Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2010, 10:41 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Юли 2010, 10:08
Мнения: 1
Здравейте, търся си багажник за велосипеди. Колата е хеджбек, ще се радвам ако някой може да ми предложи някакви варианти.
В нет-а намерих това:
http://screambikes.eu/bagajnik-za-avtom ... eluxe.html

Благодаря предварително:)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2010, 21:33 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Юни 2010, 23:59
Мнения: 22
Местоположение: София
skype: aceto24
здр. имам същия. много съм доволна от него. предимства:
1. седи отзад и не вдига разхода на автомобила (поне не толкова колкото ако седи колелото горе)
2. става за всякакво марки автомобили.
3. мобилен, лесно се слага и сваля, вкъщи не заема много място (двете рамена се движат и става плосък)
4. може да закачиш цели 3 колелета.
5. лесно се събира в купето на колата, т.е. редовно ходим до парка с колата и колелета отзад. като паркирам свалям багажника и го слагам отзад на седлаката. (той не може да седи отвън, тъй като някой може да го повреди или открадне)
6. не е скъп

Абе просто си е супер. взимай :) - ТРЯБВА ДА СЕ КАРАТ ПОВЕЧЕ ВЕЛОСИПЕДИ, а не коли


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2010, 07:11 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Аз пък съм против тези багажници....
Карах 400км след колега, който имаше 2 колела на такъв багажник.
Отзад не се виждаха никакви светлини (колелата ги закриваха).
Освен това от тежестта на двете колелета (сравнително хубави и леки), капака където се захваща започна да се деформира и огъва.

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010, 12:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
bobbyfm написа:
Здравейте, търся си багажник за велосипеди. Колата е хеджбек, ще се радвам ако някой може да ми предложи някакви варианти.
В нет-а намерих това:
http://screambikes.eu/bagajnik-za-avtom ... eluxe.html

Благодаря предварително:)


Като цяло най-добрият вариант е са тези които се закачат върху теглич. Предимствата са във абсолютно всичко с изключение на цената. Качествените са около 1000-1500 лв.

Зависи колко често и на какви разстояния си возиш колелото или колелата и какъв бюджет можеш да отделиш. Вариантите както сигурно вече знаеш са три:

* Багажник на покрива:
- Предимства: Заема най-малко място. Лесно се слага и маха. Сравнително евтино решение. Не пречи на ваденето и слагането на багаж в багажника. Фиксира колелото идеално.
- Недостатъци: Вдига много разхода. Не е добра идея да караш с висока скорост с колела на тавана. Качването и свалянето на колелата особено ако колата ти е висока а колелата тежки (за спускане примерно) не е никак комфортно.
Като цяло добро решение ако возиш колелата на къси разстояния с малка скорост. Ако си в София и ги качваш на Витоша примерно.

* Багажник за задните капак и стъкло какъвто заглеждаш:
- Предимства: Евтин. Заема малко място. Вози колелата отзад където почти не оказват влияние на разхода (зависи от формата на задницата). Големите скорости не са проблем стига да няма неравности.
- Недостатъци: Колелата трудно се фиксират и трябва доста да се внимава с дупки и неравности. Коланите се отпускат в движение и трябва да се донатягат периодично. Мястото където ляга долния край независимо от конфигурацията на капака винаги е проблем. Натоварването там е голямо и ако е върху стъклото при много тежки колела има риск да се счупи а ако е ламарина лесно се огъва а също и драска боята. Обикновено колелата скриват задните светлини със всички произтичащи от това рискове. Не на последно място ваденето и слагането на багаж в багажника е сериозно изпитание.

Съветът ми е много внимателно да провериш дали точно на твоята кола пасва такъв багажник за да не ти се наложи неочакван ремонт. В магазините имат навика да те убеждават, че няма никакви проблеми. Добър ориентир е конфигуратора на сайта на Thule. Ако не ти предложи такъв багажник вероятно не е никак добра идея. http://www.thule.com/en-GB/BG/FitGuide.aspx#

* Багажник с монтаж върху теглич с легло за гумите на колелата. (тези от рода на Thule HangOn, които са без легло според мен са безсмислени)
- Предимства: Всичко, което се сетиш. Колелата стъпват всяко върху собствен улей и се фиксират с допълнителна лапа за рамката. Имат собствени светлини. Цялата конструкция се накланя без да се свалят колелата за по-лесен достъп до багажника (все пак пречат, но поне не трябва да се свалят всеки път). Дупки, неравности и висока скорост не са проблем. На теория разходът би трябвало да е най-нисък доколкото колелата са възможно най-ниско зад колата там където въздухът и без това е силно турбулентен. Зависи от формата на задницата естествено.
- Недостатъци: Изисква теглич. Заема много място когато не се използва. Скъпо решение.

"Скъпо" разбира се е много относително. Има разлика дали возиш три колела за по 8000 лв. всяко или едно за 250 лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010, 13:30 
Offline
модератор

Регистриран на: 15 Фев 2007, 22:01
Мнения: 1920
Местоположение: Sofia
http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%B ... 0%B8%D1%87

http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%B ... 0%BB%D0%B0

При багажниците за теглич се закрива задният номер. На самият теглич има място за номер, но в КАТ не практикуват да дават трети номер. При запитване, преди половин година и повече, отговорът на някакъв шеф беше, че нямат още практика, и да си нарисуваме сами номера.Теглича, пък трябва да е сгъваем, за да може да се пътува в ЕС

_________________
Mazda 323f 1.6 2003


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010, 15:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
batesergy написа:
При багажниците за теглич се закрива задният номер.


Това го забравих :) Само багажник на покрива гарантирано не закрива задния номер всъщност.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010, 15:49 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Точно така - багажника на задна врата/заден капак също закрива номера (и светлините)...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010, 18:21 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Може да не съм попаднала на читав багажник, но:
1-Кайшите свирят-отстраним проблем(трябва да се пресучат)!
2-Задната врата не може да се отвори, ако не се свалят, не само колелата ,ами и планките! Тъпо!
3-Не може да се ползава задната чистачка! Още по-тъпо!
4-Скрива номера и светлините! .....Лошо!
5-Едно от колелата като се е друснала колата в някоя дупка, е издрало боята и и подбило спойлера! ... :evil:
6-Детско колело не може да се сложи в-у двете пръчки, защото са по-широки от горната тръба на колелото! Закача се на чомпек ама със зор!
7-Трябва много връзване на колелата,че като караш дори със 90кмч се повдигат...и правят опит да отлетят!
...имаше и още тъпотий, ама не се сещам сега!
С две думи, това повече на моята кола-НЕ!
Все пак зависи си от багажника и колата...тази не е от най-подходящите.. :lol:..друго си е да си сложиш ските отгоре.. :P

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 09:02 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 21 Сеп 2007, 00:03
Мнения: 19
Ето това изглежда добре. Аз имам теглич и мисля да си го взема за Ф-ката.
http://www.niko-bikes.com/shop/product. ... ductID=446
Като гледам, проблемът със чистачката няма да го има, но този със светлините и номера остава. Мислите ли, че КАТ ще правят проблем, като гледате снимката?

_________________
Mazda3 2.0


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Май 2011, 13:25 
Offline
любител
Аватар
2000 Mazda 626

Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Плевен
От вчера и аз имам нужда от багажник.

323 BG 1994 година, хечбек.Нямам "рога" отгоре. :cry:

Някой да има заден багажник за продажба или да ми даде съвет какъв и от къде да си купя ?

_________________
"Глупавият навик да се будиш сутрин и да ходиш на работа убива не по-малко от цигарите и пиенето, но не носи никакво удоволствие..."
Mazda 626 2.0 DITD-GW , 2000 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Май 2011, 21:44 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 04 Авг 2009, 18:08
Мнения: 222
skype: princa383
Имам един "заден" багажник - от както съм с комби не го ползвам :D
Снимки и инфо в неделя :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб