Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 07:40 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
мдам,явно са свързани. Аз септември пуснах клип на едни руснаци в Тубата угона.нет, там може да видиш реално техниката и ситуацията. И там Мазда е в топ крадените.
За Кауфланд се въртеше във форумите и нета за едни младежи,които заглушават ефира за да крадат чанти, явно и други се появяват там. Не знам дали можеш да попадеш инфо на полицията, макар и дребно все пак е нещо.
Успех!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 11:01 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Започнах покрай тези теми да си заключвам и отключвам колата направо с ключа като отида на такъв паркинг. Наистина хич не е кой знае какво усилие, само пред приятели казвам, че ми е изтощена батерийката на дистанционното :D Каква държава само..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 12:28 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
до скоро си мислех,че крадат основно с keyless entry защото е по-лесно,но сега като се замисля май с алармата е по-лесно. обсегът е по-голям. остава препрограмиране на ключа, яно не им е голям проблем. При безключовия става от раз на веднъж,но иска някой да те следи.

Държава?Маймунарник...

Владкич, радвай се,че ти е изнесена на удобно, аз нямам лесен достъп до физическата ключалка примерно..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 14:58 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Май 2013, 23:20
Мнения: 56
Местоположение: Пловдив
Колеги, винаги като заключвам с keyless проверявам дали вратата се е заключила като просто дръпвам дръжката да видя дали ще се отвори. Това си ми е стар навик и проверявах даже предишната ми кола, която заключвах с ключ. Съветвам ви и вие да си изградите такъв навик ;) Все пак електрониката се скапва - без значение централно, аларма, keyless...


Последна промяна sinergy на 22 Дек 2016, 15:15, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 15:05 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
на keyless колко е обхвата?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 15:14 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Май 2013, 23:20
Мнения: 56
Местоположение: Пловдив
fallenfbsd написа:
на keyless колко е обхвата?

Около метър - мисля, че по документи е 0,80 м. или 3 фута. Идеята е да се отключва само когато собственикът е близко до колата, а не примерно да си на 3 метра и някакво съмнително лице до автомобилът да натисне копчето и да отключи без твое знание ;) Разбира се това обаче не означава, че "тапата" не може да се направи от доста по-голямо разстояние.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 17:33 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
vladki4 написа:
Започнах покрай тези теми да си заключвам и отключвам колата направо с ключа като отида на такъв паркинг. Наистина хич не е кой знае какво усилие, само пред приятели казвам, че ми е изтощена батерийката на дистанционното :D Каква държава само..


Колега,не мисля,че нашите коли представляват интерес за автокрадците :wink: Моята също е с keyless entry,ползвам си го, удобна екстра си е..никога не съм ползвал ключа на колата,нито съм дърпал дръжки..Изобщо не искам да се натоварвам да мисля всеки път като заключвам дали ше ми откраднат колата..Ако искат точно моята колица да гепят едва ли нещо ше ги спре.. :wink:

За тая работа си има каско :) Та така,изобщо не се умаряйте,да си мислите глупости,ами си карайте колите :) ии повече газ давайте :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 17:53 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Kaichiro Kurosu написа:
Колега,не мисля,че нашите коли представляват интерес за автокрадците :wink: Моята също е с keyless entry,ползвам си го, удобна екстра си е..никога не съм ползвал ключа на колата,нито съм дърпал дръжки..Изобщо не искам да се натоварвам да мисля всеки път като заключвам дали ше ми откраднат колата..Ако искат точно моята колица да гепят едва ли нещо ше ги спре.. :wink:

За тая работа си има каско :) Та така,изобщо не се умаряйте,да си мислите глупости,ами си карайте колите :) ии повече газ давайте :D



Колега, колата си я карам с кеф и това не ми пречи да си я пазя :) В момента тук е лудница, гладните бродят :D Ако знаеш какви трошки се крадат и ти ще се замислиш. Има една полезна ФБ група, в която споделят за радари, но и за автокражби вече (има си и статистика по градове). Веднъж седмично ходя до хипермаркет. Реално не ми отнема никакво усилие, защото ключа ми е винаги в джоба на якето и само вадя особено ако има съмнителни типажи. А това за каското е спорна тема :)

Когато си подготвен без основание си параноик, но когато е с основание си просто умен :lol: 8) 8)


Последна промяна vladki4 на 23 Дек 2016, 09:27, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 07:44 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
аз нямам ФБ, какво показват статистиките по марки и градове?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 10:28 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Без да съм гледал статистики,мисля,че се крадат по-нови Мазди 2010-2016г.
Откраднати 3-ки ВК сигурно са единични случаи...Но всеки сам си преценява риска :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 11:07 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Пресни случаи изникват Сузуки суифт, Яриси, стара Фиеста и една 20 годишна вектра. Аз също не предполагах в началото :/

А и какво им е на маздите? Като измия моята и почвам да точа лиги, така че човек сам си преценява :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 13:44 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Май 2013, 23:20
Мнения: 56
Местоположение: Пловдив
@Kaichiro Kurosu едно време и аз смятах така, но за съжаление бях опроверган. Да не говорим пък разните му наркоманчета за какви глупости са разбивали коли...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 16:40 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Предполагам говориш от личен опит?
Ако е така,съжалявам да го чуя... :?И все пак,старите тройки не представляват такъв интерес като новите коли... :wink:
Това е мое мнение,не задължавам никой с него :ok:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 12:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Toва дали автомобила е заключен е най-малкия проблем. Разбиват ти ключалката за около 5 секунди и са вътре. След това я палят и заминават. Така че, дали ще остане заключен автомобила след като излезете или не, не мисля, че е голям проблем за шибаните айдуци.
Тъпото е, че тази система за заключване не работи много прецизно.
Пример: Аз излизам от колата, отдалечавам се на 2 метра, след това жена ми или детето слиза и затварят врата, но аз вече съм извън обхват. Съответно колата не се заключва. Доста тъпо. С други думи, аз трябва последен да се отдалеча от колата, за да се заключи.
Иначе моята я върнаха преди дни и си я карам. Все още чакам някои части от интериора, защото са поръчани от Япония, но след Нова година се надявам вече всичко да е перфектно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 18:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Здравейте всички тук,

Отминават празниците, а с тях все повече и надеждата ми, че колата ми (3-та) ще се намери... Така, че почвам да се подготвям психически за другия вариант - изплащане на каското. Тук обаче, и при напълно благоприятен изход, пак си има проблеми... Първо, сумата ще е значително по-малка от началната. Второ, пак възниква проблемът какво да правя след това...

Междувременно попрерових доста в нета, български и английски сайтове, за да видя как стоят нещата... Лошо, много лошо и отчайващо... не съм го предполагал това... Ето първият силен материал на български, който много ме впечатли и обезкуражи (кликнете върху линка в средата на страницата):

http://www.csd.bg/?id=1477 (стр. 157 - 191)

Четейки го, като на филмова лента преминаваха годините от 90-та насам... Жалко само, че не обхваща най-последните години за да видим "аджаба" какво именно става в тази страна в момента...

След това, ей този видеоматериал...

http://btvnovinite.bg/video/videos/news/policijata-razbi-depo-za-kradeni-koli-v-stolicata.html

...направо ме разби като видях една нова Мазда в начална фаза на разфасоване... и то било много скоро бе, края на този август... Не ги крадели Маздите, не се търсели частите им... явно тези приказки са стара информация... а сега е друго...

После почнах да проучвам чуждите сайтове и това направо ме скапа... защото видях, че трагедията е пълна. Ето например този за BMW, в който особен интерес представлява филмчето с "машинката" за стартиране на колата:

http://hackaday.com/2012/07/07/keyless-bmw-cars-prove-to-be-very-easy-to-steal/

... и това пасажче "By law, the data accessible by the OBD connector has to be accessible, meaning the automaker can’t encrypt the information"?!?!?!? в материала по-долу:

https://www.extremetech.com/extreme/132526-hack-the-diagnostics-connector-steal-yourself-a-bmw-in-3-minutes

което просто казва, че производителят няма право да защитава OBD буксата с парола, а трябва да я остави достъпна за крадците?!?!?!? Ужас!

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 19:53 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
застрахователите сменят пиновете на обд,но и това не помага чух за крадена два пъти Мазда, втория път с разменени пинове.

отчайващо е положението.

честно казано не знам какво да си купи човек хем ново,хем относително читаво.

с хюндая бях много спокоен, макар че в Русия са почнали да ги крадат, а аз смятам Булгария за малко копие на Русия и скоро тук да почнат за части корейките.

Мазда,БМВ, Ауди ясно - топ крадени. След тях вероятно VW?

Тойота, Шкода не знам къде са в класацията... ако някой има инфо прясно от застрахователите да сподели.Може и на лично ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 20:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Очевидно разменянето на пинове върши работа само, ако имат много ограничено време. Освен това, няма да се учудя ако "машинките" започнат сами да си определят изводите и да се настройват по тях. Според мене, по-добре е да се смени куплунга с друг, нестандартен... или да се прекъсват информационните линии... но пак се печели малко време...

Главният проблем с новите коли е с гаранцията - едва ли ще ти позволят да режеш и разместваш свободно кабели в чисто нова кола с 8 г. гаранция... Тогава остават механичните средства...

Едно нещо не ми е ясно за тази ОБД букса - тя активна ли е, когато запалването не е включено? Би трябвало да не е и да стане активна, след като се включи запалването... но това не върши работа на крадците. Да не би отключването на колата с дистанционното да я "събужда"?

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 22:35 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Mazda dreamer написа:
Здравейте всички тук,

Отминават празниците, а с тях все повече и надеждата ми, че колата ми (3-та) ще се намери... Така, че почвам да се подготвям психически за другия вариант - изплащане на каското. Тук обаче, и при напълно благоприятен изход, пак си има проблеми... Първо, сумата ще е значително по-малка от началната. Второ, пак възниква проблемът какво да правя след това...

Междувременно попрерових доста в нета, български и английски сайтове, за да видя как стоят нещата... Лошо, много лошо и отчайващо... не съм го предполагал това... Ето първият силен материал на български, който много ме впечатли и обезкуражи (кликнете върху линка в средата на страницата):

http://www.csd.bg/?id=1477 (стр. 157 - 191)

Четейки го, като на филмова лента преминаваха годините от 90-та насам... Жалко само, че не обхваща най-последните години за да видим "аджаба" какво именно става в тази страна в момента...

След това, ей този видеоматериал...

http://btvnovinite.bg/video/videos/news/policijata-razbi-depo-za-kradeni-koli-v-stolicata.html

...направо ме разби като видях една нова Мазда в начална фаза на разфасоване... и то било много скоро бе, края на този август... Не ги крадели Маздите, не се търсели частите им... явно тези приказки са стара информация... а сега е друго...

После почнах да проучвам чуждите сайтове и това направо ме скапа... защото видях, че трагедията е пълна. Ето например този за BMW, в който особен интерес представлява филмчето с "машинката" за стартиране на колата:

http://hackaday.com/2012/07/07/keyless-bmw-cars-prove-to-be-very-easy-to-steal/

... и това пасажче "By law, the data accessible by the OBD connector has to be accessible, meaning the automaker can’t encrypt the information"?!?!?!? в материала по-долу:

https://www.extremetech.com/extreme/132526-hack-the-diagnostics-connector-steal-yourself-a-bmw-in-3-minutes

което просто казва, че производителят няма право да защитава OBD буксата с парола, а трябва да я остави достъпна за крадците?!?!?!? Ужас!


Хохохо, е точно тая е моята (от репортажа на БТВ), беличката. :)))
Вече нямам нерви да пиша по сайтове и форуми.

Mazda dreamer написа:
Очевидно разменянето на пинове върши работа само, ако имат много ограничено време. Освен това, няма да се учудя ако "машинките" започнат сами да си определят изводите и да се настройват по тях. Според мене, по-добре е да се смени куплунга с друг, нестандартен... или да се прекъсват информационните линии... но пак се печели малко време...

Главният проблем с новите коли е с гаранцията - едва ли ще ти позволят да режеш и разместваш свободно кабели в чисто нова кола с 8 г. гаранция... Тогава остават механичните средства...

Едно нещо не ми е ясно за тази ОБД букса - тя активна ли е, когато запалването не е включено? Би трябвало да не е и да стане активна, след като се включи запалването... но това не върши работа на крадците. Да не би отключването на колата с дистанционното да я "събужда"?


Колата като се краде не се отключва с дистанционно, а с отверка и чук. Изтърбушва се патрона.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016, 10:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
@jeffw720, съжалявам и те разбирам... И аз първоначално си мислех, че днес се краде предимно "културно"... но когато е за части, явно няма задръжки...

За нервите... проблемът е в това, че няма перспектива... че не знам какво да правя след няколко месеца... и от това ми става още по-нервно... Който не му се случвало (както на мене до преди този момент), си "свирка" и си кара... и това е нормалното... Но как ние да сме спокойни със следващата кола? Това е проблемът...

Всъщност са ми са се случвали по-"дребни" инциденти и преди: на първата ми кола - строшени стъкла на десните две врати и откраднат касетофон през нощта, след забележка на автомивка през деня; строшено стъкло на предна дясна врата на втората ми кола, на няколко години само, през нощта след смяна на застрахователя (може и да няма връзка); открадната чантичка от задната седалка след умишлено спукана задна дясна гума на гара "Пионер"(класика); срязана почти нова зимна гума на паркинга на "Метро", която и досега я карам, залепена с платно...

Уникални преживявания, свързани с колите, съм имал още през 90-те години (бях писал в другата тема за Мазда 3, че съм се занимавал години наред с автоаларми, имобилайзери...): скъп GSM за около $1200 (Nokia "бананче") - открадва ми го "клиент", който "разглежда" стоката в гаража, докато се зарежда; касетофон, пейджър и други - открадват ми го "клиенти", докато им монтирам аларма... извиках охраната на офис и полиция... но дойде адвокатът им и казва, "Ама те тези момчета не са такива... те не крадат касетофони... те крадат коли..."

По отношение на защитните мерки е ясно, че за съжаление те трябва да са няколко и от различен характер, включително уникални, дори направени от самия собственик... и още по-неприятното е, че трябва да има и от "организационен характер" - да не спираш на опасни места (ама кои са те?), да я наглеждаш (ама как да стане това?)... каското е последното... Много обременяващо, ако се вживееш прекалено в това...

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016, 12:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Не знам какво да ти кажа човек. Тъпото е, че в нашата държава крадците трябва да ни определят какво да караме. Полицаите ги знаят дори по име, но нищо не правят. Взимаш нещо и не го мислиш. Ако се случи, то просто ще се случи. Дано скоро си получиш парите от застрахователя.
Иначе не знан дали е била за части. Тя нова, на 4000 хил. км. На два месеца беше като я откраднаха. Не ги знам, но са за бесене.
За защита някаква... какво да ти кажа. Питах на 2-3 места, проучвам и аз. Нищо още не съм решил, защото не знам кое колко е надеждно. Ако все пак се спра на нещо ще ти пиша.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016, 12:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Хубавото при тебе @jeffw720 е било, че са ти изплатили почти всичките пари, щом е била само на два месеца. Доколкото знам, на първата година спада с 20%, на всяка следваща - с по 13%. Моята беше на 1 г. и 9 м., така че за втората година някъде около 9,5% спада (+ 20-те от първата година). Лошото е, че малко я карах (под 7000 км) и я пазех много... може би защото си задържах старата кола и нея карах за работа и в мръсотията... така че си беше направо нова... и цената й е значително по-висока от оценената... но така е с новите коли... приел съм го...

За защитите се заемам сериозно да видя какво е сегашното състояние. Няма как, ще трябва да се върна към годините, когато активно се занимавах с аларми и "хитри" имобилайзери... сега вече за "лична консумация". Може да обменяме информация помежду си, от обща полза е. Пиши на вътрешната поща за по лични неща, ако имаш интерес.

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016, 13:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Да споделя това, което много ме разтревожи от чуждите сайтове - че тези специализирани устройства, които правят трети (виртуален още го наричат) безконтактен ключ, са полулегални и дори в продажба, защото се използват за правене на по-евтини ключове, когато човек си загуби ключа. Така, че те дори са желани от хората, защото така спестяват някоя и друга стотачка... и това си е един процъфтяващ бизнес... както този на ключарите с по-стандартните транспондери в ключовете. Както се вижда от клиповете по-горе, те не са лаптопи със специализиран софтуер... и хората зад тях не са умни програмисти - създатели на софтуера... това са си стандартно изглеждащи "вградени устройства" (кутийки) с периферни съединители и индикатор... някои и без клавиатура дори...

Така че, това е добре дошло за всякакъв род крадци, които лесно се снабдяват с тях и ги използват за своите цели...

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2016, 00:22 
Offline
фен

Регистриран на: 31 Окт 2015, 23:20
Мнения: 175
Местоположение: България
Kaichiro Kurosu написа:
Без да съм гледал статистики,мисля,че се крадат по-нови Мазди 2010-2016г.
Откраднати 3-ки ВК сигурно са единични случаи...Но всеки сам си преценява риска :wink:


До 2012 включително Маздите НЕ СЕ крадат.
Крадат се третата генерация от 2013-та натам.
За Мазда 6 имам предвид.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2016, 10:14 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Така мисля и аз,но колегата @vladki4 се притеснява,че някой се е засилил да краде 8-10 годишната му Мазда 3 ВК... :roll:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2016, 10:56 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Kaichiro Kurosu написа:
Без да съм гледал статистики,мисля,че се крадат по-нови Мазди 2010-2016г.
Откраднати 3-ки ВК сигурно са единични случаи...Но всеки сам си преценява риска :wink:


Kaichiro Kurosu написа:
Така мисля и аз,но колегата @vladki4 се притеснява,че някой се е засилил да краде 8-10 годишната му Мазда 3 ВК... :roll:



Е браво, колега! Вече съм спокоен, защото ти мислиш. Даже няма да я заключвам вече.

За разлика от свободни разсъждения, аз съм се обосновал и споменал в предишни мои мнения какво реално се е крало в радиус от 5км от мен. Не говоря конкретно за марка и модел и не бъркам крадците на нови коли до 5г. с тези, които крадат коли на +5 и +10г., но е ФАКТ, че и двата типа съществуват. Не съм и казал, че БК се краде, а че в целия клас автомобили се краде, а БК влиза в него.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2016, 11:29 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Колега,не се ядосвай..Просто МИСЛЯ,че притесняваш повече отколкото трябва :wink: А притесненията не са хубаво нещо,това е което искам да кажа..Всъщност за тебе е добре аз да съм прав,а ти да грешиш /когато става дума за кражби на стари Мазди/.. :wink:
Извинявай ако с нещо съм те обидил в моите мнения,
Весело посрещане на Новата Година ти желая!

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2016, 12:09 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Kaichiro Kurosu написа:
Колега,не се ядосвай..Просто МИСЛЯ,че притесняваш повече отколкото трябва :wink: А притесненията не са хубаво нещо,това е което искам да кажа..Всъщност за тебе е добре аз да съм прав,а ти да грешиш /когато става дума за кражби на стари Мазди/.. :wink:
Извинявай ако с нещо съм те обидил в моите мнения,
Весело посрещане на Новата Година ти желая!


Не съм се притеснил, просто споменах как мога веднъж седмично да си заключвам колата като ходя до голям супермаркет. За отключването дори не го правя, тъй като я паля тогава вече.

Весело посрещане на 2017 на теб и всички колеги!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2017, 00:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
В края на краищата няма абсолютно никакво значение дали е заключена или отключена, ако решат да я крадат. По-добре я остави отключена, поне да не разбиват патрона :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2017, 23:40 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
скандално ниска цена в Китай на прихващачи

https://www.wired.com/2017/04/just-pair ... steal-car/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2017, 14:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
http://pik.bg/отряд-кобра-задържа-пешо-тъпото-и-компания-в-столицата-заради-крадени-коли-news654875.html

Да пукне тоя боклук дано


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб