Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 357 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Май 2017, 10:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Честито!
Много готино е това с апликацията! Много готино това с горивото и текущото състояние :)

Най-важното, пожелаваме ти да си жив и здрав да я караш!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2017, 18:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
iiivvvooo написа:
Мазда дриймър честито!
качи някоя снимка за да споделим радостта ти.


Ами ето го гранитено сивото мишленце :)

Първите ми наблюдения от 10-та навъртяни км днес са, че ускорява добре (може би защото е лека). Но ми се струва, че предницата малко се разколебава в някои участъци на пътя и возията не е така твърда. Воланът се върти по-трудно и някак си като че ли малко се съпротивлява (на Маздата го въртях с един пръст :)) Стори ми се също, че трансмисията й е по-шумна (дори при изключена предавка), но на връщане вече не ми правеше такова впечатление...

Голямо удобство е, че тъчскриинът действа постоянно (на Маздата се забраняваше при скорост по-голяма от няколко км/час).

Свързах се с оператор на OnStar и си поговорихме. Дамата беше много внимателна и знаеше доста за мене от системата... Дадох и втори телефон (на сина ми), на който при необходимост да се обадят (да не се случва все пак де)...


Прикачени файлове:
Астричката ми_1000.jpg
Астричката ми_1000.jpg [ 317.02 KiB | Прегледано 12052 пъти ]

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Последна промяна Mazda dreamer на 21 Май 2017, 21:33, променена общо 1 път
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2017, 18:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
TTodorov написа:
Честито!
Много готино е това с апликацията! Много готино това с горивото и текущото състояние :)

Най-важното, пожелаваме ти да си жив и здрав да я караш!


@TTodorov, благодаря ти! Въобще тук цари една топла атмосфера... нещо човешко има, от което все още се нуждая за да се отърся от стреса...

Да добавя за OnStar системата по отношение на защитата от кражба, че те получават сигнал при задействане на алармата и ти пускат SMS или/и email. Това се регистрира в историята. Трябва да го пробвам... но може би ще е добре да ги предупредя преди това...

Днес задействах клаксона от телефона си. Свири няколко пъти с накъсан сигнал, докато го изключа.

Ще трябва да се консултирам с тебе за Android Auto...

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2017, 21:39 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Много добър цвят, кефи! ДА я караш със здраве и безаварийно. Не мога да преценя, колко са големи джнатите - 17ки?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2017, 22:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
road_runner написа:
Много добър цвят, кефи! ДА я караш със здраве и безаварийно. Не мога да преценя, колко са големи джнатите - 17ки?


Благодаря, @road_runner. 16-ки са. Имам останал комплект 16-ки с монтирани летни гуми от Маздата, трябва да ги пробвам дали стават. Ако не, ще ги продавам...

Но гледам на гайките има сложени декоративни (или предпазни) капачки. Много ми е странно да си представя как в една гумаджийница се занимават с това да махат и слагат общо 5 х 4 = 20 капачки...


Прикачени файлове:
Капачки.jpg
Капачки.jpg [ 233.97 KiB | Прегледано 12037 пъти ]

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2017, 07:59 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Красива е на снимките

Относно капачките - потърси някъде да не са ти оставили специално инструментче за целта. Изглежда като едра пинсета П образна, с две контрички в краищата. Махат се за секунди, ако е без нея ще ти дерат джантите. Мога да снимам, ако не я намериш,но ето ти линк да се оринтираш какво търсиш горе долу

http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/r ... 12244ax--1

За АА - няма грижи, ще се опитам да помогна.

За Онстар системата - интересно ми стана, ще хвана да прочета как действа през мрежата. Сега предполагам трябва да си подсигуриш телефона повече щом има пълен достъп апликацията.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2017, 08:30 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Честито и от мен,хубав цвят,хубава кола..Със здраве и безаварийно да си я ползваш!
Аз също съм хвърлил око на такава Астра..черна 1.6 turbo,но не мога да си я позволя нова..та ще изчакам няколко години да остареят и се хвърлям.. :)

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2017, 08:59 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
За теб няма ли да е даунгрейд

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2017, 14:43 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Хах не, 200 бензинови турбо коне не мога да ги сравнявам с моята печка... :D Няма да върна и 2.0 turbo... Еех мечтии..ама и те ще станат по на 4-5години ии тогава съм аз :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2017, 16:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Честито и от мен! Покажи снимки и от пред.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 21:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
TTodorov написа:
Красива е на снимките

Относно капачките - потърси някъде да не са ти оставили специално инструментче за целта. Изглежда като едра пинсета П образна, с две контрички в краищата. Махат се за секунди, ако е без нея ще ти дерат джантите. Мога да снимам, ако не я намериш,но ето ти линк да се оринтираш какво търсиш горе долу

http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/r ... 12244ax--1
За АА - няма грижи, ще се опитам да помогна.

За Онстар системата - интересно ми стана, ще хвана да прочета как действа през мрежата. Сега предполагам трябва да си подсигуриш телефона повече щом има пълен достъп апликацията.

Благодаря много за инфото, @TTodorov. В ръководството на Астрата пише да се свалят с отвертка, обвита с мек парцал?!? Аз и така го направих, но да не ти казвам колко пъти я местих - ту от едната, ту от другата страна, разклащайки капачката, и внимавайки с парцала отдолу :)... Мисля си, че решението, което неминуемо ще се наложи, е просто каране без капачки :).

За телефона си прав - попадне ли в неподходящи ръце, може да направи поразии... компютърът също... Аз вече ползвам дистанционното заключване от телефона, когато съм на обществени места (паркинги) и има хора около мене. Няма как да "прихванат кода" в този случай...


Прикачени файлове:
Джанта без капачки.jpg
Джанта без капачки.jpg [ 284.32 KiB | Прегледано 11940 пъти ]

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Последна промяна Mazda dreamer на 21 Май 2017, 22:41, променена общо 6 пъти
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 22:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
небосвод написа:
Честито и от мен! Покажи снимки и от пред.

Ето я, и отпред и отзад... ама от близко предницата изглежда голяма и груба, което всъщност не е така... Снимах я в един дъжд на паркинга на дилъра, още преди да я взема...

Днес бях в Метро и на паркинга имаше една Маздичка 3. Въртях се доста около нея, първо за да предупредя шофьора за опасността, и второ, за да я сравня с Астричката. Определено предницата на Маздата е по-въздействаща и агресивна...


Прикачени файлове:
Астричката отпред_1000.jpg
Астричката отпред_1000.jpg [ 434.73 KiB | Прегледано 11948 пъти ]
Астричката отзад_1000.jpg
Астричката отзад_1000.jpg [ 464.68 KiB | Прегледано 11948 пъти ]

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 22:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Но установих, че хетчбекът не е така удобен за моите условия. Става въпрос, че аз често си отварям багажника през деня за да слагам и махам разни вещи. И това вдигане на цялата задна част (капак и стъкло) високо горе ми е доста уморително. Със седана на 3-та беше лесно, още повече, че той е доста символичен с тази малка задна част. Ако имаше някакъв фиксатор на междинно положение, щеше да е доста по-лесно...


Прикачени файлове:
Багажникът на хетчбека.jpg
Багажникът на хетчбека.jpg [ 191.22 KiB | Прегледано 11945 пъти ]

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2017, 09:27 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Юли 2010, 11:48
Мнения: 44
еее, супер е Мазда дриймър.
първия ден те е валял дъжд за да ти върви по вода. :)
И какво сега я заключваш с телефона ли? Супер яко. А мазда 3 защо нямаще тази опция?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2017, 21:49 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
iiivvvooo написа:
еее, супер е Мазда дриймър.
първия ден те е валял дъжд за да ти върви по вода. :)
И какво сега я заключваш с телефона ли? Супер яко. А мазда 3 защо нямаще тази опция?

Ама то много тръгна по вода, всеки ден като изляза с количката по някое време се изсипва водна маса от небето и блъска по покрива. Това ме изправя на палци, защото лошо ме удари голямата градушка по старата кола. Иде ми да я вкарам в гаража и да си движа със старата количка, докато премине това тропическо време...

Да, на големите паркинги (любимите места на автокрадците) я заключвам с телефона, закопчавам волана с едно механично устройство, и прекъсвам някои вериги. Днес обаче бях забравил за това и не мога да тръгна... даже понечих да звъня на OnStar да ми кажат защо :) , но добре, че се сетих... щях да стана за резил :D .

Маздата наистина нямаше такава опция, но пък имаше други много полезни опции - автоматичното задействане на спирачките, електрически сгъваемите огледала, "human control"-ът на аудиото... и най-главното, беше много стегната и, доколкото си спомням, безшумна кола...

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 08:56 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Искаш да кажеш , че дори сега опелът, който е толкова нов, е по-шумен от маздата?
това не звучи добре...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 09:07 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Юли 2010, 11:48
Мнения: 44
Я сподели за шума, че и на мен ми стана интересно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 10:26 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
Честито, изглежда чудесно и има приятни глезотийки. За OnStar-а имах съмнения дали си струва, но твоите преки впечатления май ме опровергават. Вероятно засега ти е безплатен, но после май излизаше солено?

Нивото на шума също е интригуващо - ако ви се играе, може да го измерите и сравните с това при Маздата на Dreamstalker :) Аз също за в бъдеще съм се ориентирал към (турбо)бензиновите двигатели, но това с шума при Опел не звучи приятно, ако разликата е толкова осезаема :(

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 17:38 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Привет и от мен!

Честито на Кирчо за новата придобивка! Много се радвам, ще ти звънна тези дни да се организираме да ми я покажеш на живо ако желаеш. Да ти е безпроблемна и дълги години да те радва ти пожелавам!

Това със безключовото отключване/заключване е направо трепач! Както и следенето с ГПС и т.н...тук ми харесва, че дори да заглушат сигнала системата ще ти сигнализира сигурно, че автомобила изведнъж е изчезнал от покритие...тук ми хрумва риска да се хакне системата, но ти си прекъснал вериги до колкото разбрах...абе изглежда си ми абсолютно подсигурена количката, жалко че трябваше да си изпатиш преди да предприемеш нужните мерки.

Това което ми е интересно и на мен е за шума в колата. Аз намирам 3-ката сравнително шумничка при скорости над 120-140км, но в града е сравнително добре. Интересно ми е дали наистина е по-шумна Астрата или просто си забравил шума в 3-ката. За мотора наистина, че е тихичък моя -много си го обичам хихи При теб като е с турбо сигурно е по-динамична, но това за предницата че се чувства несигурна на моменти не е хубаво, дано само ти се е сторило така хм

Отпред колата си е екстра. Как изглеждат колите е субективно, важното е теб да те кефи. Аз като видя новите Астри с тези сладкарски задници, винаги се сещам за теб :Д Много ме кефя отзад как изглеждат.

Айде поздрави и много хубави емоции с колата.

Пиши впечатления като ти хрумне нещо и ни дръж в течение, не ни забравяй :Д

ПС: нещо което не харесвам в Маздата е че явно отзад колонките са по-малко и като цяло отпред се чува по-добре звука...не че е голям проблем, но като се вози човек отпред и музиката е на 30, ако си отзад за да я чуваш по същия начин трябва да си на 40-45 според зависи...това не е голям косур, но си е дразнещо малко. Предполагам че при по-високите нива на оборудване със Bose система няма такива проблемчета хихи

Хубав празник утре на всички,
Поздрави

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 17:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Ами какво да ви кажа, момчета... Бедата е в това, че нали до преди пет месеца карах Мазда... след това - старата си Нубира... и съвсем логично, сега се вслушвам като заек във всеки подозрителен шум в новата кола :)

Та направи ми впечатление (като угася аудиото и се вслушам), че се чува някакъв (лек, но все пак доловим) шум при движението на колата, дори при изключена предавка... нещо като барабанене или буботене. Първо си помислих да не е от трансмисията, гумите, въздуха и т.н. Но понеже бях вече чел в английския форум за шум от подскачащи камъчета, удрящи се по пластмасовата изолация отдолу... или нещо подобно, насочих вниманието си към пластмасовите детайли в колата...

Оказа се, че "корите" на вратите са направени от твърда пластмаса, като само в средната част са тапицирани... и като чукнеш по тях, кънтят. Същото е и със средната част между двете предни седалки (където излиза ръчката на скоростите). Понеже много пъти съм разглобявал такива врати като слагахме аларми с допълнителни централни заключвания, имам доста наблюдения върху различните, най-вече немски, коли от миналото. Най-простите (май Голфовете) бяха направени от нещо като фазер и кънтяха по подобен начин... или може би по-малко от твърдата пластмаса...

Рекох да видя как са го направили корейците от Деу през 1998 год., гледайки тогава точно от Опел (Рейсърът, Нексията им си бяха направо Опели, Нубирата беше вече модифицирана). Почнах да чукам и натискам по вратите, средната част и таблото. Не кънтеше така, а пръстите ми потъваха в нещо меко - някаква пореста пластмаса...

Влязох пак в новата Астра и почнах да натискам навсякъде. Оказа се, че само горната част на таблото е направена от такава, даже още по-фина и хубава пореста материя, която леко поддаваше на натиск.

Значи какво излиза - преди 20 години корейците, гледайки от немците, са тапицирали вратите на Нубирата. А сега, по някаква непонятна за мене причина, немците са се отказали от това и използват твърда пластмаса (всъщност заводът е в Полша). Да не би наистина пък "счетоводителите" да са се намесили в дизайна :D ?

Та това ми е подозрението - че детайлите от твърда пластмаса шумят (кънтят, буботят). Разбира се, много ми е неприятно да изказвам тези подозрения за тази красива, модерна и елегантна количка, и се надявам да си внушавам... това да е плод на моето свръхизострено от трагичните събития около мене въображение... но не мога и да го спестя...

(Ники, не видях, че си писал, така че тук няма отговор на писаното от тебе. Ще добавя нов коментар.)

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Последна промяна Mazda dreamer на 23 Май 2017, 18:35, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 18:15 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Музиката отзад се настройва по много лесен начин - fade опцията се пипа, да е по-силна


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 18:29 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Аз го установих това с Фейд опцията и го направих, за да е що годе балансирано. Просто според мен когато е в средата трябва да има баланс...т.е. като е по средата маркера, да си е еднакъв звука отпред/отзад, а всъщност излиза така че трябва да го настроиш чрез Фейд, за да е балансирано. Така или иначе е бял кахър това.

Кирчо, чакам си съобщението специално за мен :Д :Д

А за пластмасите за съжаление няма как...в този сегмент гледат да спестят пари хората и използват какви ли не материали. Аз самия не съм най-доволен от пластмасата в тройката, но определено е ок, можеше да е къде къде по-зле :Д :)

Поздрави

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 20:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Кирчо, не я слушай! Карай я, не й търси кусурите, че ще ги намериш. Направи си тази услуга и само я ползвай ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 20:46 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 17 Апр 2017, 18:25
Мнения: 96
Местоположение: Пловдив
Здравейте, използвам темата за звука отпред и от зад. С фейд като дам да са само задните колони и едва се чува музиката. На 0 се чуват предимно предните. Това ли е нормалното звучене или при мен нещо не е наред. Нямам Босе.

_________________
Mazda CX-5, 2.2D, 150к.с., 2018г.
Ex: Mazda 6 GH - 2009г., 2.0/147к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 20:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Dreamstalker написа:
А за пластмасите за съжаление няма как...в този сегмент гледат да спестят пари хората и използват какви ли не материали. Аз самия не съм най-доволен от пластмасата в тройката, но определено е ок, можеше да е къде къде по-зле :Д :)
Така е, Ники... може би ние, по-старите хора :) , просто имаме предубеждение към пластмасите... Между другото, аз тук видях още нещо в тази насока, което много ме учуди, но синът ми каза, че се срещало в днешните коли - рамото на педала на съединителя е направено от пластмаса... малко особена, армирана със стъклени нишки ми се стори, но си е пластмаса... Разбрах го, защото мислех да го закопчавам с едно механично устройство, но не стана, понеже е с доста широко квадратно сечение...

Понеже говориш за аудио системата, тук съм много доволен от качеството на звука - малко да го усиля и изпълва купето като в концертна зала... много ме кефи... Възможно е и хетчбекът да има принос в акустиката...

Във връзка с темата за шума на двигателя, имам малко неприятен спомен от Маздата - когато стартирах студен двигателя, той вдигаше високи обороти и ги държеше около минута някъде. Това ми беше особено неприятно, когато ми се налагаше да излизам рано с колата от гаража, а съседите отгоре още спяха... При тебе така ли е?

Двигателят ми не е турбо, отказах се заради по-високата цена на колата и данъка... и наблегнах на други екстри...

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Последна промяна Mazda dreamer на 23 Май 2017, 21:15, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 21:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
TTodorov написа:
Кирчо, не я слушай! Карай я, не й търси кусурите, че ще ги намериш. Направи си тази услуга и само я ползвай ;)
Напълно си прав от психологическа гледна точка, ТТ! Ето и още нещо позитивно, казано от мене за новата количка, което ме изненада приятно:

В Маздата много ме дразнеше темпоматът (круиз кънтрол), защото като сменях предавките се изключваше и трябваше да го пускам отново. Това ме караше да мисля, че той е направен само за автоматична скоростна кутия, а за ръчната е много "измислен". Тук обаче не е така - превключвам си спокойно и той си "зацепва" на новата предавка, и си продължава да поддържа скоростта...

Камерата за задно виждане дава много вярно изображение, което е голямо и цветно; парктроникът (преден и заден) работи също много добре. Аз ценя това, защото тези устройства или трябва да са точни, или по-добре да ги няма...

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2017, 10:22 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Marky написа:
Здравейте, използвам темата за звука отпред и от зад. С фейд като дам да са само задните колони и едва се чува музиката. На 0 се чуват предимно предните. Това ли е нормалното звучене или при мен нещо не е наред. Нямам Босе.



Точно това обясних по-горе и аз. Мазда явно не са предвидили много добре разположението на колонките и при функция Фейд в неутрална позиция на 0, колонките вместо да предоставят балансиран звук отпред и отзад в купето, те превалират отпред...т.е. чува се по-добре отпред -предполагам, защото отпред има 4 колонки мисля...или дори 5...има по 1 на всяка предна врата + отпред на таблото още 2 или 3. За сметка на това отзад видях колонки само на вратите...т.е. отпред има 4 до 5, спрямо само 2 колонки отзад...на много коли съм виждал отзад да слагат на вратите + на пространството зад облегалките, над багажника....може и в 3-ката да има, трябва да се огледам по-добре защото сега по памет ги говоря тези неща. Така или иначе, не знам дали се дължи на лоша акустика или просто математическото неравенство между броя колонки отпред/отзад, но е факт че при Фейд в неутрално положение музиката звучи по-силно отпред.

За това трябва да си настроиш фейд да е леко в дясно...т.е. леко към задните колонки, защото ако пък го настроиш в крайна позиция както сам си открил спира да се чува отпред като цяло :Д

Моя изглежда горе долу така:

Front.....................0.........M............Rear
-където 0 е неутралната позиция, а М е маркера на настройката.


А сега по темата: Кирчо...колата ти според мен е по-добра от моята 3-ка, но сега излезе фейслифт на 3-ката със G-vecotring (за който прекрасния ни дилър ме излъга, че уж нямало да влезе в моето ниво на оборудване, а то си се оказа че си влиза, заедно с още екстри но това е др тема) и няколко други екстри, така че за Фейслифта как се отнася спрямо твоята не мога да знам.
Така или иначе аз имам само заден парктроник, а ти си имаш и преден + камера, това е страхотно. Мотора ми през зимата не съм забелязал да е по-шумен, но забелязах че предавките преди да се сгрее двигателя не превключват така мазно както като се стопли хубавичко колата....и като цяло влизат една идея по-трудно на моменти, преди да загрее добре двигателя.

А това че не ти е турбо, май е по-добре от към разход, така че пак правилно решение според мен. Няма да ти е толкова пъргава, но човек ако иска да се състезава трябва да си купи друг тип кола.

Поздрави

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2017, 17:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Dreamstalker....Опелът не е лош.Има няколко екстри които го правят различен и приятен.Но няма как да е по добър от Маздата.И като изработка и като качество.Нека си имаме уважението но да мислим трезво. :waving:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2017, 17:42 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Нямам опит да говоря за двете марки, но ми опел предоставя доста екстри в този клас на по-ниска цена, това имах предвид. Колкото до новата тройка -тя може би наваксва в това отно6ение, но кой знае. Колкото до това кой предлага по-добро качество на изработката надали маздата е светлинни години пред опела, а тук отново натрапвам съотно6ението цена-качество, което при тези цени на Mazda не изглежда като особено добре да стои в сегмента. Аз си обожавам маздата, но предвид глупаците в стар моторс колегата определено е напред като е избрал опел, за да се възстанови след кражбата! Да останем реалисти, марката се продава сама в България.

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2017, 18:34 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
valio323 написа:
Dreamstalker....Опелът не е лош.Има няколко екстри които го правят различен и приятен.Но няма как да е по добър от Маздата.И като изработка и като качество.Нека си имаме уважението но да мислим трезво. :waving:

да си имаме уважението, но едното го имах другото все още го имам и изработката на опел по абсолютно нищо не отстъпва на мазда.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 357 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб