Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 15:08 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Здравейте, налага ми се да сменям гуми. Спрял съм се за момента на тези два модела :

Дънлоп

Гуд иър

БФ Гудрич

Но нещо не мога да избера. Коя според вас е по- добрият вариант?

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 15:29 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
SP01 е стар модел, най-добре Bridgestone Turanza Ecopia или Dunlop Fast Response

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 17:00 
Offline
любител
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 24 Сеп 2011, 20:36
Мнения: 97
Местоположение: Плевен
skype: astrag4life
Ако е чисто нова всяка гума е добра колега ;)

_________________
Цялата работа е от задкормилното устройство!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 17:32 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Чисто нови ще са, но не мога да избера :lol:

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 18:09 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
От тези трите, гуд иъра е най-добре.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 18:20 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юли 2010, 17:03
Мнения: 327
Местоположение: Бургас
И аз ще си търся тези дни но съм се спрял на-Continental -Conti Premium Contact 5 или Dunlop - SP Sport FastResponse а може и Goodyar - Opti Grip само че за тях ми казаха че вече правят само големи размери.Ще се пробвам ако мога да намеря Continental.

_________________
MAZDA 626GF 1.8 - хечбек 04.97-08.99


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 18:36 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
От континентал аз лично не съм доволен и няма да си купя. Това е, което съм набелязал и се двоумя.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 18:40 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Много важно е как се държат на дъжд.Ама много.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 18:51 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
понеже тези дни и аз ще купувам, та съм се спрял на това: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 11197.html зимни. Има доста добри отзиви за тях

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 19:40 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Ето тестовете на ADAC за различни размери гуми - http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31968 :)

kosach да не си объркал сезона? :)

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 19:50 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
не, просто мисля да взема или всесезони или зимни и да карам с тях. Сега ще скочите, че не било хубаво, бързо ще се износи гумата и прочие, но 2-3г. да ме изкарат - файда, после пак нови.

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 20:07 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
според мен до 2рата зима ще са за хвърляне, но нямам личния опит, така че само като мнение, недей да караш на зимни цяла година.

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 20:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
От 4 години карам само със зимни гуми (задните са от тогава, а предните от преди тази зима) и нямам сериозни оплаквания, при все, че често карам като "изтърван". Проблеми - 0 (нула), като поднасяния или приплъзвания не броя, защото са си част от "избора" ми да икономисам средства.
Изобщо, липсата на хубави гуми е по-скоро предимство, тъй като не "позволява" предоверяване и непремерени рискове, "базирани" на платени рекламни тестове.
В заключение - няма нищо по-хубаво от страхотни гуми и страхотен шофьор, както и няма нищо по-ужасно от най-великите гуми и тъп като галош шофьор.

Поздрави и успехи в избора на оптималните гуми.

ПП Някой по-нагоре каза - "... да държат на мокро!" и е прав - това е най-важното. Както е важен и факта, че в началото на дъжда няма гума която да държи на лугата от прах, въздух и вода.
Абе... умната! :)

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 20:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Е добре.....не ти ли са малко шумни тези зимни през лятото....аз още не съм ги сменил моите и ги чувам по хрупкави някак....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 20:23 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Е, по-шумни са, но музиката ми е прилична. :P

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2012, 20:50 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Шумни са и каучука няма нужните свойства нито шарка за използване през лятото.
Преди години се ударихме в едно такси със стария ми автомобил, защото беше пролет, дъждовен ден точно преди да сложа летните гуми, един пич сече пътя на таксито пред мен, което беше с летни гуми, абс, есп и т.н. и спря за секунда, аз се движих с 40-50 и докато усетя, че той спира до пълен стоп, а не просто да намаля вече бях в него - забавената реакция в комбинация със зимните гуми които удължиха многократно спирачния път се получи щета която по спомен ми коства 300лв - колкото един комплект чисто нови гуми за тогавашния автомобил. От тогава не правя компромиси за гуми.
В тестовете на ADAC разликата в спирачния път 90-0км/ч между най-добрите и най-лошите гуми беше 14 метра. Не си правете експерименти с неща, от които може да зависи вашия а и живота на другите.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 08:40 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Колко се изписа, ама аз пак не разбрах коя според вас си заслужава най- вече. Или питам супер тъп въпрос.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 09:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Колега, прав си да се ядосваш на флуда в темата ти и липсата на конкретен отговор, но обективен такъв, просто няма как да получиш. И веднага се конкретизирам.
За която и да е марка гуми, включително тези за които питаш, зимни или летни, от хора на които принципно имам доверие, съм чувал и положителни и отрицателни отзиви. И то, не преразказ по картинка. Просто хората си споделят личния опит.
От мненията ти съм разбрал, надявам се правилно, че общо-взето си улегнал и спокоен шофьор, без много забежки в екстремното каране. Това автоматично ти дава огромен избор дори от китайски марки, за които съм чувал и виждал на живо качеството и доброто поведение. Което обаче не спря трети лица да кажат, че това е боклук и да карат с пластмасови Бриджстоуни за които да твърдят, че са супер.
Избери си добри по общите критерии гуми, отговарящи на твоя ценови диапазон и си ги карай със здраве и разум. Всякакъв друг съвет от който да било, би бил нищо повече от игра на "искрено и лично".

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 09:18 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Ако е абсолютно задължително да са точно тези трите, избора си е твой. В http://tyretest.com/ оценките им са почти еднакви, единствената разлика е на BF Goodrich леко надолу. Ако искаш мнения точно за тези гуми, виж оценките и коментарите там.

@Драгойчо ако Bridgestone са нови, просто се забравя за каквито и да е китайски гуми що се отнася до сравнения. Ако цената е основен фактор и всяка стотинка е важна, има една интересна марка TIGAR, прави се в съседна държава (не Турция) и в tyretest имат изненадващо добри оценки, аз самия карах с такива почти нови известно време и се държаха повече от отлично като за този клас гуми - 15 цола са около 90лв.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 09:38 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Казаното от теб е напълно адекватно и напълно правилно. В никакъв случай не се ядосвам на написаното от хората. Исках да разбера накъде клонят везните. Аз лично отивам към Гудиъра. Имам чувството, че Дънлопът е малко по- твърда гума, може и да се лъжа. Оттам при движение ще е по- шумен. Карам със зимни Гудиър и качеството наистина е на ниво. Китайски гуми не искам да купувам, нищо против. Но да речем, че имам една психологическа бариера. БФ Гудричът мисля, че бяха нещо дъщерно- синово - мелезово на Гудиър. Разлика дават трийсетина лева на чифт и се чудя дали си заслужава за такава разлика да се прави компромис ( баджанака кара с БФ и е довлен).

ПП : Вчера гудиърът бяха 20, днес са 8, явно са по- търсени.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 09:49 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Dunlop и GoodYear имат шарка с аквапланинг канали, което за лятото е по-добре - с нашите равни пътища не се знае през каква локва може да минеш - дори на магистралата имаме такива... Другото което е по-твърдата гума значи евентуално малко по-шумна возия, но и по-бавно износване, така че ти си преценяш компромиса :)

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 10:50 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Мар 2006, 10:54
Мнения: 2519
А защо не Michelin? Това е марката, която до сега с каквито и гуми да съм бил никога не ме е разочаровала. 8)

_________________
Toyota Prius III, Suzuki Swift, Yamaha Aerox, Nissan Almera Tino...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 11:08 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Нещо не харесвам французите...оттам не искам да си купя Мишелин. Пък и цените им са завишени само заради името им. Току- що разбрах, че БФ Гудрич са били американста фирма, но вече са собственост на Мишелин. Другото, Дънлоп са на пазара от 1985, собственост на Гудиър, а Гудиър - от 1898. Решението е взето - ще са Гудиър. Благодаря за помощта !

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 12:12 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Good Year са изобретили каучуковата гума м/у другото. Учихме го по химия в 10-ти клас, че някой си май точно Good Year се казвал или няма значение... изпуснал суров каучук погрешка в/у горяща печка. От там видял, как се втвърдил каучука и така се появили гумите за автомобили :)

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 16:43 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Мар 2006, 10:54
Мнения: 2519
Лично мен никога не ме е топлило това кой от кога е на пазара и кой какво е измислил. Интересува ме самият продукт, без да имам някакви скрупули дали е произведен във Франция или както Good Year в Турция. Те за това са и евтини де, да не мислиш, че е заради друго. 8)
На едната ми кола гумите са Good Year, но не турски и съм доволен, така че не си сбъркал с марката. Добри са, но пак казвам, че от Michelin по-балансирани във всяко едно отношение гуми няма според мен. :)

_________________
Toyota Prius III, Suzuki Swift, Yamaha Aerox, Nissan Almera Tino...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 17:29 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Аз лично много мразех марката мишелин в продължение на години. Все мислех, че е надценена и че е само слава и се говори много както за мерцедесите. Всичко обаче се промени в момента в който сложих 4 нови пилоти, от тогава 5 години други марки не поглеждам. Има тук там гуми, които са добри в едно или друго качество и издишат в друго, но както и тук казаха някои колеги, като цяло за мен е най-добрата гума.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 22:25 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 626

Регистриран на: 03 Авг 2008, 21:51
Мнения: 111
Местоположение: Варна, морето.......
prozacc написа:
Китайски гуми не искам да купувам, нищо против. Но да речем, че имам една психологическа бариера.


Идея нямаш колко си прав. Карах зима и половина с едни WANLI нещо си. Еми хем шуми, хем тресе, хем не тръгва, хем не спира. То аз, че съм си за бой, че ги взех е вярно, ама друг път такава гума не бих си взел даже за колелото. Щото както казват в една реклама - " Има неща които не се купуват с пари...".

И да не е офф-топик - аз карам с Firestone. От изброените бих взел Good Year - a.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2012, 23:19 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Мар 2006, 10:54
Мнения: 2519
toro написа:
Аз лично много мразех марката мишелин в продължение на години. Все мислех, че е надценена и че е само слава и се говори много както за мерцедесите. Всичко обаче се промени в момента в който сложих 4 нови пилоти, от тогава 5 години други марки не поглеждам. Има тук там гуми, които са добри в едно или друго качество и издишат в друго, но както и тук казаха някои колеги, като цяло за мен е най-добрата гума.

Няколко различни модела Michelin съм търкалял - летни и зимни. Най-добрите са. И аз, като теб преди години си мислех, че всичко е реклама, но сам се убедих, че не е така докато не си купих кола с такива гуми и от там на сетне всяка друга гума за мен е компромис. Michelin просто те държат, като залепен за пътя при всякакви условия. 8)

_________________
Toyota Prius III, Suzuki Swift, Yamaha Aerox, Nissan Almera Tino...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2012, 09:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Без да се обиждате, колеги, но говорите като любители и не е редно да се мъчите да обективизирате мнението си на всяка цена. Пак ще кажа, че няма идеална гума, ако ще да е на Мишелин баща му и ако разчитате да ви държи на пътя при всякакви условия, то вие сами се бутате да влезете в черните хроники на новините.

Мои приятели се състезават с китайски гуми чиято марка не помня и пердашат два пъти по-мощни, и десетки пъти по-скъпи автомобили, с Бриджстоуни, Мишелини и други скъпи, и класни гуми. Е, това не ме е убедило да си сложа китайски гуми, нито пък да твърдя, че са по-добри от "оригиналите". Чисто и просто, гумата е личен избор, според личните възможности във всичките им аспекти - стил на шофиране, шофьорски умения, финансови възможности и не на последно място - практичност.

Хайде със здраве и разум на пътя, и спрете да убеждавате като партийни работници! :)

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Гуми
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2012, 16:25 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Аз съм най- доволен от Пирели, но както е написано по- горе : всичко е субективно мнение. Не съм състезател, смятам, че дори и БФ гудрич да сложа няма да имам кой знае какви дертове. Но е решено - Гудиърът ще ме вози.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб