Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 23 Апр 2018, 07:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 10:12 
фен
Аватар
2007 Mazda 3

ggeorgi написа:
Колеги, не ходете в сервиза на Сотир Сотиров и Димитър до Божурище (Толева махала 1А). По-некоректни майстори в София и наглост в такива мащаби до вчера не бях срещал. За сваляне на EGR, DPF, катализатор и програмиране ми обявиха цена с диапазон 370-470 лв., а накрая имаха наглостта да ми поискат 785 лв. Обясниха разликата, че аз не съм разбрал, че свалянето на DPF струвал допълнително 200 лв., а се оказало и че компютърът ми бил EDC 17, което нямало как да знаят предварително и програмистът им взел 500 лв. вместо 350. За всичко това научавам не предварително, не докато се прави колата, а когато отидох да я взимам и плащам! Освен това в началото ми обещаха фактура за уговорената сума, а преди издаването се оказа, че трябва да ми начислят 20% ДДС допълнително. Този номер е толкова изтъркан, че през последните 1-2 години не ми се беше случвало да ми предложат подобна тъпотия. В допълнение за катализатора от предложение за 100-200 лв. паднаха на 40 лв. Опцията да си го взема и пласирам беше изключена, защото беше раздробен на парчета и без кутия. В заключение: взеха ми двойно обявената цена без да ми дадат документ. Остава ми да се надявам, че са си свършили работата. Битият - бит...

Колега,не зная на каква кола си свалял DPF,но 40 лв е нагла подигравка!Само ще вметна,че DPF-a на 2.0D 143кс мотора е един от най-скъпите за изкупуване изобщо у нас, варира 300-360лв. :wink:

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 13:52 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 3

На моя му взеха 200 и нещо...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 12:51 
любител

Здравейте колеги, извинявам се за дългият пост но искам да споделя и моето негативно мнение за фирма Фобос Авто ООД главен път Е79 на изхода на Долни Богров 0897921625. На 03.02.2017г. Имах записан час в 14.00ч при тях да оправят газта на колата тъй като работеше зле на газ. 30мин преди до отида при тях съм бил на диагностика на колата в Опел – Булвария Холдинг за което имам протокол. След моето пристигане във въпросната фирма Фобос в 14.00ч. колата ми беше приета за диагностика и отстраняване на проблема на газ. Няколко минути по- късно идва служител от фирмата и ми казва че трябва да се сменят газовите инжектори, маркучите и филтъра. Аз му казах да ги сменят само и само колата да заработи правилно на газ тъй като е малко тегаво да се кара в днешно време на бензин. След 3 часа в 17.00 идва въпросният служител и ми казва че колата ми е готова и да си платя, плащам взимам си документите и си тръгвам щастлив с мисълта че колата ми е оправена. Но щастието ми беше много кратко, 15мин след като излязох от сервиза колата започна да притриса, глъхне, да пука нещо, да не върви и накрая изгасна. Паля пак колата и не мога да ви опиша за какво става дума, колата е в трагично работно състояние както на бензин така и на газ. Обаждам им се в 17:18мин да им кажа че колата е много зле както на газ така вече и на бензин и служителя ми предлага да се върна да видели какво става. Аз отказах да се върна защото трябваше да взема детето ми от градина и нямаше как да стане, и се разбрахме на другият ден 04.02.2017г да отида отново при тях за диагностика. Отивам аз в определеният ми час от тях, закачват ме на диагностиката и ми казват че ламбда сондата на колата не работи вече, тук искам да припомня че НА 03.02.2017г ПРЕДИ ДА ОТИДА ВЪВ ФОБОС СЪМ БИЛ В БУЛВАРИЯ И НЕ СА ОТКРИТИ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ПО КОЛАТА КАКТО ПО РАБОТАТА НА ДВИГАТЕЛЯ, СЕНЗОРИ И ДАТЧИЦИ! СЪЩО ТАКА ПРИ ВЛИЗАНЕТО МИ В ФОБОС ОТ ТЕХНИЯТ ПРОТОКОЛ СЪЩО Е УСТАНОВЕНО ЧЕ КОЛАТА РАБОТИ ДОБРЕ НА БЕНЗИН И НЕ Е ЗАПИСАНО ЧЕ КОЛАТА Е С НЕ РАБОТЕЩА ЛАМБДА СОНДА ИЛИ ЧЕ СВЕТИ ЧЕК ЛАМПА НА ТАБЛОТО. Започнахме да се разправяме и аз им предложих да ми оправят колата или да си ми върнат парите защото от това което са направили за ми нанесли технически проблеми по колата. Те определено са пипали по ламбда сондата защото имаше превързвани, снаждани кабели по жиците. Питам ги аз каква работа са имали по ламбда сондата и защо са пипали без да бъда уведомен за това а те ми отговарят че така трябвало, газовата трябвало да се върже към ламбда сондата на колата. Е да ама тази кола 4години си е работила супер на газ без газта да е била връзвана никога към сондата. Наложи се да звъня на 0898999333 на управителя на фирмата, който по това време не беше там, за да го уведомя за некадърния "ремонт" извършен от неговите некомпетентни служители и да искам да разреши проблема причинен от тях. Той категорично отказа да съдейства по какъвто и да било начин и каза да се оправям както знам, въпреки че призна че те са пипали ламбда сондата. Държанието на всички от този сервиз е изключително нагло, безхаберно и се чувстват абсолютно безнаказани за всички проблеми, които причиняват поради некадърността си. Обърнал съм се към КЗП и прокуратурата и смятам да се обърна и към Господари на Ефира, търся и други ужилени и недоволни пострадали от този тъй наречен "сервиз" за да видят че не са недосегаеми и да си понесат последствията за некадърността и наглото отношение към клиентите. Моля всеки, който иска да се включи да пише тук и да се свърже с мен. Разполагам с всички необходими документи, протоколи, както и аудио и видеозаписи, доказващи това което казвам, за да не си помисли някой че правя антиреклама.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 18:51 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Поздравления че си сезирал когото трябва.Някои просто го удариха през просото.Ще натискаш и настояваш до дупка. :thumbsup:
Стига обаче да не си нещо менте ..щото 2 мнения и то нападателни..... 8)

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2017, 14:26 
фен
Аватар
1990 Mazda 626

Едва ли някой ще го види, но съм длъжен да го напиша. Преди година оставих маздата в сервиз, който се намира в гр. Козлодуй. Известен е като "бананите" . Извършените тенекеджииски услуги са под всякаква критика, гаранция не беше дадена, наложи се баща ми да довършва някои елементи. Мина се по-малко от година от извършеният ремонт и има избила ръжда. Нямам документи за този ремонт, защото не са ми дадени такива. Този комплекс освен че съсипва колите на клиентите си, продава коли с марката, на която сме фенове до една или друга степен.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 14:13 
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Един голям минус за Балкан Партс (balkanparts.bg)!

Отказаха ми отстъпката за клубната карта с оправдания за безплатна доставка, която струваше 4 лв, а отстъпката щеше да е по-голяма. Плюс това безплатната доставка важи за всички клиенти от Варна. Затворили са магазина си тук и пращат от София.

Първо лошо впечатление...

Както и да е. Дойдоха частите, които гледаха по номер на рама. Тампона и лагера за макферсона бяха ок, но двата тампона за стаб. щанга бяха за Мазда 323, а не за моята кола.

Второ лошо впечатление...

Нищо, объркали са, случва се на всеки. Звъня им Събота и им казвам какво е положението. Казват ми, че ще проверят и ще ми се обадят да оправят нещата. Днес сме Петък и след почти седмица още никой не ми е звъннал. Надали и ще ми звъннат. Ако аз ги потърся съм сигурен, че ще опитат да ме набутат пак с доставка и т.н., та не ми се разправя с тях.

Повече никога не бих взел нещо от тях. ;)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2017, 14:55 
любител

Май 2017 година. Гумаджийницата в Бистрица, до бензиностанцията. Смениха ми четирите гуми. Предна дясна я напомпаха 1.8 атм. при необходимост от 2.2 атм. След около 150 км чух тропане в предно ляво колело и с изумление и страх видях че три от болтовете прикрепящи джантата са разхлабени, а останалите два се въртят на ръка!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 10:55 
любител

Сервиза се намира в гр,Стара Загора ,кв.Казански ул.Арда 5
От три месеца съм оставил да сменят компресора на климатика.Първо сложиха някаква тяхна сглобка (понеже имат доста за изхвърляне и да не ги дават на вторични,мъчат клиентите си като им ги набутват за уж читави и рециклирани),който блокира след 1 час работа.И от там като се почна ела утре,ела в други ден,другата седмица го почваме и така цели 3 месеца,като автомобила стои при тях,защото все "утре" го почват.Скапаха ми акумулатора защото автомобила не е пален и следователно не се кара 3 мес.И всички тези мъки и разправии ми струваха 400лв :x

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 13:19 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 3

В крайна сметка заработи ли компресора, поне да не си капо...

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа