Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2017, 14:49 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Здравейте! Както бях писал в темата Проблеми с Mazda Premacy + LPG имах проблеми при карането на газ. Напомням, че става дума Premacy 2001г 1.9 100 к.с бензин+LPG. Двигателят прекъсваше, но на бензин беше добре. При ELCON тест, казаха, че има малко нерагламентирано подаване на газ, силно усещащо се на газ, но на бензин беше едвам доловимо.
Тогава с баща ми решихме да направим първо обслужване, преди да търсим проблеа - водна помпа, ремъци, ролка, свещи и смяна на масло. Отидохме при един "майстор" - Косьо в гр. Стара Загора, като идеята беше само да смени ремъците, ролката, свещите и водната помпа, но покрай другото бяхме споменали, че има прекъсване на газ и искаме да я обслужим първо.
Мина се не мина време, "Косьо" (който преди ми беше оправил един проблем с Вектра В 95-та г.) и на баща ми беше правил обслужване и до сега нямахме проблеми, та въпросният чичка не се обаждаше. Колата беше оставена в безупречна работа на бензин и прекъсване на газ на 01.08.2017г. В събота 05.08.2017г. ми се обади, че бил сменил частите, но не могъл да оправи проблема с прекъсването, че имало прекъсване на бензин и че се съмнявал да не би да бъде дебютомерът.
Отивам днес (07.08.2017г ) преди 1 час да я взема от сервиза, плащаме му на човека. Паля.... колата почна да тресе яко и загасна. Пробвах втори път да запаля... колата пак тресеше, особено на ниските обороти (под 1 000), но не угасна, за сметка на това с е чуваше едно глухо тропане Пом-пом-пом-пом от двигателя.
Питаме го какво става.. той вика, че "по-лошо щяло да става". Съмнявал се бил в дебитомера, пробвал да смени дебитомера с този на друга мазда, която била като моята, но не работело, ама и колата била по-зле от моята..
И в крайна сметка сега колата на ниски тресе, ама яката.. прекъсване би било, да направиш впечатление, че нещо има проблем. А ТОВА СИ Е, ФРАПАНТНО. Каза, че можело да е от свещите.. Сменихме новите NGK Iridum за LPG със старите, които пак са NGK, но подобрение нямаше. На всичкото отгоре, въпросният пишман майстор, бил нямал софтуер за диагностика и я закарал на друг, който имал софтуер за китайски, корейски и японски коли. Общо взето нищо не оправили. На всичкото отгоре имах бензин в резервоара на около 60-70% от обема, сега е на 50%. Компресията ми я измери Янко от септември, когато му карах колата да прегледа газовата инжекция и каза, че е добре. Косьо каза, че и той бил мерил компресията и на 4-те цилиндъра била еднаква и добра. (не съм му споменавал за Янко).
Записал съм видеоклип на колата при запалване (относително топла). Качвам и снимки на дебютомера.
Снимки на дебютомера:

СНИМКА1
СНИМКА2
СНИМКА3
СНИМКА4
СНИМКА5

Видео:

https://www.youtube.com/watch?v=_dJJQLG ... e=youtu.be

На какво може да се дължи това тресене и към какво и кого да се насоча? Някой да има наистина доверен майстор в Пловдивски/Заралийски регион?

Утре ще направя клип и на студен двигател.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2017, 09:07 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Колега , така като гледам проблема е много вероятно да е от искрата след като със свещ не се променя нищо. Виждам , че си с две бубини . Извади кабела от една от свещите и ако се промени звука значи тази работи и така докато установиш на кой цилиндър е проблем. Също така можеш да погледнеш при Свещите от горната страна има ли масло...ако има то точно така ще прави и си за гарнитура. А ако ти е близо Пловдив т.к. говориш за Септември - то майстора ти е Един ...Martod .
На 99% съм сигурен , че проблема е там от самото начало - Газта за разлика от бензина е Супер капризна към искрата и малкото което си усещал в началото реално е било много като дефект .... след като Първия майстор - който за мен нищо грешно не е направил - сменил е свещите и т.к. има проблем в кабел бубина или нещо такова след смяната е дефектирало още повече и това е резултата.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2017, 12:47 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Като отидохме вчера при майстора, пробвахме да върнем старите свещи.. При свалянето видяхме, че едната свещ беше омаслена. Между другото сменяхме горната гарнитура заедно с ремъците, ролката и водната помпа. Говорих с rockton и баща ми говори с един негов приятел. И двамата като чуха за обслужването казаха, че най-вероятно е при смяната на ангренажния ремък, т.е не са напаснали зъбите. Сега чакам баща ми да говори с един друг майстор, който се занимава с японски коли, ще го викнем да си каже мнението, ще свалим ангренажния ремък и да видим как е сложен и ако не е сложен правилно ще го сложим наново и ще пиша какъв е резултатът. Ако не се оправи проблема, ще погледнем това за свещите и гарнитурата.
Благодаря ти за отзива, ще пиша по-късно днес.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2017, 16:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Закарах я при един друг, ще я погледне и ще каже какво е установил, като се разбрахме да не пипа нищо, преди да отидем при него.
Иначе @zliq_zmei, кабелите и бубините са тествани на ЕЛКОН и нямат никакви проблеми. Тестът на ЕЛКОН е направен ден преди да оставя колата в Сервиза за "обслужване".

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2017, 16:18 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Остава да пробваш наистина с друг дебитомер. Но , съм почти 100% че е от кабели бубини.....след като го е имало на Газ и след това на Бенз.
Точно както ти описваш ми казваха на предишна кола .... Нищо й няма въобразяваш си . И хоп на едно кръстовище ни бенз ни газ... и какво кабелиииии.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2017, 19:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
zliq_zmei написа:
Остава да пробваш наистина с друг дебитомер. Но , съм почти 100% че е от кабели бубини.....след като го е имало на Газ и след това на Бенз.
Точно както ти описваш ми казваха на предишна кола .... Нищо й няма въобразяваш си . И хоп на едно кръстовище ни бенз ни газ... и какво кабелиииии.


Братле.. точно за това отидох на ELCON, защото мислих да сменям и бобините и кабелите, обаче хората казаха, че няма утечки, подават си киловолтовете, бубините работят супер, единствено едната свещ не беше затегната и междуелектродното разстояние беше много голямо на 1 см. За това си взех NGK свещи за LPG. ЕЛКОН тестът го направих 1 ден преди да ида при въпросния майстор. Не може за 1 ден от напълно изрядна бобина и кабели изведнъж да се прецака всичко, просто не може.
За прекъсването на газ - точно за това исках да сменя ремъци, ролки, помпа, гарнитура(горна), СВЕЩИ и после да сменя маслото. Обаче как да сменя маслото, като водя напълно работещ на бензин двигател и прекъсващ на газ и получавам напълно тресащ на бензин и на газ. Първо да се оправи колата, после и маслото ще сменя и след това ще търся проблема с прекъсването.
Както казаха rockton и един друг майстор, най-вероятно при поставянето на ангренажа, въпросният майстор "Косьо" най-вероятно не е съобразил белезките на ремъка и колелата и е прескочил зъб. Най-много се страхувам, да не е избил някой клапан, че си е ..... мамата.
И пак казвам. Кабелите и бобините са премерени и са здрави. Това прекъсване на ГАЗ от ЕЛКОН теста казаха, че се дължи на нерегламентирано подаване на кислород. Най-вероятно отнякъде смучи въздух.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2017, 21:44 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Газта Газов инжекцион ли е ?
Защото ако е .....то той "чете" от бензиновия. И да смуче въздух няма да прекъсва гаранция ....високи обороти да защото въздуха е повече..
ЗА белезите съм съгласен - възможно. Но , тогава освен проблема който имаш ... Стават два отделни проблеми. И филма да става голям!
И на газ ли прекъсва в момента колата по същия начин като на бенз ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2017, 09:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Газов инжекцион е. И да и на газ тресе така, както на бензин. Значи в началото на бензин вървеше безупречно, а на газ прекъсваше когато му скимнеше, нямаше връзка с оборотите, просто с някакъв момент от време. След като я оставих да я "обслужат", на бензин почна да тресе и на газ същото. Дори със старите свещи го прави същото, никаква разлика, кабели и бубина са наред.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2017, 13:34 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
В друга тема си писал на 1.8. Че е отчело проблем със запалването на цилиндър.... след като си ГИ - има вероятност дюзите бензиновите някоя да прекъсва вече по някаква причина тогава и на газ ще е същото като описаното. т.е. или Запалване или дюзи за мен. Аз лично нямаше да чакам никакви диганостити а по указания начин да установя кой цилиндър е проблемния. Смяната на бобина става за 5 мин и ако се измести цилиндъра всичко е ясно.
В темата която беше пуснал каква да вземеш - почти на всякъде съм писал , че ми писна от бензинки и газ. Газ съм монтирал в сервиз и ако караш сериозно проблеми неминуемо ще има по запалване свещи и т.н. и т.н. За нови коли не говорим т.е. на под 5год. А кола с проблем изначало си иска своето ровене , търсене и решаване на проблемите като при това Генерално всички бобини кабели свещи и т.н.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2017, 16:43 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Сега ми звънна баща ми, понеже аз съм в Пловдив, а той е в Стара Загора. Каза, че е взел вече колата и е било точно от прескочения зъб. Даже я е покарал известно време в града. Тази седмица ще й смени маслото, ще я покара известно време и след 1-2 седмици ще я закарам при Янко да погледнем проблема с газта.
Благодаря много за отзоваването на злия_змей, обаче проблемът не беше по-сериозния, както той смяташе, а си беше точно от слагането на ангренажа.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2017, 08:41 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Чакам да споделиш газта от какво е проблема!

Жалко за майстора който както каза , се е справял добре с нещата до този момент....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 17:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Днес баща ми заведе колата в Стар Моторс за диагностика.. Преди това, (припомням) направихме обслужване: смяна на водна помпа, ремъци, ролка, свещи, горна гарнитура, ангренаж и масло. Колата е била с изчистени грешки след обслужването (откачен акумулатор) и карана около 200 км след изчистването САМО НА БЕНЗИН. Отишъл в Стар Моторс (Стара Загора) и му казали, че са се появили следните 3 грешки"
C1117
P0300
P0421
Докато не оправя проблема с тези грешки, не мога да мисля за оправяне на газта, та ще помоля от по-компетентните тук, като rockton, Marto, Rally да кажат, на какво може да се дължи появата на тези грешки, къде да се насоча и как да диагностицирам проблема. Има ли, човек, който може да се справи с проблема?
До колкото разбрах от баща ми, който същият ден провери и в нета. C1117 означава, че датчика на ABS получава информация, че оборотите на двигателя са 0 и все едно ABS изключва за момент. А P0300 в съчетание с P0421 означават, че датчика на коляновия вал (ако съм запомнил правилно) и още един датчик, който забравих какъв е получават кофти сигнал и изключват работата на двигателя, с цел да го предпазят.
Наистина не съм наясно с тези грешки и какво означават, надявам се да получа помощ и ще бъда страшно благодарен.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 12:44 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
И ние те насочихме към martod Пловдив.... помогнал на Не един човек ... !
Щеше да спестиш има няма всички главоболия из начало и вече само да караш.....
Приключи сагата с него за да останеш доволен от марката.
Това е от мен!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 15:16 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Звъннах на Марто, обаче е в отпуск и дълго време няма да работи. Звъннах на rockton, той също е в отпуск и най-рано в четвъртък ще се чуем да си запазя час за събота при него.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 09:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
В събота отидох при Rockton и направихме диагностика. Оказа се, че катализаторът си е заминал и втората ламбда сонда (след катализатора) показваше кривите като на първата. Препоръча, вместо да сменям катализатор, да намеря някой, който се занимава с ауспуси да махне катализатора, да сложи тръба с резонаторно гърне, като трябва на мястото на втората сонда да се сложи втулка с катализаторен елемент да се завинти във втулката ламбда сондата. "Майстори на ауспуси" в Пловдив и региона много, но не знам кой ще може да ми свърши добре работата и да си я изпипа както трябва. Можете ли да ми препоръчате някой, който наистина да разбира тази процедура и да МОЖЕ да го направи. Ще съм ви много благодарен.
Благодарности на rockton, който за 1-2 часа ми каза това, което хиляда и сто "майстора" в Стара Загора НЕ МИ казаха и ми наговориха хиляда глупости, като да съм сменял дебютомер, да съм сменял клапан, да съм отварял двигателя и т.н.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 06:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Оказа се, че е катализаторът.. бил си е заминал. След като сложихме втулка с катализатор на втората ламбда сонда, колата спря да ми дава грешки за изгорелия катализатор и за неуспешното палене. Остана само да сменя газовия компютър, но това ще се случи другия месец.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб