Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 07:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2018, 12:03 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте Маздаджий,

Преди няколко месеца бях пускал тема за покупка на CX5. Колата много ми харесва, но ценово не мога да намеря нещо, което да се връзва ценово.

Имам някои добри оферти за Mazda CX-9. Има ли колеги от форума с мнения? Автомобилът / Танкът ще се газифицира - става ли безпроблемно? Как е откъм поддръжка - ценово, но и дали се намират части, все пак е правен за американския пазар.

Въобще ще се радвам на всякакви мнения, доста са екзотични за нашия пазар, в мобилето се намират 3-4 бройки.

Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2018, 12:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2018, 11:45
Мнения: 12
Местоположение: София
Прегледах друга тема и там се питаше за коя генерация става въпрос. По-долу снимка на конкретния автомобил. 2010 първа регистрация, 165 000 км.
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 20:29 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
Здравейте, незнам дали сте видели ето тази тема : viewtopic.php?f=72&t=43861
Май Това една от малкото за CX9.
Аз съм карал Форд F150 с такъв двигател, който мисля че е по-тежък от CX9 и си върви много добре. Относно другите неща не мога да кажа много но:
- автоматика си е на мазда и е здрав
- разход 15-20/ 100км
- частите не мисля че ще са проблемни - има и по евтини има и ОЕМ-ски, които се предполага че са по-качествени
- има взаимозаменяемост на някои неща с CX7 - дискове, накладки
Личното ми мнение е че си е стабилен автомобил и е голям, с доста място за багаж. Ако станем повече от 4 в семейството ми е фаворит и бих сменил 6-цата.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 16:11 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Авг 2016, 08:46
Мнения: 26
Местоположение: Варна
Здравей Колега,

Малко късно се включвам. Надявам се, че питането ти е е все още актуално.
Освен темата, която littlematrix е споделил и в която съм писал впечатления мога да добавя и още вече от опит, както следва:

Автомобилът като цяло е здрав, но си има някои харАктерни особености:
Работа на газ:
до момента върви добре на газ, като след 4-5 донастройки на картата може би вече около година не ми е светвала лампата за check engine. Има обаче осезателна разлика в начина на работа на колата на бензин и газ, което не се изразява като разлика в мощността, а по скоро във времето в което колата реагира при настъпване на педала на газта. Когато е на бензин мотора реагира на момента, а на газ има едно леко замисляне, преди да започне да качва обороти. Замислянето е толкова по-добре изразено, колкото по-рязко е подаването на газ. Говорим разбира се вероятно за части от секундата, но в началото докато се свикне е малко шашкащо. Автомата също работи малко по-мудно на газ. Всичко това може и да е нормално за автомобил с автоматична скоростна кутия пригоден на газ, но го пиша тъй като на мен ми е първи такъв. Относно разхода – няма разлика с това, което съм описал в другата тема, но извън града пада с около 2 до 3 литра при скорост до 120-130.

Спирачна система:
Колата е голяма и тежка и явно предните дискове не са изчислени с достатъчна големина, тъй като се кривят и колата започва характерното притрисане на около 80-60 км/ч при спиране от по-голяма скорост. Поради това, отпред специално не търпи никакви компромиси – иска хубави дискове и хубави накладки (АТЕ поне).
Не знам японците как си мислят, че могат да слагат взаимо-заменяеми дискове на CX7 и CX9 като разликата в габаритите и теглото е осезаема и защо слагат по-големи спирачни дискове отзад, а не отпред. Май има някаква особеност при вграждането на ръчната спирачка и това е причината за по-големите задни дискове и въпреки това е тъпо. Иначе според мен спира не зле и достатъчно безопасно, предвид че максималната и скорост е около 180 км/ч.

Фарове:
Моят екземпляр беше с конвенционални фарове, които не светят особено добре. Към това като прибавим и помътняването на пластмасата отвън – вечер ставаш леко сляп докато шофираш. Решението – избистряне на фарове (150 лв) + защитно фолио (40 лв) + ксенон (160лв) и вече имам Фарове

Кийлес електроника:
При ниски температури под (-5) спира да функционира и колата не се отключва чрез бутоните на дръжките на вратите. Работи нормално обаче с конвенционалния ключ, който върви с чипа. Чипа харчи доста батерия, тъй като заключва вратите всеки път като се отдалечиш на повече от 1,5 -2метра. Изисква смяна на батерията поне веднъж годишно, което става във всяко часовникарско ателие срещу 5-6 лв.

Пасажери:
Не съм сигурен дали важи за целият модел или аз попаднах на такъв екземпляр, но се води 5+1, а не 6+1 места, въпреки че има трети ред с две седалки на него. На практика това означава, че на вторият ред седалки имаш два колана (общо 6 колана за целият автомобил – по два на всеки ред седалки), а средното място се води барче/подлакътник. То няма подглавник и колан. Странното е, че в тавана имаш оставено гнездо за трети колан (7-ми), но то е празно. Добре че поне гнездо са оставили, че успяхме да напаснем и монтираме колан от Мазда 6. Иначе не ми се мисли в какъв филм щях да се вкарам – да купя кола само защото е достатъчно голяма да возя безпроблемно три деца на втори ред, а тя да има два колана …. Цялото упражнение със монтирането на колана и подглавник ми излезе 300 лв.

Климатична система:
Проверявайте и продухвайте поне един път годишно тръбата за отвеждане на водата от климатика. При мен се запуши това лято и понеже имам гумени стелки не разбрах, че имам проблем докато краката на пасажера отпред не потънаха във вода и не започна сериозна миризма на влага. Следва малък филм с понадигане на целият мокет, под който има дебел слой кече, което съхне сравнително трудно и бавно. При мен се наложи и включване на духалка, тъй като се случиха не особено топли дни.

Шибедах:
Както и при климатичната система, проверявайте отводняването на шибедаха. Аз моя не го ползвам (дори не го разбирам това що за екстра е) и не го отварям и въпреки това отводнителният му канал се запуши миналата седмица и прокапа вътре в колата през А колонката на пасажера. Отваря се шибедаха и прочистваш отвора за отводняване с тел и по-твърд кабел.

Гуми:
Когато е на 20 цола размера е специфичен, не е широко разпространен, няма много избор и съответно цената не е ниска. Миналата година купувах зимни гуми и се спрях на Dunlop, който ми стъпа на 408 лв за гумата с монтажа. Алтернативата ми беше Cooper на около 360лв.

Багажник/греди/кутия за багаж:
Ако някога искате да пътувате с хора на третия ред седалки, тогава не ви остава особено много място за багаж и може да решите, че искате да монтирате греди и кутия за багаж на тавана.

ВНИМАНИЕ!!! Греди се продават и се монтират, но разстоянието между тях е на минимум 115 см. Стандартните кутии за багаж (например на Thule) са със захват до 96 см. Понеже и този филм го играх, до колкото си спомням накрая успях да намеря специфична кутия от някаква марка която трябваше да може да се монтира, но не бяха сигурни. Трябваше да се направи поръчка о т чужбина, да дойде и да отида на място в магазина за да се пробва. В крайна сметка се отказах и продадох чисто новите греди, които вече бях купил барабар със старата ми кутия Туле, която имах от предният ми автомобил.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Мисля, че автомобила е задоволителен за парите си и ми върши идеално работата, за която беше закупен, а имено да събира без зор три деца на втори ред и да има много място за багаж и да не е мини ван. Не е супер лукс като добре натоварен немски, но за сметка на това е доста опростен и елементарен (минимум електроника, датчици т.н.), което пази от скъпи ремонти. Струва ми се, че това е цялостна концепция при японците. Например аз много се нервех, „как може да са толкова тъпи“ да не сложат един датчик да ми светне на таблото като ми изгори фар. Спрях да се нервя в момента в който разбрах, че това дава възможност да сложа по-евтин ксенон, който не изисква лъжене на компютъра! Така че едно нещо може да бъде и недостатък, но и предимство в друга ситуация.

Следя пазара на 7 местните SUV-та (който в Европа е доста ограничен), защото ми е интересно и честно казано, ако сега трябва да си сменям автомобила не мога да избера нищо, което да ми предлага нещо повече или по-добро. Тенденцията за намаляване на двигателите от 6 на 4 цилиндъра с турбина и директно впръскване не е вариант, щото няма газифициране това нещо. За това на този етап предпочитам да инвестирам разни суми в този си автомобил.

Надявам се да съм бил полезен с това инфо за кола, която е рядко срещана по нашите ширини.

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2019, 19:57 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2015, 11:18
Мнения: 13
Местоположение: Силистра
Здравейте, колеги,

Напълно споделям мнението на последното мнение с изключение на коментара за газовата уредба - не съм поставил такава. За сега шофирам предимно извън града. Изминал съм около 80000 км. Никакви сериозни проблеми, надявам се и за в бъдеще. Действително предните дискове са едно от вероятно по-слабите места но това не е толкова съществено. Два пъти пилихме дискове - по около 30 - 40 лв. Миналата година смених предни дискове с накладки най-доброто, което ми предложиха. Возията на автомобила е перфектна, на завои - стабилна. Вероятно има електронен ограничител за максималната скорост. Разходът извън града е около 12 (по каталог -11,5) / 110 - 115 км поддържана скорост. Набира много бързо. В града разходът е по-осезаем - около 19,5 (по каталог е 18,5) - но аз шофирам на по-къси разстояния. От Мазда - Варна ми казаха, че течността на антифриза не се сменя поне до 100000 км или 10 години. В момента автомобилът е на 10 год и течността е - 40 градуса - оригиналната. Миналата година купих летни гуми Нокиан - много съм доволен. Тази година евентуално ще заменям зимните - изкарах 7 години с нокиан, мисля да повторя.

Успех !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2020, 13:05 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Юни 2020, 14:45
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте на всички в групата.
След като се разделих с 2-та ми Мазда 6 GY,2.3,4х4,2007г.се оглеждам в нещо по голямо,а именно сх9.След като 4г ме разнасяше навсякъде и безпроблемно,вече ни омаля на семейството.Държа да отбележа че за времето което ползвах колата,съм сменил една електромагнитна шайба на климатронкика,2 задни биалетки,5 бобини(на 5-тата ми казаха че им е болно място),и консумативи масло,филтри,накладки и дискове.Считам че за 4г. и 60к км навъртяни,това е моята марка автомобил,здрав и много надежден.
Да си дойда на думата,наблюдавам от близо месец няколко сх9 тук и във външни сайтове.Има един човек тук във форума много добре запознат с автомобила,ще се радвам отново ако може да изкаже мнението си сега след 3г.(Drum).
Ще се радвам и други колеги да споделят мнение,за въпросната кола.Ще се газифицира на 100%,за което ще ме интересува разхода,при положение че не влизам в трафик,поради това че отивам на работа рано и почти няма движение,а също и много малко сфетофари ме хващат,приблизително 30/40км на ден.Моделът на който съм се спрял е 2012г дали има много голяма разлика със тези от 2007,които на снимки не мога да забележа.Като цяло ще се радвам на всички отзиви,че децата вече ме пришпорват,да ходели на село :oops: на море,планина.Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2020, 20:19 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Да не си хвърлил око на някоя Американка. :lovemazda:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2020, 08:20 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Юни 2020, 14:45
Мнения: 6
Местоположение: София
valio323 написа:
Да не си хвърлил око на някоя Американка. :lovemazda:

Най вероятно е швейцарка,не описват какъв внос е,но докато неполуча нужната информация за колата,няма да хабя козове при коментара за цената.
https://m.mobile.bg/details/21578335366222288


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2020, 09:25 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Юни 2020, 14:45
Мнения: 6
Местоположение: София
https://m.mobile.bg/details/21578335366222288


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2020, 15:36 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Даже и гумите са и Американски.... :mrgreen: Мисля че имат проблем със радио чистотите.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2020, 17:12 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Юни 2020, 14:45
Мнения: 6
Местоположение: София
valio323 написа:
Даже и гумите са и Американски.... :mrgreen: Мисля че имат проблем със радио чистотите.

Това да е.Притеснява ме факта че американките,казват че са проблемни,защото кои били със щети поправени или наводнени.Трябва много внимателно да се гледа,и най вероятно да водя с мен някой който знае какво да гледа в случая.Мисля да искам да се закачи на компютър,и да се направи пълна ревизия,даже ако ми откажат да я вържа на комп,го оставям да си я продава!Фен съм на Мазда и засега това ми е фаворита.Иначе гледам и CRV и xc70.Търпение и това е [-o<


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб