Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 12:47 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
ИзображениеИзображение

От доста време се канех и аз като другите колеги да споделя една кратка (едва ли ще е такава) история на колата ми.
Това беше тя далечната 2007г. когато октомври месец я купих за 3 450лв. както я виждате.
След нормалното обслужване започнахме да се возим без да си създаваме ядове един на друг. Колата беше на 245 000км когато я свалих от платформата внос Австрия. Обичайните ръжди бяха третирани чак след 5 години.. :( миналата година се погрижих повече за екстериора. До 301 000км я карах на бензин след което 2012 и сложих ГИ и така до сегашните 360 000км. Освен екскурзиите в България ме е завела веднъж до Скопие, както и два пъти до Словения и Австрия. Повечето км са обаче навити от студентските години в Свищов и ежеседмично прибиране до Монтана. Колегите които знаят пътя /Искър/Кнежа/Бяла Слатина/ преди да бъде цялостно ремонтиран.. знаят за каква пътна настилка става дума. Винаги е била с 4-5човека, пълен багажник, и задължително най-големия сак в на пасажера краката :D
Ровенето през тези години в интернет за намиране на добавки, лайсни, гърнета... даде резултат. Горе долу я накичих с всичките екстериорни добавки за този модел, защото колата го заслужава. Малко 2009 я чукнах отпред и я намръщих. Ето темата която пуснах когато я правих. viewtopic.php?f=30&t=12720 Сега намерих климатичната система и 2014 в топлите дни няма да има проблем.

Някои от интересните придобивки с които успях да се сдобия са ето тези:

Изображение
Успях да намеря от една 2.0 V6 предната добавка

Изображение
Намерих и задните добавки от един приятел

Изображение
Тези също ги взех от 2.0 та V6

Изображение
Най-готината придобивка която кара всеки с мазда да ме пита от къде съм ги взел? (и 4-те са такива)

Изображение
Открих и перфектното гърне което не ръмжи като "Remus"

ето и клипче на гърнето след като го сложих

Изображение Изображение
Интересни неща купих и от USA това лято... прожекторчета в предните врати (купих 4 но 2 ползвах..в задните ще е по-сложен монтана понеже там няма лампи във вратите и.. много кабели трябва да се прекарват)

Изображение
Капачки със секретно болче [-X няма отвиване без ключето (трява или с клещи или някой да ми одреже винтилите)

Изображение Изображение
Изображение
Динчето има всичко, USB, Memory card, DVD, TV, Navi, Bluetooth, Camera и работи безпогрешно

Изображение
И едни секретни болтове си донесох от USA

Най-екстериорния ефект обаче се оказа осветлението под колата което също е от USA


Ето и клипчета, в студовете как пали.


От както съм я купил, маслото съм го сменял винаги на 10 000км 10W40. Първите два пъги го сменвах с Castrol но като видях че не го харчи почнах да й сипвам наливно за по 8лв. (с отстъпката) иначе мисля е 11-12... 3литра = 24лв + 6лв филтър = 30лв смяна на масло лично аз си го сменявам.
Като и сменя маслото с точно 3литра... примерно сега е сменяно последно на 351 400км .. до 358 000 не е доливано капка, тогава и долях 300-400грама. и като направи 361 400 ще източа от нея приблизително 2.5~2.6L. Може и след смяна да го не пипам 10 000км но последните 2 000 ще е около минимма и предпочитам смело да кажа " ДОЛИВАМ МАСЛО " Вместо както много наши колеги които казват моята не го пипа? Е.. не знам.. По мой груби сметки някакви 650-700, но няма 800 грама на 10 000км според мен ще да е разход на масло. До сегашните 11 смени на масло които съм и правил е било така.

Изображение Изображение

Вероятно съм пропуснал нещо но горе-долу е това :lovemazda:
Като за финал ще кажа, кола не се плаши от километри, плаши се от лоша поддръжка!
Дано на някой му е интересно да хвърли един бърз поглед, та поне да не съм си писал всичкото това напразно. Ако някой има въпрос, кое, как, защо, откъде, на дрраго сърце ще бъда полезен с каквото мога :)
Да не забравям и колко приятели намерих заради тази колица, ако не беше тя нямаше никога и да се зароди фен-клуб мазда в Монтана

Изображение
Поздрави колеги :lovemazda: :lovemazda:

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 13:18 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Браво! Радвам се да видя повече такива теми из форума! :) Надявам се в това отношение да станем повече като английския форум - там е пълно с такива теми, можеш да прочетеш и да видиш кой какво как е направил, да попиташ за това което ти е привлякло вниманието... все полезни неща ако обичаш да чоплиш по колата си :) Поздравления за труда, бих те посъветвал да си намериш една от тапичките с капачки за вратите които са за видиите, за да скриеш тази до лампата на вратата която си монтирал. На всяка врата има една такава, предполагам се сещаш за коя става дума - така би изглеждало доста по-добре визуално издържано според мен :) Също така защо без спойлер? На мен поне багажника винаги ми е стоял доста празен без него :)

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 23:13 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Да съживя малко темата с няколко новогодишни подаръци за маздата. От както имам колата съм в търсене на най-интересните стокови глезотии по нашите 323F Повечето вече са намерени и монтирани, и описани по-горе. Най-новите придобивки са 2 калбрана на задната броня малко по-различни са но понеже са по-редки исках да ги намеря и успях. Също така оригиналните Mazda speed тунинг прагове (или не знам точно как ги водят) Праговете които вървят с предния калобран. Днес бяха боядисани и тези дни ще намеря време за монтаж, а след което ще има и снимки.На праговете и калобраните си има гравирано от вътре и от вън Mazda 323F made in Austria

Ето снимка на калобрана (този е от на колегата kaloqnf1)
Изображение

ето и една бърза снимка от боядисването

Изображение

За тези които биха искали да знаят колко пари съм дал

100лв за праговете и калобраните (бяха тъмно сини)
30лв боя и материали (150гр. боя беше напълно достатъчна за допълнително инфо)
30лв на майстора за работа
12лв Еконт
Това са неща които могат да се купят с пари, а монтажа и кефа от крайния ефект цена нямат :lovemazda: :lovemazda: :lovemazda:

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2014, 10:44 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Задните калобрани вече са монтирани останаха праговете..
Изображение

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2014, 18:36 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 29 Окт 2011, 12:11
Мнения: 643
Местоположение: Пловдив
Красив автомобил,много хубава тема и грижовен собственик.Гърнето и праговете са един път.

_________________
Мазда 626 1840 куб.90 к.с. 16 в (комби)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2014, 18:50 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Благодаря ти колега, утре ще опитам най-после да намеря време да ги монтирам и страничните прагове, че трябва само да отскоча до София преди обяд и след обяд друга работа ако не ми излезе са на колата и после в темата :)

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 19:22 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Най-новата придобивка са оригинални джанти от мазда 323 2004 година. Просто уникално запазени нов внос от Австрия. От доста време търсех точно този модел за 2-ри комплект джанти за зимата. Днес ги монтирах на зимните ми гуми и еленовите рога останаха голи. Предстои им скоро време пребоядисване със сребърен цвят за лятото.
Също така праговете днес бяха монтирани но стана късно за снимки, утре остана само снимане :lovemazda:

ето снимка на джантите които купих за 200лв. 15" доста по-тесни от еленовите рога, не раздуват и са супер за зимните гуми.
Изображение

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 20:02 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Великолепно. =D> Супер подръжка и глезотии за колата.Чак ми се свива сърцето че продадох моята... :? Само едно нещо не ми харесва...въпреки че не е моя работа да давам акъл.Върни първоначалният заден панел на вратата за да си придобие автентичен вид.Това със пребоядисването там като че ли и губи първоначалният кристален вид.... #-o

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 20:46 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Имах една забележка на панела и.. я оправих по този начин, не знам някак си 7 години все оригинално я гледам.. и вече ми доставя удоволствие да е различна от останалите, лично мнение :)

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 21:41 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Така е разбира се.Всеки си има мнение и поглед върху естетиката на една кола.Но помни ми думата ще я направиш във естественият и вид натурален.Това се цени навсякъде във даден модел.Особено ако вече е рядък за намиране. :thumbsup: А този модел стана точно такъв. :)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 22:06 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 29 Окт 2011, 12:11
Мнения: 643
Местоположение: Пловдив
Колега джантите са супер.Да те питам от къде се снабди с капачките на вентилите?

_________________
Мазда 626 1840 куб.90 к.с. 16 в (комби)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 22:11 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Като бях лятото в Америка си ги поръчах от E-bay за някакви 5-6 долара

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2014, 12:11 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Ето най-накрая колата с прагове добавки и всичко след монтажа. Когато всичко върви по план ефекта е на лице. Джантите които вчера и взех мисля че добре й стоят. Не съм виждал ф-ка с точно този модел джанти и мисля че и тичкат. Лошото е че не остана почти какво да ръчкам по колата и... трябва да си измислям още неща но съм сигурен в себе си че ще се намери нещо :)
Поздрави Колеги :lovemazda:


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2014, 23:11 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Музиката в колата с оригиналните колони е повече от доволна. Както и Динчето много хубав звук вади то си е 4х50 с доста настройки. Въпреки това след доста пипане от вън чак сега дойде време и за нещо друго в багажника. Търсех нещо такова за да е лесен и бърз евентуален демонтаж. С вграден усилвател и е най-безобидния и лесен начин да се сложи музика и когато му пречи на човек се маха за 1 минута :)
50 лв и това удоволствие запя в колата :lovemazda:

Изображение


Скоро време ще кача снимки от другия ми комплект джанти (еленовите рога) в какво състояние са сега. След което ще започнем работа по тях с пича който ми боядисва колата. Доста идеи има и ще видим какво ще изберем и за тях. Трябва да извадят повече блясък от оригиналните на 323 :lovemazda:

Скоро очаквайте пак включване с нещо... Какво ще е то и аз не знам 8) все още :lovemazda:

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2014, 00:57 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Какъв е говорителя в тубата? Ако си любител на музиката, бих ти препоръчал цялостна изолация в предните врати и поне частична в багажника - разликата в звука е огромна.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2014, 19:57 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 21 Сеп 2012, 18:28
Мнения: 165
Местоположение: Силистра(Варна)
Колега супер си се справил с колата! Искам да те попитам откъде се сдоби гърнето,защото на мен скоро ще ми се налага подмяна на моето и търся нещо подобно.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2014, 21:54 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Ми започнах да звъня на де що има мазди като нашите на части и в карс и в мобиле и навсякъде питам за такова оригинално гърне. Специално моето е от точно тази обява http://www.cars.bg/c130999 но потърси и ти като мен все ще попаднеш на някое. Като цена тези гърнета варират от 50-тина до 100лв. Зависи от продавача в какво настроение е и т.н.
Благодаря ти за адмирациите! Успех на теб да си намериш хубаво гърне на сносна цена! :lovemazda:

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2014, 19:31 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Да съживим темата. Хубавото слънчево време покачва настроението и желанието за подобрения. Сега дойде време на летния комплект джанти, които имаха нужда от освежаване. Ето и как мина процеса:
Ето на 4-те и на всяка по отделно със забележките им преди ходенето по мъките..
40лв материали и 40 на майстора. Два дена работа.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Малко кит на забележките
Изображение
Изображение

След това шприц кит
Изображение

След шприца ги оставихме да изсъхнат една нощ и после пръскане
Изображение

Боята, после лак и хоп :lovemazda:
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб