Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 09:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Ами първо като видите какво обслужване - 100% не става въпрос за България :) Второ - използва 'обърнато в български пари', което пак си е индикатор. Трето - Мазда щяха да обявят на сайта си, ако бяха пуснати новите двигатели.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 14:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Creep написа:
Колегата aerooo по-горе най-вероятно живее отвъд океана. MY2018 с новия турбо мотор ще се появи в Европа след няколко месеца...


Да, явно е така. Тук ги няма. Не е ясно точно кога ще се случи, а и те не казват, за да не спрат продажбите на текущите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 16:20 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
То текущите са само складови, например MY2017 2.5 бензин Ultimate не може да се поръчва от месец насам, поне...

И за да не съм off-topic, аз съвсем наскоро смених настоящата си кола - NISSAN QASHQAI J11 (04/2016) 1.6 DiG-T Premium 6MT 2WD с MAZDA 6 2.5i 6AT Ultimate (2017).

В полезрението ми бяха също и други бензинови автоматици:
1) VW Passat 1.8 TSI 7DSG (отпадна заради кофти кутията 7DSG, която за разлика от по-старата 6DSG, е за двигатели до 250nm - например 1.5 TSI. Точно по тази причина 1.8 TSI двигателя е скопен до 250nm в комбинация с автоматичната скоростна кутия - супер тъпо)
2) Skoda Superb 1.8 TSI 7DSG (отпадна по горните причини, изтъкнати за Passat-a + много по-кофти материали в интериора не само спрямо Passat, но и спрямо Mazda 6)
3) SEAT Leon Xperience 1.8 TSI 4x4 6DSG (тук проблемът с кофтито кутия е решен - зaради 4х4 са сложили по-хубавата 6DSG, но някак самия автомобил ми е супер безличен и не ме кефи, а и... комби)

Може би, ако имаше Mazda 3 с автомат повече от 120 коня, изборът щеше да е по-труден...

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 20:20 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колега, защо разкара Кашкая? Може ли впечатления за него? Вървеж, разход? Жалкото е, че само дизел има 4х4 и то ръчка..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 21:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Creep написа:
То текущите са само складови, например MY2017 2.5 бензин Ultimate не може да се поръчва от месец насам, поне...

И за да не съм off-topic, аз съвсем наскоро смених настоящата си кола - NISSAN QASHQAI J11 (04/2016) 1.6 DiG-T Premium 6MT 2WD с MAZDA 6 2.5i 6AT Ultimate (2017).

В полезрението ми бяха също и други бензинови автоматици:
1) VW Passat 1.8 TSI 7DSG (отпадна заради кофти кутията 7DSG, която за разлика от по-старата 6DSG, е за двигатели до 250nm - например 1.5 TSI. Точно по тази причина 1.8 TSI двигателя е скопен до 250nm в комбинация с автоматичната скоростна кутия - супер тъпо)
2) Skoda Superb 1.8 TSI 7DSG (отпадна по горните причини, изтъкнати за Passat-a + много по-кофти материали в интериора не само спрямо Passat, но и спрямо Mazda 6)
3) SEAT Leon Xperience 1.8 TSI 4x4 6DSG (тук проблемът с кофтито кутия е решен - зaради 4х4 са сложили по-хубавата 6DSG, но някак самия автомобил ми е супер безличен и не ме кефи, а и... комби)

На Мазда материалите не са никак качествени, но това е друга тема ;)
Може би, ако имаше Mazda 3 с автомат повече от 120 коня, изборът щеше да е по-труден...


На Мазда материалите не са никак качествени, но това е друга тема. ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 21:27 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
donpeev написа:
Колега, защо разкара Кашкая? Може ли впечатления за него? Вървеж, разход? Жалкото е, че само дизел има 4х4 и то ръчка..


Ами... Кашкая беше компромис... Като го взимах, исках SUV до 50к лв с възможно най-много екстри, турбо бензинов мотор и автоматична скоростна кутия. Кашкая отговаряше на почти всичките ми изисквания (4 камери даващи 360 градуса обзор около автомобила, подгряване на предното стъкло, и т.н. и т.н.), 163 к.с. турбо бензинов двигател с 240nm... само дето не беше автомат. Заслепен от идеята "нов SUV" си казах "голяма работа, дедо ти само автомати е карал" и не му мислих много-много. Година по-късно ми се ревеше - тежък педал на съединителя, с голям ход. Неудобна позиция на седене, за 2 г. така и не си намерих мястото в тая кола. От самото начало се разскърца целия интериор - от педалите, през жапката, корите под волана, таблото, корите на вратите, резонанси всякави - абе какафония! Това също ме влудяваше. Друго: предна и задна броня бяха боядисани (още заводски) с няколко нюанса разлика в цвета спрямо останалата част от колата (много, да не кажа всички Кашкаи са така, някои повече, други по-малко). Мощен двигател, но тръгва след 2500 rpm, и то - отведнъж. Преди това - мъртвец, ама мъртвец. А като развърти - почва едно кълчене, едни светлини по таблото (ESP и тем подобни) - не може да хване пътя - язък, че мощен! Също така има свойството зимата да работи на място над 20 мин. без да достигне температура за комфортно парно.Така модерната повдигната позиция на седене в модерните SUV явно не е за мен - аз се чувствам отделен от пътя, а и в някои ситуации (градска среда) направо без камерите едвам се оправях да не превзема някой бордюр. Возията беше много каруцарска - ако някой мисли, че Мазда 6 вози твърдо с 19"-ки, нека се качи на J11 с 19"-ки и ще преосмисли. И куп други дребни неща, които в комбинация с изброените ме накараха да намразя колата. Сега, като я сравнявам с Маздата, виждам някои неща, които са били по-добре реализирани при Нисана, но... няма пълно щастие!

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 23:29 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Има ли колеги, които са се интересували от хибридни коли?
Конкретно питам за Тойота Приус 2007-2009г. Като поддръжка, надеждност и впечатления?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2018, 00:56 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
:roll:
viewtopic.php?f=26&t=46156

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2018, 08:52 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Благодаря за линка :thumbsup:

Тук идва въпросът, след като са толкова надеждни и удобни, икономични - кое е това нещо, което възпира хората да ги търсят по-масово? Може би това, че уж за извън града не е кой знае колко по-икономично и това, че е предимно градска кола или пък дизайна и изпълнението вътре в купето?

Ти персонално доволен ли си и с какви впечатления си, четох, че преди това си бил с Мазда 3.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2018, 13:28 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Antoni написа:
Благодаря за линка :thumbsup:

Тук идва въпросът, след като са толкова надеждни и удобни, икономични - кое е това нещо, което възпира хората да ги търсят по-масово? Може би това, че уж за извън града не е кой знае колко по-икономично и това, че е предимно градска кола или пък дизайна и изпълнението вътре в купето?

Ти персонално доволен ли си и с какви впечатления си, четох, че преди това си бил с Мазда 3.


Колко да е доволен, като Маздата дизел му дава 5.4, а Приуса хибрид му дава 5.8 :o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2018, 14:47 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Аз лично приуса на ги харесвам като външен вид и интериор. Докато CH-R ми харесваше отвсякъде, включително и това че е по-малък от СХ-5, единственото беше че задната седалка не е за деца, особено ако едното е на годинка. Прозореца е много малък и до към 7-8г нямат шанс да надникнат навън, а това си е доста кофти. Относно другите модели на Тойота - не търсих такива, а и са ми грозновати. КИА Ниро ми харесваше на външен вид, но все пак си остава КИА, излизаше по-скъпа от Тойотата, а и Мазда е поне едно ниво отгоре. Немските хибриди са ми извън бюджета...

Иначе аз бях много навит и дилемата между СХ-5 и CH-R беше голяма, но въпросния проблем в крайна сметка не се решихме да го пренебрегнем.

Какво ти трябва повече от нисък разход градски. Мазда ми гори около 9 със 140 по магистралата, и около 10,5-11 градско. Тойота мисля, че е около 5-6 градско и горе долу същото на магистралата, може и една идея надолу да е.

jeffw720 написа:

Колко да е доволен, като Маздата дизел му дава 5.4, а Приуса хибрид му дава 5.8 :o


Само,че едното е дизел с потенциален проблем с DPF и по-големи разходи за обслужване, а другото е с доста по-ниски разходи по обслужването и по-малко потенциални проблеми, а и е бензин. Ама да не се отлесване и тук на тази тема.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2018, 17:52 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
jeffw720 написа:
Antoni написа:
Благодаря за линка :thumbsup:

Тук идва въпросът, след като са толкова надеждни и удобни, икономични - кое е това нещо, което възпира хората да ги търсят по-масово? Може би това, че уж за извън града не е кой знае колко по-икономично и това, че е предимно градска кола или пък дизайна и изпълнението вътре в купето?

Ти персонално доволен ли си и с какви впечатления си, четох, че преди това си бил с Мазда 3.


Колко да е доволен, като Маздата дизел му дава 5.4, а Приуса хибрид му дава 5.8 :o


Маздата междуградското ѝ сваляше средния, че я миришеше нафтата тоя френски дизел... Приуса откакто се вдигнаха температурите му правя около 5-5.5 градско и 4-4.5 извънградско. Питайте по-конкретно какво Ви интересува и ако може в другата тема да не спамим тук.

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2018, 17:12 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юни 2011, 06:28
Мнения: 19
skype: bnety032
С моите темпове на подмяна сигурно ще бъде Мазда модел 19 знам ли.Някъде в бъдещето.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 09:47 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Здравейте,

Предстои ми прибиране от Германия, но поради грешка колата е с жълти номера. Има ли все още проблеми по границата с Унгария и Сърбия? Към документите има зелена карта и се надявам поне с нея да няма проблем, ако я покажа. Друг е въпросът, че ако решат да се заядат ще отидa на глоба най-вероятно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 11:12 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Antoni написа:
Здравейте,

Предстои ми прибиране от Германия, но поради грешка колата е с жълти номера. Има ли все още проблеми по границата с Унгария и Сърбия? Към документите има зелена карта и се надявам поне с нея да няма проблем, ако я покажа. Друг е въпросът, че ако решат да се заядат ще отидa на глоба най-вероятно.

ИМА !!!
04.05 до 09.05 бях в Прага малко на разходка, та на връщане на това последното ОМВ дето е точно преди Унгарско-Сръбската граница е пълно с коли които са със свалени номера, явно са пробвали да минат, и коли с жълти, които чакат репатрак да ги прекара само през браздата за скромната сума от 500 Евро. Незнам ако те ковнат вътре в самата Унгария какво ще стане, но вероятно ще ти направят проблем още там. Аз понеже не го знаех това, та жена ми се разтърси в гугъл защо има толкова коли без номера и защо има толкова чакащи и попадна точно на тази статия че в Унгария като цяло били забранили преминаването с жълти номера.

P.S.
Използвам случая да те предупредя че малко преди Будапеща, точно в посока сърбия правят ремонт на магистралата и на 09 като се прибирах към България задръстването беше 16 км. и съм го минавал 45 минути, а на 04 като пътувахме към Чехия беше над 20 км. Движи се колоната но бавно, тировете си седят само в дясната лента, колите в лявата, но е бавно, запаси се с търпение, гориво и вода.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 11:49 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Привет,

Явно ще трябва да пробвам през Румъния, имам приятел, който е минавал оттам. Аз самия също, но тогава беше адски гаден път. Зелената карта няма ли да свърши работа. Имам и един “Übereinstimmungsbescheinigung”. Той удостоверява колата, че може да се движи в ЕС.
Май жълтия номер си е жълт номер и съм прецакан.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 12:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
без да претендирам за точност, до колкото разбрах жълти номера се издавали на коли които не са минали TUV. Ако имаш време и не тръгваш след час-два, проучи си в самите агенции на самите държави:
http://europakonsument.at/sites/europak ... _part2.pdf
"Germany Red export plates(“Ausfuhrkennzeichen”) can be obtained at the local registration offices(
Kfz-Zulassungsstellen).Non German residents must name a representative who livesin the
municipality in which they apply for the export plates. Thisrepresentative must be present
when applying. It might be easier to let the seller handle this.
Consumers should be aware that yellow short-term plates (“Kurzeitkennzeichen”) are not
meant for use on exported cars and might not be accepted in other countries."

или пък ей тука, гледах кое колко струва, може да пише нещо и за номерата:
http://toll-charge.hu/articles/article/e-vignette-rates

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 12:30 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
а виж и тука дали няма да намериш нещо тука:
http://kekkh.gov.hu/hu/szemelyes_ugyfelszolgalatok
тъй като сайта е само на унгарски ползвах транслейта на хрома за превод на енг. и излезе това:

In the case of motor vehicle administration, irrespective of the time of booking, we will continue to receive our clients for the following cases by serial number:
Administration relating to the replacement of "OT" license plates
Administration concerning the replacement of a "SP" license plate
Administration of yellow registration number (for a road transport service specified in a separate statutory rule concerning a base (yellow) registration plate other than standard)
Registration number "P"
License plate application number "Z"

Pest county and Budapest:
handling of temporary license plates "P" and "Z"
the administration of a "yellow" specialty registration plate for the operation of a road transport service, its change, change of keeper and ownership change.

ама може и превода да е кофти...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 14:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Antoni написа:
Привет,

Явно ще трябва да пробвам през Румъния, имам приятел, който е минавал оттам. Аз самия също, но тогава беше адски гаден път. Зелената карта няма ли да свърши работа. Имам и един “Übereinstimmungsbescheinigung”. Той удостоверява колата, че може да се движи в ЕС.
Май жълтия номер си е жълт номер и съм прецакан.

А защо не пробваш прз Австрия и Словения и там ли не става с жълти номера?

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2018, 06:42 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Защото проблем има и в Сърбия. Явно и в България. Вчера почетох още по темата и явно проблеми последните години правят и на входа на Румъния. Ако не включим и риска в Унгария. Четох отделни теми и за проблеми в България. Рискът е прекалено голям. Ще забавя тръгването и ще извадя нови номера (червени). И без това времето през Румъния е по-дълго за транзит.

Благодаря за помощта.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 20:13 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Айде, докараха я...


Прикачени файлове:
040E9D69-F59B-45B7-BE58-6817DEB204FF.jpeg
040E9D69-F59B-45B7-BE58-6817DEB204FF.jpeg [ 374.8 KiB | Прегледано 7610 пъти ]

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2018, 14:19 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Според мен ще е само за гледане. В продажба може би по-късно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2018, 14:23 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Да, и аз така мисля... Но все от някъде трябва да се започне, нали. :)
Обикновено автомобилните заводи не работят през м. Август, защото през този период се сменя моделната година. Затова, от Септември може би ще може да се поръчват с нормален срок за доставка.

П.П. Грешка! Има поръчани бройки, които ще пристигнат някъде края на м. Юни:

http://www.youtube.com/watch?v=2YN1GIKIeyE

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2018, 08:28 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Май 2016, 19:32
Мнения: 25
Местоположение: Сандански
Хонда ЦРВ - второ поколение след 2005 г /фейслифт/ бензин 2.0 или 2.4 ! Карах такава - три класи е над Маздата. А за здравина, надеждност и функционалност - да не говорим.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб