там пък изникват други "подробности", които не са за всекидневна лична кола...но и това зависи от джоба и ентусиазма :)

За мен една Мазда 6, първо поколение, с целия си блясък на най-висок клас оборудване е с пъти по-приятна и комфортна, докато си в купето. Категорично го мисля. Като плюс мога да добавя, че последните 2-3 години Шкода освежиха салона и все повече заприличват на немския си батко WV. И все пак са си бюджетното решение - тоест, баткото го взимаш за лична кола, Шкода - за служебна.

Естествено резултатите от продажбите казват друго, но това е моето мнение, макар и да е малко в по-друг аспект. Иначе само уважение и респект към традициите на чехите в тази индустрия. :yes:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018, 13:15 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Antoni написа:
.... Само един пример бих дал - "най-класното" им изпълнение - Супърб, е с две педи ръчка да си местиш седалката напред-назад :roll:
Ако човек попадне на някоя по-спортна версия - ок, но там пък изникват други "подробности", които не са за всекидневна лична кола...но и това зависи от джоба и ентусиазма :)


позволи ми да не се съглася, ето:
"Електрически седалки отпред (за водача с памет за три позициии, за пътника без памет и без кутия за вещи под седалката), електроуправляеми и отопляеми огледала с памет и автоматично сгъване.
Включително осветление в пространството на краката на пътуващите отпред и отзад, без отделение за вещи под седалката на пътника до водача"

просто е допълнителна екстра която струва 700 лв. Просто при другите производители за разлика от мазда предлагат 2,3,4 нива с различно оборудване включено във всяка от тях, конкретно за супърб започват от 43 800 за най-ниското и са до 59 900 до най-високото. Хубавото в случая е че човек може да добаво това което иска и му е необходимо, но пък може и да пропусне нещо измежду 3-те страници с опции. При мазда имаш 4 нива и каквото е включено това е, можеш да добавиш стелки, боя и навигация.....
Относно суперб-а имал съм честта да се возя не в последния, но в предишното поколение и ще ме извиняваш но е в пъти по-голям и комфортен от маздата, от опит споделям, усещанията и визията са нещо строго субективно, да на мен маздата ми харесва повече от супърба от вън, но като се кача вътре нещата се обръщат. Не на последно място при шкода имаш избор от 7 бензинови и 6 дизелови мотора, 4х4 е налично и при двата.....
Абе гъвкави са и да това е заради големият брат, но в факт.....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018, 15:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Привет,

полезна информация си споделил, винаги е от полза да прочетеш нещо "наготово" :)
Единствено да поясня, че не сравнявам директно Супърб и Мазда 6. Може би така написано се подразбира по този начин. А визираният от мен Супърб е модел от 2015г мисля. Желанието ми беше да се възползвам от посещенията ми и да видя "най-рошавата" им кола. Просто тогава купувахме служебна кола за предишната фирма, избрахме Рапид. Имаха 4 варианта - Селект, Едишън и тнт. Взехме предпоследното оборудване - в него се допълваше вече колата да е с алуминиеви джанти, климатроник и тнт...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018, 17:53 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Ще се радвам да споделиш като мине известно време как е катп пътен шум, и има ли скърцане от пластмаси/кори и т.н.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018, 20:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Пасата е перфектен във това отношение.Идеално обезшумен.Масивна и тежа стъпка.Плътно и мощно набира.Хубав модел е това.Супър-ба също е много масивен и силен автомобил.Класа просто.Както писа колегата по горе имаш доста опции със модела които можеш да конфигурираш.Това е много важно във днешни дни при тази конкуренция.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 10:09 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Благодаря, не става въпрос за нов, тая идея си я избих от главата след първата чисто нова кола. Вече 4-5 годишна кола или дори 7.
Лошото е, че масово са дизеляци...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 11:01 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Снощи бях написал дълго ревю за моята печка, но го затрих някак...
Върви добре (2.0л, 130kW), DSG не е автоматик в класическия смисъл, оттам се печели доста еластичност. Турбото също играе. Сравнявам с Мазда6-166кс бензин.
Обезшумен е при магистрална скорост, но понеже е нафтенка, в града вибрира и бръмчи. Бензинов 2.0л турбо ще е чудесен, но не намерих N1.

Пластмасите.
Имат ход не по-малко от 1мм, но контактуват с меки тапицерии и облицовки, та не създават шум.
Такива са и всички Шкоди до Октавия вкл., само, че при тях има тракане. Сюпърб не съм гледал.

Другото, което на мен ми върши работа е вграденото хендсфри. Стандартно, но в старата го нямах и го отчитам в плюс.
Навигацията е актуална с БГ, но аз никога не съм имал проблем с пътищата у нас, а в белия свят още по-малко, поради добрата им организация.

Липсва ми безключовото, много. Който е свикнал ще разбере. Кожата също.

По-добра е със сигурност от Маздата, но не като за 8-10 години по-нов модел.

Относно нова срещу стара - залитнах по едни Октавии с DSG7, но се усетих, че не ми се дават 42-3 хил.лв за дупевоз, пък и ми се стори прекалено "евтино" вътре. Тепърва имам да отглеждам ученици/студенти и има къде да се наместят средствата. Но това е строго лично решение ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 14:31 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Благодаря, за шума ми е много важно, а тези пасати как разбираш с каквo DSG са - сухо или мокро, мисля, че сухото беше проблемното, ако не бъркам


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 15:01 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
В близките дни ще направя сравнително измерване на един и същ път, с един и същ шумомер, еднаква скорост и еднаква позиция на датчика. ;)
Сухата кутия е 7 степенна, с много малък проектен момент. Няма как да я метнат на 2.0л дизел. Моята е с 6 предавки. Най-лесно се разбира в спецификацията на колата - там пише кой модел е. ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб