Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2016, 20:01 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Фев 2016, 19:22
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Здравейте ! Брат ми се е навил да си взима Mazda CX 3 и имаме някои чуденки относно модела . Моля всеки, който може да допринесе с информация да я сподели :)

Насочил се е към базовият модел с emoution оборудване и 2.i Бензин 2WD 6 степенна механична скоростна кутия.

1) Искам да попитам конкретно за този мотор - чие производство е, нов/стар ли е ?
2) Има ли някакви изявени болежки/слаби места и евентуално скъпоструващи ремонти ?
3) С верига, или с ремък е и как е разходът ?
4) Как е положението с разхода? По данни на производителя го дават смесен разход 5.9 - доколко може да му се вярва?
5) Има ли вече каращи във форума този модел, които могат да споделят и като купе и поведение на пътя как се държи ?
6) Колко струва г/д профилатичното обслужване (смяна на масло и др консумативи) на чисто нов автомобил в Стар Моторс?
7) Колко г/д да очакваме да е Каското ?
8) Колко време се чака обикновено за доставката на нова кола от СМ ?
9) Ако имате препоръки към други модели / кросоувъри от същия клас - отворени сме към съвети .
10 ) Възможно ли е към базовото ниво да се добави конкретна екстра ? В сайта не виждам подобни опции ?
Надявам се да не съм прекалил с въпросите и да не ви затрудня много . Благодаря предварително :!:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 00:00 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Много въпроси, много нещо :D
По т.4 една от най-важните за всяка кола, в един от последните Ауто Билд-ове имаше сравнения на бензинови срещу дизелови модели.
За разхода Маздата с бензиновия 120 к.с. беше най-близо до заявеният разход от 5.9, в теста измериха 6.1. Всички други модели бензини и особено дизели бяха предимно 20-30% над заявения разход.

Ей тук един бъдещ колега може да добави нещо за избора си.
Minion написа:
Здравейте,
Нов съм във форума, но се регистрирах тъй като от април 2016 ще стана и аз горд собственик на Mazda CX3 2WD, 120 коня- бензин, ръчна скоростна кутия. Ако трябва да съм честен, колата я избрах чисто визуално - външния вид ме грабна, а и от това което съм чувал са здрави и надеждни коли ( до сега съм карал само френски автомобили). Е, имах желание за CX5, но финансово ми идваше малко в повече.
Живи и здрави, април месец ще кача и снимки.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 08:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
На първо чете, това е нов модел, болежки и проблеми е много рано да се каже.
3. С верига е.
4. Разходът със сигурност няма да е това което пишат. 6/100 може, но извънградско. В града, зависи от разстоянието, задръстване и т.н., но под 8-9 няма да падне 100%.
6. Масло 125лв/5л. , м филтър 25лв, въздушен около 50лв. , ф. купе - 67лв. и работа - общо около 300лв. е едно обслужване масло с филтри.
7. около 3.5-4% от стойността на колата. (пак много зависи, кой къде познаваш и какви отстъпки ще ползваш, но под 1100лв. няма да е, особено ако е на лизинг се ползва компания на Стар Моторс и там е по-скъпо). Приготви се за скъп данък - за Пловдив около 440-50лв./година)
9. - НЕ. Други екстри=друго ниво на оборудване.
При поръчка се чака доста, в зависимост от доста неща - най-добре със СМ да се говори.

Като цяло автомобилът е много симпатичен, но се пригответе за сериозни разходи по гаранционното обслужване, каско и данък. Казвам го защото много хора си мислят , че една нова кола е само цената в магазина, а след това се почват доста големи разходи. Конкурентите какво предлагат? Нещо под 100к.с. няма ли? Просто е жалко да плащаш 450лв данък за 120 к.с. антмосферен бензинов двигател.
Поздрави !

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 10:38 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2016, 19:22
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Мерси за отговора Шопе !

За 2- ри въпрос питам конкретно за мотора - дали има болежки и т.н , понеже няма много информация за него . Предполагам,че е нов мотор? Не мога и да открия чие производство е..
Иначе сме наясно с разходите,които го очакват . При конкурентите - нещата не са много по различни ..

Ситроен Кактус - не ни харесва
Рено Каптюр - Е на същата цена базово като Маздата
Фиат 500х - базата започва от 33к
Опел Мока - пак скъпичко
Пежо 2008 - не ни харесва


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 11:42 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2016, 12:23
Мнения: 15
Местоположение: Plovdiv
CX-3 се предлага и във Н1 вариант, но там има други ограничения - малко по-скъпа гражданска, 3+1 места и технически преглед всяка година. За сметка на това данъка е 6-10лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 15:21 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
CoYs! написа:
За 2- ри въпрос питам конкретно за мотора - дали има болежки и т.н , понеже няма много информация за него . Предполагам,че е нов мотор? Не мога и да открия чие производство е..

Skyactiv двигателите а и цялата концепция си е разработка и производство на Мазда. Времената на Форд отминаха.

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2016, 09:50 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Реното не е ли по-широко? сх3 е на платформата на мазда 2, името е малко подвеждащо.
Иначе Кодо дизайна много и пасва на пропорциите,много е симпатична,като всички нови модели. Приложение виждам за изцяло градска среда.
Карах тестова 120кс 2.0 автоматик тройка и бях много впечатлен,ако е ръчка този двигател си заслужава разходи/цена. Нисък данък ако не е N1 опция да се вземе ДДС кредит. Ако обаче има опция за N1, бдали да не е 165кс, интересното е че нютонметрите са им същи,не знам колко се различават освен в максималната скорост...

Успех с избора


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2016, 13:42 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Дек 2015, 10:57
Мнения: 9
Местоположение: София
Здравейте,

Поръчка на CX-3 направих края на ноември и все още я чакам. От СМ ми казаха, че би трябвало да пристигне април или " може би" по-рано, т.е около 5 месеца. По време на авто салона (не мога да се сетя, кой месец беше) ако беше поръчана, трябваше да се очаква януари 2016. До момента успях да видя 2 Мазди по улиците на София. От това което съм гледал в интернет, този кросоувър е на доста високо ниво в сравнение с други марки от този клас. Най-често я сравняват с Honda HRV и единственото по-слабо място на Маздата е багажника, т.е. по-малко пространство. Това са мои наблюдения, не твърдя за 100% достоверност. Аз колата я избрах абсолютно лаишки. Хареса ми на външен вид, особено муцуната. Другото , заради което се спрях на нея е ползването на данъчен кредит и все пак и от финансова гледна точка. Нормално е в началото всеки един нов модел , който излезне да има така наречените " бебешки" болести. Надявам се да се окажат възможно най-малко. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2016, 20:15 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Сеп 2014, 10:17
Мнения: 26
Местоположение: София
За категория N1 годишния преглед е 1г. до навършване на 10г., след това трябва два пъти да се минава на ГТП.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2016, 21:34 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
при 35 лв. цена на преглед сравнено с 10 К. лв възстановено ДДС и всеки месец да минавам на преглед, пак ще си на сметка. А пък честно не виждам какв е проблема с минаването на преглед всяка година.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016, 11:52 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Дек 2015, 10:57
Мнения: 9
Местоположение: София
Някой има ли представа, колко е времето за доставка на нов автомобил от Белгия до България от СМ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 11:53 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Юни 2016, 11:37
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Здравейте,
нов съм във форума, така че здравейте на всички :)
От ноември 2015 карам cx3 модел 2016. Купих я от магазина във Варна. Не му мислихме много, тъй като жена ми, а и аз, много я харесахме. Не видях по-красива и с повече екстри за парите си кола в момента.
Модела е Evolution с двигател 2.0i Бензин AWD 150к.с. 6 степенна автоматична.
До момента съм минал 8х.км.

Като оставим настрана всичко , което ми харесва, забележките ми са следните:

Малко по-шумна е от очакваното от мен.
Предните седалки малко са ми тесни, имам широк гръб явно :)
Разхода... извънградско - 8л/100км. градско - 9-11л/100км. Не я настъпвам много, надявам се, като се разработи, да падне до зададените в бумагите 7,7 градско и 6 извънградско.
Няма парктроник отпред, а предницата е дълга и висока.
Накладките започнаха да скърцат преди месец. Трябва да отида да ги сменя.

Всичко останало е прекрасно засега.
Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2016, 05:27 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Окт 2016, 05:17
Мнения: 4
Местоположение: Burgas
Здравейте! Тъй като се насочих към СХ3, и в която ще се кача към края на месеца за тест, моля, да споделите колко просторно е вътре купето. Вярно ли е, че седалките са по-тесни? За човек с височина около 185 см - какво е чувството за простор? Главата опира ли в тавана, лакти, свобода на движение на ръцете? :lol:

И един въпрос за цветовете на колата - какви избрахте? Определено ми харесва кафяв цвят - едно като капучино мисля че го водят, но трябва да чакам до февруари почти, докато в момента може да се вземе черен, и червен. Синьото, което го предлагат определено не ми харесва. Червеното не било точно бордо, но не било и крещящо ярко червено, докато черното било черна перла металик. Та ако споделите и някакви впечатления за цветовете как са реално, ще се радвам. Засега съм видял на живо само бяла и синя СХ3.

:)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 08:16 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Май 2016, 20:53
Мнения: 31
Местоположение: Хирошима
Моето СХ-3 е синьо. /има два сини цвята, моят е по-светлият/
За този ръст предните седалки са напълно достатъчни. Виж, на задната мястото е по-ограничено, но не прекалено според мен.
Направо отиди в някой салон на Мазда и влез в колата и ще прецениш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2017, 12:57 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Ето тук уникално подробно ревю за Mazda CX-3 40+ минути. сега го гледам

https://www.youtube.com/watch?v=TH-FxuLvKBk


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб