Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2008, 07:22 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2008, 05:43
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте, планувам покупка на RX8 и искам да разбера нещо повече за този модел. Търсих във форума теми по въпроса ,но нищо не ми свърши работа. Та да питам :
Има ли значение коя година е (т.е. видях ,че има 2004-05-06-07)?Разликите какви са? Какво да търся?Двигателят (231bhp) добър ли е?Има ли някакви проблеми,които може да възникнат по подръжка или дефекти? Разход?Като цена за 231hp с всички възможни екстри как варира?Въобще всякакви подробна информация и впечатления за модела ще ми е много полезна. Въпросите са ми най-вече към тези, които карат този модел. Предварително много благодаря и се надявам скоро да се похваля с покупка ! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2008, 13:33 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
основната разлика в различните години е цената... иначе има малки промени като пробката за маслото, форма на картер и други, но те не са фундаментални. търси кола на малко километри око 40000 с подробна сервизна история и на изгодна цена.

Какво разбираш под добър двигател? блока е един и същ, включително и роторите просто 192коня (май толова беше) е 4 порта а 231 е 6 порта?

подръшката на ротор не е за всеки... колата е капризна и изисква доста ресурси. аз имам проблеми само от едно зареждане с лош бензин. както всяка кола и тази не е застрахована от единични дефекти, но такива които да са характерни за колата като цяло няма. Но си има страшно много особености... Разхода на 231 коня е 12,5 извънградско със 150-170км/ч натоварена и градско (софия) м/у 14,5 и 19 литра... зависи как я караш... цени можеш сам да првериш ;) . питай нещо по специфич и ще ти бъде отговорено.

като цяло колата изисква много повече подръжка и внимание от всяка друга в нейния клас...

пс. ако я вкарваш от щатите гледай да са и направени всички ъпградове на ЕЦУ - то към днешна дата...

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2008, 17:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 10 Юли 2008, 05:43
Мнения: 3
Местоположение: София
Благодаря много за информацията! Като цяло бих искал да те питам доволен ли си от колата? Струва ли си, имайки предвид разходите по нея, подръжка и т.н. Аз не съм имал възможност да я покарам ,но много добро впечатление ми направи от разни тестове.С какъв бензин я караш?Някъде четах ,че се кара само с 98.Вярно ли е?
Мерси още веднъж!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008, 03:19 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
аз лично карам на 95 карера или в-пауър.. св 98 ми дава по-голям разход с 1.5 до 2. иначе съм доволен но пак ти казвам че колата не е за всеки... има си характер, особена е и ако се чудиш м/у нея и нещо друго по-добре си вземи другото. просто трябва да си сигорен че я искаш. за мен си струва, но за много други е безсмислено харчене на пари и време.... а какви други коли си гледал?

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008, 13:47 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Не е ли логично като се кара с бензин с по високо октаново число, изгарянето да е по добро и с по малко детонации и съответно по нисък разход на гориво :?

Аз каръм с OMV 100 или Shell V-Power Racing. Зареждал съм и в Лукойл 95.

Не мисля, че поддръжката на колата е толкова страшна, но съм съгласен с Speed_Demon, че колата не е за всеки :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008, 10:02 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 29 Апр 2008, 18:40
Мнения: 40
аз карам с OMV 95 / 100 Carrera зареждал съм и на Лукойл 98 и мисля, че на ОМВ 100 ми харчи по-мялко. Вчера заредих на РОМ Петрол 98 и ще го видя как е.

поддръжката не е много евтинка, направих сервизно обслужване в СТАР Моторс преди 2-3 дни - смених маслото в двигателя и скоростите, свещите, филтри, накладки (само предни) - 1200 лв :o


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008, 21:47 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 10 Юли 2008, 05:43
Мнения: 3
Местоположение: София
Много мерси за инфото! Сигурно разходите се оправдават от качеството де ... :)
Не знам ,аз много си я харесвам и ще я покарам малко да видя дали ще ми хареса и след това.
Мерси за помощта!!! 8)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008, 23:36 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
klenovsky написа:
...............

И аз сменях на скоро свещи, но си ги поръчах в Проспийд след като в сервиза са алчни и ги интересува само печалбата :evil: В Проспийд ми излезнаха 300 лв. а от сервиза на Мазда 440 лв. + 40 лв. за монтаж. Та от тези 1200 лв. само свещите са ти 480 лв.!

Не всичко си струва да се взема от тях, аз ще сведа до минимум ходенето при тях по ред причини :x


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2008, 01:06 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 29 Апр 2008, 18:40
Мнения: 40
знам :? дебилно :( обаче я бях оставил за преглед вечи и ми се обадиха да кажат че са за смяна и им казах да ги слагат :(


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2008, 11:44 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Като ходиш в сервиза на Мазда си имай едно на ум!

Преди време имаха нахалството да ми сменят филтъра на купето без да ме питат :shock: И направо ми сервираха колко им дължа :evil: Първо се пита и обяснява нуждата от смяна на дадена част и после се сменя по желание на клиента, но върви им обяснявай на тия......
Имаш късмет, че са те питали :lol:

Извинявам се на musicmaniac за спама :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2008, 08:49 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Юни 2005, 14:43
Мнения: 31
Местоположение: София
За сервиз отидете в Мото Уни в Бургас. Супер готини са хората, още същия ден ти правят всичко и са доста внимателни. Аз вече две смени на масло правя при тях, от София съм, доста съм доволен и мисля, че в бъдеще там ще си правя всички сервизни дейности.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2008, 19:19 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
извинявай за коментара, ама до Бургас ми е малко далечко да ходя а и ми трябва механик който да може да работи по колата ми... маслото си го сменям сам :wink:

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 00:15 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Окт 2006, 18:55
Мнения: 736
Местоположение: ВАРНА
skype: jingi69 Наско
знаете ли на колко хиляди км максимум се прави основен ремонт на двигатела

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 22:11 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 29 Апр 2008, 18:40
Мнения: 40
до колкото знам на този мотор при ХУБАВО! поддържане му дават към 200 000 да изкара... ама на толкова сигурно и хаусингите, че даже и айръните трябва да се подменят и то какво стана - нов двигател и още 200 000 км :) за скромната цена от около 2500 $ ако сам си го правиш ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 19:20 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
на атмосферните ванкели им дават над 200 000 мили = над 320 000 км при добра подражка и експлоатация и има доста такива от rx7 а мисля и от rx8 макар че има и доста обстоятелства и вазможни начини да си прецакаш двигателя по рано и доста от тях изкарват много по-малко от този пробег.а ремонта зависи колко ще излезе наи-вече от това на какво дередже е моторът.при този пробег минимум: нови ротор хаузинги около 500$ единият пълен комплект сегменти около 1100$ комплект гарнитури около 150 $ при добро стечение на обстоятелствата но малко вероятно за тези километри се използват старите ротори ако не около 600$ единият страничните хаузинги могат да минат шлайф и да се ползват пак.цените са в usa на mazdatrix и ги пиша по памет горе долу и са за rx7 но са подобни и за rx8

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб