Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2012, 18:01 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Здравейте!
Проблемът ми е следния:
Преди месец за втори път за половин година разбиват колата ми. Сега получих постановлението от госпожа Ел. Лазарова (това е пълното име, написано в постановлението) че поради явно незначителна обществена опасност и ниска стойност на отнетите вещи (ок. 150 лв) отказва да образува наказателно производство и прекратява делото. Постановлението носи печат от 01.06 т.г., но пощенското клеймо е от 12.06.
Та искам да напиша опровержение за това, че в автомобил с повече от стандартна защита (тук имам предвид допълнително монтирана аларма) е проникнато с взлом. Освен това за възстановяване на щетите са платени още 30 лева за стъкло, 10 лева за монтаж, 4 лева за нощувка на платен паркинг до възстановяване на счупеното стъкло, и 6 лева за вътрешно почистване на автомобила от натрошените в него стъкла. А понеже автомобила е служебен фирмата е работила по случая (подаване на жалба и отстраняване на повредите) общо 5 часа, при фиксирана цена 25 лева за час работа.
Също така понеже знам че има срок на обжалване, който мисля е 1 седмица ми се иска да ми бъдат съобщени имената на виновните за забавянето лица.
Сърбят ме ръцете да преименувам държавата от Абсурдистан отново в България, но ми трябва помощ!


Прикачени файлове:
DSC00991.JPG
DSC00991.JPG [ 420.21 KiB | Прегледано 2909 пъти ]

_________________
Цитат:
Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 08:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Извинявай колега, не е по темата.
Но не издържаш пред този пълен абсурд отново в тази кирилива държава.
В това писмо тази "госпожа" буквално казва : Може да се краде, може да се разбиват всички автомобили по пътя ви и да се крадат вещи до 150 лв. Никой нищо няма да ви направи, не се притеснявайте...

Майко мила, що си ме родила в тоз кенеф, наречен България...

Виж дали тук не могат да ти помогнат или поне съвет да ти дадат, уж са по-запознати :

форум лекс

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 10:59 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Няма срок за обжалване. "НПК Чл. 200. Постановленията на разследващия орган се обжалват пред прокурора. Постановленията на прокурора, които не подлежат на съдебен контрол, се обжалват пред прокурор от по-горестоящата прокуратура, чието постановление не подлежи на обжалване."
Затова и в постановлението няма срок,а пише ,че може да се обжалва пред ВОП.
Успех!

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2012, 16:11 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121
Автор на темата

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Ходих при адвокат по въпроса. Не мога да имам претенции за изплащане на часовете работа, защото съм управител на фирмата, но не и работник, въпреки че щетата е на служебна кола.
Мога да ви дам един съвет - грабете на воля, само да е до 1 минимална работна заплата! На мен ми звучи като промоция в супермаркет - "Всяка първа минимална работна заплата - БЕЗПЛАТНО!!! Само сега!!! Само при нас!!!"
P.S. Давам мило и драго да видя как госпожа Ел. Лазарова казва на майка си, че макар и да са и откраднали пенсията по чл. 9, ал. 2 деянието не е престъпно, така че отказва да се занимава с въпроса.
P.P.S Ама госпожа Ел. Лазарова доста умело борави с членовете, а? ;-)

_________________
Цитат:
Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2012, 22:16 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
Много правилно ти е казал адвоката за сьжаление :evil: е точно така с тези псевдозакончета. Работя в сферата на охраната в хранителна верига/3,6год/ и парадокса е Ужас.Хващаш нарушителя с стока за около 50/60лв сьветваш го да си плати в 3 размер ако пожелае ТОИ :roll: и след това го предаваш на полицията.
От там следва обаждане на дежурен прокурор които се разпорежда какво да се прави-
1-да повдигне обвинение АКО щетата нанесена е над минималната заплата =D> Направете си извод за какво иде реч...Поголовни кражби и ненаказани ....
Ромите..а и не само те вече :roll: много добре си значт прават в нашия краи и след 1/2м е пак героя, а аз и колегата се бьхтем за 300лв по 14часа.
Няма оправия колеги.. и затова днес 15.6.2012г сложих краи и си оставам дом.Изморих се и не виждам светлина в тунела,но все ще намеря нещо в нашето Гето за такива пари,че сметки,квартира и тем подобни работи тази абсурдна дьржава от нас чака.

пп-Извинявам се на колегата пуснал темата,но бях изнервен и споделих моята мька... :?

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2012, 10:19 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121
Автор на темата

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Ами няма нищо. Мисля, че всеки от нас има поне една такава мъка и роптае вътрешно като чуе нещо такова. Я обясни във форума как точно стават нещата, че да започнем и ние да пазаруваме по-евтино :naughty: ! Ясно е че не можем да променим държавата. Остава ни да се адаптираме към нея. Като ще понасяме негативите поне да се възползваме и от предимствата на ситуацията. Играта "Лъчо винаги губи" нещо не ме кефи и гледам да не я играя. Държавата ни насърчава да сме некоректни спрямо другите и косвено спрямо нея. Така виждам нещата аз. Между другото това ми е втори случай за половин година. В първия след като ми беше показано, че полицията смята да си клати краката и да чака нещо от откраднатото да се появи си намерих сам крадците и им ги поднесох на тепсия. Това е нещо като да извикаш бояджия, той да ти заяви, че няма намерение да върши нищо, да си боядисаш сам и най-накрая да му платиш, защото точно това правим всички ние - коректните.
Ако мислите, че съм бесен защото съм афектиран вижте в къде живея от доста време насам!

_________________
Цитат:
Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2012, 11:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Лъчо, аз лично не намирам за ненормално да си афектиран, дори и повече от афектиран.
Обаче намирам не за ненормално, а за супер-дупер-ултра-мега-гига-тера-мера тъпо и олигофренско, поведението на масата... тука трябваше да кажа народ, ама нещо не ми се вързва... та, да кажем хора, но с особено мнение, в държавата... и тя с особено мнение за точност на термина... Е, тук мисеебамайка, само и само да не употребя целия српски речник по темата.
Абе, докато 90% от населението на една територия са овчи мозъци, няма как да има човешка държава!
И както каза, или трябва да се напаснем някак към шибаната система с нейните мурафети, или да си бием камшика. Третият вариант е се строшим от нерви и ядове, който е в полза само на самата система.

ПП Варианта на овчеглавите изобщо не го броя. То тва тяхното си е чиста проба вегетиране, бетер добитък в обор.

ППП Акъл по въпросът ти, не мога да ти дам еднозначно, защото и аз не съм намирал адекватно решение на същия. Единтственото работещо е, да имаш човек в системата, който да се абстрахира от шибаното остойностяване на престъплението и в пъти по-скъпото разследване, дела-мела... И който да не се страхува, че системата ще му го натътрузи, ако действията му не са благословени свише.

ПППП Понякога си мисля, че и Неволята ще вдигне ръце от нас българите.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб