Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 11:56 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте,

Харесах си Мазда CX-5 от 04.2012 първа регистрация.

Ниво на оборудване Революшън - 2.0, 160 к.с., 4х4, автомат, всички есктри - вкл. кожа - това е единственото лошо.

Видях във форума, че се дискутира, че джипката е бавничка - по каталог го дават 9.7 до 100 км/ч. В момента съм с Кашкай, 1.6, който прави 100 км/ч до 12, тъй че пак е по-динамична. Средния ми разход с него е 10 / 100, така че ако Маздата дава същият, ще ми е ОК. На магистрала карам със 130/140, междуградски 80-100. Не съм бързак.

Единственото, което ме притеснява е автоматика, но като цяло отзивите от него са добри, няма оплаквания.

Въртя основно градско, правя максимум 15 000 км / година, по-често 12-13к. Подизирам, че тази ще й правя около 10т годишно... Т.е. за мен въобще дизелът не е опция - палене, къси разстояние, нафта, дюзи, ДПФ, запушване, изкарване да чисти на магистрала и т.н. Вариантът да го махна също не съществува, тъй като тоя въздух го дишаме всички :)

Автомобилът е на 63 500 км. и поддържан в оторизиран сервиз на Мазда в Австрия. От частно лице е. Звъннах тук-там да ми дадат разпечатка със сервизната му история, и всички отказват, поради новата директива на Европейския съюз. Дали все пак има някакъв начин да проверим историята? ;) Всички казват - елате като купите автомобила, е да де, ама тогава ще съм пред свършен факт.

Много ще съм радостен да се присъединя към голямото Японско семейство. И ако трябва да съм честен - от тези години и този клас, не виждам по-добър вариант от Маздата...

Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 13:29 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Сигурен ли си за кожата, по спомени кожа се предлага само с ултимейт, да не е американка, че там има такива комбинации. Аз като купувах колата през 2013, дилъра много държеше да ми направи оферта и за СХ-5 и ми направи точно за Революшън 165 коня 4х4 автомати, но не беше с кожа. Ако колата е в България, защо не я закараш в СМ за основен преглед, ще ти струва някакви пари, но поне ще добиеш представа за дереджето.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 13:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
bgfrayman написа:
Сигурен ли си за кожата, по спомени кожа се предлага само с ултимейт, да не е американка, че там има такива комбинации. Ако колата е в България, защо не я закараш в СМ за основен преглед, ще ти струва някакви пари, но поне ще добиеш представа за дереджето.


Здравей,

В Австрия със сигурност нивата са Emotion, Attraction, Challenge, Revolution. Мисля и в Германия са така.

http://box.motorline.cc/autowelt/pdf/Ma ... e_2012.pdf - ето каталог с цени и данък NoVa.

Сигурен съм за кожата, да. И тук един въпрос - тя естествена или изкуствена е? Предполагам и в двата случая бая ще запарва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 15:08 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Става интересно, 6 годишна на 60000. Щом на теб не ти дават информация нека собственика я изисква и ти я прати на майла.
Тез 160 коня и на мен ми бият на тотална от задокеяна.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 15:53 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
nnikbg написа:
Става интересно, 6 годишна на 60000. Щом на теб не ти дават информация нека собственика я изисква и ти я прати на майла.
Тез 160 коня и на мен ми бият на тотална от задокеяна.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Как ще е тотална зад океана, като е купувана нова от Мазда Австрия, Рогенхофър. Горе линкът води към ценовата листа от Мазда Австрия. Там си пише - 2.0 бензин, 4х4, Автоматик е 160 к.с.

Чат-пат изкачат такива оферти по австрийско, от частници, и изчезват за часове / дни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 16:09 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
nnikbg написа:
Тез 160 коня и на мен ми бият на тотална от задокеяна.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


И защо така като питащия е дал листа с колите и там си пише CX5 AWD 2.0i 160PS, на чист австрийски.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 16:14 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Да те и тука бяха така тогава 4 нива, просто явно тук имената им са други, инак за мощността да 160 коня е сега погледнах офертата дето са ми правили 2013 и тук се води 160 коня и 208 NM а пък 6-цата същия мотор 165 коня 210 въртящ момент.
За информация за колата, собственика неможе ли да ти сканира и да ти изпрати сертификатите дето дават при всяко обслужване, или не го пази?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 16:20 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
ihristov написа:
nnikbg написа:
Тез 160 коня и на мен ми бият на тотална от задокеяна.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


И защо така като питащия е дал листа с колите и там си пише CX5 AWD 2.0i 160PS, на чист австрийски.
Щото съм писал преди да видя поста на колегата :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 19:39 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Това да, приема се. Няма нужда все пак да вкарваме автора на темата в типичните нашенски джамбазки изпълнения.
vvpacc, за тези километри и тази кола, няма какво толкова да се тревожите. Двигателите и СК са надеждни, а за 6 години 'детските болести' от ранното производство на автомобила следва да са се проявили и изчистили. От поне 10-на години Мазда въвежда т.н. DSR(Digital Service Record), база данни със сервизната история на колата. Собственикът трябва да може да извади разпечатката.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 21:04 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Аз щото съм тома неверни и тук всеки гледа да те метне и затова. Колко и търси австриеца? Предполагам между 15и17к.евро Иначе сх5 е мисля доста надеждна кола.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2018, 21:44 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте,

мненията ми се забавят, тъй като се одобравят от админи все пак. Може да се получи разминаване :)

Цената е 16.5 к евро с 8 джанти и гуми. 4 са 19 цола, 4 са 18. Зимните са на 4 години, и пак са оригинални Мазда, летните не видях в какво състояние са и какъв ДОТ. Миналата година са сменени предни дискове + накладки. Колата е в доста добро състояние, с изключение че има тук-таме драскотини (държи я навън). Има предна и защитна кора (550 евро по спомени), допълнителни ЛЕД светлини долу - включени са към автоматичното осветление, т.е. - когато ксенона работи, те са изключени. И те са към 530 евро. Има и по-големи ауспуси, добре седят.

Представи ми разпечатка от Мазда. Мога да я прикача и нея ако има интерес. За първата година е била карана само 6к км. Минала е всички нужни сервизи.

Имала е проблем с парното, сменяли са някакъв компресор под таблото доколкото разбрах. И му е паднала една ограда върху предния капак и тавана, но от Мазда всичко е оправено (преместваемо съоръзения, тук ги ползват като има протести, вятъра го било духнало).

Колата е на 63 000 км, минала е току-що през сервиз и технически преглед.

Цената е ок. По немско на тези километри и екстри ще е поне 18-19к евро. Това са цените - пък и евтиното излиза скъпо.

Единственото, което не ми харесва е черният цвят...

Прилагам малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 07:49 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Мисля офертата е много добра за кола с история. Цената я оцелих. Летните гуми със сигурност са оригиналните. Черното е труден за поддържане в Бг. Както ти харесва взимай. Я пусни и разпечатката да я видим. Мойта за 30к изяде предните накладки. Предполагам на 60к ще сменя накладки и дискове.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 13:10 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
ihristov написа:
От поне 10-на години Мазда въвежда т.н. DSR(Digital Service Record), база данни със сервизната история на колата. Собственикът трябва да може да извади разпечатката.

Обаче пропускаш факта, че не е задължително колата да е ходила само в Мазда сервизи, демек този DSR отива в кофата директно, като надеждна информация.

Иначе колата изглежда добре, но и мен лично ме съмнява тези километри да се верни. Австрия не е България. Тук е реалистично да караш по 10хил на год, но в Австрия...Де да знам, не че не е възможно, но да кажем, че е доста съмнително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 14:37 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
janko написа:
ihristov написа:
От поне 10-на години Мазда въвежда т.н. DSR(Digital Service Record), база данни със сервизната история на колата. Собственикът трябва да може да извади разпечатката.

Обаче пропускаш факта, че не е задължително колата да е ходила само в Мазда сервизи, демек този DSR отива в кофата директно, като надеждна информация.

Иначе колата изглежда добре, но и мен лично ме съмнява тези километри да се верни. Австрия не е България. Тук е реалистично да караш по 10хил на год, но в Австрия...Де да знам, не че не е възможно, но да кажем, че е доста съмнително.


Има я тази информация, и си пише кога на какви километри е влизала в сервиз. Първите 2 години, докато той я купи са й навъртяли 12 000 км. Не вярвам някой да я кара много, пък да връща километри, пък после да ходи в Мазда...Пътуват Виена Мюнхен / Берлин 3-4 пъти годишно и ако се разходят из Австрия някъде. Туй то.

Австрия не е България и по отношение на градския транспорт - тук е лудост да си джиткаш с автомобила, защото е много трудно с паркирането (предполагам няма нужда да обяснявам, че хората не са идиоти и не паркират по тротоари, пешеходни пътеки, велоалей, зелени площи).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 16:59 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
vvpacc написа:
Здравейте,

Харесах си Мазда CX-5 от 04.2012 първа регистрация.

Ниво на оборудване Революшън - 2.0, 160 к.с., 4х4, автомат, всички есктри - вкл. кожа - това е единственото лошо.

Видях във форума, че се дискутира, че джипката е бавничка - по каталог го дават 9.7 до 100 км/ч. В момента съм с Кашкай, 1.6, който прави 100 км/ч до 12, тъй че пак е по-динамична. Средния ми разход с него е 10 / 100, така че ако Маздата дава същият, ще ми е ОК. На магистрала карам със 130/140, междуградски 80-100. Не съм бързак.

Единственото, което ме притеснява е автоматика, но като цяло отзивите от него са добри, няма оплаквания.

Въртя основно градско, правя максимум 15 000 км / година, по-често 12-13к. Подизирам, че тази ще й правя около 10т годишно... Т.е. за мен въобще дизелът не е опция - палене, къси разстояние, нафта, дюзи, ДПФ, запушване, изкарване да чисти на магистрала и т.н. Вариантът да го махна също не съществува, тъй като тоя въздух го дишаме всички :)

Автомобилът е на 63 500 км. и поддържан в оторизиран сервиз на Мазда в Австрия. От частно лице е. Звъннах тук-там да ми дадат разпечатка със сервизната му история, и всички отказват, поради новата директива на Европейския съюз. Дали все пак има някакъв начин да проверим историята? ;) Всички казват - елате като купите автомобила, е да де, ама тогава ще съм пред свършен факт.

Много ще съм радостен да се присъединя към голямото Японско семейство. И ако трябва да съм честен - от тези години и този клас, не виждам по-добър вариант от Маздата...

Поздрави.


Здравей, колата на снимките изглежда добре. Много готино, че седалките са електрически. Цветът е въпрос на лично мнение, на мен черното не ми харесва за ЦХ-5.

Мисля, че много добре си се ориентирал за мотор при положение, че караш спокойно и ще правиш малък пробег в града. Със сигурност, спрямо 1.6 на Нисан, който го познавам отлично от един служебен Джук, който карах по едно време, 2.0 160 коня ще ти се стори по-приятен за каране.

Като обща надежност, ЦХ-5 ците са едни от най-добрите в класа си. Автоматът няма какво да те притеснява.

Успех с покупката! Задължително я закарай в Мазда за преглед.

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2018, 21:35 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте,

колкото и да се мъча, не е това моята, или по-точно, моят цвят - за мен поне, важен фактор.

Има няколко, които ми харесват, но са на около 105 000 км. Конфигурацията е същата 2.0 бензин, 4х4, автомат. Има ли хора от форума с бензинки на толкова километри? Какво трябва да знам? Двигателят с верига ли е или ремък (трудоемък ли е тук за обслужване, знаем има някои, на които трябва да се раздроби всичко).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 20:44 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте,
ходих да гледам един екземпляр, с всички екстри, дори и шибидах. От дилър. 105 000 км.

Нормално ли е това ниво на ръжда?

Изображение

Изображение

Изображение

И едно малко клипче

[vbox7]https://www.vbox7.com/play:4207c00698[/vbox7]


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 20:54 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
vvpacc написа:

Нормално ли е това ниво на ръжда?

За наше съжаление, при Мазда изглежда отговорът е Да.
Например, в доста сервизи биха се запънали за реглаж на задния мост на колата.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 20:58 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Носачите и генерацията по принцип си ръждясват. Аз обаче не виждам задни полуоски и диф.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 14:50 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Доста си е за уж по нова кола.Коя година е тази удавница.На последната снимка горе във дясно има една греда ...как кофти тръгнала... :? Ако е от България си е странно.Ако е онази от Швеицария черната за 4 години е абсурд такава ръжда.Че тя на 10год ще е труп...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2018, 16:56 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте,

И двете коли са австрийки :)

И двете са средата на 2012.

С таз луга и химикали тук - това е


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2018, 11:00 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
vvpacc написа:
И двете коли са австрийки :)



Това обяснява ситуацията. За съжаление колите от Австрия са така, просто не знам с какво ръсят там, но са от най-агресивните смеси в цяла Европа. Все пак и чистия път си има цена.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2018, 14:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Решението е просто - след всяко пътуване, най-късно след ден два, ако може и на същяи ден, колата да се изплакне само отдолу. От тези, на самообслужване и тогава няма яд.

А иначе, нямам идея с какво пръскат но дори обувките нацепва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб