Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2007, 20:14 
Offline
любител
1984 Mazda 626

Регистриран на: 09 Мар 2006, 22:47
Мнения: 80
Местоположение: Пловдив
insomniak написа:

Европейски автомобили, оборъдвани с ксенонови светлини са задължени от европейския правилник ECE #48 да бъдат оборудвани също така и с headlamp lens cleaning systems (груб превод : : система за изчистване на светлината посредством лещи) и automatic beam levelling control (груб превод : автоматизирано управление на нивото на светлината).


Малка корекция, щото преводът е твърде груб 8)

headlamp lens cleaning systems - почистваща система за фаровете :arrow: пръскалки / чистачки на фаровете
automatic beam levelling control - автоматично нивелиране на фаровете

_________________
Продавам карбуратор за 626GC
Ford Focus Zetec 2,0
Mazda 626 GC 1984 купе 1,6
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2007, 00:19 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 29 Мар 2007, 18:34
Мнения: 1011
Местоположение: София
debug написа:
insomniak написа:

Европейски автомобили, оборъдвани с ксенонови светлини са задължени от европейския правилник ECE #48 да бъдат оборудвани също така и с headlamp lens cleaning systems (груб превод : : система за изчистване на светлината посредством лещи) и automatic beam levelling control (груб превод : автоматизирано управление на нивото на светлината).


Малка корекция, щото преводът е твърде груб 8)

headlamp lens cleaning systems - почистваща система за фаровете :arrow: пръскалки / чистачки на фаровете
automatic beam levelling control - автоматично нивелиране на фаровете


:) мерси ... макар че за почистващата система ... дълга е тамата, има много варианти дококлото четох. Най новите са ако не се лъжа някакви вибрационни (безконтактни), т.е. няма чистачка или духалка :)

_________________
Mazda 323C 1.5i 1995


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2007, 20:03 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Мар 2006, 10:54
Мнения: 2519
Проблема не е в ксенона или в обикновения фар, а в нивото на контрола. Нека честно всеки да си каже колко пъти когато е ходил на годишен технически преглед са му проверявали светлините на стенд. Друг е въпроса, че дори и да са решили да проверят фаровете техниката с която го правят е на +20 години. КАТ вместо да гледат да изкарат някой лев на черно да си вземат модерна техника която на място да ти проверява фаровете. Не на последно място слагам идиотите, които карат непрекъснато с включени хаогени. Когато няма мъгла те заслепяват ужасно. :wink:

_________________
Toyota Prius III, Suzuki Swift, Yamaha Aerox, Nissan Almera Tino...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2008, 19:51 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
аз вече съм с ксенони, и определено съм доволен, некви амрикански си ги купих от Дубай и както казах на господин BBS че вървят по 100лв, ама не ми вярваше....както и да е, хубаво е защото имах много слаби светлини на Маздата и сега попрогледнах

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 00:02 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Все повече стават тия с нерегулирани и с бляскащи фарове. Вчера зад мен имаше едно ново пежо, дето левия му фар направо ми извади очите. Идеше ми да да му го навра на оня кавал там където слънце не огрява да му свети. Опитах се да си наглася огледалото така че да му блести собствения му фар. Нещастник. Много е кофти когато вали и светлината се отразява в асфалта и ти пуснат някакви блестящи, че и халогенки отсреща.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 11:51 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
аз пък не мога да разбера какъв е проблема с халогените, мене никой не ме е заслепил с тях, защото доколкото знам те светят на см пред колата и трябва да са насочени ниско долу....

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 11:56 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
Както се вижда мойта от пред има 2 малки фарчета, които не са за нищо друго освен за правене на мръсно! :twisted: НЕ стават за мъгла защото са много високо!Ползвам ги единствено ако некой се прави на отворен!Пускам и си свиркам,а оня отпред почва да отбива щото нищо не се вижда!Стоял сам срещу колата и наистина вадят очи!!! 8)

maniac в твоя случей щях да го пусна пред мен и после да му ги запаля отзад да се усети!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 12:29 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Не върви, защото карам в града. Не мога да цакам всички само и само да си върна на някой. Ще стане беля най-накрая. То и без да те заслепяват пресичащите с черни дрехи пак не се виждат.
BTW и моите не са регулирани, но поне сочат надолу след като се блъснах.


Последна промяна maniac на 06 Яну 2008, 12:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 12:34 
Offline
маниак

Регистриран на: 11 Апр 2007, 14:43
Мнения: 759
Местоположение: Пловдив
LEPER. написа:
аз пък не мога да разбера какъв е проблема с халогените, мене никой не ме е заслепил с тях, защото доколкото знам те светят на см пред колата и трябва да са насочени ниско долу....

Те нека са голфаджийската регулирани пък да видим :)
Много хора, дори мои познати си вдигат късите уж за да светят по далече, но заслепяват колите пред и срещу тях. Това е адски селско и тъпо! И много често ми се случва да карам и някой срещо мен да ми пърли миглите само с късите, като щракна дълги тогава и оня глупав срещу мен и той дава дълги аджеба да си каже, че бил на къси - ама за мен разликата е никва - все си ме заслепява... Аааайде МПС на тия! (или много поздрави на село)

_________________
Изображение
Dig for gold
Dig for fame
You dig to make your name


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 12:40 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
King Nothing написа:
LEPER. написа:
аз пък не мога да разбера какъв е проблема с халогените, мене никой не ме е заслепил с тях, защото доколкото знам те светят на см пред колата и трябва да са насочени ниско долу....

Те нека са голфаджийската регулирани пък да видим :)
Много хора, дори мои познати си вдигат късите уж за да светят по далече, но заслепяват колите пред и срещу тях. Това е адски селско и тъпо! И много често ми се случва да карам и някой срещо мен да ми пърли миглите само с късите, като щракна дълги тогава и оня глупав срещу мен и той дава дълги аджеба да си каже, че бил на къси - ама за мен разликата е никва - все си ме заслепява... Аааайде МПС на тия! (или много поздрави на село)
има и друго нещо аз карам и Фокус и Маздата, но просто Маздата е по-дълбока и се падаме малко по към фаровете на колите и за това ни се струва че всички са си дигнали фаровете, но не е така

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008, 13:09 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
Да да да в грaда не бива такава селяния.Аз говоря като си ходя София- Самоков.Там често има такива отворковци.

ЛЕПЕР мойта не е дълбока и пак ми се случва да ме заслепяват с къси,но на всеки му е е случвало!!!! :idea:

_________________
Изображение


Последна промяна dzvero на 02 Ное 2008, 22:08, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2008, 14:43 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
Сблъсках се с проблем който непредполагах, оказва се май че ксеноновите крушки са дългички и пречат на механизма на фара да се регулира, до сега никой не ми е пресветнал или да забелязвам че заслепявам някой, но искам да ми светят по-ниско....

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2008, 08:53 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
оправих ги всичко е ОК

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2008, 09:20 
Offline
маниак

Регистриран на: 11 Апр 2007, 14:43
Мнения: 759
Местоположение: Пловдив
LEPER. написа:
оправих ги всичко е ОК

Айде издай как де :)

_________________
Изображение
Dig for gold
Dig for fame
You dig to make your name


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2008, 14:00 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
всичко си е било наред само че с обикновенните крушки по се забелязваше движението на фара, докато с тези повечко трябва да се върти

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: re
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2008, 21:56 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
Момчета какво имате в предвид под ментета ксенони и нементето и как така по светлината разбирате кой е с менте ксенони и кой с оригинални ... и кой произвежда оригинални ... това са едни въпроси дето незнам дали сте си ги задавали.

преди известно време монтирах ксенон светлини на къси дълги и фарове за мъгла и първата ми работа беше да ходя да ги настоим в автоцентър ДИАНА ( там имат стенд за фарове )


след 2 часова игра при настройките всичко беше готово !

ето къде идва истината ......

при монтаж на ксенонови светлини на набраздени фарове е невъзможно да фокусираш светлината в точка ( стандартните крушки са със затъмнен връх така че светлината не излиза в права а се отразява в рефлектора и излиза напред ) а при ксенона светлината излиза директно напред и се разсейва от набраздяването

ефекта е че не можеш да си нагласиш фаровете много точно
но по никакъв начин не пречиш на шофьорите отсреща !!!

друг е въпроса обаче ако не са ти настроени фаровете и караш както ти падне ... ! когато карам и градско и извънградско по такъв начин регулирам фаровете, така че да виждам цялата светилна на пътя а не да се разсейва някъде напред в далечината ( това важи и за нормалните крушки )

дългите да ми светят напред

а фаровете за мъгла в банкета ( това е когато караш сам на път без маркировка и места където пътя се слива с банкета канафката и дерето от страни )


а ако някой ми свети на дълги и не желае да се съобрази с мен на платното ...

е сам си е виновен ... дори и да желая да го изпепеля с 6 ксенонови запалки няма да успея :lol: :oops: :twisted:


ПС: карайте по светло ! :idea:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2008, 22:46 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Както сам каза - лъча не се фокусира при самоделките, така, че при всички случаи пречиш на насрещните...
Като гледам моите фарове - лъча не е с форма на 'ъгъл', а e ограничен хоризонтално отгоре и десния сектор (вдясно не се качва над нивото на огледалата...
Освен това автокорекцията взема впредвид и неравностите по пътя - смъква допълнително фаровете при преминаване на неравности за да не заслепява насрещните при 'отскока'...
За миенето на фаровете - разхода на течност е малко висок, защото колата мие фаровете на всяко 5 миене на стъклото, но от друга гледна точка стъклото е много прозрачно и няма разсейване от мръсотия - трудно е да разбереш денем дали фара работи ако си над нивото на осветеност...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2008, 23:13 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
Колега не си прав ...

ела по 5 лева струва настройка на фаровете в център за гуми Диана ... ще си поиграем и ще видиш за какво ти говоря

отклоненията са минимални, даже незабележими ... където ще светят твоите там ще светят и моите ... и вечерта ще караме един зад друг аз ще карам твоята да си видиш как светят фаровете и ти ще караш зад мен да ти видя твоите и ще видиш че няма разлика ...

единственото лошо е за мен защото не виждам така добре колкото ако съм с кристални фарове но за съжаление такива за 626 не намерих дори и в ебей


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2008, 23:20 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
LEPER. написа:
аз пък не мога да разбера какъв е проблема с халогените, мене никой не ме е заслепил с тях, защото доколкото знам те светят на см пред колата и трябва да са насочени ниско долу....



халогените трябва да ти светят вместо къси светлини при дъжд и мъгла за да не те заслепяват собствените ти фарове

проблема е че те светят от горе на долу а не обратно тествай при дъжд или мъгла да караш само на къси или на габарити и халогенки и ще разбереш какво имам в предвид


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2008, 23:33 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Нямах впредвид конкретната настройка на фаровете (правил съм я сам доста пъти), а следното:
Т.н. рефлекторни фарове имат конструктивно заложено 'ограничение/дефект', заради който има разсейки, като производителя а фара се старае тези разсейки да са под дадени нива и в направления, в които не пречат.
При поставяне на ксенон освен възможното разфокусиране и неточно 'отрязване' на лъча, разсейките започват да пречат поради по-голямата яркост/светоотдаване (застани близо до стена и ще видиш отблясъците в 'горния' сектор, които ги няма при 'прожекторните' (с лупа) фарове...
Като допълнение явно има разлика във формата на лъча:
При мен фаровете не светят така: _/ _/
а така:
_/---- _/----
Освен това не можеш да правиш динамичната настройка на нивото при шофиране (няма да въртиш постоянно настройката на нивото я...)...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2008, 23:46 
Offline
маниак

Регистриран на: 11 Апр 2007, 14:43
Мнения: 759
Местоположение: Пловдив
Ти я имаш тази динамична настройка, но мнооого голяма част от форума я нямаме :)

Ксенонова крушка на фар с набраздено стъкло заслепява както и да го въртиш и сучеш. Мисля, че slowtraveler е напълно прав. Яркостта на крушката е толкова голяма, че стандартното разсейване става прекалено голямо и пречи.

_________________
Изображение
Dig for gold
Dig for fame
You dig to make your name


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 09:36 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
slowtraveler написа:
Като допълнение явно има разлика във формата на лъча:
При мен фаровете не светят така: _/ _/
а така:
_/---- _/----
то при всички фарове е май така _/---- _/---- , като си разглабях лупите точно така е изрязан метала вътре.

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 14:30 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Leper, точно това имах впредвид, че при прожекционните фарове (лупите) формата на лъча е отрязана по друг начин (по формата на най-обикновенна метална пластинка, която се прожектира на пътя).
Докато при 'рефлекторните' фарове, лъча на всички, които съм виждал е _/ _/
Не случайно производителя иска 1000+лв за ксенонови фарове - заради допълнителните системи за миене и автонивелация...
Иначе няма разлика в оптиката на ксенонови и обикновени 'лупи'...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 18:58 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
Уф ... на крива краставица семките са и виновни ...

а тия с джиповете дето хем са им високи хем са с лупи не ви заслепяват така ли ? ... да знам какво да си купя да не ви преча като шофирате със светлини от миналия век ...

бтв и моите фарове са __/ __/ ( това е правилно разпръснат сноп светлина който трябва да се вижда - за справки ръководство за жигула от преди 30 години ! ) само че там където се съединяват тиретата в случая малко се губи светлината ...


с пожелания за приятен и безопасен път !


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 20:06 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
ged написа:
... да знам какво да си купя да не ви преча като шофирате със светлини от миналия век ... .

Купи си светлини от този век и няма да пречиш....
Тея инструкции от Жигулката ги скрий някъде, щото на жигулката и халогенни лампи не можеш да им сложиш (топяха рефлекторите) - обикновенните крушки светеха като две свещи и половина и нямаше как да заслепят :lol:
Точно днес по тъмно зад мен се движеше голям джип с оригинални ксенони (на един от светофарите се видя корекцията) - ами не заслепяваше...
Когато нещо е направено както трябва - не пречи...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 20:18 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:51
Мнения: 909
Местоположение: Пловдив
:wink: ксеноните са два вида - ментета ( има долнопробни и малко по) и оригинални ксенони , на които цената няма да ви се понрави - около 1000 евро комплекта , останалото си е бош лаф работа и на всичкото отгоре са опасни за движението, сиреч за вас, за мен и за останалите- ама било до настройка, до нам кво си..ала бала :wink:

_________________
Mazda 626 GLE 2.0i 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 20:24 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Разликата в цената е от допълнителните системи (автонивелацията и пръскалките).
Просто 99.99% от монтиращите ксенон системи не обръщат внимание и въобще не предупреждават клиентите, че по закон би трябвало да имаш и другите системи, а предлагат само крушките и електронния блок за управление на разряда в лампата..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 23:44 
Offline
маниак

Регистриран на: 11 Апр 2007, 14:43
Мнения: 759
Местоположение: Пловдив
ged написа:
Уф ... на крива краставица семките са и виновни ...

а тия с джиповете дето хем са им високи хем са с лупи не ви заслепяват така ли ? ...

Да, честно - прав си. Моята е по-ниска от стандартен седан и често се случват някой джип зад мен да ми бърка в очите.
Но това е по-скоро грешка в регулирането на фаровете, от колкото невъзможност да свети по друг начин.
А и наистина разлика в ксеноните за 200 и за 2000лв освен системите за автоматично регулиране, миене и т.н. май няма. Крушките са еднакви.

_________________
Изображение
Dig for gold
Dig for fame
You dig to make your name


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2008, 23:56 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:51
Мнения: 909
Местоположение: Пловдив
:wink: Аз на такива "без разлики" им пускам дългите

_________________
Mazda 626 GLE 2.0i 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 11:51 
Offline
фанатик
Аватар
1993 Mazda Xedos

Регистриран на: 22 Мар 2008, 20:03
Мнения: 1184
Местоположение: Под капака на Кседоса
Аз си монтирах ксенон и съм много доволен. Не заслепявам никой. Досега не са ми пресвяткали. Всичко си е до настройка на фаровете. Моя колега има една 323-ка и фаровете му на къси заслепяват всички на пътя, при дълги сваля косарите по дърветата. даже може да повикаме Батман :lol:

_________________
Изображение
http://www.maxaudio-bg.com
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб