Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2017, 21:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Реклама на Мазда ли правите? Някой друг проблем освен уплътнение на врата няма ли? Тоя автомобил е направен да върви. Не е комфортен. Те са едни други-с други цени. Аз имам много забележки но те са към завода. ХИч не ми е хрумвало да ги оправям с плюмка и книжка, с тел и лепило. Това е Мазда- евтинджос. 50% от цената са мито, ддс , пътна застраховка , пътни и печалба на дилъра. Въпреки всичко е конкуренция на немските френските и италианските. Заради проблемите обсъждани тук обаче, я купих. Защото тоя форум, на тойота и на хонда са скучни. Не е така с форума на пежо на алфа и бмв и опел.


Някой прави реклама?

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 06:03 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Не мисля че някой прави реклама, за мен проблема е в това, че не са плътно залепени уплътненията, писал съм и в други теми. Колкото и плътно да прилепва вратата при висока скорост има завихряния и от там между щипките.... Жената кара, както беше казал някой ВАГина която е такъв 20к. По-евтина от маздата кои и подобни проблеми няма. Мен лично не ме дразни шума тъй като обикновенно радиото ми е усилено.
А относно скуката във другите форуми, ще си позволя да шерна статия на мой приятел, прочетете я забавна е и всичко описано е истина. Да това беше преди 10 години но очевидно голяма част от проблемите са валидни и днес и не само в тойота:
http://audibg.com/forum/index.php?/topi ... B5/&page=1

аз до тук си припознавам уплътненията и тропането от предницата.... :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 18:49 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
По снобарски и неориентиран форум от този на Ауди няма.Техническото ниво на феновете там е потресаващо ниско.Издигането във култ на една толкова проблемна и надценена марка е изумяващо.Някои може и да не са съгласни но те не фигурират във нито една класация за качество или сигурност да не говорим за 2ра ръка автомобили.Мисълта ми бе че нищо прочетено и взето от този форум не бива да се смята за достоверно или да е критерии за правилна оценка относно други марки.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 22:04 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Смея да твърдя че човека написал тази статия е доста интелигентен и културен човек, познавам го лично над 15 години вече, писал е там тъй като ореди въпросните коли за които пише, караше ауди а6 втора ръка, а след тях ново q7, а пък на профилната му снимка се вижда какво кара в момента, но да оставим това на страна, тъй като и в този форум има достатъчно снобарски изказвания. Очевидно обче, е че се описват проблеми дискутирани, както в тази тема така и в други теми за атомобили от тази година че и по-нови, а най-притеснителното в случая е че тези "колоси" на автомобилното качество очевидно пропускат "малките" детайли които отличават малките от големите. А относно надценяването аз пък от личен опит твърдя че именно мазда е надценената марка в случая.
Останете си със здраве.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 08:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
bgfrayman написа:
Смея да твърдя че човека написал тази статия е доста интелигентен и културен човек, познавам го лично над 15 години вече, писал е там тъй като ореди въпросните коли за които пише, караше ауди а6 втора ръка, а след тях ново q7, а пък на профилната му снимка се вижда какво кара в момента, но да оставим това на страна, тъй като и в този форум има достатъчно снобарски изказвания. Очевидно обче, е че се описват проблеми дискутирани, както в тази тема така и в други теми за атомобили от тази година че и по-нови, а най-притеснителното в случая е че тези "колоси" на автомобилното качество очевидно пропускат "малките" детайли които отличават малките от големите. А относно надценяването аз пък от личен опит твърдя че именно мазда е надценената марка в случая.
Останете си със здраве.

Последните години следя автомобилните марки и цени. Според теб за ценовия диапазон на Мазда кое е по-качествено и надеждно ?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 10:45 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
[quote="donpeev"
Последните години следя автомобилните марки и цени. Според теб за ценовия диапазон на Мазда кое е по-качествено и надеждно ?[/quote]
Ford Mondeo, Opel Insignia, Skoda Superb / Octavia /Seat Leon ST / VW Pasat с компромиси в оборудването или доплащане за определени неща, нотото 508 също не е за подценяване. За около 70К което не е много над мазда може даже и Volvo....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 11:30 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Ама нали говорим за SUV или по принцип? То е ясно, че Мазда 6 е надценена, като цена и възможности, но интересно какво може да се предложи, като алтернатива на CX-5? Там нещата са доста по-различни. На Форд и Опел SUV-а им е пълна скръб. Кодиак-а уж е добър, но е твърде нов, за да бъде оценен добре. Единствено Тигуана става, но е по-скъп от Маздата. Вече ако отидем на Ауди, БМВ и Мерцедес, нещата са по-добри, но там цените започват, където на Мазда свършват.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 11:48 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Темата се изроди малко, но като цяло обхваща болежки които са аналогични при СХ и при 6 защото като изключим окачването и купето останалото им е общо. Инак опел спират мока, но и тя не е адекватна на СХ като размер, незнам на ковата куга какво и е му е пълата скръб но поне на книга изглежда добре, понеже ми бяха влезнали едни муги правих тест на Кодиак и на Сеат Атека и трябва да кажа че и двете са в класа на тигуан и сх-5 и двете са много добри коли а листата с екстри е огромна. За кодиак се заиграх с конфигуратора и докарах за 2.0 TSI 180 коля 77 К. с ДДС но с доста екстри които не се предлага при мазда, например NFC зариадно за телефон, Off Road режим, 9" навигация с MirrorLink, подгряване на дюзите на чистачките.... от тая цена ако се стигне до преговори с дилър едни 10% отстъпка се получават. Хюндай и Киа също доста добре се намесват в пазара на сув-чета.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 13:04 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Киа - супер надценено сервизно обслужване имат. чувах за суми от порядъка на 400-500 лв на бензинов сийд от колега бивш.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 13:20 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ми аз под 390 лв. обслужване не съм падал, до момента 4-и съм минал 2018 ми е пето и май свещи се сменят.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 13:56 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
То обслужването не е толкова грижа, дали са 290 или 390 все тая, един път в годината ги даваш. По-важното е какво качество и екстри може да получиш за едни и същи пари. Иначе Кугата е много зле откъм возия и комфорт, абе Форд, няма какво да му обсъждаме повече :) За Санта Фе и Тусон съм съгласен, че са яки, но разхода им, особено на дизелите е като на бензин. Харчи колкото му сипеш :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 18:09 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 12 Ное 2016, 22:16
Мнения: 22
Местоположение: Varna
Самоче уплатненията са като на клипа:
https://www.youtube.com/watch?v=4XR-J7VTN80

И ако ще се прави то трябва по покаказания начин.
Ако някой го направи да пише за ефекта, аз за момента съм пас.
Благодаря на road_runner за линка за маркучетата.

_________________
Един път Мазда = Никога повече Мазда
Mazda CX 5 Ultimate
Diesel 2.2/175 hp - 2016


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 00:12 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 12 Ное 2016, 22:16
Мнения: 22
Местоположение: Varna
Ето я и процедурата която са направили от Мазда за същия проблем при Мазда 6, че нещо са я затрили от горния линк.

Но кой знае дали ще направят нещо и за CX 5.

https://drive.google.com/file/d/1FN3JU3 ... sp=sharing

_________________
Един път Мазда = Никога повече Мазда
Mazda CX 5 Ultimate
Diesel 2.2/175 hp - 2016


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 14:15 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Стана ми интересно, като казваш шум. Дръпнах си Noise meter за андроид, на околовръстното вчера, на дъжд лек, мокър път, скоросто 90-100 км/ч от симеоново обръщане през драгалевци към бизнес парк - средно ниво на шума 47 dB.
Нека колегите да споделят точно какво им дава на тях


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб