Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2011, 09:35 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
Здравейте колеги,

Знам, че няма много перничани тук, но все пак...

Миналата седмица във вторник (08.11.2011) рано сутринта в Перник пред блок 46 на ул. Гагарин някой ми е счупил съвсем умишлено задното стъкло на колата (Toyota Celica 93-та година, черна) с камък. Беше си паркирана съвсем нормално и на никой не пречеше. Молбата ми е: ако има перничани тук и някой разбере нещо или дочуе, да ми каже. Едва ли ще предприема саморазправа с извършителя, но поне искам да знам защо... :?: Никой не е застрахован от подобна щета и за това Ви моля да ми помогнете.

Благодаря предварително.

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2011, 09:44 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юни 2010, 15:09
Мнения: 307
Местоположение: Pernik
Здравей, аз съм от Перник само че живея в центъра до 6-то училище и едва ли ще разбера нещо то квартала. Ужасно тъпа работа са ти направили :evil: А пък май такива неща стават в нашия град почти навсякъде. В четвъртък 10.11.11 през ноща на съседа от горе който кара Берлинго му дигнаха колата на тухли и му отрязаха катализатора :shock:
И двмата спим на 3-4 метра от колите аз на 2 той на 3 етаж. Та такива вече работи. Очаквам вече сваляне на калници, стъкла и т.н. Тея са професионалисти да направят един сервиз бре!

_________________
626, GF, 115 hp; 2000 г., бензин/газ
6 GH, 147 hp, 2008 г., бензин/газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2011, 15:34 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Alexman, честито и добре дошъл в клуба :-) От сега да ти кажа дори не се опитвай да размърдаш полицията! Няма никакъв смисъл. На мен при подобна ситуация общо взето ми теглиха една майна, но на следващата сутрин ме спряха за неизправност по колата. Развиках е и се разминах с фиш, който съвсем умишлено не платих. Та чудя се кой да нариташ по-напред - тези с камъните ли, тези, които ги карат да се чувстват безсмъртни ли...

_________________
Цитат:
Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2011, 16:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Явно това е нова всебългарска мода - и във Варна трошат стъкла, но не просто "за кеф", а съвсем преднамерено - ако никой не прояви заинтересованост за колата в рамките на неизвестно за мен време, ония просто я отнасят. Мой познат за малко да остане назад с едно ЦР-В. Добре, че видял навреме строшеното стъкло, видял и колата с х.н.п.-то на жамбазите. Викнал полиция, а ония дошли след 40 минути и след като поста на жамбазите потеглил към изчезване от мястото.

Лесно е да се досетим кой с кого играе, пък и те не играят заедно от вчера, дейбамайкаим.

Късмет на всички!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2011, 01:43 
Offline
Администратор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
maniac написа:
Alexman, честито и добре дошъл в клуба :-) От сега да ти кажа дори не се опитвай да размърдаш полицията! Няма никакъв смисъл. На мен при подобна ситуация общо взето ми теглиха една майна, но на следващата сутрин ме спряха за неизправност по колата. Развиках е и се разминах с фиш, който съвсем умишлено не платих. Та чудя се кой да нариташ по-напред - тези с камъните ли, тези, които ги карат да се чувстват безсмъртни ли...

Ами след като видях колата се обадих в полицията и те дойдоха... Съответно нищо не направиха и си го и казаха, че нищо не могат да направят освен да ми издадат удостоверение, което да ми послужи за пред застрахователя, за да мога да взема реалната сума от каското... Процедурата за това удовстоверение е, че първо трябва да минеш през някоя банка и да преведеш такса от 2,50лв по сметката на МВР и би било хубаво да имаш сметка в тая банка, за да ти вземат 1,80лв такса за превод, а не 5лв... После го отнасяш в районното и чакаш доста време, защото началника лично трябва да го подпише и не се знае това кога ще стане. Да не говорим, че в "Кобра" нямат стъкло за хетчбека на тая Селика, а само за купето, което е доста по-малко. В една морга тук в Перник ми искаха за втора ръка 280лв... :shock: Ходих до Пловдив и взех цял капак със стъклото за 120... Сега си имам копие от удостоверението и се надявам, че ако ме спрат ще мина с него, защото сега и задния капак е с различен цвят от колата... Въобще в такива приключения се вкарах заради нечия просташка постъпка, че направо не знам... :evil:

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2011, 08:29 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
колеги не е тук мястото,но нека и аз да се излея.. преди седмица бях паркирал на един булевард(разрешено беше паркирането) и господинчото (възрастен на около 40 50 години) при опит да паркира пред мен с неговия преден десен калник ме ухлузва по моя преден ляв калник. аз се връщам тами виждам колата му викам кат и тои явно живее някъде там и дойде с още двама и когато кат дофтасаха започнаха да се оравадат и да казват ние сме свидетели никой не е удрял приятеля ни... полицаите все пак наложиха колите и ясно се виждаше че той ме е одраскал и онея дартаци ми казват абе момче ударил си се ударил си се ,ама защо набутваш .Побеснях направо и едното ченге ми каза съжалявам ама не мога само на тези драскотини да докажа че той те е одраскал щом и аз несам видял удара, а аз наистина не го видях ама видях с очите си как неговата боя е по моята кола и обратното представяте ли си . Какво трябваже да направя да снимам удара ли... таапа държава сме и това е полицията за х..й не става.. другия полицай беше по разбран и като си тръгвах додие при мен и ми каза знам че те са виновни ама такава ни е системата и не можеш да го докажеш...

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2011, 20:49 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Дек 2011, 20:34
Мнения: 1
Всякакви неща се случват

_________________
[URL=http://www.sexymacki.eu/]Секси Мацки[/URL] | [URL=http://www.datacore-bg.com/]Игри[/URL]


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2011, 08:45 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Ми има начин да ги накараш да си свършат работата тъпите полицаи. Просто казваш че имаш познати в няколко от големите весници весника и ако не си свършат нещата ще ги изтипосаш всичките там. Има един начин да ги накараш да работят. Казваш, че ще ги изтипосаш всичките в някой от големите седмични вестници. Това е изпробвано и понякога работи, стига обаче да си напълно сериозен като го казваш и да си човек към 60 тоест човек на възраст, който би със вида си едва ли би им изглеждал че блафира. Изпитано е лично от баща ми който е бил потърпевш и го е използвал като средство с което се е оправдал в ситуацията. А ситуацията е типична за България. Баща ми кара колело и е спял на светофара точно пред църквата "Света Неделя" в София. Някакъв джигит с джип, минава толкова близо до него, че го удря със страничното огледало при което баща ми пада и се удря доста лошо. Мисля че се водеше средна телесна. Там полицаите си висят винаги има и будка от където регулират светофарите. Та идват тея и се почва разследването какво що. Баща ми казва че е ударен и обяснява как точно е станало. А оня другия, бил по настрани и обяснявал на някакъв друг полицай че баща ми се бил ударил в него с колелото и му счупил огледалото и иска да му се плати щетата. Абсолутна наглост при положение че е виновен и тн. Бащата обаче чул всичко това, и направо побеснял. На всичкото отгоре тоя мръстник очевидно се е опитал и да ги подкупи или нещо от тоя сорт изобщо се е правил на вижте ме кой съм изобщо така да извърти нещата че баща ми е бил на косъм да му пишат акт че е виновен. Но какво става по нататъка. Баща ми тогава е бил на 65 години човек на възраст, бе човек който изглежда че няма как ти да се ебаваш с него туко така. Просто дръпнал другия полицай и му казал че има познати във 24 часа и че се появи утре една интересна статия. Да видиш как дошъл и някакъв началник след това и нещата се обърнали!

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2011, 10:18 
Offline
Администратор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
Да, но полицаите, които са в центъра на София много се пазят да не ги изтипосат някъде или да не сгафят... дори такива въобще не трябва да си помисля човек да ги подкупва... В случая на баща ти това го е спасило, че е било в центъра. Но в Перник трудно би се получил тоя номер...

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 23:54 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Сеп 2012, 23:37
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Off topic - това с вестниците - Верно ли? Баси... и полицаите се връзват? не знам, много лесно ми изглежда...
А иначе по темата - ами аз не знам колко са хората (с или без Мазда), които да не са стигали до подобни селски саморазправи със съседите/колегите и т.н. Но пък знам, че за такива малки провинения никой няма да ти обърне никакво внимание... Те полицаите си имат (поне на теория) доста по-големи проблеми на главите, ако трябваше да се разправят и с всяка чукната/одраскана/надраскана кола, то нямаше да им стигнат 24-те часа в денонощието....

_________________
http://napred.bg/ - интернет търсачка
Tiande
Хай.БГ предлага много широка гама продукти
http://prevodachite.com/английски-български


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2012, 17:50 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
[quote="Billy"]Off topic - това с вестниците - Верно ли? Баси... и полицаите се връзват? не знам, много лесно ми изглежда...
А иначе по темата - ами аз не знам колко са хората (с или без Мазда), които да не са стигали до подобни селски саморазправи със съседите/колегите и т.н. Но пък знам, че за такива малки провинения никой няма да ти обърне никакво внимание... Те полицаите си имат (поне на теория) доста по-големи проблеми на главите, ако трябваше да се разправят и с всяка чукната/одраскана/надраскана кола, то нямаше да им стигнат 24-те часа в денонощието....

Хаха, а смееш ли да рискуваш? То маса телевизии се навъдиха, Господари на ефира телефона им може да го видиш всяка вечер. Колко му е да ги наклепаш и с право? :D Апропо, той баща ми вярно имаше някакви познати във вестника.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб