Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2017, 16:43 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Бих бил благодарен за впечатления от Пежо-то, какво ти хареса и какво не в него?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2017, 18:24 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
Пежо 3008 е готино, хареса ми. Но аз съм пристрастен към марката, защото имам освен маздата и пежо.
3008 е красиво най-вече отзад. Вътре е футуристично. Хареса ми. Лоста за скорости имитира този на БМВ. Волана е хубав и скосен. Таблото е информативно и е готино, че отпред може да ти се показва навигацията и въобще може да не поглеждаш на средния дисплей.
Аз карах бензин 1.6 турбо 165 коня, който вървеше прилично и тихо. Но от Пежо не ми дадоха да се кача на магистралата, което беше тъпо. Това не ми хареса в дилъра, че някак си бързаше да ме претупа. Докато в Шкода човека беше по-любезен, изкара ме на магистрала, каза да мина откъдето искам и не ме насочваше на всеки завой като от Пежо. Имах възможност да усетя шкодата и маздата с 175 км/ч. Хем беше неудобно за повече от хората, хем имаше трафик. Но на мазда представителството така или иначе е на магистралата и реално шкодата я карах най-много. После ми дадоха от шкода да си снимам каквото искам и време да я огледам отново.

3008 е футуристичен в купето, но това се отразява на мястото. По-едри хора като мен се чувстват леко притиснати. Отзад също не е толкова широко.
Тестовата беше с панорамен покрив и това много ми допадна. Погледнах и една базова с обикновен салон и ръчка и с нормален покрив - ами изглежда супер обикновена и ако не е топ изпълнение не бих си я купил.
Топ изпълнението с версия GT и двигател 2.0 дизел 180 коня автомат с добавено безжично зареждане на телефон от 200 лв и нещо и панорамен покрив 2400 лв, излиза малко над 74 000 лв.

Най-големия минус на 3008 е, че е само с предно предаване. Така че за мен това е кросовър - няма опция за 4х4.
Кодиак е в класа на 5008 СУВ, където вече мястото е голямо отзад и в багажника - даже огромно. Но 5008 е вече към 88 000 лв, което за пежо е сериозна цифра.
По външни размери Кодиака е по-дълъг и по-широк от 5008.

Затова го класирам преди 3008.
За едни и същи пари пежо предлага доста по-къс кросовър, който е само с предно.
При шкода получаваш най-мощен двигател, 4х4, най-много място, както и усещането вътре е най-луксозно. При 3008 седалките не са пълна кожа. Иначе пежото имаше най-директни спирачки и педал на газта.

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2017, 20:04 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Ное 2017, 21:04
Мнения: 3
Местоположение: Софиа
Преди да купя маздата, също карах кодиака. Спор няма— колата си върви прилично. За мен обаче е безлична, несъразмерна, абе не ми харесва. Управлението е малко лигаво— тук маздата е образец.

Сега мога да кажа след близо 5000 км, че съм влюбен в колата, единственото, което дразни е малко бавната аудио система.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2017, 16:11 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
Съгласен съм, СХ 5 е по-отличаваща се и изглежда по-бутиково изработена - цветове, качество на боята, диодните фарове, визията. Вчера една нова СХ 5 сива на цвят караше до мен и си прави впечатление особено вечер от фаровете.
Докато Кодиака преди да се кача да го карам го видях на едно изложение, но не се впечатлих. Хареса ми след като го шофирах и най-вече вътре.
Като качество на изработка мисля, че са на едно ниво. В крайна сметка не бих си купил нито един от двата варианта, защото освен практичност търся повече мощност.

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 00:03 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Сребриста CX-7 Революшън е май-добре изглеждаща :) поне аз това смятам. Кодиак е много безличен, дори Сеат Атека е по-хубав на вид


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 08:24 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Ей тука вече се скарахме.... точно такава налична отказах, за да изчакам 5 месеца червената!!!

Аз лично, поради професионални дефекти, първо гледам дизайна. Отвън като не ми харесва няма смисъл изобщо да я гледам повече. Аз и за това накрая избирах между две коли де! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 09:27 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
MazdaPower написа:
Съгласен съм, СХ 5 е по-отличаваща се и изглежда по-бутиково изработена - цветове, качество на боята, диодните фарове, визията. Вчера една нова СХ 5 сива на цвят караше до мен и си прави впечатление особено вечер от фаровете.
Докато Кодиака преди да се кача да го карам го видях на едно изложение, но не се впечатлих. Хареса ми след като го шофирах и най-вече вътре.
Като качество на изработка мисля, че са на едно ниво. В крайна сметка не бих си купил нито един от двата варианта, защото освен практичност търся повече мощност.

RS версия с 240 коня и 500 nm, през 2018:
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... lov-motor/

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 11:01 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
Ехе 5 месеца да чакаш червена кола? А през това време човека си кара сивата. Ами можеше да си я купиш и пребоядисаш или фолираш в какъвто цвят искаш. Вярно червеното добре й седи, ама 5 месеца...

Кодиака с този двигател вече ще има всичко необходимо и става супер оферта. Двигателя се слага на новия пасат, двойно турбо и с чип става към 300 коня и шкодата направо ще лети. А RS версиите са винаги по-красиви. Сигурно ще има и 20-ки джанти и някой друг спортен елемент.
За съжаление мазда нямат все още подобен дизел. Иначе с този двигател маздата ще е уникална.

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 14:50 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Kaizera написа:
Ей тука вече се скарахме.... точно такава налична отказах, за да изчакам 5 месеца червената!!!

Аз лично, поради професионални дефекти, първо гледам дизайна. Отвън като не ми харесва няма смисъл изобщо да я гледам повече. Аз и за това накрая избирах между две коли де! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз говоря за CX-7, не е правописна грешка, макар да е по-стара, на вид и агресивност и грубоватост ми е идеална отвън
Само задните светлини са много дразнещи с тая бяла пластмаса, но да не се отклоняваме от темата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 18:30 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
Споделям напълно мнението за най-добре изглеждаща сребриста СХ - 7. Моята е точно такава. Задните светлини са ми от любимите. Само единия ми стоп е леко беличък, но не много. За целта съм сменил грубите и горещи фабрични крушки с диоди. Настоящите ми диоди са светещи в червен цвят и е супер комбинацията с 3 ти стоп като цвят и бързина на светване.
Дори дилъра на Шкода като седнахме в Кодиак и видя маздата ми се учуди, че искам да я сменям за нея :)

Ето едно клипче на което не се вижда добре цвета на стопове/габарити - на живо е доста по-добре червен цвета.
На клипа съм с диоди и на мигачите, които обаче не са толкова силни като фабричните крушки и затова съм ги махнал. Диодни са и светлините за заден ход. Крушката за мъгла е фабрична и идеално свети.
На клипа отпред се виждат диодните габарити, фарове за мъгла и дълги светлини. Ксенона е 5000 К. https://www.youtube.com/watch?v=ZTxXk89vgJQ

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2018, 21:09 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Днес имах честта да седна в новата и седалката е адски неудобна. Доста по-твърда от на старата. Дисплея ме кефи като е изнесен горе, по-лесно се вижда. Конзолата е много по-красива, голяма е, наподобява тези на Ауди и Мерцедес. Другите неща са същите. Казват, че има голямо подобрение в шумоизолацията, но не я карах, само седях вътре :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2018, 20:24 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
За момент си помислих че само аз имам такова мнение за новият модел... =D>

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2018, 11:42 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
janko написа:
Днес имах честта да седна в новата и седалката е адски неудобна. Доста по-твърда от на старата. Дисплея ме кефи като е изнесен горе, по-лесно се вижда. Конзолата е много по-красива, голяма е, наподобява тези на Ауди и Мерцедес. Другите неща са същите. Казват, че има голямо подобрение в шумоизолацията, но не я карах, само седях вътре :D


Аз преди време я карах, и също веднага установих колко по-неудобна е седалката - по-твърда и по-тясна. Мен лично дисплея като е изнесен горе не ме кефи. Чак голямо подобрение в шумоизолацията не усетих, но е малко по тихо вътре. За сметка на това е по-тромава и по-меко вози, даже ми дойде твърде меко, стори ми се че много се клати.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 12:30 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
Здрасти на всички!
Нов съм във форума, не не и в отношенията с мазда :lovemazda: .

Kaizera написа:
Ей тука вече се скарахме.... точно такава налична отказах, за да изчакам 5 месеца червената!!!
Аз лично, поради професионални дефекти, първо гледам дизайна. Отвън като не ми харесва няма смисъл изобщо да я гледам повече. Аз и за това накрая избирах между две коли де! :)
Sent from my iPhone using Tapatalk

Кайзера, поздравявам те за избора, имах същите дилеми, като твоите, накрая се спрях на СХ5, червена. Революшън.
Тия дни ще внасям капаро, доставка Юли 2018. Ето какво ми предлага дилъра като подарък:
(цената без подаръци е 54,980лв)

- Навигационна система* 1 380 лв. - подарък
- Цвят – перлен металик 980 лв. - подарък
- Алармена система 680 лв. - подарък
- Оригинален калъф за документи Mazda 35 лв. - подарък

Колеги, споделете, това добре ли е, или мога да попитам за още намаление / подаръци, например удължена гаранция.

Реално калъфа и навигацията не ги смятам за нещо силно струващо.

Ще се радвам на всеки съвет.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 18:04 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Колега, SD карта за навигацията струва 300 лв. Тези 1300 да си ги държат. От аларма не можеш да избягаш. Накарай ги да ти подарят допълнителен имобилайзер.

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 19:43 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Защо да не може да избяга от аларма? За какво му е? Каското на повечето фирми не изисква аларма. Така и така ги крадат като топъл хляб, аз не бих плащал допълнително за никакви аларми и имобилайзери. Като ти е писано и ти я набележат и 20 аларми да имаш, ще ти я гепят.
Относно подаръците - да, доста добри са, по принцип не подаряват току така. Изкрънкай ги за мокетни и гумени стелки, секретни болтове и разни други аксесоари ако се сетиш. Щом са дали толкова, ще дадат още малко :D
Приятно чакане, а ние ще чакаме снимки и ревю лятото :mazda-logo:

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 22:21 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Това не са подаръци, а са заложени екстри, които от Австрия са им казали, че могат да ги включат в цената. Моите бяха точно същите преди 1 год. Трудно ще договориш повече, именно поради горната причина, че тези уж "подаръци" са си калкулирани в цената, но клиента обича думички "подаръци", "отстъпки", "намаления" и тн. Иначе Армеец искат аларма, така че зависи от ЗК.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 10:03 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
nnikbg написа:
Колега, SD карта за навигацията струва 300 лв. Тези 1300 да си ги държат. От аларма не можеш да избягаш. Накарай ги да ти подарят допълнителен имобилайзер.

Sent from my C6903 using Tapatalk


Ясно, точно това исках да чуя. Всяка навигация ли е подходяща? Аз ползвам IGO от 15г, и друга не искам да поглеждам. Добре, навито отпада.
Държа да има аларма.

nnikbg написа:
Колега, SD карта за навигацията струва 300 лв. Тези 1300 да си ги държат. От аларма не можеш да избягаш. Накарай ги да ти подарят допълнителен имобилайзер.

Sent from my C6903 using Tapatalk

Колата няма ли вече имобилайзер? Защо ми е втори. Извинявам се, ако въпроса звучи аматьорски.

Да, мокети и стелки също си ги мислих, продават ги за десетократната им себестоимост.
Дайте още идеи и кураж, понеделник отивам при дилъра.

Дилъра ми иска 5,500лв капаро, а пък от националният телефон на мазда, ми казаха, че и 3 хил лв е достатъчно.
За мен няма значение, просто го пиша, за други потенциални купувачи да го знаят.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 11:22 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Маздата е с MZD connect. Хардуера за навигацията е вътре в колата, просто SD картата с програмата и картите се продава от дилъра отделно. viewtopic.php?t=32213 тук е писано. Навигацията е IGO.
Има имобилайзер но поради кражбите застрахователите искат втори.

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 13:57 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Мисля, че имобилайзъра е задължителен за каското. Колкото до алармата, аларми от като viper и руската Pandora са на цени под 600 лв без монтажа. Предполагам, че това което слагат в Мазда е далеч като качество от тях, затова аз лично тяхната аларма съм я отказал

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 14:42 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Навигацията е Here, не е IGO. Преди беше ТомТом, но Мазда се отказа от тях.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 17:02 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Kaizera написа:
Мисля, че имобилайзъра е задължителен за каското. Колкото до алармата, аларми от като viper и руската Pandora са на цени под 600 лв без монтажа. Предполагам, че това което слагат в Мазда е далеч като качество от тях, затова аз лично тяхната аларма съм я отказал

Значи мазда официално в ценовата си имат "алармена система - 680 лв." аз като купувах моята, през 2013, си добавих и това, но през 2015 ми се случи "случката" колата ми я нямаше 3 дни и я върнаха, описал съм в ей тази тема:
viewtopic.php?f=40&t=39166
както и да е тогава по трудният начин установих, че каквото и да е това което са ми продали за 680 лв. то не работи, тогава се разтърсих за Viper, но варианта бе само с доставка от US, тук намерих че Авител ги продават, но оферираха само стари модели. В крайна сметка си сложих ей това:
https://www.avitel-bg.com/patrolline_hps-841_can_bus
тъй като работи с оргиналния ключ едва ли ще спре айдуците, ама поне не е и 600+ лв.
Както и да е относно застрахователите и предната ми кола и на жената колата и маздата ми бяха в ДЗИ, явно си плащат на айдуците, защото ми върнаха колата, а не я разфасоваха, случката чети в темата по-горе, та така да се каже освен кражбата 2015 и градушката 2014 други щети не съм имал за 8+ години. Миналото лято обаче получих оферта от ДЗИ за 1800 лв. за каско за маздата за 29 000 лв. застрахователна премия и без право на официален сервиз, само доверен, е да ама колата е в гаранция до 2019. ако искам и официален + 100 лв. някъде. Сумата беше абсурдна предвид факта, че 2013 още преди да изкарам колата от магазина платих някъде 2200 лв. за кола на 0 км. за 57 К. премия. На този факт защо за кола на 5 години и при толкова ниска премия ми искат вноска почти като за нова, не ми отговориха. Нестига това ами за мазда, бмв, ауди и англииските марки, искат и монтаж на допълнителна аларма, казах им че имам втора аларма, но на тях не им се хареса и си настояваха на допълнителна аларма монтирана в техен партньор или модифициране на OBD-то с техен адаптер, също абсурно предложение, така както е в гаранция, ако я закарам за някаква диагностика и не дам адаптера, много интересно ще се получи. Та след толкова години просто отидох в евроинс, въпреки негативните отзиви, не плащали и т.н. там ни аларма ми гледаха нито нищо, огледаха само колата снимаха я и това беше. Каско за 30 000 лв. гражданска и зелена карта ми струваха 1100 лв.

P.S.
Относно ДЗИ и техните допълнителни неща, мой приятел миналата година си купи рейндж роувър, застрахова го в дзи и си му туриха там каквото се полага, резултатът, колата пали когато си иска. Гаси, слиза, заключва, върши си работа 2-3 часа, отключва качва се, не пали.... първите пъти му беше стре, после му хванал цаката, заключва изчаква 20 мин и говото, ама не е рабта така. Та понеже през 1-2 седмици беше в сервиза на партньора на дзи дето му ги сложиха нещата, накрая от там вдигнаха раце, всичко допълнително на байпас, водят се само че са монтирани и ги има на хартия, но не бачкат, сега си кара безгрижно. Мисълта ми е, виж къде ще ти искат най-малко допълнителни джаджи, избери си читава аларма, viper е много добър избор, но само варианта с допълнително дистанционно с пейджър, с него отключваш, а с оргиналния ключ палиш, намираш сервиз дето да ти я сложат качествено и си свиркаш....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 18:53 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Както каза колегата по-горе, алармата и имобилайзера са само за пред ЗК. Заплюят ли ти колата, ако ще охраната на Бойко да спи в нея пак ще ти я вдигнат. Така че Каско и колкото се може по-малко колата да нощува на съмнителни места, не че и по обяд не могат да я вдигнат...

Иначе от екстрите аз бих избрал стелките задължително. Няма нищо по-хубаво от оригинални стелки, нищо общо с боклуците от Кауфланд, примерно. Навигацията също бих я взел, сравнително с добро покритие за България и почти перфектно за Европа. Ако можеш си избери гуми с джанти, това също е голям плюс. Но, както казах и по-горе, ако го нямат като оферта, въобще няма да ти го предложат, зависи какво им е в списъка този сезон.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 10:54 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
Колега Destino, не си написал с какъв двигател е СХ5 ?
Това с подаръците е забавно. Има си дилъра явно с какво върви, ако бяха подаръците по желание си поръчай 1 гараж направо :)
Без съмнение всички посочени екстри бих си ги взел и аз. Особено навигацията. Супер е да имаш фабрична, а не да закачаш разни телефони и т.н. Вече колко работа върши не знам. Стелки ако няма включени си купи оригинални. Държат много и качеството им е в пъти по-добро от тези по магазините.

А щом толкова ги крадат тези СХ 5 си сложи по-добре не 2, ами 3 имобилайзера. Те ако са я заплюли да я вземат е ясно, но поне да ги затрудниш максимално. Ако трябва да се тормозят 10 мин с твоята кола ще намерят друга, дето ще я вдигнат за 2 мин.

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 18:26 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
При тази цена е 2.0i, MT, 2WD


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 17:10 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
MazdaPower написа:
Колега Destino, не си написал с какъв двигател е СХ5 ?
Това с подаръците е забавно. Има си дилъра явно с какво върви, ако бяха подаръците по желание си поръчай 1 гараж направо :)
Без съмнение всички посочени екстри бих си ги взел и аз. Особено навигацията. Супер е да имаш фабрична, а не да закачаш разни телефони и т.н. Вече колко работа върши не знам. Стелки ако няма включени си купи оригинални. Държат много и качеството им е в пъти по-добро от тези по магазините.

А щом толкова ги крадат тези СХ 5 си сложи по-добре не 2, ами 3 имобилайзера. Те ако са я заплюли да я вземат е ясно, но поне да ги затрудниш максимално. Ако трябва да се тормозят 10 мин с твоята кола ще намерят друга, дето ще я вдигнат за 2 мин.


Спрял съм се на 2,0 МТ, както ти написаха преди мен.
Според мен е оптимална конфигурация за тази кола, от гледна точка на това къде живея и как карам. Разбира се, 4х4 добавя безопасност, която никога не може да бъде много.
Оф роуд качествата ги подминавам.

Дилърите се опитват да пробутат задължително 4х4, доскоро даже не поръчваха 4х2, всички уж искали 4х4, но явно продажбите не вървят, и вече поръчват.
Предполагам, няма да е далеч времето когато и за 45К Emotion ще поръчват на склад. Между другото, в Русия цените на петицата почват от 40,400лв.

Преговорите продължават, не мога да дам подробности сега. Ако не се разберем, не исключвам да се метна и на Нисан Х-Траил, която между другото ползва и данъчен кредит, т.е. е на 20% и даже повече по-евтина от маздата.

Малко ме притеснява, че ги крадат толкова много и лесно. Осъзнавам, че алармите не са спасение, иначе нямаше да има крадени Х6 и ГЛК-и.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 21:52 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Ако се колебаеш, моят съсед избра екстрейл, много натъпкан с екстри, които на теб няма да ти трябват, но го беше надул кат пари бая
Но е доволен много, мазда знам че не гледа той, но беше гледал рав4 и предпочете нисана.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 22:00 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Аз също гледах Хтейла . Спря ме малкия мотор и липсата на автомат при 4х4 задвижването.

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018, 09:37 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
destino написа:

Преговорите продължават, не мога да дам подробности сега. Ако не се разберем, не исключвам да се метна и на Нисан Х-Траил, която между другото ползва и данъчен кредит, т.е. е на 20% и даже повече по-евтина от маздата.

Малко ме притеснява, че ги крадат толкова много и лесно. Осъзнавам, че алармите не са спасение, иначе нямаше да има крадени Х6 и ГЛК-и.


Странно, старото ЦХ-5 ползва данъчен кредит. Сигурен ли си?

Относно Нисан, след като 4х4 не ти е важно, предлагат действително сериозен избор. Чисто визуално, Нисанът изглежда по-голям.

А за кражбите, това трябва да ти е последния аргумент при взимане на решение. Ауди/Мерцедес/БМВ се крадат най-много, но като гледам се карат на поразия. Онзи ден, едно момче в ФБ се оплака, че му задигнали чисто новата Тойота C-HR в кафяв цвят дето към момента имало 5-6 такива в цяла България, така че за какво говорим.

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018, 10:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Тойотите ги крадат основно нови, когато са хибрид, не е единичен случай във форума има поне три.

Само в БГ се кара топ топ фул фул и 4х4 задълже при нова "джипка". Манталитет, който аз не разбирам нито харесвам.

И друг път съм го казвал - 2.0 бензин предно на СХ5 има много смисъл и няма нужда да е Ултимейт за да ти е кеф.

В Германия си карат много кросоувъри на предно, че и базови - само тук колата трябва да е макс скъпа, без оглед че за 10к на година са пари на вятъра.

Но българина е гъзар, колата е статус ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб