Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: масло?
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2018, 21:56 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Дек 2017, 17:30
Мнения: 7
Някой ще помогне ли с мнение? След "вливането" на SPECIAL TEC 5W-30 (ACEA A1 , ACEA B1 /API SL) и 150 км. каране, започна да мига DPF, Check Engine , TCS и съответно няма мощност .Възможно ли е да се отърва само със смяна на масло ( АCEA C1)? И страното е че след още 200км каране така ... :retard: ... не бих казал че мотора е "горещ" на допир.

(Мазда 6 дизел ГГ 2.0 143пс. 2007 г.)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: масло?
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 09:05 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Почти съм сигурен, че накрая ще се оттървеш от DPF филтъра :) Щом си светнал като коледна елха най-вероятно на диагностиката излиза грешка P242F(DPF е тотал щета). Намери някой с диагностика и го накарай да види дали е тая грешката и ако е тая пробвайте да пуснете регенерация на място. Ако не успее да я завърши, филтъра ти е чао.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: масло?
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 13:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2017, 17:30
Мнения: 7
Мдам , точно това мислих да направя след смяната на масло ...дано да се (регне) тоз гадничек филтър.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: масло?
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 21:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2017, 17:30
Мнения: 7
Хухх... елхата угасна ,след "вливането" на новото масълце ( LIQUI MOLY TOP TEC 4500 5W-30 5L( АCEA C1) ),нови филтри (маслен,горивен,фъздушен) и регенерирането на филтрака (40 мин.) грешките чезнаха,колата се отпуши,всичко е мед и масло.Интересното че при регенерирането на ДПФ , никакъв пушек почти не излезна ...това зле ли е?, добре ли е ?

Ии разбира се евала на Японците ,толкова важни неща можеш да направиш/поправиш само с едно парче жица :) иии разбира се голямо мерси на организаторите на този форум и на всички които смоделят толкова важна и полезна информация . 6+


Последна промяна yur4e на 26 Апр 2018, 22:29, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: масло?
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2018, 13:20 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
С една дума експериментът не се е оказал успешен :)
Неслучайно го дават С1 и то за автомобили с ДПФ...
ДПФ и катализаторите са си химически реактори и са чувствителни на газовете и 'материалите', които попадат в тях...
Неслучайно оловния бензин бе абсолютно забранен за автомобили с катализатори...
При мен при регенерация на ДПФ не се вижда никакъв пушек... Само жегата си е осезаема :)
В края на краищата ако работи добре ДПФ, би трябвало да преобразува въглеродните отлагания (саждите) в СО2, което си е безветен газ :)

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: масло?
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2018, 22:20 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2017, 17:30
Мнения: 7
Да, разбирам намека на "slowtraveler" но ако трябва да съм подробен ,случаят беше че точно такива ситуации да не се случват , поръчах от магазин за авто части (Някъде из европа...) И господина ми продаде 5 Liter Liqui Moly Special TEC 5W-30 Ford A1 B1 ( и след смяната му ... и първия ми коментар ... взех да чета из форума , разбрах че маслото което съм сменилнил е ACEA A1 а нe ACEA C1 и мада фака разбирасе малко нерви ,пари, занимавки и обеснявания че маслото което ми е продал е А1 а не С1 и че поради тази мада фака причина колата не върви и мига ДПФ и свети Чек и TCS и че незнам дали въобще DPF ще се оправи,продавача ми се изсмя.Както и да е накрая им поръчах да ми поръчат :D Liqui Moly Top Tec 4500 5W-30, 5 л ии за съжеление не искаха да ми дават нов маслен филтър :) , гадните им ф... ,и последния ми коментар ...всичко е ок , а иначе сега като гледам старото масло е било (CHAMPION LUBRICANTS OEM C3, 5W30, 5л) което до колкото разбирам и каквото съм прочел във форума също е не подходящото масло ( и то уж при "Пепо" сменяно :? )


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Barloc и 49 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб