Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2004, 20:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 21 Окт 2004, 21:48
Мнения: 59
Местоположение: Sofia
Купих си кола с голям мерак викам си готина с перфектен вид и дизелова, хем ще харчи малко, хем ще върви Спука ми се тръбичката на спирачките / задна дясна / защото точно от там имаше малко ръжда .
Купих си тръбички / медни / на много прилична цена . Всичко е о.к ама колата не спира както преди и спирачките и са слаби Предните гуми хващат повече от задните.
Моля за съвет!!!!! :?


Последна промяна sabinski на 07 Май 2005, 17:47, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2004, 21:04 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Авг 2004, 21:37
Мнения: 128
Огледай дали е пропускала.
Ако не - обезвъздушавай пак. И то според ръководството за твоя модел ! Има някои които са различни - рядко, но има.
Принципно се налага в 90% повторно обезвъздусхаване - спокойно :-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2004, 21:54 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 21 Окт 2004, 21:48
Мнения: 59
Местоположение: Sofia
Thanks!!!
:) :)
6te napravja tova koeto me savatva6 / otnovo/
Dano vsi4ko se opravi!!!
Zna4i kato zapo4ne6 da pompi6 pedala stava po - tdard i zapo4va da sveti lampata za spira4kite no tova e sled parvite 3-4 napompvanija do togava tja ne sveti!
Toja forum e mnogo gotin!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2004, 09:39 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Авг 2004, 21:37
Мнения: 128
sabinski написа:
Thanks!!!
:) :)
6te napravja tova koeto me savatva6 / otnovo/
Dano vsi4ko se opravi!!!
Zna4i kato zapo4ne6 da pompi6 pedala stava po - tdard i zapo4va da sveti lampata za spira4kite no tova e sled parvite 3-4 napompvanija do togava tja ne sveti!
Toja forum e mnogo gotin!


OPS ! Пич, ДОЛИВАЙ постоянно в казанчето спирачна течност !
Ако остане без - пиши го фира. Най-добре иди в сервиз да ти сменят изцяло течността - с машина. Светенето на лампата е или заради ниско ниво на течността в казанчето, или заради влага в течността 9тя е хигроскопична - поема влага и затова се сменя на 2 години) или заради повреда на датчика (едва ли).


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2004, 15:35 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Poslushai drugite, nai-veche jamie - ne znam kolko struva procedurata, no opredeleno si zaslujava. A inache e normalno prednite spirachki da dyrjat poveche ot zadnite, povecheto (che da ne sa i vsichki) koli sa taka.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2004, 17:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
Те задните май само на голям наклон, ако си много на зор и като си на ръчна...или аз се бъркам :D :D :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2004, 09:15 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 21 Окт 2004, 21:48
Мнения: 59
Местоположение: Sofia
Pi4ove kazete mi njakoi serviz v Sofia v koito palnjat spira4nata sistemata s ma6ina ! :roll:
Kade da go tarsja ?????
Thanks


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2004, 10:19 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Авг 2004, 21:37
Мнения: 128
sabinski написа:
Pi4ove kazete mi njakoi serviz v Sofia v koito palnjat spira4nata sistemata s ma6ina ! :roll:
Kade da go tarsja ?????
Thanks


Dunev - na 4-ti kilometer.
Ili FULDA Autoexpert - pred vhoda na Zooparka na Simeonovsko shose. Cenite sa 15-20 lv.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2004, 20:37 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 21 Окт 2004, 21:48
Мнения: 59
Местоположение: Sofia
izvinjavaite za glupavija vapros ama Tazi kola /323 1.7 TDI/ s ABS li e i po kvo da razbera 4e ima ABS stoto kato ja vzex mi kazaxa 4e ne e s ABS oba4e gledam 4e v bu6onite ima takav za ABS i pedala mi vibrira
Kade da tarsja tazi prostotija /ABS-sa/ i kade mogat da go vidat dali raboti pravilno
:lol: abe kazete mi kade da tarsja njakva po seriozna literatura za tazi kola :roll: :wink:
Blagodarja vi


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2004, 11:16 
Ami az imam 323 BA, 1.3 I, benzin i sushto imam bushon za ABS, no samo do tam. Inache kolata is e bez ABS (moiata). Abe tazi kolitza (na snimkata) koia godina e proizvodstvo? Kolko ti struva (ako ne e taina razbira se).


Върнете се в началото
    Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2004, 13:00 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 21 Окт 2004, 21:48
Мнения: 59
Местоположение: Sofia
kolata e 95 godina 1.7 TDI isuzu motor vkarana e ot Avstrija
Pravi mi vpe4atlenie 4e v Sofija ima samo o6te 2 takiva ednata e bjala / moze bi e tvojata 6toto e benzin / a drugata e kafenikava-metalik i sa6to e TDI
za cenata 6te pramal4a :lol: ama da ti kaza idva mi malko nagorno obsluzvaneto ne o4akvax da sa tolkova skapi 4astite , moze bi za6toto e po rjadko sre6tana li - ne znam :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2004, 10:57 
ami edva li e moiata zashtoto sum ot Plovidv, no i tuk mislia che ima mai samo oshte edna kato moiata (sushtoto kupe, inache za dvugatelia ne znam). a chastite sa si naistina dosta skupi. v edin magazin razviha teoriata, che ramite BA bili slabo razprostraneni i za tova dosta chesto inash samo variant "originalni" chasti ot Star Motors.
za spravka tampona na amortisiora struva 315 lv. za 1 br. (originalen ot Star motors), a "ne-originalen" absolutno nikude niama. slava bogu pri men se okaza che ne tampona e skapan, a tribva da se smeniat sharnirite i minah zhachitelno po-tynko.
Inache kolata ne e losha. Naprimer na dulug put mi dava razhod okolo 5 l./100 km. Inache v kupeto vliza dosta shum ot dvigatelia, i pri tebe li e taka? Ne sum se kachval v druga takava za da sravnia dali pri men neshto ne e nared.


Върнете се в началото
    Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2004, 20:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2004, 15:09
Мнения: 278
sabinski написа:
kolata e 95 godina 1.7 TDI isuzu motor vkarana e ot Avstrija

Сериозно ли е с двигател на ISUZU? Искрено съм учуден ... ? :shock: :shock: :shock:
Двигателите на Мазда са едни от най-здравите в целият свят...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2004, 19:57 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 21 Окт 2004, 21:48
Мнения: 59
Местоположение: Sofia
da ti kaza i az mnogo se 4udix 6to e s motor ISUZU ama kadeto i da pitam kadeto i da se rovja tova vizdam i tova mi kazvat.
:roll: javno prez tezi godini mazda polzvat motori na ISUZU i tova sa 1.7TDI / sa6tite se montirat na opel astra ili vectra/ :roll: :wink:
Starite motori mazda sa 4ist 1.7 dizel / 1720 cub.sm/ te se montirat na kupeta BG
Ako vi kaza kva cifra mi objavixa v Stars motors za smjana na filtri i ramak 6te se xvanete za glavata - 700 lv. :shock: :shock: :shock:
V Sofia ima mnogo magazini za 4asti i po moze da se nameri ne6to edvam si namerix podkalnik i toi be6e za modela s 5 vrati ama stava.
Koftito pri tezi koli e 4e vseki model se razli4ava korenno ot predxodnija :cry:
A za 6uma v kupeto kvo da ti kaza tva e dizel i e normalno da e 6umen ama e v ramkite na normalnoto sravnjavam go s Pasat 1.9 TDI /95-97/ i sa na 1 nivo no vozijata spored men e po dobra
A kolko ti xar4i gradsko?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2004, 20:32 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2004, 15:09
Мнения: 278
Тия от Стар-Моторс са не луди, ами невменяеми! Един ремък за Мазда 323 съм купувал за 29 лв., бензинов филтър - за 20 лв., въздушен - за 30 лв., за маслен филтър - 7 лв. !!! Да не говорим, че филтрите сам можеш да си ги смениш - не изисква никакви особени познания и усилия. Работата за смяна на ремък - струва 15 лв. Смятай реално колко струва - 111 лв. със работата за смяната на ремъка!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2004, 15:27 
ami dori struva po-malko - na moeto BA (1.3 I) vazdushniat filter mi struva 18 lw, malsen 5 lw i goriven 18 lv. Vsashnost gorivnia beshe za Mazda 626 1.8 I, no ot sushtata godina na proizvodstvo (94) i nakrainitzite sa mu sus sushtia diametur i pasna. viarno biaha malko po-razlichni po dylzina (nakrainitzite), no se montira bez problem (do kolkoto ne e problem mestonahozdenieto na gorivnia filtyr, zashtoto e zabutan na kofti miasto pod dvigatelia i bez dostup ot dolu). Inache razhoda mi v grada e okolo 6-6.5 litra, a izvun grada e okolo 5 litra/100 km.


Върнете се в началото
    Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб