Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 00:39 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Юли 2018, 00:31
Мнения: 1
Местоположение: Plovdiv
Здравейте потенциално бъдещи колеги !

Предстои ми купуване на автомобил, след не много доброто впечатление оставено от BMW 320 2008 година се насочих към Mazda 6 2009.
Харесал съм си 2.0 двигателя бензин, мисля да я карам на газ. Въпроса ми е следният, какви са нещата за които трябва да се оглеждам ?
Какви са проблемите идващи с колата ? Предпочитам седан, но ако излезе нещо добро за комби може и да го грабна. Ако може някой от вас който има точно тази тази кола (Мазда 6 2009 г. 2.0 145 коня мисля че се водеше двигателя или 150 не съм сигурен) да ми каже мнение, плюсове и минуси и потенциални опасности свързани с колата. Отделно ако е възможно информация за подръжката и разход на гориво(бензин/газ, но и за дизел няма да е лошо да знам). Също така и информация за другите двигатели няма да навреди. И друго важно нещо, как е колата на газ, проблемна ли е или държи добре ? Чакам вашите мнения и съвети.

Благодаря за отделеното време ! :lol: :) :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 23:01 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 17 Апр 2017, 18:25
Мнения: 96
Местоположение: Пловдив
Здравей имам Мазда 6, 2009г.,2.0, 147к.с.,бензин. Колата я имам от 1 година и съм изминал 20 000км. Мога да кажа само добри впечатления за колата. Макар, че не съм карал за дълго други автомобили от този клас за да ги сравня. Сменял съм консумативи - масла, филтри, свещи, затъмних стъклата, сложих модул за дневни светлини и др. дребни неща по интериора. Разхода на гориво в града е 9-10, магистрала 130-140 - 7.5, извънградско - 6.5. Не съм слагал газ.

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

_________________
Mazda CX-5, 2.2D, 150к.с., 2018г.
Ex: Mazda 6 GH - 2009г., 2.0/147к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2018, 15:50 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 04 Фев 2018, 17:50
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Моята е 2.5.
Разхода е 9/10/11 магистрала 140+ климатик/смесен климатик/градско
От седмица имам газ, но е рано да споделям впечатления.
Спрямо тройката 147 коньовата 6тица ще ти се стори шумна и тромава според мен. Все пак тояа е семеен автомобил с притенции за икономия а не спорт (като при бмв). Като всяка японка ще ти се стори че спирачките са слаби. Качеството на интериора е мн добро, поведението на пътя е прекрасно, даже съм влюбен в него. Реакцията на самата кола е мн добра.
Можеш да провериш историята зад граница с едни мейл до стар моторс. Търси някоя обслужвана редовно, че дори превантивно и много важно обслужвана скоро (а не седяла години по автокъщите).
Предполагам че лека по шека ще почна да заливат пазара защото гаранциите им изтичат.
Ако има по конкретни въпроси питай.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб