Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 465 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 20:03 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
мислех,че последната година са се кротнали или поне по-малко се чуваха подобни истории


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2017, 14:43 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Авг 2017, 09:42
Мнения: 20
Местоположение: Мюнхен
Въпрос към по-опитните колеги -
на всеки 20 000 километра или 12 месеца се обслужва автомобилът.До момента обаче видях със сигурност,че трябва да сменя масло + филтър,но т.н. 'инспекция' задължителна ли е?Питам не защото искам да пестя от обслужване,а просто не съм наясно дори в какво се състои тя.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2017, 08:48 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Мисля, че е на добра воля от страна на сервиза да ти инспектират каквото и да било извън това, за което си плащаш или това, за което имат специални инструкции от Мазда, както е случая с фаровете и амортисьорите, например.
Относно маслото - което настъпи първо. Ако караш много, очевидно ще трябва да ходиш по-често от веднъж годишно, ако не - веднъж годишно :) Иначе се сменят масла(зависи дали си автоматик или ръчна, защото и масло на скорости се сменя на 60-70хил), филтри (маслен, въздушен, горивен, купе), антифриз, спир. течност, до колкото знам и доливане на фреон в климатика. Като вече не съм сигурен кое от тези е задължително да се прави в сервиза, за да не си загубиш гаранцията, освен маслото (двигател и ск. кутия) и масления филтър, разбира се. Подозирам, че ако им кажеш, че си сменил спир. течност и антифриза някъде другаде, едва ли ще ти правят ядове.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2017, 09:35 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
инспекция означава, преглед на лаково и антикорозионно покритие на автомобила, тъй като освен гаранцията която 3,5,6 или 8 години (зависи за колко си платиш) колата има 12 години антикорозионна гаранция, за целта обаче, пише го с дребен шрифт, всяка година трябва да се прави такава инспекция, сещай се в оторизиран сервиз. За мазда няма наблюденя дали се оспорва, но за опел мога да твърдя, че на колега му се беше появила шупла на задния капак, имаше такава гаранция и съответните заверки и му я оправиха гаранционно. Относно другото, всяко сервизно облужване включва набор от дейности, стандартно:
-масло, маслен филтър, проверка на въздушен и изтупване/пране ако се налага.
-на 30 К смяна на въздушн и на купето
-на всеки две години смяна на спирачна течност
-на 80 К или на 5 години, смяна на свещи, това за бензин.
аз лично всяка година със сервизното ги карам да ми сменят въздушен и на купето филтри. до тук два пъти са ми сменяло спирачна течност и веднъж накладки, вднъж съ ги карал да ми проверяват нивото на фреон в климатика (казаха че са допълнили около 100 мл.) и веднъж ги карах да ми проверяват заряд и ниво на електролит в акомулатора, това за 4 години. Средно цената коята плащам е около 400 лв. като разделиш 400 лв. на 12 излиза по около 30 лв. на месец или лев на ден, сложи си една касичка пускай по левче на ден че да ти е мирна главата...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 14:29 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
bgfrayman написа:
Привет,
...като разделиш 400 лв. на 12 излиза по около 30 лв. на месец или лев на ден, сложи си една касичка пускай по левче на ден че да ти е мирна главата...


Eй това много ми хареса. Веднага слагам една кутия за касичка и обслужвавнето е "безплатно" \:D/ \:D/ \:D/

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 15:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
bgfrayman написа:
включва набор от дейности, стандартно:
-масло, маслен филтър, проверка на въздушен и изтупване/пране ако се налага.
-на 30 К смяна на въздушн и на купето
-на всеки две години смяна на спирачна течност
-на 80 К или на 5 години, смяна на свещи, това за бензин.
...

Колега това пише ли го някъде в книжката, специално за спирачната течност?
Питам защото на мен сега ще ми е 2-ра смяна на спирачна течност за годината, предишната беше Януари'17. Все пак съм минал 30К от тогава ама знам ли.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 15:43 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
за спирачната, не съм проерявал в книгата, това лято ми беше сервизно 4 и питах приемчика, това ми го каза той, че се сменяла на 2 години или като се сменят накладки, при теб е интересно как са се износили и дисковете моята е на 52 К. и до момента са сменяли накладки веднъж и то защото аз ги накарах, това лято ми казаха че били на 50% а реално 2/3 от километрите са ми градско, демек тръгни-спри.
За свещите, като купвах колата си я поръчах при Киро на шоурума при СитиЦентъра (срещу Хемус), та тогава се поинтересувах как врърви сервизирането, за да сравня с тогавашната ми кола и той ми показа един ексел с дейности по години/километри.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2017, 16:47 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Дет се вика, официално засмукване на джоба му се вика на това. Защото те принуждават да им ходиш заради гаранцията. Спир. течност не е необходимо да се сменя въобще след смяна на накладки или дискове, това са пълни глупости :D Сменя се на определен период от време, защото е хигроскопична (демек поема влага) и това води до корозия на спир. с-ма, но тук говорим за 3-4 год минимум. Просто е глупаво да се сменя по-начесто. На купето филтърса се сменя когато мирише, а не на пробег. Колата може да е на 100км и филтър купе да е за смяна, както и обратно. За това казвам пак, сменяйте си само нещата, които ви кажат в сервиза, че са задължителни, за да нямате ядове с гаранцията. Всичко останало е набутване на пари. Много по-добре е да си го направите в друг сервиз за двойно по-малка сума. :) Мен, например на 6-цата ме "оферираха" да ми сменят предни дискове с накладки "само" за сумата от 1100лв. Май и два филтъра + работа имаше вътре. Аз си ги смених за 480лв. Как да кажа, някак си има разлика :) Но всеки сам си решава как да си харчи парите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 23:05 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Фев 2016, 17:06
Мнения: 28
Местоположение: Sofia
Колеги, днес приключи сагата с откраднатия ми преди 6 месеца автомобил CX5. Възстановиха ми една много малка част от средствата, които бях вложил в него, но здраве да е...
От автомобила ми останаха само комплекта зимни гуми Goodyear Ultragrip+ и оригинални джанти цвят антрацит. Поради това, че не мога да ги ползвам вече ги продавам, като само за форума и то само за комплекта цената е 1400лв. Иначе обявата със снимки можете да видите https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=65&t=46161.

_________________
2015 Mazda CX-5 2.5l 192HP Ultimate - откраднат


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 23:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
mmm66, колега съжаляваме за което. Ако имаш тема, където си описал, може ли да я посочиш. Ако не (и не ти е проблем) да споделиш повече подробности.

Вие да сте живи и здрави, друга хубава колица да си купите!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 00:01 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
mmm66 написа:
...Възстановиха ми една много малка част от средствата, които бях вложил в него, но здраве да е...

Защо така, нямаше ли пълно каско?

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 07:19 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ако е била на лизинг, рално каското възстановява на лизинговото дружество, а то на лизингополучателя по някакви измислени схеми, като си удържа сума такси, в това число и ДДС. Ако не е на лизинг се възстановява на база оценка която е.... на мен в момента ми е 30 К при положение че съм я купил за 57 преди 4 г. отделно всичко което е вътре в колата няма как да се докаже еле пък възстанови, на мен хем че ми я върнаха си бяха "набрали" за над 1000 лв. нещица от вътре, даже ремонтния кит за гумите ми бяха свили. Абе с много малки изключения в последните 20 години фалирала банка и застраховавтелно дружество няма.... сещате се защо нали ...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 09:30 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
То дано не се налага, но някой би ли обяснил наистина как се процедира, ако се открадне лизингова кола? Каското плаща на лизингодателя, но той каква част от дадените пари възстановява на клиента? Примерно - изплащал си 1 год Маздата, вкарал си да кажем 10 бона, остават ти още 50 примерно? Колко ще получиш, ако недай си Боже ти я вдигнат?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 10:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами в общия случай, застрахователа изплаща на лизинговото дружество, стойността по застрахователната полица, лизинговото дружество си приспада ДДС-то и ти възстановява едни мижави пари. Гадното в случая е че докато тече следствието, което по закон е 1 месец, но горната граница мисля че е 5 години, реално ти си плащаш вноските по лизинга, защото можело колада да се намери/върне.... демек хем нямаш нищо, но си плащаш за това. Аз сега си проверих договора за лизинг от предната ми кола и ето какво пишеше горе-долу:
"в случай на пълна загуба на мпс поради щета или кражба, право на застр.обезщетение има лизингодателят. в този случай лизингополучателят продължава да изплаща вноските съгласно погасителния план, докато лизингодателят получи застр. обезщетение от застрахователят.
ако полученота обезщетение е по-голямо от вредите понесени от лизингодателят към момента на изплащането му - дължимата към момента главница, неизплатените до момента лихви и други суми по ДФЛ и ОУ както и дължимият данък върху добавената стойност, равен на ползвания данъчен кредит при закупуване на ППС от Лизингодателя - то Лизингодателят се обезщетява до пълния разнер на понесените от него щети и изплаща на лизингополучателя разликата"
За това както съм писал в много други теми, ЛИЗИНГ НИКОГА ВЕЧЕ, маздата платена кеш и това е.... ако не достигат пари по-добре потребителски кредит, но всичко да си е ясно от ден 1 !
Мое мнение.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 11:20 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Прав си, ама като ти кажат 10% лихва на кредита и се хващаш за главата. Аз мойта съм я взел на 2,9% лихва, доста примамливо звучи на фона на потребителските. Дано не се случва...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 11:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами в момента има предложения за 7% фиксирана, за първата година, а след това на юробор, НО както съм казал и в другите теми дето съм писал по този въпрос, проблема не е в лихвата, ако направиш една сметка с ексел ще видиш че разликата, чисто като абсолютна стойност не е толкова голяма. Проблема са таксите, два пъти ходене на нотариус, и особено след втория път, когато вече си придобиваш колата, понеже не е продажба с фактура, а си е препродажба дължиш данък в общината, в размер на 2,5% от стойността на сделката, а лизинговите дружества не са благосклонни да пишат колата на 500 лв. праскат си застрахователната стойност и ходи се оправяй после....
Незнам обаче как стой въпросът с лизинг от самият дилър, рекламират ги постоянно с 0% лихва, което е обяснимо, тъй като те печелят от продажбата на самият автомобил, даже мисля че и мазда предлагаха подобно нещо, собствен лизинг без оскъпяване, като цепят сумата на 2 вноски всяка година.... ама може и да бъркам, не съм го проучвал това в детайли.

A и да добавя само, при лизинга, няма вариант за предсрочно погасяване, внасяне на по-голяма сума, предоговаряне и т.н. каквото е по-договор, това е, докато един кредит винаги може да се погаси предсрочно, даже вече след първата година неяма и наказателни лихви, а ако недай боже се случат затруднения винаги може да се предоговори. Аз изтеглих 20 К. лв. за 3 години след година и малко вече го бях погасил, като теглих чертата излезе че съм теглил 20 К. а бах върнал някъде 21-22 к.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 16:35 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз лично съм погасявал предсрочно лизинг 8 месеца. Платих оставащите главници към евролийз.
МАзда имаха т.нар кеш лизинг по 33 процента всяка година по спомен, но може би бъркам
А ако плащаш придобиването на кола 40 000 + лв в началото, няма ли да платиш 2.5 % на общината т.е 1000 + лв


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 16:46 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
road_runner написа:
Аз лично съм погасявал предсрочно лизинг 8 месеца. Платих оставащите главници към евролийз.
МАзда имаха т.нар кеш лизинг по 33 процента всяка година по спомен, но може би бъркам
А ако плащаш придобиването на кола 40 000 + лв в началото, няма ли да платиш 2.5 % на общината т.е 1000 + лв

за Евролииз незнам, все пак те са част от еврохолд, към които е и СМ може да съ си направили смема. Относно вория въпрос, НЕ ти си първи собственик т.е. колата не е била регистрирана в страната, издават ти фактура и не се дължи такъв данък, за това някои джамбази по автокъщите пишат продажба с фактура.
За да не съм голословен:

https://www.minfin.bg/upload/15608/ZAKO ... _taksi.pdf

Раздел III
Данък при придобиване на имущества по дарение и по възмезден начин
Чл. 44.

4) (Нова - ДВ, бр. 112 от 2003 г., изм., бр. 106 от 2004 г., бр. 105 от 2008 г., в сила от 1.01.2009 г., предишна ал.
3, бр. 95 от 2009 г., в сила от 1.01.2010 г.) Алинея 1 не се прилага за моторни превозни средства, които не са
регистрирани за движение в страната.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 17:33 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
road_runner написа:
... А ако плащаш придобиването на кола 40 000 + лв в началото, няма ли да платиш 2.5 % на общината т.е 1000 + лв

Не, това е първа регистрация, не е пре-продажба.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 18:23 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Следваща нова, ако взимам ще е кеш/потребителски, това са си 1000 лв печалба от раз


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 18:39 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Фев 2016, 17:06
Мнения: 28
Местоположение: Sofia
vddobrev написа:
Защо така, нямаше ли пълно каско?

Много добре го е обяснил колегата bgfrayman, с уточнението, че законовия срок за издирване на откраднат автомобил е минимум два месеца през които продължаваш с лизинговите вноски и нямаш автомобил.

Накратко за моя случай. Колата я откраднаха заедно с малкия талон, от там чрез застрахователя на лизингодателя изплащат само 76% от преизчислената застрахователна стойност, вместо 80-90% каквато е съдебната практика,ако се мине през съдебен процес. Лизингодателя от своя страна те задължава да платиш целия коригиран данъчен кредит (въпреки че в моя случай съм платил чрез вноските 60% от общото ДДС). В крайна сметка това, което ми възстановиха е само 1/5, от това което очаквах. И това без да броим екстрите, които бях сложил вътре в колата. Останаха ми само комплекта гуми, които да ми напомнят за онова, което съм притежавал...

А на въпроса защо лихвите по лизинга са по-ниски от лихвите по потребителски кредит... ... ами защото лизингодателя още в самото начало ползва данъчен кредит по ЗДДС върху цялата стойност на актива (част от която потребителя я е платил чрез първоначалната вноска).

_________________
2015 Mazda CX-5 2.5l 192HP Ultimate - откраднат


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 19:24 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
Документи и ключове стоят в джоба, не в колата.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 08:55 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
mmm66 написа:
Накратко за моя случай. Колата я откраднаха заедно с малкия талон, от там чрез застрахователя на лизингодателя изплащат само 76% от преизчислената застрахователна стойност, вместо 80-90% каквато е съдебната практика

Точно тук ми се губи смисъла. За преизчисляването съм съгласен, ЗК никога не плаща цялата сума по полица, защото винаги си смята овехтяване, особено ако каското ти е почти изтекло, направо те реже с едни 10% като нищо. Само че защо изплащат само 76%, а не пълния размер след преизчисление?? Пример по твоята логика - колата е застрахована за 50 бона. ЗК преизчислява, че са минали примерно 8 месеца, смята овехтяване примерно 7% -остават примерно 47К. От тези 47К на лизингодателя изплащат 76%?? Така ли се получава?? Струва ми се голяма тЕсла :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 10:00 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Фев 2016, 17:06
Мнения: 28
Местоположение: Sofia
janko написа:
Пример по твоята логика - колата е застрахована за 50 бона. ЗК преизчислява, че са минали примерно 8 месеца, смята овехтяване примерно 7% -остават примерно 47К. От тези 47К на лизингодателя изплащат 76%?? Така ли се получава??


Точно така. В общите условия и на лизингодателя и на застрахователя съществуват множество капани, чрез които тези дружества се стремят да увеличат печалбата си (или да намалят загубите си) за сметка на лизингополучателя. Най-лошото е, че общите условия се четат когато е вече късно. А пък на човек и да не му харесат общите условия на дадена компания, няма време да прочете аналогичните на всички играчи на пазара, а те се различават съществено.

_________________
2015 Mazda CX-5 2.5l 192HP Ultimate - откраднат


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 11:26 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
както са написали по горе колеги - лизинг никога!
Особенно през Еврохолд фирма, тея са такива измекяри!

Сериозно както да го смяташ не си ли дорасъл не взимаш.
Ако си дорасъл и малко не стига - кредит и всичко на твое име, от застраховки ще си избиете голяма част от лихвите. Отделно може да имате някакви претенции, недай Боже. Иначе сте никаква страна по договорите, държат ви за топките и само може са ги извиват :(

Да не дава Господ да ги крадат, но аз основно затова не карам сега Мазда - благодаря на всички, добри хора, които бяха споделили във форума случките си.

Живи и здрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 12:09 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
road_runner написа:
Аз лично съм погасявал предсрочно лизинг 8 месеца. Платих оставащите главници към евролийз.
МАзда имаха т.нар кеш лизинг по 33 процента всяка година по спомен, но може би бъркам
А ако плащаш придобиването на кола 40 000 + лв в началото, няма ли да платиш 2.5 % на общината т.е 1000 + лв


И аз си погасих предсрочно лизинга. Относно данъка, ако има договор за покупко-продажба, се дължи такса 2,5% в общината.
Не знам дали можеш да вземеш колата от дилър, само с фактура и после сам да си я регистрираш в КАТ, тогава мисля, че ще отпаднат тези 2,5%.

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 12:37 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
При първоначалната регистрация не се дължи данък. Той е при прехвърляне след лизинга


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 12:38 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ами след лизинга които имах 2009 и който няма да повторя вече сме имали 3 коли, от дилър в това число и маздата и както пипше в закона за местни данъци и такси, ако е първа регистрация не се дължи. Сгеа дали ще платиш 300 лв. на дилъра и той я регистрира директно на твое име или ще си я возиш с репатрак, въпрос на избор. И за протокола данъка е от 2 до 4 % като всяка община решава сама. за софия е 2,5%

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 14:48 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
mmm66 написа:

Точно така. В общите условия и на лизингодателя и на застрахователя съществуват множество капани, чрез които тези дружества се стремят да увеличат печалбата си (или да намалят загубите си) за сметка на лизингополучателя. Най-лошото е, че общите условия се четат когато е вече късно. А пък на човек и да не му харесат общите условия на дадена компания, няма време да прочете аналогичните на всички играчи на пазара, а те се различават съществено.

Демек, така като те чета, май ще е по-добре да изтегля един потребителски кредит (само не знам с каква лихва ще бъде) и да си изплатя цялата кола предсрочно и да не се занимавам с тия охлюви повече...Аз преди съм го правил това с друга кола, така че няма проблем да им стовариш една чанта с пари и да прекратиш всичко предсрочно, само трябва да се намери чантата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2017, 17:05 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
janko написа:
Дет се вика, официално засмукване на джоба му се вика на това. Защото те принуждават да им ходиш заради гаранцията. Спир. течност не е необходимо да се сменя въобще след смяна на накладки или дискове, това са пълни глупости :D Сменя се на определен период от време, защото е хигроскопична (демек поема влага) и това води до корозия на спир. с-ма, но тук говорим за 3-4 год минимум. Просто е глупаво да се сменя по-начесто. На купето филтърса се сменя когато мирише, а не на пробег. Колата може да е на 100км и филтър купе да е за смяна, както и обратно. За това казвам пак, сменяйте си само нещата, които ви кажат в сервиза, че са задължителни, за да нямате ядове с гаранцията. Всичко останало е набутване на пари. Много по-добре е да си го направите в друг сервиз за двойно по-малка сума. :) Мен, например на 6-цата ме "оферираха" да ми сменят предни дискове с накладки "само" за сумата от 1100лв. Май и два филтъра + работа имаше вътре. Аз си ги смених за 480лв. Как да кажа, някак си има разлика :) Но всеки сам си решава как да си харчи парите.

Колега, бях решил да не пиша, но днес трябваше да чакам хлапето от тренировка и погледнах книгата, защото реагираш доста остро, а пък си мисля че и наистина може да ме "возят" от сервиза но, не си прав, ето както пише в глава 6 и по точно 6-3 поддръжка на автомобила:
Изображение
т.9 спирачна течност, че даже е маркирана и със *, а ето какво означават: I, R и т.н. както и какво се крие зад "*"
Изображение
Не че ги защитавам, ама излиза че от СМ си спазват предписанията в книгата съвсем точно.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 465 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб