Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2017, 12:36 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Яну 2017, 12:03
Мнения: 5
Местоположение: София
Здравейте на всички.
Казвам се Антоанета и ще ви наруша малко мъжкото царство, надявам се не много глупави въпроси, но искам дъдействие и съвет от хора, които разбира, защото колкото и да съм ориентирана и адекватна, тук вече не съм компетентна. Имам мазда 2, 2005, дизелче, 1,4 от 2 години. :lovemazda:
Живея в София и си търся сервиз, който да ми "излекува" количката. Претърпя леко ПТП. :cry: Трябват и части - рамка за радиатор, броня и основа за броня, като в един сервиз ми искат
за броня, основа и рамка на радиотор + труд и боя - 1000 лв. искам да Ви попитам как ви се вижда като цена това и дали може да ми препоръчате сервиз, в който работят читави хора и няма да ми удрят такива цени, защото бронята ми е 130, основата ми е 80 и рамката ми е 150 = 350. Всичко друго е труд и боя. :(
Ужасно Ви благодаря! :roll:


Последна промяна antoaneta5rova на 11 Яну 2017, 15:03, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2017, 14:13 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Да речем 500 - 600 е нормална цена, но дългата коса струвала още 30% надценка съм чувал...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2017, 15:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Яну 2017, 12:03
Мнения: 5
Местоположение: София
Мхмммм....добрем благодаря ти.
Идеятра е да добия представа за цените и да се снабдя с някое друго мнение въпороса, ако е така- така да е! :)
Поздрави на града на липите!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2017, 18:49 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Ное 2016, 18:16
Мнения: 3
Местоположение: Yambol
Здравей ! И аз претърпях преди време един такъв инцидент ! Цените бяха долу-горе броня около 200-250лв, очиларка (на нея се държи радиатора и охладителната перка)150-200 лв . Според мен под основа на броня е именно очиларката която е едно цяло . По-голямата част от чаркалъците съм ги вземал от rally86 доволен съм и го препоръчвам . В твоя случай ако наистина сменяш само това излиза че за труд ще ти вземат 500лв което за мен е пладнешки обир (нищо че говорим за София). Пообиколи сравни цени , намери си частите и си търси само майстор (дори някой гаражен може и от препоръка от познат ) , на мен ми взеха 500лв за ремонта но аз сменях общо взето всичко по предницата - греда, фарове ,капак, радиатор , маска колектори + твоите неща


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2017, 19:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Ако частите са ти 360лв....трудът едва ли е повече от 200лв но боядисването на предната броня и боята мисля е около 150лв за твоята малка кола.Би трябвало да се побереш във 700лв.Все пак зависи и колко леко е сгъната отстрани но щом ти е здрав радиатора и не търсиш калници фарове и преден капак значи не е зле.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2017, 19:39 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Поздравите приети и успех с търсенето, цените ти ги казаха къде трябва да са, така че като те гледат криво и ти ги гледай криво и дано се разберете ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2017, 11:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Яну 2017, 12:03
Мнения: 5
Местоположение: София
thejack2 написа:
Здравей ! И аз претърпях преди време един такъв инцидент ! Цените бяха долу-горе броня около 200-250лв, очиларка (на нея се държи радиатора и охладителната перка)150-200 лв . Според мен под основа на броня е именно очиларката която е едно цяло . По-голямата част от чаркалъците съм ги вземал от rally86 доволен съм и го препоръчвам . В твоя случай ако наистина сменяш само това излиза че за труд ще ти вземат 500лв което за мен е пладнешки обир (нищо че говорим за София). Пообиколи сравни цени , намери си частите и си търси само майстор (дори някой гаражен може и от препоръка от познат ) , на мен ми взеха 500лв за ремонта но аз сменях общо взето всичко по предницата - греда, фарове ,капак, радиатор , маска колектори + твоите неща



Здравей и мерси за мненицето! :) Ще откажа помоща от този сервиз, стори ми се много и на мен смисъл необосновано..просто...но исках да се допитам, та такам мисля да си намеря някой майстор дето ще си свърши работата хем няма да ми вземе толкова пари. Разликата от 300 лв си е значителна, не е като да е 30 лв. и явно за мен е по- важно човек да е принципен. :roll: Мерси пак, ще си следя темите с интерес току виж някой ден се включа и аз с помощ :) хехе


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2017, 11:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Яну 2017, 12:03
Мнения: 5
Местоположение: София
valio323 написа:
Ако частите са ти 360лв....трудът едва ли е повече от 200лв но боядисването на предната броня и боята мисля е около 150лв за твоята малка кола.Би трябвало да се побереш във 700лв.Все пак зависи и колко леко е сгъната отстрани но щом ти е здрав радиатора и не търсиш калници фарове и преден капак значи не е зле.



В интерес на истината не е толквоа зле, капакът е огънат наистина много незначително. Бронята половината я няма, но това си е кажи речи козметично така да се каже :) Мерси за цените и мнението. Продължавам с търсенето, частите успях да си ги намеря за 300 лв. така че, успявам да си сваля цената освен от труд и от части надявам се, хехех мисля че ще сменям професията :mrgreen: . Лек ден ! :) и мерси много


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2017, 11:47 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
:good:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб