Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012, 23:13 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
И мен са ме засекли за някакво нарушение със служебната кола и във фирмата пристигна призовка за явяване някъде. Не е за скорост, по-скоро е на някой светофар, за някое жълто или от сорта.То не се знае и кой е карал де, но най-вероятно да съм аз. Какво правим като отиде друг човек, представител на фирмата и този който е карал го няма там? Какво правят като цяло, показват ти на клип какво си направил?
Това как ще се избегне...?Някой минавал ли е през това?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2012, 09:33 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
One - а значи ли, че ако тръгна по тоя път с обжалването ще трябва да бия път до Ловеч към което ОДМВР спадат тия дето са ме снимали. То ако е така даже и само 1 ходене да имам не си заслужава филма :) Не съм гъзар ама в случая бих кихнал 70-тачка в промоционалния срок.

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2012, 15:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
resistor написа:
One - а значи ли, че ако тръгна по тоя път с обжалването ще трябва да бия път до Ловеч към което ОДМВР спадат тия дето са ме снимали. То ако е така даже и само 1 ходене да имам не си заслужава филма :) Не съм гъзар ама в случая бих кихнал 70-тачка в промоционалния срок.


То хубаво ще си платиш ама виж какво казва закона за повторно нарушаване, и пак сметни дали си заслужава да обжалваш незаконно постановление :)

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;

4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 200 лв.;

5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 40 km/h - с глоба 300 лв.;

6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;

4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;

5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 200 лв.;

6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 300 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

(3) Водач на моторно превозно средство за обществен превоз на пътници и опасни товари, който превиши разрешената скорост, се наказва, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 150 лв.;

4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 250 лв.;

5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 400 лв.;

6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 500 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 кm/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 1 - 5, ал. 2 и ал. 3, т. 1 - 5 е повторно, наказанието е предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер, а за повторно нарушение по ал. 1, т. 6 и ал. 3, т. 6 - предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да се управлява моторно превозно средство за срок три месеца.

(5) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 4 - 6, ал. 2, т. 4 - 6 и ал. 3, т. 4 - 6 е системно, водачът се наказва с предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 6 месеца.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2012, 16:02 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Чета, чета и не можах да се въздържа.... Какво толкова се чудите как да го анулирате този фиш? Защо просто не карате според органиченията? Нека тогава ако искат и от холивуд да ви снимат. В другата тема всички гракате колко важни били фаровете, няколко грама гориво не били от значение, а сме ги правели на проблем и законът си е закон.... Защо тогава не се научите като видите знак с ограничение да карате в него според закона....

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2012, 16:30 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
prozacc написа:
Чета, чета и не можах да се въздържа.... Какво толкова се чудите как да го анулирате този фиш? Защо просто не карате според органиченията? Нека тогава ако искат и от холивуд да ви снимат. В другата тема всички гракате колко важни били фаровете, няколко грама гориво не били от значение, а сме ги правели на проблем и законът си е закон.... Защо тогава не се научите като видите знак с ограничение да карате в него според закона....



prozacc

ще ти обясня къде е проблема на простоцарски

щом някой ще ме глобява за неспазване на закона, нека да не е, като самия той не спазва закона !

един вид крадеца да вика дръжте крадеца

този, който иска да спазвам аз буквата на закона, да бъде така добър да прави същото !
конкретно има си определен от закона ред и начин - за снимане и изпращане на ел. фиш - щом не е спазен - закона е нарушен !

да ти давам ли примери за отмяна от съда на присъди само защото не е спазен начина за събиране на доказателства за тежки криминални престъпления например !!

Това е буквата на закона
Щом е несъвършен - да се поправи !

ОК ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2012, 18:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Ок, Мок, никой път няма да станем хора с твоя начин на мислене. Все чуждото канче гледаме. Да намираме кусури на другите сме номер 1, ама да погледнем преди това себе си? АА има ли нужда, ние сме ок, другите са в грешка.
Наистина такова племе като нас няма никъде..........

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012, 07:58 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
Безкрайно елементарно стоят нещата, но не и за теб !

В правовите държави, за каквато и нашата има претенции да е
е недопустимо налагането на закона и правото с нарушаването на същите тях !

Не гледам в чуждо канче - гледам и чета закона !

Ако на това викаш чуждо канче - почукай по главата си с пръст - ако много кънти на празно - зле е положението - много зле !

конкретно за казуса - мушмурока с фуражка скрил с в храстите с камерата, като засече някого в нарушение е длъжен да извади тлъстото си мазно туловище, да развее слънчогледа и да състави акта на место., както е по реда на закона !!!

Точка !
кой разбрал разбрал,
който иска да си търси правата - да го прави, има пълното и законно право !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012, 08:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Научи се да спазваш законите, а не да се чудиш как да ги заобикаляш. Като те е снимала камера, да не да си карал в ограничението...? Пък и да се чудиш как да падне фиша, за да може пак следващия път отново да минеш с 200 при ограничение 50, за какви права ми говориш?
Простотия до шия.......

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012, 15:34 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
По принцип не ми харесва острия на моменти тон на колегата ONE. В случая обаче е абсолютно прав. Щом актът е съставен против закона, то той е невалиден и наше право е да потърсим правата си в съда. Да се научат да си правят законите, а не само да чакат да им тече кранчето.

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012, 15:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
prozacc

аз отдавна съм се научил да спазвам правилата и законите - защото знам да ги чета и тълкува, както и да ги прилагам за разлика от повечето хора!

Няма да коментирам такива , които дори не могат да четат и пишат, а имат книжки.- но това е различна тема !

Аз имам златен талон от 2 години , а 9 години преди това съм чист и без нарушения (можех по рано да го извадя - срока е 6 години, но мислех, че е разправия и отлагах) !!!

въпреки че НИКОГА ПРЕЗ ЖИВОТА СИ НЕ СЪМ ДАЛ ПОДКУП ЕДНА СТОТИНКА НА ПОЛИЦАЙ !!! а в същото време прекарвам доволно време зад волана !


съдил съм КАТ и съм печели дело с/у тях и смея да твърдя, че през 2000 година май месец бях първия осъдил ги в София - съдя за това по реакцията , която предизвиках когато им занесох съдебното решение и се събраха всички началници да му се пулят !!!!
Точно за това и защото знам със сигурност ,че ако им падна в ръцете милост няма да има - карам по правилата и гледам да съм в час с правилата и промените !!!!
Ест. спирали са ме безброй пъти за проверка или просто заяждане ако може да се хвант за нещо да им дам лев - но НИКОГА не им се е получавало, защото си знам правата знам и законите за разлика от повечето фуражки на пътя !

имай го в предвид това преди да си позволяваш да ме квалифицираш, и да ме поучаваш !!!

п.с.
за мен органите на КАТ са източника на всички проблеми по пътищата с тяхното корумпирано поведение и тотална липса на адекватна реакция и поведение на пътя , дори когато се правят на регулировчици !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012, 16:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Странно защо друго е мнението тук и отзивите. Аз се спирам, защото явно ти винаги си прав. Пък и достатъчно оспамихме темата на колегата.

А тези златни талони са такъв бош лаф, че пък изобщо не ми се коментира.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012, 18:51 
Offline
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Май 2012, 12:13
Мнения: 584
Местоположение: Монтана
Кви са тия златни талони :-k :-k

_________________
Mazda 6 GY 2.0d 136 hp & Nissan Almera N16 2.2di 110 hp
Mazda 626 GW 2.0ditd 90 hp ex


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2012, 17:44 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Аз имам такъв...издава се ако нямаш нарушения, 5ли бяха 6 ли:)години назад..общо взето никаква работа не върши не се занимавай.Относно спорът за това трябва ли да се занимаваш с нашите катаджии...направо не ми се говори за тях (въпреки че има и много съвестни хора)Има една поговорка "Всяко стадо си има и една две мърши"За нашите изнудвачи по пътя е вариянта"В тяхното стадо от мърши има и някой-друг читав!Даи-яджии...катаджии.все са един дол дренки..хахахах в България те са от най-долната каста рушветаджии:)))Но то ние БЪЛГАРИТЕ от време оно сме си продажни душици!

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2012, 19:16 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
prozacc написа:
Странно защо друго е мнението тук и отзивите. Аз се спирам, защото явно ти винаги си прав. Пък и достатъчно оспамихме темата на колегата.

А тези златни талони са такъв бош лаф, че пък изобщо не ми се коментира.

One е напълно прав и знаеш ли защо? Защото щом служителите на КАТ могат да си позволят да нарушат закона в неговия случай, ще си позволят да го направят и в много други случаи, например когато утре спрат теб и ти не си виновен за нищо. И е напълно трагичен подхода им - "ако мине - мине". Осъзнаваш ли колко жалко е това? Налагащите закона не спазват закона. Точно защото ги оставяме да правят каквото си искат е такова положението им. Заради примирението на повечето водачи са станали нагли до безкрай.
Ти можеш ли да си представиш как си караш, друг автомобил те задминава, а те спират теб, защото си им по-лесен. Питаш ги "добре, как разбрахте, че това е моята скорост, а не на автомобила който току що ме задмина?" (в закона е записано, че всеки радар трябва да може да показва скоростта на различните превозни средства на пътя), а те казват "А ТИ КАК ЩЕ ДОКАЖЕШ, ЧЕ НЕ СИ КАРАЛ С ТОЛКОВА?" :shock: =D> Това е напълно реален случай, който ни се случи преди 2 месеца. Виновен до доказване на противното - това е идеологията на КАТ.
М/у другото този случай беше точно преди да отменят противоконституционния закон глоби до 50лв да не могат да се обжалват, което беше дори по-зле от виновен до доказване на противното - виновен без право на доказване.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2012, 21:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
какво ще рече повторно нарушение, т.е. какъв е срока в който гледат, 1 ден, 1 месец, 20 години...точките се оправят след 2 години ако нямаш нарушение...а тук? още малко и рецидив а...имам акт от април, чакам си още постановлението, имат 20 дена да го направят или го духат - на 6 месец пада!!! ако не ти е връчено постановлението!

_________________
https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=24637018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2012, 22:21 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Окт 2012, 22:13
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив
И мен днес ме снимаха при ограничение 50 в града, аз ги видях много късно и много малко намалих, чак като почти се изравних с тях и погледнах че чак тогава бях на 80.Километража съм забелязал, че ми е с 10км/ч напред та дано да съм карал най-много с 90 за да съм превишил с до 40 км/ч. Искам да попитам, щом се твърди, че при получаване на електронен фиш от снимка с мобилна камера може да се обжалва с голяма успеваемост, на един познат са отишли полицаите до тях и са му занесли снимката на ръка, после са го викнали в районното (не знам по каква причина), та чак след това е отишъл в КАТ.Някой запознат ли е със тази процедура дали наистина е възможна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2012, 07:54 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
pzhekov написа:
....Някой запознат ли е със тази процедура дали наистина е възможна.


Процедурата освен , че е възможна е задължителна - това е произвол от страна на КАТ и грубо нарушение на закона от тяхна страна !

Ако ти се занимава - пътя е ясен - успеха гарантиран !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2012, 08:23 
Offline
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Май 2012, 12:13
Мнения: 584
Местоположение: Монтана
На връщане от морето между Мездра и Враца в храсталаците са ме дебнели :naughty: при 90 със 116 ама има 4 км толеранс и така, а иначе пристигна след 3 месеца баси... :shock: . Здраве да е :) .


Прикачени файлове:
PIC_0089.JPG
PIC_0089.JPG [ 121.56 KiB | Прегледано 11936 пъти ]

_________________
Mazda 6 GY 2.0d 136 hp & Nissan Almera N16 2.2di 110 hp
Mazda 626 GW 2.0ditd 90 hp ex
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2012, 17:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
Днес мой колега получи ел.фиш от август месец очевидно заснет с мобилна камера (пише си го техн.средство TFR1-M)

убеден в тезата ,че такъв фиш е обжалваем и напълно атакуем в съда го посъветвах да не си спести усилията !

м/у временно се разрових в интернет за решения на съда в тази посока - много са тези които въз основа на тълкуването на закона а именно :
4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При нарушение, установено и заснето с
техническо средство, в отсъствието на контролен орган и на нарушител се издава
електронен фиш за налагане на глоба

отменят ел.фишове защото не са от стационарни камери - не са в отсъствието на контролен орган , както повелява текста !!

ОБАЧЕ намерих и решение и тълкувание на касационния съд - по-висшата инстанция от районните съдилища и неговото решение не подлежи на обжалване - където се прави детайлен анализ на текста от закона :
http://87.126.223.43/index.php?option=c ... &Itemid=64

който иска да го чете и тълкува !
аз ще перифразирам :
4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При нарушение, установено и заснето с
техническо средство, в отсъствието на контролен орган и на нарушител се издава
електронен фиш за налагане на глоба

ключовия момент е запетайката, която отделя действието заснемане с действието издаване на ел.фиш !!! демек не заснемането се извършва в отсъствието на контролен орган , а издаването на фиша !!!
една шибана запетайка променя смисъла на целия текст !

искам да се извиня на всички, които съм вкарал в заблуждение, и да призова отново за спазването на ограниченията - колкото и безумни да са те !

в свое оправдание ще кажа, че не само аз (който не съм дипломиран юрист ) съм бил заблуден от този текст , а и много действащи съдии в държавата !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2012, 18:40 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
Брат ми също го снимаха с такава камера.
Като говорих с юрист той ме посъветва да се плати глобата, защото всеки регионален съдия си решава както намери за добре.
С други думи... ако мине номера. Няма запетайки, няма точки. Съдът във Враца е ришил в полза на нарушителя, а Шумен явно е по-различно.
Правото се тълкува както дойде.

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 08:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
Smokie, категорично не си прав
КАТ също обжалват и на касационен съд не минава !!!
При правилен прочит на текста всичко е категорично ясно - действието заснемане и издаване на фиш в отсъствието на контролен орган и нарушител са две различни неща, пунктуално разделени със запетаята ! Леко е мъгляво , но правото по дефиниция е такова - ако мине !

от началото самото съществуване на текста "в отсъствието на контролен орган и нарушител", думата нарушител ми бодеше очите - ок камерата е автоматична - орган няма , ама как без нарушител !!!
Но всичко си е ясно и си дойде на местото ! фиша се издава автоматично - в отсъствието на контролен орган и нарушител !

може би за да е категорично ясен текста трябва само да му се промени словореда

4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При нарушение, установено и заснето с
техническо средство, електронен фиш за налагане на глобав се издава в отсъствието на контролен орган и на нарушител !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 08:53 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Мен ме снимаха преди почти 3 години с мобилна камера, но влезнах в съда, за превишена скорост от 12км/ч. Това беше акт от 30лв. Проблема беше в това, че камерата се оказа без минали никакви прегледи нито първоначален нито последващ. Спечелих делото в районен съд, но педалите от КАТ обжалваха и жалбата им е толкова смешна, че ми се ревеше. Примерно пишат "съгласно закона за измерванията от система TFR-1M, проверка трябва да мине само радара TR4D" нито цитират кой член от закона нито алинея... нищо. Разбира се такъв закон няма и това беше откровенна лъжа, но с цел да отидат в административен съд. Където разбира се, решиха, че въпреки че доказах 2 пъти, че камерата е незаконна, тъй като е под 50лв глобата да ходя да се перя... няма значение, че са ме снимали с НЕЗАКОННА камера... доказах го 2 пъти! Първият път, че датата на която са ме снимали, а вторият път, когато твърдяха, че радара от системата е минал преглед, извадих втора справка от БИМ, които потвърдиха, че тази система е минала първоначален преглед няколко месеца след като са ме снимали... но това съда не го интересува.
Може ли 5 години и 10 месеца да карам без актове и накрая с незаконна камера да ми таковат таковата на златния талон?

А за спазването на ограниченията ще кажа следното:
1. Камерите и куките се кашират на места капанчета почти винаги... като тръгна от София до Варна те са егати малоумните ограничения, караш си с 90 и за 20м трябва да паднеш на 50 и после си продължаваш.... ами за това пътувам 5-6 часа до морето аз, защото се старая да спазвам правилата.
2. Както си карам по правилата и ограниченията... се чувствам като спрял... отвсякъде ме натискат и изпреварват... ляво дясно... не знам как тея хора все още карат коли и имат точки в книжките.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 09:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
KoRn_Val
така е - има безумни ограничения (според нас драйверите)....ама и в белите държави ги има - но хората не ги коментират, а ги спазват !
Бил съм свидетел в Швейцария - една доста прилична държавица, как на перфектен път права отсечка ограничението беше 40 км за около 10 км дистанция (не знам защо - нямаше ремонти, катастрофи или нещо друго) та там разни ламборджинита, поршета и прочие бегачки си се влачеха с 40 км/ч и на никой и през ум не му минаваше да изпреварва или кара с повече !!!

както и да е - това са манталитет и възпитание, които по нашите географски ширини никога не е имало и няма и да има ! тук Ганьо е великан и света се върти около него !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 11:14 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
One написа:
Smokie, категорично не си прав

Това не го казах аз, а адвоката, с който се консултирах. Ходи с него спори. Аз от право не разбирам. Като чета законите мога да си ги тълкувам както искам... а правилното тълкование е ... въпрос на запетайки и си има хора, които ги четът, осмислят и използват. Човекът от опит заявява, че един закон се тълкува по различен начин на регионално ниво. На по-горна инстанция нещата седят по друг начин...
А относно
KoRn_Val написа:
А за спазването на ограниченията ще кажа следното:
1. Камерите и куките се кашират на места капанчета почти винаги... като тръгна от София до Варна те са егати малоумните ограничения, караш си с 90 и за 20м трябва да паднеш на 50 и после си продължаваш.... ами за това пътувам 5-6 часа до морето аз, защото се старая да спазвам правилата.
2. Както си карам по правилата и ограниченията... се чувствам като спрял... отвсякъде ме натискат и изпреварват... ляво дясно... не знам как тея хора все още карат коли и имат точки в книжките.

Точно така. Ограниченията са безумни направо, но достатъчни да ти връчат честитка.
Относно т.2 се сещам няколко варианта... или познават пътя и знаят къде са капанчетата или ползват технически уреди, които им оказват къде са капанчетата.
One написа:
KoRn_Val
така е - има безумни ограничения (според нас драйверите)....ама и в белите държави ги има - но хората не ги коментират, а ги спазват !
Бил съм свидетел в Швейцария - една доста прилична държавица, как на перфектен път права отсечка ограничението беше 40 км за около 10 км дистанция (не знам защо - нямаше ремонти, катастрофи или нещо друго) та там разни ламборджинита, поршета и прочие бегачки си се влачеха с 40 км/ч и на никой и през ум не му минаваше да изпреварва или кара с повече !!!

както и да е - това са манталитет и възпитание, които по нашите географски ширини никога не е имало и няма и да има ! тук Ганьо е великан и света се върти около него !

Айде стига с този манталитет. Наш си е, български е, уникален е. Какъвто такъв. На който не му харесва да се изнася :D или да копира някой, който повече му харесва.
Грешиш, че в белите държави не коментират и спорят за безсмислените ограничения. В обединеното кралство ограничението от 70 мили е въведено като временна мярка вече 30+ години. Бахти временното ... то си е направо постоянно! Спори се твърде много за това дори в момента! По магистралите като караш с 70 мили (около 110 км/ч) правиш колони зад себе си, но никой не те притеснява, защото си имат закон за притискането и особено премигването. Освободиш ли лентата се изтрелват като тапи. Публично дебатират за по-висока скорост на движение.
По пътищата извън населени места, ограничението е 40 мили (60 км/ч). Някои пътища са наистина много тесни, но на други няма жива душа. Там няма искане да се вдига скоростта защото шават крави и трактори, но това не им пречи да карат по-бързо.
Силен отпор получават управляващите, когато на трилентов път се сложи бус лента или се направи дадена улица само за ППС от обществения транспорт... и тн. и тн...
Е, разбира се ако мислиш, че Великобритания не е от белите държави, тогава давам и други пример:

В Германия има магистрали с неограничение на скоростта. Държавна политика е тези пътища да стават все повече и повече.
Е, разбира се ако мислиш, че Великобритания и Германия не са от белите държави... просто ще си замълча ;)

Швейцария има чудесен публичен транспорт, който е много по-бърз и точен от автомобилния. Това е държавна политика... да са зелени. В Швейцария глобите за превишена скорост се определят спрямо дохода, а не са с няква измислена фиксирана тарифа, която се променя ежечасно.

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 11:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
"Белите държави" започват на запад от Калотина
няма какво повече да коментирам
Балканския роден и уникален манталитет е изтъкан от комплекси, предразсъдъци и куп други неща, които мен ме отвращават и аз го казвам и показвам - но това пък не ти дава на теб, или който и да било правото да дава направление ! Аз искам да се променят хората тук и да променят държавата, вместо да ходя на готово, там където хората вече са го постигнали - искам да живея в моята си държава , но с по-човечни и нормални люде ! Не е непостижимо - постига се с ефективен контрол и санкция, но ще трябва поколения да минат и Бай Ганьо да си остане в книгите !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 11:52 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
:thumbsup:

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 18:57 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
И в Швеция глобите от тамошния КАТ се различни и се определят според доходите на виновника.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2012, 09:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
toro написа:
И в Швеция глобите от тамошния КАТ се различни и се определят според доходите на виновника.


Да де ама у нас 90% от тези със скъпите и свръх скъпите коли са безработни и социално слаби по документи !!! Другите се осигуряват на минимални и фиктивни доходи - как да стане ?
За мен решението с наглите драйвери-камикадзета, каращите пили и дрогирани е конфискация на мпс-то + затвор за рецидив !!!
Те тогава ще се сложи ред и дисциплина по улиците и жертвите на тази необявена война ще намалеят драстично !!!
Не е трудно и непостижимо - защо не се прави, въпреки че има безброй предложения в тази насока ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2012, 10:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Няма да се предприемат подобни стъпки, защото за управляващите в световен мащаб пътните инциденти са част от "естествения" подбор и "регулирането" броя на населението. На практика, почти всеки смъртен случай води до доволно потриване на ръце - почти, защото не е изгодна кончината на рОботоспособен индивид, внасящ ежемесечно приходи в хазната. А, защо само глоби? Ми... хазна бе, колеги, хазна - трябва да се пълни някак, всякак, почти без оглед на средствата. Като прибавим и плиткоумните ни икономисти в схемата, тя работата става съвсем лайняна.

Айде по-малко снимки, по-малко глоби и повече мисъл на пътя, и извън него!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2014, 08:58 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Да съживя темата малко. На КАТ им отне14 месеца, за да ми пратят снимка, която е направена на 40км. от адреса на който живея и който ми е по талон/лична карта и т.н., лесен съм за намиране от органите :)
14 месеца го чакам и 14 минути след получаване го платих, но вече ми е ясно защо над 50% от глобите от снимки не се събирали. Как да ги събират, като не ги пращат на време :)
Изображение

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб