Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 19:44 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2009, 10:40
Мнения: 4
Местоположение: София
Здравейте всички!

С удоволствие се включвам в този форум, защото преди няколко месеца и аз си купих Мазда. 8)

Общо взето, като гледам, моделите си имат сходни "заболявания" и Ваши вече обсъждани теми за:изпотяване на стъкла, тракане на предно стъкло и др.под. ми бяха доста полезни. И честно казано, като гледах кратката характеристика под името на авторите като: фен, любител, фанатик и т.н. смятах, че за мен най-подходящо ще бъде: доволен собственик!

НО това продължи до момента, в който възникна моя проблем с газовата уредба. Първо започна да мирише, като карам на газ, на "майсторите" ме увериха, че нямало нищо.
После оборотите почнаха много да падат на газ, почти до изгасване на колата, но те пак несериозно бъцнаха нещо там и ме увериха, че няма проблеми.
Докато миналия уикенд на едно дълго пътуване ми изгърмя една част от дясно и едвам се прибрах до София. На газ предпазител гърмеше непракъснато, а на бензин придърпваше и повече от 200км съм карала с 40км/ч и на тръни. Всички сервизи в провинцията, в които се опитаха да закърпят положението, ме увериха че газаджийте трябва да си оправят работата. НО тарикатите не само не смениха изгърмялата част, но след техния т.н. "ремонт" колата не пали на бензин, на газ оборотите пак падат до минимум и придърпването пак го има.

Моля Ви, :( дайте ми КООРДИНАТИ НА МОНТЬОР, който като постави добре газовата не разваля мотора и цялостния вървеж на автомобила.
Благодаря предварително за бързата Ви раеакция!!

_________________
За толерантност по пътищата!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 20:07 
Offline
фен
Аватар
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Юни 2006, 20:09
Мнения: 494
Местоположение: Varna
1. Съжелявам за роблемите ти колежке :(
2. Напиши какъв модел е маздата
3. Напиши в кой сервиз ти сложиха газовата уредба, че да знаем всички и да неходим там, защото явно са некъдърници :idea:
4. Явно е че газовата уредба е обикновена и затова гърми /ако беше газов инжекцион нямаше да имаш такива ядове/, ако имаш сложена клапа срещу тези гърмеж /понякога 1 не е достатъчна/можеше да се разминеш по-леко с тях
5. От тези гърмежи ти е "заминал" дебитомера, за това не ти върви колата и на бензин /преготви се за сериозна сума за нов/
6. Гърменито е от неправилно горене на горивната смес, вероятни проблеми с кабелите и свещите- най-вероятно са за смяна :idea:
7. Скоро да са сменяни ремъци и ролки :?:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 20:38 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 05 Юни 2009, 10:40
Мнения: 4
Местоположение: София
Благодаря за съчувствието! :roll:
2. Mazda-та е 323F, 1996
3. Сервизът, който ми създаде проблемите, е в кв.Илиенци, Генков
4. Да, обикновена е газовата
7. Римъци са сменяни февруари, не знам дали е скоро

Много си изчерпателен Thanks! Но ми трябва добър майстор, който да ми оправи проблемите. Предложи нещо #-o
До четвъртък трябва да е тип-топ

_________________
За толерантност по пътищата!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 08:46 
Offline
фен
Аватар
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Юни 2006, 20:09
Мнения: 494
Местоположение: Varna
1. Свързваш се с някой колега от форума, който да ти услужи с дебитомер за проба да видите как се държи колата на бензин с друг дебитомер, ако двигателя работи нормално на бензин отговора е ясен- нов дебитомер или втора употреба /работещ/- в раздел продава има доста коли които се продават на части :wink:
2. при пробата не преминавайте на газ да нескапите и другия дебитомер
3. Проверете дали всичко по въздуховода е здраво, има вероятност от гърмежите нещо да се счупило и/или маркуча да се е спукал и да дърпа от там въздух
4. със сигурност за смяна са кабели и/или свещи
5. Проверка на ангренажния ремък и белезите по шайбите дали съвпадат /има вероятност да е прескочил някой зъб/- това само някой който разбира
6. По сервизи само с познат и при познат, който разбира, че иначе ще ти свалят сто кожи от гърба и пак не е сигурно че ще я оправят
Успех :wink:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 09:03 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
При гържемите може да са спукани и филтърната кутия, гофрирания въздуховод и резонантната кутия намираща се зад мотора... във форума има достатъчно информация за всичките възможни проблеми след гърмене на газовата... провери едно по едно нещата и виж къде е проблема :wink:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 10:50 
Offline
маниак
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 09 Мар 2006, 18:44
Мнения: 807
Здрасти колежке, имам същата кола, най вероятно при теб се е случило това :arrow: http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php? ... A%EC%ED%E0
И по точно със 99% сигурност едно пластмасово казанче в дясно се е счупило. Това е първото нещо което се чупи като гръмне, второто е дебитомера. Казанчето най елемнтарно можеш да го махнеш и да сложиш някаква тапа и да си караш без проблеми, но за вървенето на бензин да се оправи ще ти трябва нов дебитомер. За да не гърми трябва да смениш кабели или свещи профилактично, но виж първо някой свестен сервиз.
П.с. - имам дебитомер ако те интересува, за 1.5 мотор.

_________________
garage.php?mode=view_image&image_id=3089


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 12:03 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 05 Юни 2009, 10:40
Мнения: 4
Местоположение: София
Към trifo_n: 6. По сервизи само с познат и при познат, който разбира, че иначе ще ти свалят сто кожи от гърба и пак не е сигурно че ще я оправят
Успех

Това вече го знам от опит. Те :twisted: като видят жена с повредена кола :not_working: им е под-достойнството да се занимават.
Мн.грозно поведение за мъж /в каквато и да е професия/ но е факт!

_________________
За толерантност по пътищата!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 12:06 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 05 Юни 2009, 10:40
Мнения: 4
Местоположение: София
ДА
Миро, точно тази част: вакуумен компенсатор /резонансна кутия или както и да се казва там/ изгърмя, която Илиев е снимал:http://mazda323.hit.bg/pic3.jpg
Сложиха ми такава гума като на снимката с червената стрелка http://mazda323.hit.bg/pic6.jpg даже с 1скоба я стегнаха, но след 2-3км се избуши. Пак се връщах, сложиха 2-ра скоба за по-здраво и така се прибрах.
Не мога да разчитам само да запушвам с парцали, прекалено несигурна ще съм при карането.
В момента уреждам майстора, евентуално ще се възползвам от предложението ти за дебитомер за 1.5 мотор,
за което благодаря! :ok:

_________________
За толерантност по пътищата!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 12:36 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Мацка, може да не си гръмнала дебитомера... спри за малко газовата сложи резонансна кутия здрава и виж дали колата ще върви. Също така погледни гофрирания маркуч м/у колекторите и филтърната кутия и самата филтърна кутия 8)

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 13:55 
Offline
маниак
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 09 Мар 2006, 18:44
Мнения: 807
Да, не е сигурно че е гръмнал и дебитомера, но е много вероятно, щом казваш че на бензин не е добре. Но две са нещата които трябва да направиш със сигуронст - нови свещи и кабели, за да не гърми повече, реглаж при читав майстор :arrow: всичко това за да е добре на газ, и след това ако трябва да се сменя дебитомера, за да е сигурно че няма да се съсипе и той :wink:

_________________
garage.php?mode=view_image&image_id=3089


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 14:10 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
Колежке имам тази пластмасова кутия която ти е гръмнала (въпросния вакумен компенсатор). Ако решиш нещо драсни едно лично съобщение. Тук е в София може да я видиш ако искаш

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб