Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016, 15:50 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Да някой те знаем, но други не. Сега като си казал А, кажи Б и се извини на човека.
Ако пък това е твоят начин... :?:
donpeev написа:
Не съм искал да обиждам никого, просто така общувам.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016, 17:43 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Някои и без да го познават, веднага го преценят. Ама лошо няма, да продължава да си чете теории по интернет...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016, 18:34 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
dimkaraganchev написа:
Някои и без да го познават, веднага го преценят. Ама лошо няма, да продължава да си чете теории по интернет...

Чакам твоята теория да я изложиш, за да я обсъдим.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016, 21:52 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Честно казано и аз си слагам зимните по това време и не мисля, че избързвам.
Подкрепям колегата Пеев и не мисля,че това за зимните гуми е само теория.Доказало се е при мен и на практика.
Аз лично не съм усетил на мокро зимните да са по-зле от летните, възможно е на теория :D .Пътувал съм със зимни гуми хиляди километри в дъжд и е било ОК. А някои да е карал с летни гуми на сняг,наскоро не едно време с мoсквича :D ? И да е късал вериги поставени на летни гуми? Е много е кофти,не знеш кога ще те изненада снега за да чакаш последния момент.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Последна промяна bjrov на 29 Окт 2016, 06:19, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2016, 03:35 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Ако гумите са максимално издокарани за зимни условия ще са много зле при дъжд и т.н., но няма такава фирма, която да не направи компромиси с цел да няма неприятни изненади за ползвателите... С други думи ако зимните са от добри марки ще имат доста голям толеранс към по-топли условия като дъжд и температура и осезаема разлика при ниски скорости не би трябвало да има ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2016, 06:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Със сигурност ако са за рали Финландия или някакъв подобен къстъм няма да стават.
Но масовите марки са си ОК на дъжд, по принцип като е мокро намалявам скороста, но не бих я нарекъл чак ниска по скоро съобразена. Говоря за подържане на 130-140 по магистралата при това в продължителен дъжд,които при нормална зима трябва да е сняг :) . То и с летни гуми да ти се наложи рязко спиране в дъжд пак не е гаранция и при по-високи температури а когато са под 10 градуса определено по комфортно се чувствам със зимната гума.
Аз на предната мазда смених два чифта BF Goodrich а сега сложих Nokian, преди това не помня вече с какви съм карал.
Не са от топ марките, но цена качество са много ОК. А и другата подробност зимните ги карам 2 сезона и след това нови, сигурно и това е от значение.


Оff:
Прибирал съм се зимата от Италия до БГ в постоянен дъжд на ниски температури и не съм имал проблеми със гумите или стабилноста на колата. А съм бил със зимни гуми.
А напролет като взех тази мазда се прибирах от Пловдив на дъжд и точно да ме изпревари един Range Rover Sport такъв аква планинг направи, че се тряска няколко пъти в мантинелите и незнам колко по 360 градусови завъртания на платното. Имах късмета че стана малко преди да се изравни с мен успях да се мръдна в аварийното и го видях на огледалата. Точно ми светна оранжевото за мърва точка в огледалото, бях със летни гуми и карах със 130 по километраж, валеше и беше топло края на Април началото на Май.
Сигурно не е от зимните гуми ако е бил с такива, все пак беше много нов и тази кола е бъкана със системи за безопастност.
Та искам да кажа, че много зависи от условията,настилката и други фактори не всичко е гумата.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 22:14 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
След горните мнения май е добре да допълня с малко аргументи мимоходом споменатото ми впечатление в курсив.
Цитираното от колегата @donpeev е вярно в масовия случай и не го оспорвам по същество.
Тези препоръки имат предназначението да предоставят достатъчно резерви за сигурност за масовия потребител.
Със същата цел например му се предоставят системите ABS, ESP и т.н.

Теория:
Не мога да намеря и цитирам всичко прочетено и научено през годините.
Но всеки може да порови и да намери тестове и информация за поведението на гумите
при условия и параметри, зададени извън притежаваните по предназначение.

Смесите за гуми се проектират за различни работни температури, донякъде ситуацията е аналогична
като при моторните масла, тъй като в основата си също съдържат нефтопродукти (ако не бъркам).

Например летните гуми се перфектни през лятото, но се "вдървяват" при много ниски температури.
Спорната част за мен е при колко ниски температури стават осезаемо неефективни - прието е около +7°C.
За себе си смятам, че границата е малко над 0°C.

Гумите за състезания при нашите "цивилни" скорости имат лоши показатели.
Проектирани са да са ефективни при високи скорости, които загряват много гумата.
Затова във F1 ги загряват преди старта с термо "калъфи", а при кола за сигурност карат на зиг-заг.

Зимните гуми нямат равни на сняг, но в топло време спирачният път е по-голям от този на летните.
Освен това поради по-меката смес се износват по-бързо.
Има една конкретна ситуация (спорната в нашия случай), когато температурата беше 6-8°C сутринта и настилката е мокра.

Практика:
Всеки шофьор със поне средни умения и усет с времето опознава до такава степен автомобила си,
че може да отличи всеки новопоявил се шум от него и отклонения от нормалното поведение при еднакви условия.
Минавайки по един и същи път с времето изграждаш навик и знаеш как се държи колата и как можеш да вземеш даден завой.
В случая след смяна на летни със зимни гуми на първия по-сериозен завой на мокро колата поднесе,
което ме накара инстинктивно да коригирам времената за спиране, завиване, ускоряване с около 20%.
Мъничката порция адреналин ме подтикна да споделя усещанията.

На много места е разглеждан този граничен случай на зимни гуми при по-топло време и мокра настилка.

За свободното време напосоки ще споделя един интересен материал, който не е много в моя подкрепа: :)
https://ralphhosier.wordpress.com/2012/ ... the-truth/

Еdit:
Имаше предположения за моите гуми - смяна на летни гуми Nokian zLine XL 17" със зимни Nordman WR 17" на две години.
Шофьорски умения по шестобална скала - добри, но никога достатъчни по презумпция.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 08:52 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
не знам целия спор,но колкото години да съм се интересувал от гумите с цел сигурност едно е ясно за мен в БГ. Хората надценяват автомобилите си и системите в тях.

Аквапланинг тестовете показват изплуване на автомобила (среден клас) спрямо гумите в диапазона 75-85км/ч. Всичко над това е късмет,обстановка, умения и т.н.

Много хора в БГ като завали си перат с 120-140 магистрално 'ееее аз карам БМВ с топ гуми, немеца го е помислил', ама то и българина трябва да го помисли :)

не знам всеки си знае,но сме на първо място по катастрофи


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 11:05 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Доста повече с немци се трепят и си е до манталитет... Бай Ставри си знае 20-годишната количка, но за сметка на това не е чувал що е то аквапланинг или защото има глава на раменете си и истинска книжка в джоба си или по късмет :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 18:10 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
съгласен за бай Ставри :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 15:31 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Относно за дъждовното време, съм чувал за препоръката, че ако караш зад кола и тя оставя следи които се виждат в дъждовното време, то значи че дъжда е силен и е по-добре да намалиш скоростта на до звукова. :D :D :D Аз лично гледам да спазвам тази препоръка, нищо че карам през лятото с гуми които са с шарка за дъжд с дълбоки канали. Правил съм си няколко експеримента със скорости до 70-80 км в час да минавам през локва - веднъж локвата да ми засегне само примерно само десните или левите гуми, друг път и 4-те колела. Ами честно казано веднага си се усеща като голямо съпротивление върху гумите и ако са засегнати гумите само от едната страна, това може да доведе и до директно завъртане на автомобила особено, ако караш с висока скорост и особено, ако си в завой.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 09:08 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Малко тестове с клипчета...
https://www.actualno.com/cars/ne-ste-ub ... 72334.html

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 10:08 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Добре е човек да си знае ограниченията на автомобила, своите и на гумите си, но на някои водачи и с фуния да им наливаш не разбират... В случая под 5 градуса увяхват всякакви второкачествени марки дори и на сухо, а ако има сняг даже и най-добрите летни гуми не стават с тези големи канали ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 10:23 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Вчера смених в SOS сервиз, в който имаме отстъпка. За 35 минути бях готов, осезаема разлика сутрин рано колата стъпва по-добре по неравен асфалт, иначе твърдите летни сякаш подскачат по него


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 14:18 
Offline
фен
2022 Mazda CX-5

Регистриран на: 18 Авг 2012, 17:18
Мнения: 111
Местоположение: София
Dimixx написа:
Отностно гумите аз не съм карал с такива, но сега ще купувам WinterContact TS850. От към ревюта са доста добре.

Слагай смело много съм доволен от тях, вече 3-та зима ге им е


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 14:24 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Аз съм с Continental ContiWinterContact TS830 P чудесни са!
Изобщо Континентал са в топ 3 ,няма значение летни,зимни... :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 19:45 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Моите 850 ги давам заедно с колата, абсолютно никакви забележки за миналите зими... Взимай няма да съжаляваш!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 13:15 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
Не искам да отварям наново дискусия относно кога и дали трябва да се обуват зимни гуми на автомобилите, но попаднах на това клипче, което смятам, че е показателно. Отделете 5 минути и се обедете сами (надявам се да няма полемики след поста ми, в крайна сметка всеки носи глава на раменете си и решава за себе си) :
https://youtu.be/elP_34ltdWI

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 15:56 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Окт 2016, 18:29
Мнения: 3
Местоположение: България, София
В момента чакам да ми сложат новите обувки. По 360 лева е парчето с отстъпка от 120 лева на гума и дот от втората половина на 2016. Спрях се на Fulda уж последният им модел, от гледна точка на глезотия. Не съм карал с такива но ще споделя като ги поразходя


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 20:38 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Окт 2016, 20:29
Мнения: 14
Местоположение: Sofia
Колеги днес дойде и моят ред да сменя гумите взех continental wintercontact 850 15-ки за мазда 3 по 95 лв парчето с отстъпка ,всичко ОК радвам се и в един момент гледам ДОТ 3015 ядосах се,но все пак мисля че чак толкова няма за какво все пак е нова гума.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 21:34 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Mazda3Speed написа:
В момента чакам да ми сложат новите обувки. По 360 лева е парчето с отстъпка от 120 лева на гума и дот от втората половина на 2016. Спрях се на Fulda уж последният им модел, от гледна точка на глезотия. Не съм карал с такива но ще споделя като ги поразходя

Искаш да кажеш че си броил по 240лв за гума и то за Фулда...... :?

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 22:43 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
kkoychev написа:
Не искам да отварям наново дискусия относно кога и дали трябва да се обуват зимни гуми на автомобилите, но попаднах на това клипче, което смятам, че е показателно. Отделете 5 минути и се обедете сами (надявам се да няма полемики след поста ми, в крайна сметка всеки носи глава на раменете си и решава за себе си) :
https://youtu.be/elP_34ltdWI

Е добре, отделих 5 минути да се обедя сам, че зимната гума е по-добра на сняг и спиране на мокро под 6°С. :)
И само това.
Ама преди това вече бях отделил още 5 минути за същото клипче, цитирано от колегата @donpeev по-горе.
Не оспорвам клипчето и ще подкрепя надеждата (не знам защо) да няма полемика... засега. :roll:

valio323 написа:
Искаш да кажеш че си броил по 240лв за гума и то за Фулда...... :?

Карал съм със зимни Fulda, добри гуми са и се зачудих и аз обаче каква е тая цена.
Явно комбинацията е голяма джипка и съвсем нов модел гума.
За мен Nokian дръпнаха напред, може би и при Fulda има такава тенденция.
Колегата обеща да сподели впечатления по-нататък.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 23:08 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
И аз карам с Фулда, взех сега нови, B рейтинг на дъжд. иначе Нокиан са дори А, ако имаше налични, щях да ги взема тях


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2016, 18:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Четох , четох и направо се разколебах... До сега практикувах по следния начин:
Понеже годишно навъртам около 10 000км. , и не съм особен фен на "газ-спирачка", да не говорим за въртене на гуми, след 3 години се оказвах с 8 стари "изпечени" гуми с почти нови грайфери. Затова от много години карам целогодишно със зимни гуми. Да, през лятото се поизносват повечко, но не ги "търкалям" по 3 години.

И даже сега се ядосвах, че получих автомобил с 4 абсолютно нови летни гуми.

Иначе вече 2 седмици съм със зимни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2016, 20:06 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
небосвод написа:
... след 3 години се оказвах с 8 стари "изпечени" гуми с почти нови грайфери...

Това ми е малко странно.
Мисля, че се досещам за какво иде реч, но подозирам нещо неточно, затова би ли пояснил?

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2016, 20:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Колата не стои в гараж и на русенското слънце, особено летните гуми , за 3 години стават малко твърди. Поне по моя преценка. И може би се презастраховам, но ги сменях.
Сега всъщност в коментарите ме смути това, че зимните през лятото не се държат добре. Аз си мислех, че просто само се износеат бързо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2016, 01:26 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Стават прекалено меки и склонни към усуквания и нестабилност като крайни случаи... Иначе са си приемливи ако няма дъжд, че много обичат да сърфират :(

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2016, 21:48 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Бях написал едно дълго мнение да го "изложа" и аз малко по темата,
но си спомних откъс от книга (в offtopic-a), който ме развесели.
Веднага го съкратих до резюме за колегата @небосвод:

Вместо два комплекта зимни гуми за 6 години, по-добре един летен и един зимен комплект за 5 години.
Малко по-скъп вариант, но е по-безопасен.




off topic:
Като единственият оцелял офицер от екипажа на "Титаник", Чарлз Лайтолър е подложен на много и дълги разпити.

"Обаче не Смит, а един от неговите колеги, сенаторът Флечър, получи най-обобщаващия отговор от Лайтолър, на който цялата работа вече му бе дошла до гуша. Във всеки случай никой не би могъл да отрече, че сенаторът Флечър не беше вложил много мисъл в своя крайно „завързан“ въпрос:
— Искам да ми поясните, не само от гледна точка на действителните ви познания за непосредствената последица, но също и от гледна точка на вашия опит като навигатор и моряк, каква беше последицата от сблъскването за кораба, като се започне с първото въздействие, непосредственото въздействие; как се отрази това на кораба, ако изобщо се е отразило, какъв беше ефектът тогава и какъв, според вас, беше ефектът върху кораба в резултат на сблъскването.
— В резултат корабът потъна."

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2016, 00:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Благодаря, ще се възползвам от съвета. Щом 5 години е приемлив срок. А и нали сега имам 4 нови летни гуми....


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зимни гуми
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2016, 07:39 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Това е само едно лично мнение и опит.
Сега виждам, че въпросът за експлоатационния срок на гумите май не е много обсъждан.
Наистина ще ми полезно и интересно да прочета и други мнения за сравнение и евентуални корекции.

P.S. Човек се учи. Сравнително неотдавна разбрах за този ППХ.
Оказа се, че съм го ползвал, но като страничен ефект при низходящо сваляне
на предавките при спирания, т.е. при "моторна спирачка".

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб