Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 17:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Здравейте,

от известно време се каня да пусна подобна тема (ако модераторите преценят да я преместят в някоя обща), в която всеки желаещ да сподели впечатления с коя марка и модел автомобил би сменил настоящата си кола при необходимост, възможност или чисто хипотетично. Желанието ми е провокирано от няколко неща: На първо място това, че във форума има достатъчно интересни и усведомени колеги, които са участвали в последните години в подобни теми, но ми се искаше да има една обособена. На второ място това, че нашите коли си стареят бавно, но сигурно, едни правят скока към следващата по-нова и надеждна кола, други се оглеждат вече, трети...облизват. Все пак е интересно да се види кой какво предпочита и има като впечатления (лични и от приятели).
За да не става прекалено дълга темата аз директно ще започна с няколко примера, които чисто на прима-виста бих посочил. Аз съм определил бюджет от долна граница 8000-10 000лв, горна граница 15 000 - 18 000лв. Без да е необходимо да се теглят потребителски кредити и да се ползват лизингови схеми. Важно е да се напише и ориентировъчно срещу каква сума може да се намери добър "екземпляр". Колите ги разделям на две категории: Кола за около 30-годишен човек и кола за семейство или за родители на възраст 50 години примерно.

1. Мазда 6, второ поколение, бензин 2.5 - разбира се, няма как да не започнем от наследника на първата 6-ца от марката. Истината е, че като интериор и комфорт е добре да е високо изпълнение, защото най-ниското изпълнение някак ми се губи вътре усещането.Седи ми едно пластмасово леко и сухо. Предполагам, че под 11-12000лв трудно може да се закупи нещо надеждно и запазено.
2. Киа Оптима 2009-2011/2 - изглежда приятно, стилно и е добре оборудвана. С малко повече екстри мисля, че това купе би било добра опция. Нямам повече впечатления. Ценово - под 14-15000лв предполагам, че ще е находка, ако може да се закупи и да е без забележки.
3. Мерцедес Ц класа, W204, 2007-2009/10 - тук имаме рязък завой с тази марка. Основната причина - удоволствието от усещането по време на път. На първо място обезшумено купе. Нещо, което толкова липсва при Мазда 6. Вътре са малко дървени преди фейслифта, но един Avantgarde би бил страхотно решение. Друг е въпросът за каква сума може да се намери нещо наистина добро и надеждно. Категорично успешен модел, особено след нетолкова успешния предишен W203.
4. БМВ 3, Е90 - Тук също бих казал, че това е един успешен модел на другия толкова популярен концерн. Уговорката е за категорично много "рошав" откъм изпълнение вътре модел, иначе са много постни. Лично аз съм резервиран към тази марка и модел поради много причини, някои чисто прозаични, но няма да ги споменавам сега.
5. Хонда Сивик 2008-2010 - Интересен модел, който си спомням, че при излизането си правеше фурор с визията си. Имам преки наблюдения над дизеловия модел 2.2, 140коня. В купето беше много приятно при пътуване, много добър въртящ момент. Върху бензиновите нямам още впечатления. 8000 - 11 000лв.
6. Хонда Джаз 2008-2011 - Тук се обръщам повече към хората, които обичат да пътуват по балкани и къмпинги, да си слагат багажи и да имат непретенциозен, надежден автомобил с много екстри. 8000- 10 000лв.

Това е от мен, имам още няколко идеи, но темата става прекалено дълга на този етап. Пояснявам, че лично за мен при почти всички модели задължително условие като екстри е да има ксенон, люк (панорамен покрив), кожен салон, бензинов двигател.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 19:06 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Има 3 коли които ми приличат на хубави....въпреки че 2те са леко по големи...
1 Волво ХС-90 2006-
2 Мерцедес Е класа бензин феис 2006-
3 Мазда СХ-7 феис 2009-

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Последна промяна valio323 на 19 Мар 2018, 20:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 20:26 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2017, 17:50
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
За сега се оглеждам за:
NISSAN MURANO II 3.5 LPG след 2009
Subaru Legacy 2.0 бензин след 2010
BMW E90 facelift след 2009 комби 330d само че тук стартираме от 18000 лева.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 21:09 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Интересни предложения. Този модел на Субару е наистина много забележителен и също беше част от списъка :)

Аз бих добавил по една в двете категории:

1. Opel Insignia 1.6 turbo, 2009-2011
2. Toyota Corolla Verso - 2008-2010

Общо-взето всеки модел има някакви неща, за които трябва да се внимава и гледа, но все са добри опции.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 22:47 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Интересно, в първият пост има 2 Хонди ??? И да попитам Хонда Джаз не е ли малка градска кола а не за планини?
Марки и модели адски много аз бих си я сменил за Пасат 7 или 8, Суперб а ако помечтая за Е-класа или А6.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 23:30 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
1. BMW X6 - живея на село, обичам да карам (бързо). Т.е. селянин-джигит. Би ми отивала. Голяма, удобна, бърза и има място. Ако я вземам, ще е Premium Selection, чисто нова не мога да си позволя. Зависи от поколението, около 120-150k.
2. Skoda Superb комби спортлайн. Корабът майка. Единствената причина да я предпочета пред X6 е, че е по-товароносима. Доста по-нисък клас от бенвето, ама съм семеен човек вече и трябва и практичната част да я гледам. Бонус, че бихме могли и нова да я вземем. Нова с доста екстри около 80k.
3. VW Arteon. Харесва ми доста на външен вид, прилича на A7 малко, ама по-евтинко, а и жената я радва. Не толкова практично или луксозно като горните, но пък някаква комбинация от двете. Заглеждаме се към някакви демонстрационни модели, ама засега нищо сериозно. Около 80-90k.
Това са основните, към които се заглеждаме за купуване. За забавление съм си почти набелязал две:
1. Mitsubishi Pajero - отново, живея на село в планината и ми е голям дерт, че трябва да следвам само асфалтираните пътища зимата. Паджерото ми допада най-много като съотношение проходимост/товароносимост/лукс, без да претендирам, че е най-доброто. Цената му за ново (около 90k) също не е зле.
2. Тука много се колебая... нормално бих написал RX-8 без да се замисля. Но, честно казано, тайно очаквам някакъв фейс на MX-5 с телескопичен волан, за да мога да я карам. В сегашния ѝ вариант, просто не мога да се събера в шофьорското място на MX-5, камо ли да натискам педалите и да карам... просто е ужасно. Но и без това колите за забавление ще дойдат след някоя от първите три, не е спешно :D

За съжаление следващата година, година и половина няма да я бъде нова кола, а дотогава... я камилата, я камиларя ^^ Маздата няма да я продавам за нищо на света, по-скоро може да я направя проект, но пък за не-MPS тройки е трудна работа намирането на чарколяци... гледам има някакви суперчарджър китове, ама като цяло трудна работа.

PS: Откакто ползвах услугата Spark, страшно много ми хареса VW e-UP!, но е доста цифра :/ 55k някъде за чисто градска чиста електричка си е доста. Кефът е голям, но уви, джобът - плитък. По същата причина и не съм се насочил към по-високите модели на Лексус и Инфинити, макар доста да ме радват... просто е за волове, не за жаби :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 23:42 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
bjrov написа:
Интересно, в първият пост има 2 Хонди ??? И да попитам Хонда Джаз не е ли малка градска кола а не за планини?
Марки и модели адски много аз бих си я сменил за Пасат 7 или 8, Суперб а ако помечтая за Е-класа или А6.


По-скоро за екскурзии, излети, разходки и прочие, не толкова черни пътища. Ясно е, че малко се смесват нещата :) В случая да се яви като бюджетен вариант на Сивик, примерно...
Иначе, ако се помечтае...всеки има своя фаворит.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 00:11 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Май 2016, 14:17
Мнения: 78
Местоположение: Варна
Истината е, че запазена 6-ца първо поколение в момента може да струва до 7-7.5 хил.лв. Аз лично не виждам автомобил с цена до 18 000лв. с който бих я заменил. Това означава с всички разходи в най-добрия случай да се доплатят поне 10 000лв. В така определения бюджет до 18к. новият автомобил почти по нищо няма да превъзхожда Маздата. Например моята е с всички екстри, парктроник, мултимедия, камера, BOSE и т.н. Бих я сменил единствено за автомобил в ценови диапазон от 25 хил.лв. нагоре (аз лично заглеждам Audi A6/A7 след 2011, но още държат висока цена).

_________________
Mazda 6 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 09:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Със сигурност следващата ми кола няма да е Мазда. Много са нещата, които ме дразнят, не са домислени и като цяло не ми харесват сега, когато вече близо две години я карам. Изключвам визията, която е забележителна и наистина комбито, което карам много ми харесва. Но с визията и големият багажник се изчерпват почти всички положителни неща. :) Ще кажете, що си я купи тогава? Трябва да се пробвa, за да се оцени нещо. Няма да се впускам в обяснения кое и защо не ми харесва, защото характера на темата не е такъв. Може би на друго място. ;)
Иначе какво бих взел ли? Ами... следващата ми кола преди всичко ще бъде 4х4 и задължително бензин.

1. Сюпърб бих си взел. Или комби или лифтбек. 280 к.с. 4х4 много ми харесва и ще чакам новите двигатели през лятото, за да преценя. Преди всичко пространството ме привлича.

2. Сеат Леон СТ Купра (комби) също много ми допада. 300 к.с. 4х4 По-малък е от Маздата и Сюпърба, но ми е опция, защото предлага много екстри на разумна цена.

3. БМВ 5 (но само комби) хDrive. Много ми харесва, но ми идва мааааалко по-скъпо като ново. Ако намеря такова до на 1 година и на не повече от 30 000 хил. км. ще се замисля.

Иначе, задължително нова, за да нямам проблеми и разправии големи със стари коли. Не че с Маздата, дори и нова нямаше проблем примерно със стоп машинката и не искаше да запали, при това в Сърбия на Нова Година. Ама карай, казахме, че няма да се оплакваме. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 14:28 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 12 Юли 2012, 22:20
Мнения: 281
Местоположение: София/Добрич
skype: atriptoreality
Ford Mondeo mk4 (2011-2013) , 1.6 - 2.0 Ecoboost
Kia Seed Sportswagon (2012 - .... )

_________________
Mazda 6, 2.3 Petrol , 166 hp
Landi Renzo OBD II


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 16:14 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2010, 12:40
Мнения: 80
Отново Мазда 3, но по-нова година и отново хечбек, някой по-голям бензинов мотор. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 18:36 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Ееее....авторът на темата сложи бюджет около 8000-12000лв.Някои скочиха ценово. :lol: ... :D

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 18:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Аз доколкото разбирам, той е определил този бюджет за себе си, не го налага на останалите.
Ако ми се налага да избирам друга кола до 12k, няма да сменям тройката. Аз отговорих кои коли съм набелязал за покупка и тест-драйв (някои вече съм тествал).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 19:44 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Аз в тоя ценови диапазон изобщо няма да се церемоня ами ще си взема една запазена РХ-8-ца, ще изкормя винкела от нея и ще и бодна един електромотор от някой ел-кар, заедно с управлението и батерията и ще си я джуркам с кеф..
Верно няма да е кой знае к'во ама реално кой каквото си го кефи.. :D
Ако става въпрос само за от вкъщи до работа даже и кола не ми трябва вече.. то града се напълни с малоумници които не знаят как да въртят геврека и реално затрудняват движението.. с колелото до работа(8-км) ми е по бързо отколкото с колата заради тях..
Ай ше им се...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 19:54 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
dentdaemon....Какво точно ти хареса във VW-ъп....говорим за малкият бензин.
Иначе ако разширим бюджета веднага Супърб-а или форд Мондео след 20016 год...уникално приятна и комфортна кола.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 20:26 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
valio323 написа:
dentdaemon....Какво точно ти хареса във VW-ъп....говорим за малкият бензин.
Иначе ако разширим бюджета веднага Супърб-а или форд Мондео след 20016 год...уникално приятна и комфортна кола.

Оооп, малко прекали с нулите :lol:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 21:04 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Бутилка ракия Кехлибар върши странна работа с погледа на човек..... :lol:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 21:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
valio323 написа:
dentdaemon....Какво точно ти хареса във VW-ъп....говорим за малкият бензин.

Ами не, говорим за електрическата версия (изрично съм написал e-UP!).
Какво ми хареса - чистата електричка е супер за шофиране в града. Никакъв шум, много плавен вървеж, доста икономична. Моделът си има много екстри включени и съвсем малко за добавяне - единствено мултифункционален волан и секретни болтове си струват, според мен. Има си подгрев на седалките, на предното стъкло, заден парктроник, диодни дневни... няма нещо, което би липсвало за градски условия. Има дори круз контрол за Ботевградско/Цариградско :D Доста е малка и маневрена, но въпреки това вътре има страшно много място - аз съм почти 2м и имам достатъчно място за краката и главата. Видимостта е супер. Багажникът не е зле, предвид размерите на колата. Ако живеех в София, определено бих я обмислял за втори, изцяло градски, автомобил. Мамка му, има по-голям въртящ момент от Маздата :D
За съжаление, цената ѝ е доста висока за това, за което аз бих я ползвал. Повечето неща горе предполагам не се отнасят за бензиновите модели.

PS: Новата Мазда 3 ако изглежда както прототипа, ще е направо чудовище o.0 Поне на външен вид :D


Последна промяна dentdaemon на 20 Мар 2018, 22:43, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 22:17 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
valio323 написа:
Бутилка ракия Кехлибар върши странна работа с погледа на човек..... :lol:

Особено, за няма час и половина :smoke:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 22:25 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Мар 2009, 22:48
Мнения: 73
За съжаление не мога да сменя колата си поне още една-две години. Дъщеря ми и синът ми се учат да карат с нея. Драскотините по ъглите на броните на една нова кола биха ме вкарали в депресия.

Като му дойде времето:

- Мазда 6 с 2.5 литра турбо
- Мазда 3 с новия Скайактив-X
- Хонда Акорд с 2.0 турбо
или, ако не ме излови жена ми,
- Киа Стингър
- Мерцедес Ц300
- Инфинити Q50


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 11:32 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Тук идва и друг важен момент - като се смени марката, особено в посока БМВ или Мерцедес, и разходите стават други. Аз лично си признавам, че не знам с колко точно, ако се отиде на клас 3-та серия или 5-та особено. Аналогично и с Мерцедес Ц класа или Е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 12:37 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз лично подхождам по следния начин
1) Никакви джипки/СУВ-ове -едни излишни 250-300 кг да ги влача цяла година не ми трябва, по-скъпа поддръжка, по-лошо управление и пътно поведение
2) Никакви премиуми - крадат се, скъпа поддръжка, не са чак толквоа надеждни
3) Никакви VAG - не са достатъчно здрави
4) Никакви коли над 4,65 - не карам толкова много, че да ми трябва тая огромна кола да се чудя как да я паркирам
5) Задължително кола с голяма надеждност/добра фен-база - това означава Тойота, МАзда, Хонда, Киа Форд, за да може да се развалят по-рядко, а и да има от къде да се черпи косвен опит
6) Опел/Пежо/Рено/Ситроен отпадат - не разбирам френски/немски, така че това, че няма да мога да чета/гледам видеа за разни неща също ми е фактор
7) ЗАдължително без дизелови двигатели, ако може атмосферен бензин 2.0- до 2.5

И то не остана
Бих карал с кеф един Йоник хибрид на Хюндай, ама 50к е неоправдано за мен


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 13:00 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Хубавото е, че има винаги отделни модели на отделни марки, които някакси не са винаги най-коментираните, одумваните и комерсиални, но предлагат много качество, удоволствие и лукс.
В тази връзка се замислих за моя случай - колата е почти като нова вътре, с изключително запазен кожен салон, няма миризми, одрано, чувството е много приятно, всичко си работи по нея, добре върви, има ксенон, навигация, Босе...наистина като се загледах последните дни...сериозен скок трябва да се прави близката година, ако реша да я сменям, за да усетя "новата" кола. Преди да закупя сегашната ми кола имах Лагуна, 2001, фейслифт. Тогава разликата беше осезаема, и усещането, че се прехвърляваш на по-луксозен и "модерен" автомобил се усещаше.
Като гледам повечето коли от 2006-2010 година...някак в много малко виждам нещо повече. Ауди и VW изобщо не ги коментирам, там в интериора и особено централната конзола са плачевни за мен в периода, когато излиза Маздата. БМВ и Мерцедес, съответно 3-та серия и Ц класа също са малко дървенки. Винаги съм се чудил как може да направиш една забележителна визия на колата, а като седнеш вътре - едно такова чувство за сивост и семплост...в тази връзка и Субару, и Мондео мога да ги добавя към този списък.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 14:42 
Offline
любител
2006 Mazda 3

Регистриран на: 09 Сеп 2016, 20:17
Мнения: 25
Местоположение: Пловдив
https://www.tesla.com/modelx
Много добър автомобил, но доста над бюджета ни :)

Изпратено от моят Lenovo S1La40 с помощта на Tapatalk

_________________
Мазда 3 2006г. - 1.4 L: 84 (62 kW), 90 lbf·ft (122 N·m)
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 14:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Мани ти тая работа. Ако я напънеш за Бургас със 150 на магистралата с 4 човека и багаж на Сливен ще трябва да пиете кафе поне 3-4 часа. ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 15:21 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Antoni написа:
Винаги съм се чудил как може да направиш една забележителна визия на колата, а като седнеш вътре - едно такова чувство за сивост и семплост....

Тук може да сложиш и новата Мазда 6 освен една визия и завиващите ЛЕД фарове, всичко останало е семпло.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 16:05 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
И аз от известно време се оглеждам за по-нови модели. Но смяната ще е минимум след година. Идеята ми е да взема нещо на 2-3 години за 25-30 хил. Проблемът обаче е, че нищо не ми харесва. Един приятел си взе миналата година БМВ 3-ка F30 (2014 г.). Еми верно има това-онова но като цяло не виждам какво повече да предлага повече от моята кола. Разбира се, на конкретната бройка и липсват някои неща - камери, панорамен покрив, автомат, кожа и т.н. Единственото нещо, което наистина ми хареса беше двигателя - битурбо 184 к.с. Много приятен двигател с много хубава тяга. И отгоре на това доста икономичен за вървежа, който предлага. Та гледам, гледам, и накрая стигам до заключението, че мога да си взема една 6-ца 2-ро поколение с всички екстри за под 15 хил. лв. и почти няма да има нещо, което да ми липсва в сравнение с някоя кола 2015 година.

Та затова ми е интересно кой какво ще каже и следя темата с интерес. Особено ако има някой с опит в поддръжката на коли от ранга на БМВ 3-та серия ил МБ Ц-класа от последните поколения.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 17:43 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Абсолютно се присъединявам към по-горния пост. Мен лично МБ ми идва някак по-комплексен, БМВ-то доста хора казват не, но тънко се усмихват и изкушават при мисълта да "пошпорят" известно време :D

Но наистина като поддръжка е добре да чуем мнение на някой колега, който е запознат.

Относно Мазда 6, второ поколение. И ми допада, и не ми допада. Някакси има нещо, което ми липсва, може би често попадам на по-базови модели. Но като разполагам с моята "рошава" като изпълнение кола и някакси новата не ми носи чак толкова "новото". Затова и не бих се хвърлил толкова лесно към следващата, предполагащо се, логична стъпка при смяна на настоящата.

Но един Бенц, Ц класа, W204, но фейслифт...тук вече започва облизването :naughty: :dancing:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 18:40 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
viewtopic.php?f=1&t=952&start=240
Чудех се аз какво ми убягва.....тук има мнения и на членове които си кютат и не пишат вече.... 8)
Може да се обедини темата...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 19:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2015, 15:43
Мнения: 240
Местоположение: София
Аз пък съм си навил като изплатя апартамента да си купувам VW Passat до 5 години и до 100 000 км, автоматик DSG. Много ми харесват този тип скоростни кутии. Първата ми кола след като взех книжка беше Опел Аскона, след това Рено Лагуна първо поколение и сега Маздата. Отделно съм карал служебни Рено Испейс и Ситроен Ц4 Гранд Пикасо. Карал съм за по малко и всички поколения на Хонда CRV. От всичко, което съм карал по голяма каруца (говоря за возията) от Маздата няма. Единствено се конкурира с Хонда HRV, двувратка, която караше жена ми за 2-3 години.

_________________
Mazda 6 stationwagon SportBreak 2.0 CiTD 143hp Executive 2005


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб