Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2017, 19:55 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius
Автор на темата

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Както казах, на моята генерация са гонели цена и материалите според мен на ниско ниво... Скърцане не съм чул, но не в една кола съм карал и Тойота-та не ме впечатлява особено ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2017, 22:52 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Хубавото на Приусът е, че може би е последната Тойота, която се произвежда в Япония. Та откъм качество според мен го докарва добре - сравнено с Маздите, на нивото на Тройката е, с шестицата не може да се мери. В третата генерация(предполагам и в най-новата) не са пестили и екстри - има камера, тъч дисплей за навигация и мултимедия(моделът е на 8-9 години вече) и др.

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 10:09 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
Ммм интересна тема... да споделя и аз моят опит. Работех в Тойота и общо взето имах досег с абсолютно всеки хибриден модел вкл. и Лексус моделите. Най-голям опит имам с Rav 4 Hybrid & Auris Hybrid ( бяха ми служебни ). Rav 4 е уникален ( като изкл че легендарното 4х4 е мит в него и грам не се справя зимата ). Градско гори 11 (2.5 бензин е), ако го караш като баба и галиш педала на газта така че да кара само на батерия може и да падне до 8. Извънградско съм го свалял на 6.4 с темпомат на 100 км/ч, иначе нормално си гори 8. Бърз е, наказвал съм 530d понеже e-CVT кутията няма замисляне и тръгва веднага, но за жалост има ограничител на 200км/ч. Auris Hybrid, градско гори 7, извън съм падал до 4.6, нормално гори 5.5, магистрално със 160 гори 7.2. Водят го обща мощност 136к.с, обаче на магистала като подадеш няколко пъти и като свърши батерията и рязко падаш на мощност от 98к.с. и е пълен мъртвец ... Хибрида който ми е на сърце е Lexus GS450h, уникален автомобил, бърз, луксозен, комфортен и за 3.5 бензин гореше 11л градско ( мда, колкото 2.5 на RAV 4) , извънградско падаше на 9л ( скорост около 120-130, нагоре стига и до 13л/100) ... Prius съм карал и мога да кажа, че са много здрави коли, виждал съм таксита на 500 000км с оригинални батерии, кутии и неотварян мотор. Тромава, скучна, евтина вътре, но здрава. Това се сещам на първо четене, много мога да споделя, но не се сещам конкретно в момента :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 18:52 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Първите 3 думи описанието ти за Приуса са достатъчни...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017, 19:22 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius
Автор на темата

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Да... Да си знае който гледа и да не очаква панацея ;) Само да допълня, че е по-тромава от 2.5 и 3.5 мотори, но спрямо Мазда-та не откривам съществена разлика...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017, 19:27 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Гледах времена на приус срещу мойта мазда, ми дори до 60 и правя цяла секунда, дето електрическия мотор уж би трябвало да е в силата си. А аз карам 150 коня, не е некакъв змей. Така че е очевидно по-тромава.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017, 19:32 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius
Автор на темата

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
109 беше моята и от там не усещам разлика, а моята времената по каталог не ги зачиташе :P

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 15:44 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
s7an4ev написа:
Prius съм карал и мога да кажа, че са много здрави коли, виждал съм таксита на 500 000км с оригинални батерии, кутии и неотварян мотор. Тромава, скучна, евтина вътре, но здрава. Това се сещам на първо четене, много мога да споделя, но не се сещам конкретно в момента :)


Аз лека полека почвам да узрявам за идеята, че колата трябва да е вещ като телефона, да върши работа и да не създава ядове.
Точно затова почвам да си мисля, че един хибрид, който да го карам 10 години може и да е моята кола.
Ненужно лъскав не ми трябва, затова бих си взел бял, трета генерация, максимално убит и се слива с останалите.
А и бял се боядисва сравнително лесно, без да объркаш цветове.
Искам да липсват паразитни шумове, да са сравнително удобни седалките и да се возя спокойно,
Приус чувам че идва с одбра музика, което е супер.

Много интересна част е, че масово има хибриди на Тойота, които се продават на под 100 000 км, и то от официален представител купувани. Това малко ме притеснява, защо човек ще продаде колата, тя дори не е почнала да си избива парите от обезценяване още.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 18:29 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius
Автор на темата

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Силно съмнително, да. Всичко лесно се проверява по рама, но защо трябва все така да е. А някой просто може да я дава защото се е оказало, че не му гори 3/100, а цели 5! За съжаление минус на безшумната кола е чуването на всякакви незначителни шумове.

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 19:00 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Много харесвам идеята за хибридна кола и имах огромното желание сега да взема хибрид. Изчетох форума на Тойота свързан с хибридите, общо взето който е минал на Приус не иска да го сменя, хората са много доволни. Идеална е за градски условия предвид ниските емисии, тиха са. За нашата реалност идеалната комбинация между двата свята на електричката и ДВГ-то. След 10г може и да има силно развита инфраструктура за зареждане на електромобили, но сега за жалост сме даааалеч, далеч от желаното.

На мен Приуса чисто визуално не ми харесва и за това се отказах от него, насочих се към новия им модел Тойота С-НR. По-малка е от СХ-5, но достатъчно голяма за мен, но (винаги има някакви “НО” да му се невиди)..... седнах на задната седалка, Еми за жалост няма такава клаустрофобия, определено този модел не е за семейна кола. Иначе е много красив, достоен съперник на Маздата... та така се разминах с хибрида.
Та благородни ти завиждам, че си видял своята кола в Приус, сигурен съм, че ще си доволен.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 19:52 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Не не, хич не харесвам новия приус, за това казвам трета генерация, нея мога да я изтърпя.
Просто не искам нещо лъскаво, със забелезваща се визия, защото само проблеми с това.
Искам товарно магаре с прилична возия, не случайно съм казал да е бял.

А като говорим , че се чуват шумове, за външни ли говорим или от самата кола?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 20:57 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius
Автор на темата

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
И двете разновидности... Аз взех втора генерация по абсолютно същите причини ;) Когато купувах първата си кола се предлагаха Приус-и, но ми бяха изключително грозни отвътре и им се смеех... Сега нещата така се обърнаха и карам такъв - определено мога да кажа, че Мазда-та беше удоволствие за каране, а тази е удоволствие за поддръжка!
Относно размерите - вече навлизат всякакви "охибридени" модели на Тойота за всякакви мераклии. Аз се повозих в новите и дизайна не ми е на сърце, а возията и поведението няма грам разлика от моя втора генерация на 10 години - определено мога да кажа, че доят технологията и внасят минимално техническо развитие и наблягат на осъвременяване на дизайна и намаляване на себестойността!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 16:33 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
Наскоро шофирах C-HR по маршрута София-Велико Търново-София, средният разход включва 100 км градско в София. Клаустрофобията за която говори колегата е неоспорима, за щастие само веднъж се возих отзад и то градско :D, като цяло разхода е единственото което може да наклони везните спрямо CX-3, за CX-5 не говоря, защото размерите са несъпоставими.


Прикачени файлове:
29388790_1622344217854548_4247365177026019328_n.jpg
29388790_1622344217854548_4247365177026019328_n.jpg [ 63.36 KiB | Прегледано 14036 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 16:56 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Аз се отказах от Хибриди.... Скъпи (добре че не се чупят толкова) . И Харчат не кой знае колко по малко ....
Закупи се 2012та година кола Малък Ван , 1.4 Дизел 90 конски сили 6 скорости. .... София Свищов с нормално каране (премерено) разход 3.7!
На връщане с доста газ особенно на магистралата 4.3!
За 800км от които 200+ градско Софийско 4.5!
пп. джантите са 16" .
И цената като за кола втора Ръка е поносима до някъде.
Отзад е доста широка меко казано хора по 180+ и закръглени влизат без да се бутат. Багажника също е 420литра като има и "ниско ниво" т.е. под пода му още място .

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 17:03 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
zliq_zmei написа:
Аз се отказах от Хибриди.... Скъпи (добре че не се чупят толкова) . И Харчат не кой знае колко по малко ....
Закупи се 2012та година кола Малък Ван , 1.4 Дизел 90 конски сили 6 скорости. .... София Свищов с нормално каране (премерено) разход 3.7!
На връщане с доста газ особенно на магистралата 4.3!
За 800км от които 200+ градско Софийско 4.5!
пп. джантите са 16" .
И цената като за кола втора Ръка е поносима до някъде.
Отзад е доста широка меко казано хора по 180+ и закръглени влизат без да се бутат. Багажника също е 420литра като има и "ниско ниво" т.е. под пода му още място .


Ако обърнем нещата в пари, всяка една кола на газ излиза по-евтино от хибрида. Много обичам рекламите на plug-in автомобилите, като ми кажат "2.1л/100км", да , може да е толкова, ама никой не казва че това е за първите 100км докато не свърши запаса на батерията и почне да върви само на бензин :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 17:14 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius
Автор на темата

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Именно! Хибрида в нашите реалии има само един резон - не ти се кара дизел или газ, а малолитражките са ти много малки на размер... Печелиш евентуално по-малко ремонти, вариотрансмисия(за някои водачи тя е минус) и експлоатационни разходи. Ако ти ги хвалят за 2.1 и т.н. разходи не ги слушай. За пореден път го казвам да четат колегите - гори колкото Маздата, върви колкото Маздата, на размер е колкото Маздата. Просто друго трябва да целиш за да минеш на хибрид ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 20:33 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Hека не забравяме, oбаче че идеята при хибрида не е да ти дава минимален разход от Бургас до София, а в градовете, там където е проблема със замърсяването. Другия момент е че разхода е под този на дизела (градско), но е бензин.

Лично на мен CH-R много ми хареса и бяхме пред голяма дилема, но това което ни отказа беше задния ред и малките “илюминаторчета”.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 21:06 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
Kaizera написа:
Hека не забравяме, oбаче че идеята при хибрида не е да ти дава минимален разход от Бургас до София, а в градовете, там където е проблема със замърсяването. Другия момент е че разхода е под този на дизела (градско), но е бензин.

Лично на мен CH-R много ми хареса и бяхме пред голяма дилема, но това което ни отказа беше задния ред и малките “илюминаторчета”.


Хибрида е изгоден при равен град, например Бургас. Във Велико Търново хибриден C-HR харчи колкото дизелова Corolla. Да, бензина не замърсява толкова и го предпочитам. Само ще ти кажа, радвай се, че не си взел C-HR, има ужасно пътно поведение, за щастие имах възможността да го карам още 2016 година и да го изпробвам на предела на възможностите и мога да кажа че в снежни условия, дори и 5 см е неуправляем ... Със здраве си карай CX-5 , уникален автомобил е, твоят двигател ми даде 9.8 градско в София ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 23:39 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
О, нито за миг не съжалявам, наистина СХ-5 е уникален. CH-R ме блазнеше заради хибридната технология, но всичко останало е за СХ-5.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 09:23 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
В Софията Супер къси разстояния и с няколко светофара 5!
Не виждам как бензин горящ 2 пъти повече е по каквото и да е ....
А за автомобилите на газ / метан и обърнато в пари колеги няма какво да говорим затова са Алтернативни горива ...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 11:01 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Редовно ползвам Green Taxi и се зазяпвам какво показва рахода, ако шофера го е оставил на това показание де, та когато имам възможност виждам показания от рода 4,8-5/100 което си мисля че е супер. Прави ми впечатление също че ако таксиджията е спокоен карач, почти на всяко тръгване не се ползва бензиновия мотор, пуска се ако настъпи я да изпревари, я да догони зелено на следващото кръстовище или ако дойде баир. Хубавото обаче е че почти на всяко спиране има рекуперация на енергия, което при режим тръгни спри, вероятно коменсира голяма част от енергията изразходвана за да тръгне. Гледах последното поколение на Приус, и ако не беше по-малкия багажник вероятно сериозно щях да се замисля.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 13:15 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
bgfrayman написа:
Редовно ползвам Green Taxi и се зазяпвам какво показва рахода, ако шофера го е оставил на това показание де, та когато имам възможност виждам показания от рода 4,8-5/100 което си мисля че е супер. Прави ми впечатление също че ако таксиджията е спокоен карач, почти на всяко тръгване не се ползва бензиновия мотор, пуска се ако настъпи я да изпревари, я да догони зелено на следващото кръстовище или ако дойде баир. Хубавото обаче е че почти на всяко спиране има рекуперация на енергия, което при режим тръгни спри, вероятно коменсира голяма част от енергията изразходвана за да тръгне. Гледах последното поколение на Приус, и ако не беше по-малкия багажник вероятно сериозно щях да се замисля.


А чувал ли си какво скърцане има от към пластмасите, на коли на по 200 000. Същото нещо не го чувам почти никога на коли КИА примерно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 13:24 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
bgfrayman написа:
Редовно ползвам Green Taxi и се зазяпвам какво показва рахода, ако шофера го е оставил на това показание де, та когато имам възможност виждам показания от рода 4,8-5/100 което си мисля че е супер. Прави ми впечатление също че ако таксиджията е спокоен карач, почти на всяко тръгване не се ползва бензиновия мотор, пуска се ако настъпи я да изпревари, я да догони зелено на следващото кръстовище или ако дойде баир. Хубавото обаче е че почти на всяко спиране има рекуперация на енергия, което при режим тръгни спри, вероятно коменсира голяма част от енергията изразходвана за да тръгне. Гледах последното поколение на Приус, и ако не беше по-малкия багажник вероятно сериозно щях да се замисля.


Да това ОК , и пак изхарчва 5 литра при Галене на педала и смесена система и старт стоп и потоп и какво ли не..... и пак е 110гр вредни емисии нещо от рода ...
Не е 25 ...т.е. пъти по добре , че да се замисля а цената е като на СУВ примерно...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 14:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
road_runner написа:

А чувал ли си какво скърцане има от към пластмасите, на коли на по 200 000. Същото нещо не го чувам почти никога на коли КИА примерно

e карай я хамалската като бкшиш пък.... защото и на Йес съм се возил не бих казал че не скърцат и тропат.

zliq_zmei написа:
Да това ОК , и пак изхарчва 5 литра при Галене на педала и смесена система и старт стоп и потоп и какво ли не..... и пак е 110гр вредни емисии нещо от рода ...
Не е 25 ...т.е. пъти по добре , че да се замисля а цената е като на СУВ примерно...


ми по-скоро цената е колкото на 6-ца 58К за топ опборудването, това с включена хибридна преференция 2500, незнам после дали има допълнителни отстъпки в тойота не съм ходил от 2007-ма. Това за 1,8 бензинов мотор който все пак не е някакъв астматик и ако настъпиш може и да усетиш нещо, но от към багажник.... хич ги няма

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 16:12 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
Ако трябва да бъдем реалисти и добавим замърсяването на природата още при производството на хибриден автомобил, то ще видим че трябва да измине 500 000 км и то при еко шофиране, за да започне да бъде еко за нашата мила планета. :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 18:54 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Далеч не така стоят нещата. Електричката ченерира над 50% по-малко емисии за целия период на живота си, включително произвидството. Така че няма как хибрида да е също да не е генерира по-малко емисии. Не ми се занимава да ровя и да правя сравнение, пък и да не започваме пак този спор.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 19:31 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
Kaizera написа:
Далеч не така стоят нещата. Електричката ченерира над 50% по-малко емисии за целия период на живота си, включително произвидството. Така че няма как хибрида да е също да не е генерира по-малко емисии. Не ми се занимава да ровя и да правя сравнение, пък и да не започваме пак този спор.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Няма смисъл да водим спорове, предвид че съм работил за Тойота и съм бил на доста обучения за хибридната технология, не съм точния човек за спор на тази тема :D :) По-добре да засаждаме повече дървета и да изхвърляме разделно! Със здраве, колеги! :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 21:13 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
road_runner написа:
А чувал ли си какво скърцане има от към пластмасите, на коли на по 200 000. Същото нещо не го чувам почти никога на коли КИА примерно


Колега, ако почнем да коментираме това, кажи ми една лека кола която след пробег 200 000км не се е разскърцала и разтропала..да не говорим ако са 200К Български хасвалт..
Просто купетата на леките автомобили се сучат и огъват в пъти по лесно от примерно СУВ или джип и прочие..
След 10г употреба в дупките ще се разтропат не ами ще се разпаднат.. като не са предвидени за такива Убави пътища..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 21:36 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Киа таксиджийска е по-добре, доста по-малко интериорен шум има. Не говоря за окачване/ходова част и т.н.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2018, 08:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
maZZda написа:
road_runner написа:
А чувал ли си какво скърцане има от към пластмасите, на коли на по 200 000. Същото нещо не го чувам почти никога на коли КИА примерно


Колега, ако почнем да коментираме това, кажи ми една лека кола която след пробег 200 000км не се е разскърцала и разтропала..да не говорим ако са 200К Български хасвалт..
Просто купетата на леките автомобили се сучат и огъват в пъти по лесно от примерно СУВ или джип и прочие..
След 10г употреба в дупките ще се разтропат не ами ще се разпаднат.. като не са предвидени за такива Убави пътища..

Аз да кажа предишната ми GH не скърцаше (мен това ме влудява) и не тропаше. Окачването беше много стегнато за 200 и няколко хиляди по БГ шосета без ремонт на ходовата част. Не я знам как се е усуквала и огъвала, сега ще видим сегашното ми комби е на 80 хиляди и пак няма някакви особени проблеми :D но вече ми смениха първият път прахоуловителите на амортесъорите и веднъж ми обърнаха някакви тефлонови подложки пак на амортесъорите и всичко е наред. Ама ще ги сменя тези подложки до като е в гаранция.
Извинявам се за ОФФ-а,

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб