Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2017, 22:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Има ли вариянт при първата шестица броня с оригинално монтирани халогени?
Или от М3 първата им версия гледам че са с халоген в бронята и формата на цялата работа около самия халоген доста прилича на формата на отворите на наще брони. Някой да си е играл?

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2017, 10:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
https://m.ru.aliexpress.com/item/176797 ... &#autostay

Това е вариант.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2017, 20:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2015, 20:25
Мнения: 171
Местоположение: София
Мдааа,това е варианта,и аз съм се замислил,ама нямам представа кой ще ги монтира,а и нямам опция "фарове за мъгла" на лосчето за фаровете. Може с отделен бутон,който е в предлагания комплект или смяна на лостчето -21USD. пак от aliexpress.

_________________
Mazda 6
2.0 бензин
141кс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2017, 22:27 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Че кво му е на копчето долу да си седи. Тамън може да си ги палиме само тях. С реле може да стне "изпрати ме до вратата"

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2017, 15:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2015, 20:25
Мнения: 171
Местоположение: София
a_grozdanov написа:
Че кво му е на копчето долу да си седи. Тамън може да си ги палиме само тях. С реле може да стне "изпрати ме до вратата"



Няма проблем да е с копче,и аз не мисля да се занимавам със смяна на лостчето.

_________________
Mazda 6
2.0 бензин
141кс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 16:02 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Здравейте колеги,
Имам Мазда 6, 1,8, 2004 г. И тя, като останалите подобни няма фабрични фарове за мъгла. Мислил съм по въпроса, но не съм се занимавал с варианта фарчета в бронята, защото в блок-фара има оставено място (гнездо) за такива халогенки, с прекарана чакаща инсталация и основа. Това място е затворено с пластмасова заглушка, която погледната отвън прилича на лупа. Пообиколих по моргите и намерих две вътрешни тела за такива фарчета- явно от по-нови модификации (за по 30-40 лв)- телата представляват метално блокче с фасунка за крушка (мисля, че беше Н3)+оригинална лупа. Лягат и се закрепват точно на оставените във фара места, като се махнат заглушките. Не съм сменял лостчето- включват се заедно със задната лява червена светлина (разбира се при включени къси). Но открих, че след като съм включил халогенките, мога да върна (изключа) късите и остават да работят само халогенките. Вършат работа! Знам, че фарове за мъгла са по-ефективни, като са ниско долу (в бронята), но мисля, че другаря японски инженер достатъчно е посмятал и няма да си е оставил магарето в калта....Дано съм бил полезен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 20:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2015, 20:25
Мнения: 171
Местоположение: София
gecata_50 написа:
Здравейте колеги,
Имам Мазда 6, 1,8, 2004 г. И тя, като останалите подобни няма фабрични фарове за мъгла. Мислил съм по въпроса, но не съм се занимавал с варианта фарчета в бронята, защото в блок-фара има оставено място (гнездо) за такива халогенки, с прекарана чакаща инсталация и основа. Това място е затворено с пластмасова заглушка, която погледната отвън прилича на лупа. Пообиколих по моргите и намерих две вътрешни тела за такива фарчета- явно от по-нови модификации (за по 30-40 лв)- телата представляват метално блокче с фасунка за крушка (мисля, че беше Н3)+оригинална лупа. Лягат и се закрепват точно на оставените във фара места, като се махнат заглушките. Не съм сменял лостчето- включват се заедно със задната лява червена светлина (разбира се при включени къси). Но открих, че след като съм включил халогенките, мога да върна (изключа) късите и остават да работят само халогенките. Вършат работа! Знам, че фарове за мъгла са по-ефективни, като са ниско долу (в бронята), но мисля, че другаря японски инженер достатъчно е посмятал и няма да си е оставил магарето в калта....Дано съм бил полезен.
ю

Чудесно звучи,дай някакви снимки на тези вътрешни тела,ще обиколя и аз да потърся. Само да знам за какво иде реч.

_________________
Mazda 6
2.0 бензин
141кс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 21:23 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Имам няколко снимки по въпроса.
Прикачени файлове:
20161107_164359.jpg
20161107_164359.jpg [ 123.18 KiB | Прегледано 13611 пъти ]
,
Прикачени файлове:
20161107_164324.jpg
20161107_164324.jpg [ 124.95 KiB | Прегледано 13611 пъти ]


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 21:28 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Прикачени файлове:
20161115_144452.jpg
20161115_144452.jpg [ 107.32 KiB | Прегледано 13611 пъти ]
Прикачени файлове:
20161107_164431.jpg
20161107_164431.jpg [ 120.05 KiB | Прегледано 13611 пъти ]


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 15:46 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Хмм.. искаш да кажеш че все пак лостчето ще запали халогена, без да има позиция за такъв...
В такъв случай улесняваш нещата

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 16:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2015, 20:25
Мнения: 171
Местоположение: София
Благодаря за снимките, има ли някъде парт номер да проверя из aliexpress и ebay дали не се предлагат.

_________________
Mazda 6
2.0 бензин
141кс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 17:34 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Отговарям на последните два въпроса на a_grozdanov и Kirerto:
- При мен (мисля, че и при всички) до пръстенчето за късите има и едно отделно пръстенче за включване на допълнителна задна лява червена светлина. Халогенките се връзват за тази верига- предполагам, че чакащите кабелни изводи в блок-фара са били на този ключ. Както писах по-горе работят само при включени къси, но открих, че след като съм включил къси+халогенки, мога да върна (изключа) късите и остават да работят само халогенките. Държа да отбележа, че въпросния монтаж и свързване се извърши от автоелектричар в София. Разполагам с телефона му, мога да отида до там, но не знам точен адрес- някъде в горубленските сокаци беше.
- Извинявам се за невежеството ми колега, но не съм в час какво е "парт номер"- може би партиден или .....? На една от снимките се вижда, че на рефлекторчето има някакъв номер. Когато ги намерих (от две различни морги- в едната свалиха изделието от цял фар, а в другата си беше свалено) забелязах, че и на двете изделия, на едно и също място имаше някакви номера (като въпросния номер на снимката), но бяха различни.
Това е. Ако с друго мога да бъда полезен, пишете.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 20:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2015, 20:25
Мнения: 171
Местоположение: София
gecata_50 написа:
Отговарям на последните два въпроса на a_grozdanov и Kirerto:
- При мен (мисля, че и при всички) до пръстенчето за късите има и едно отделно пръстенче за включване на допълнителна задна лява червена светлина. Халогенките се връзват за тази верига- предполагам, че чакащите кабелни изводи в блок-фара са били на този ключ. Както писах по-горе работят само при включени къси, но открих, че след като съм включил къси+халогенки, мога да върна (изключа) късите и остават да работят само халогенките. Държа да отбележа, че въпросния монтаж и свързване се извърши от автоелектричар в София. Разполагам с телефона му, мога да отида до там, но не знам точен адрес- някъде в горубленските сокаци беше.
- Извинявам се за невежеството ми колега, но не съм в час какво е "парт номер"- може би партиден или .....? На една от снимките се вижда, че на рефлекторчето има някакъв номер. Когато ги намерих (от две различни морги- в едната свалиха изделието от цял фар, а в другата си беше свалено) забелязах, че и на двете изделия, на едно и също място имаше някакви номера (като въпросния номер на снимката), но бяха различни.
Това е. Ако с друго мога да бъда полезен, пишете.


Това за лостчето е добре,че е така-отпада нуждата да се сменя.
Парт номера е точно този който се вижда на снимката,но не се виждат първите цифри. Ако имаш снимки на които се вижда целия,може да го напишеш тук.
Благодаря за полезната информация и качените снимки. =D>

_________________
Mazda 6
2.0 бензин
141кс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2017, 10:34 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Съжалявам колега, но нямам други снимки...Сега ме е яд, че като ги снимах, фарчето се килна леко по седалката и се скри част от номера. Тогава аз не отдадох такова значение на този номер и не го върнах в първоначалното му положение. При първа възможност, като се отваря някой от фаровете за нещо, ще демонтирам това фарче (то е захванато с няколко винтчета) и ще запиша номера.
Относно името на този номер- "парт номер", сега като се замислих, май идва от английски- part означава част, т.е. номер на частта, или номер по спецификация (каталог), или нещо подобно.
Като краен резултат от цялата работа и аз май научих нещо, което може да ми потрябва занапред.
Със здраве и безаварийно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2017, 12:04 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Значи жичкаджията ти е пуснал кабел да ти пали успоредно с мъглявинята отзаде и халогена. Но не е нищо сложно явно. Мерси за задачката - ще дерзая и в този вариянт :D

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2017, 12:54 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Не съм сигурен дали е пускал нова жица, защото не видях такова нещо. Така или иначе е ползвал чакащите (свободни) кабелчета с клеми в блок-фара, точно на същото място, където са местата за халогените. Най-вероятно тези свободни кабелчета са си били вързани фабрично към веригата на мъглявината отзад и са си чакали някой да ги свърже с халоген. Така, че преди да пускаш нови жици, пробвай тази верига (задни мъглявини+свободни кабелчета в блок-фара) дали работят заедно.
Друго не мога да те посъветвам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2017, 20:21 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Жиците за предните и задните светлини би трябвало да достигат до буксата на ключа, който е с 2 или 3 положения в зависимост от това дали има предни светлини за мъгла. Явно майстора е разбрал коя е свободната жица (за предните светлини) и е направил мостче към задната.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2017, 21:45 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 15:00
Мнения: 16
Местоположение: София
Тази възможност ми звучи най-професионално и достоверно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2017, 16:53 
Offline
фен

Регистриран на: 01 Яну 2016, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Пловдив
За предни халогени най-просъият вариант е смяна на ключа за мигачите и фаровете с такъв с копче за предни и заден фарове за мъгла. Отпред на куплонга на фара (и на 2-та) синята жица с бяла ивица (намира се в единия ъгъл на куплонга) е за предни фарове за мъгла. Виждал съм изпълнение със заводски куплонзи, като тази жица е изкарана от куплонга на фара и е вкарана във отделен фабричен куплонг, който отива във халогена в бронията.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2017, 19:58 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 24 Фев 2011, 16:59
Мнения: 37
Здравейте, да използвам темата на колегата:
имам абсолютно същия проблем с моята мазда 6 2005г на мястото на халогените има някакви пластмаси.
ако съм разбрал правилно -
-закупувам си фасунка (комплект с лупата от по нова мазда)
- монтирам си я
- слагам крушки ако няма
- управлявам ги от мястото което се пуска задния халоген?

_________________
Mazda 626 GW 1.8 1999 - първата
Mazda 6 2.0 2005 - новата любов
Mazda 6 2.2 2011 - още по-новата любов


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 14:42 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Попаднах в алиекспрес на халогени за бронята, заедно с цялата пластмасария околотя (основи, щипки, кабели реле и ключ) дето се монтира на празното място до dsc бутона. И мисля да ги викна от братски китай скоро, че не ми се занимава хич със сваляне на фарове, търсене на фасунги и ....
Тея афтърчайнис се закачат директно към акумулатора и са си отделна електрическа верига, за 10мин ще се монтират в бронята.

https://www.aliexpress.com/item/beler-C ... 51.33061.0

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 21:55 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 24 Фев 2011, 16:59
Мнения: 37
Благодарение на колегата Владо (rally86) си имам халогени като от снимките работят перфектно. Монтирани за 20 мин на колата. Ключът ми е от тези които имат само една позиция за задния халоген. Първоначално намерих ме релетата и с едно кабелче от реле на реле ги тествах ме. След това извадих ме целия блок и вързах ме кабелчетата за управление едно за друго и всичко работи перфектно.

_________________
Mazda 626 GW 1.8 1999 - първата
Mazda 6 2.0 2005 - новата любов
Mazda 6 2.2 2011 - още по-новата любов


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2017, 21:32 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2008, 19:31
Мнения: 418
Местоположение: Varna
Здравейте а аз просто си взех две лунички които работят на 220 волта и на 12волата точно паснаха в мястото за халогените и сега съм с лед халогени много е ефекно ;) http://prikachi.com/images.php?images/107/9134107d.jpg

_________________
МХ-3 1.6 16v / 323 f BA / Mazda 6 2.3 166hp. sedan

[img]http://www.img-share.eu/f/images/278/13697099_1218817228150297_1313546057268197135_nViNj2ft.jpg[/img]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2018, 11:03 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Фев 2017, 21:13
Мнения: 5
Местоположение: Ямбол
Здравейте
Някой монтирал ли си е халогени долу в бронята от тези китайските на :mazda-logo: 6 GG. Ако да ако може да качи или прати някак снимки да видим как изглеждат, че и аз планирам да го направя, но незнам от кои да взема и как ще изгледат, както и дали ще станат
Благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 09:09 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2017, 10:39
Мнения: 23
Местоположение: Пловдив
IvoTM написа:
Здравейте
Някой монтирал ли си е халогени долу в бронята от тези китайските на :mazda-logo: 6 GG. Ако да ако може да качи или прати някак снимки да видим как изглеждат, че и аз планирам да го направя, но незнам от кои да взема и как ще изгледат, както и дали ще станат
Благодаря

Здравей, не съм ги монтирал аз, така я купих, но ето да придобиеш някаква представа как изглежда
Изображение

_________________
NO SMOKE NO FUN-------NO SMOKE NO POKE-----------DPF OFF--EGR OFF---REMAP---STRAIGHT PIPE----DIESEL POWER!!!! :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 20:53 
Offline
фен

Регистриран на: 28 Юни 2012, 19:13
Мнения: 136
А с такава фасунга ще стане ли в леглото на халогена за мъгла:
https://www.avto.bim.bg/Durjach-za-krus ... 49330.html

_________________
Mazda 6 SW 2004 2.0/141 petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб