Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Май 2018, 11:41 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Май 2018, 11:29
Мнения: 9
Местоположение: София
Здравейте,

Залетял съм се към нов автомобил и Мазда 3 бензин 2.0i автоматик ми е в краткия списък с варианти.

Това, което ме притеснява, е какъв разход ще дава градско. При атмосферен двигател 2.0 бензин със 120 коня е ясно, че теоретично би трябвало да работи спокойно на това купе и да има голям ресурс, включително и като живот, но ме притеснява разходът. Споделете лични впечатления, ако имате. За мен числото 10 градско би било твърде много за малък семеен седан модел 2017... Имам по 40-50 км градско всеки ден и това има значение.

В допълнение, има ли някакви проблеми този двигател, които са пословични за него?

Трансмисията също ми е бяло петно - работи ли добре, навреме ли сменя предавки, усеща ли се смяната в купето отчетливо, има ли прблеми.

До сега съм бил член и редовно съм ползвал друг форум, този е много добре организиран и опитах да намеря информация, но за нова мазда не намерих инфо.

Благодаря и поздрав на всички!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2018, 18:27 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
В София голям атмосферен бензин 10 е ок. При все че е автоматик.

Колко км на година и къде ги правите?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2018, 19:46 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
При мен разхода до момента е 6.4 л/100км като цяло. Градското зависи най вече от пробезите. Ако пробегът от 40 км е на един дъх не вярвам да стигнеш 10 л. Общо взето от каталожните данни аз съм малко нагоре с литър за извънградското(4.3-5.3) и 1.3л отгоре литра за средният(5.1-6.4).Рекорда ми за извънградско е 5.0 л за пробег от 115км. Градското не ме интересува, но предполагам 1.5 литра отгоре над каталожните данни. И пак зависи от шофьора, как настъпва газта, колко подгрява на място. Моята тройка е с ръчна скоростна кутия. До момента съм минал 17600 км.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2018, 14:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Май 2018, 11:29
Мнения: 9
Местоположение: София
Здравейте, много благодаря за отзивите.

Основно километрите градско се правят на два пъти - сутрин и вечер по 24 километра, т.е. общо 2 студени старта на ден. От тях около 10 км. във всяка посока са по Околовръстното - равна скорост 80 км/ч, но останалото си е каране в задръстванията на Борис . Допускам, че като пусна климатроника лятото, може да стане и над 10 л. За разхода ще допринася и автоматикът, на който каталожно дават +1 литър спрямо ръчката.

От другата страна на везната си остават Аурис хибрид с малко по-висока цена спрямо 3-ката със средно оборудване или пък автомобил със start/stop система. Тук не искам да се отклонявам от темата, която не е избор на правилния автомобил или сравнение между различни автомобили, защото Мазда има много технически и емоционални предимства, просто може ни от началото подходих с грешното очакване чисто нова кола 2017 г. да гори доста по-малко от 18-годишната ми астра :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2018, 20:23 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колата ще си харчи. Каквото и да пишат в каталога, това си е 2.0 атмосферен бензинов автомат. Даже си мисля, че под 10 няма да падне. То и всеки шофьор различно настъпва де.
Относно споменатото по-горе за Аурис хибрид, аз не бих се двоумил въобще. Да, Маздата е по-красива вътре и вън, но до там. Просто за градското каране което си описал си точно за хибрида. Бензина "само го мирише" със сигурност разликата в разхода ще е над 3 литра/100 км., което обърнато в пари във времето си е доста...

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 07:29 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
следя темите в Тойота форума. Макар да са хубави тези хибриди....зависи колко дълго планирате да я притежавате.
От една страна е по-сложната конструкция, от друга са батериите, които неизбежно деградират като капацитет.
Аз бих взел Маздата с атмосферен или Тойота с 1.6 атмосферен. Ако пък 90% градско тогава 1.33 99кс.
Ако пък не държите само на японска кола 1.0,1.2 на VAG са доста пъргави и икономични (ще са с поне два литра надолу в града)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 07:43 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
щях да добавям...водя статистика за другата ми кола.
От нова за ~2г и ~30 хил км (80/20 извънградско/градско) разходи за гориво са 31%,
Данъци,застраховки и подобни са 33%

Така,че горивото е явния разход, но не най-големия винаги.

Да не говорим,че разлика от дори 3-4 хил само ит гориво на база 15-16 хил е много време да се "избие". Ако са 40-50хил годишно...друга работа.

Та... за семейна кола аз бих взел вече която ме кефи мен без оглед на разход на гориво. Липно мнение...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 13:02 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Май 2018, 11:29
Мнения: 9
Местоположение: София
Да, и аз до същия извод съм стигнал. Разликата в разхода при около 15 хил. км годишно каране за много години избива разлика в цената. Един вид ако платиш повече за по-икономична кола, в края на 5-6, дори 8-годишен период на експлоатация тъкмо си избил разликата в цената, с тази подробност, че при цената си дал повечето в самото начало, а при горивото ти в малко по-разсрочено и е в известна степен под твой контрол.

Това, както и недостатъците на хибрида, някои дразнещи характеристики на CVT, както и изключително скучноватия дизайн на Аурис, ме отказаха от него.

За Корола с 1.6 двигател - да, това е големият конкурент в главата ми, както и Octavia, явно всички имаме еднакво усещане за конкуренцията в по-евтиния сегмент седани, но трябва да призная, че въпреки по-малкото пространство, което предлага, Мазда 3 ми е най-естетична и вълнуващам, което общо взето се потвърждава и от повечето ревюта :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 13:38 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз карам 2.0 151 коня нескайактив. Под 10 в София не мога да падна, но ако карам по околовръстното ще слезе може би на към 9
Но мойта е ръчка, а ти си автомат.
Не се настройвай, че ще си под 10, ще се разочароваш.
Ако колата ти е само за градска, то реално можеш да слезнеш и на ярис хибрид или киа рио - имат 1.0Т 120 коня.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 20:28 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Октавията, ако ти е полезрението, за парите на Мазда 3 120кс ръчка (предполагам Revolution ~41к лв) - ще вземеш самолет двигател 1.8 180кс, който е ниско прелитащ спрямо атмосферен бензин. Печелиш и багажник и вътрешно пространство. За тези пари ще вземеш Vision + екстри за около 3-4к - аудио, полукожа, джанти примерно. Ако гледаш "разумна" кола трудно ще се убедиш за Мазда. Но пък е най-красивата, отделно надявам се и най-надеждната?

Тойота Корола в момента вземаш за 37к мисля Sol 1.6 ръчка. Пак си с надеждна техника, красив дизайн, но няма да се управлява като Маздата, нито ще има духа на Маздата (карал съм и двете). По-скоро ще е ..."ок".

Отиди и виж Сеат. Прати запитване на Старозагорски дилър, той е по-активен от СФ мързели. Печелиш добър дизайн, техниката пак на VAG за около 8-10% под Шкода. За тези пари един Leon FR комби с добри екстри ще се впишеш.

Въпрос на избор - Сеатът ще е най-спортен и младежки. Не го мислиш като Маздата за кражби. Но пък вътре..хммм иска свикване ;)

Да се похвашиш как върви с търсенето.

Мисля,че road runner е прав...за града се купувя малък турбо бензин. А да не ти кажа как ще си очарован като видиш как се набират тези запалки ..няма да ти се вярва :)
И горят малко,нямаш разни батерии...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 21:02 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Колега, най добре вземи една Мазда и направи тест драйв по твоя маршрут. После и с две три други марки и ще видиш какво ще излезе. На Маздата можеш да видиш средният разход за всяко отделно шофиране без да нулираш нищо.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2018, 08:44 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
само да спомена - в момента има 1.8 Avensis за 39к. Той си е по-висок клас кола все пак, а е на цената на ниския. Просто идея, но разхода ще си е разход, голяма е :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2018, 11:30 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
TTodorov написа:
само да спомена - в момента има 1.8 Avensis за 39к. Той си е по-висок клас кола все пак, а е на цената на ниския. Просто идея, но разхода ще си е разход, голяма е :)

По-висок клас е, но доста остарял. Реално Авенсис 3 е от 2009г. пряк конкурент на моята GH, с един фейслифт чак през 2015. Просто доста изостанаха Тойота при големия седан, а и вече няма да го предлагат. Королата е негов заместител, което си е тъпо. Вместо да слеят Аурис и Корола, те таковаха мамата на Авенсиса. Всички вадят големи лимозини по 4.9 метра с тенденция да нарастват, само Тойота намаля размера. Не ми е ясно нещо...
П.С. Ааа и Хонда ликвидираха Акорда за сметка на тийнейджърския Сивик, който един семеен мъж не би си взел..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2018, 13:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Май 2018, 11:29
Мнения: 9
Местоположение: София
Съгласен съм с всичко до тук казано, колеги, и аз си мисля тези неща.

Иначе информацията от Тойота е, че след финала на Авенсис, започват директно да внасят Камри, която е доста по-симпатична като дизайн. Т.е. запазват високия сегмент, иначе Авенсисът действително доста е остарял като дизайн.

За Хонда направиха страхотен Акорд (голям, с уникална визия), който все още наистина не се предлага в БГ, както и Сивик седан. Проблемът на Хонда е, че са ужасно скъпи.

Иначе по принцип гледам автомобили с интелигентни системи за сигурност, които за съжаление ги има само във високите нива - автономно спиране, лейн асист с прилагане на корекция на волана, адаптивен круиз контрол, датчик за мъртвата точка. Всичко това го има в Корола за 41к лева (+ камера за задно виждане), има го и в Меган (+ камера за задно виждане, хедъп дисплей, дори самопаркиране + 7-степенна трансмисия с двоен съединител), в Октавия (със 7-степенна DSG трансмисия на Ауди). Доколкото виждам го нямат например Сеат. Хонда предлагат всичко това дори в най-ниското оборудване + CVT кутия, но дори и то си е доста скъпо.

Затова и питам за разхода. Според мен един нов автомобил 2017 г. трябва да има две основни неща - най-новите системи за сигурност и оптимален разход (автоматикът не го споменавам - то е въпрос на личен избор). Ако не са тези две неща, то и сегашната ми кола е просторна, върви нелошо и гори немного, няма смисъл да плащам сумарно по 1000 лева на месец само за миризмата на ново, при мен репутационният елемент липсва, прагматично насочен съм.

Така де, в крайна сметка момента на пазара може да се купят няколко добри модела за 41-44к лева и е доста трудно да се избере, а Мазда и Меган седан са най-близки до сърцето ми :)

Почти всичко горепосочено го има в Мазда 3 средното (от общо 5) оборудване, което ме привлече към нея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2018, 15:09 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@donpeev - истина е. Хонда направо останаха с два модела - CRV & Civic :)
За Тойота - не знаех, че убиват Авенсиса. Но като се замисля, на него ли викат Камри в Русия и САЩ? Ако да то е ясно - ликвидирали са ги за Европа.
Акорд има в Щатите 9то поколение и дали вече не е 10то.... Камри имат.

Европата май ни смятат за скъперници и ни набутват ниския клас да пестим ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2018, 18:02 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
На азиатският пазар освен CAMRY има и модел CROWN. И двата са големи.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2018, 16:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Няма по-добра оферта, според мен ,като съотношение между качество, цена, дизайн и екстри в тройката до 41к.
Аз съм пристрастен ,но и фактите са такива ,че колата изглежда повече от добре. За мен лично, обаче варианта с механична кутия е единственият добър избор. Пробвах автоматиците с 1.5 и 2.0 мотора ,но ...това не е моя стил на каране.
Толкова пари бих дал ,само за нова мазда и нищо друго.
Хората си правят твърде много тънки сметки ,а в същото време изобщо не знаят ,какво ще стане утре с тях или още ,колко време имат да живеят.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2018, 20:25 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Съгласен съм, само ще добавя. За толкова пари си вземи кола която наистина ти харесва и те кефи, а не някоя само заради ниския разход. 1,5-2 не са чак такава голяма разлика. Хубаво е колата да е икономична, но има и други фактори, а кефа е от важните фактори ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2018, 21:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
120 кончета са си идеална доза за прилично... транспортиране в нашите условия.
Всичко от това нагоре е излишен разход за мен. Това е кола за ежедневието и е максимално комлектована за да ми достави удоволствието от шофирането , което търся.
Всеки сам може да прецени за себе, какво иска.
Живот и здраве да има, ще си я купя в близко бъдеще.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2018, 22:28 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Освен всичко друго, мисля че Мазда 3 е икономична. Например сравнена с Киа сийд комби 1.4 100к.с чисто нова (беше на 250км)даде 1л повече на дълъг път. Първо от Казанлък до Варна и обратно среден разход 6.7л. После от Казанлък до София и обратно разхода падна до 6.6.Т.е само аз им навъртях над 1000км. Маздата на извънградско е поне с литър надолу.Ако сравним двигателите 210Nm срещу 136Nm. Освен това Киата беше с гуми 15инча а Маздата е с 18. За сравнение зимата съм с 17-ски и разхода пада с 0.1-0.2 л .Отделно тези 120к.с се достигат още при 4000оборота. Така че, не знам защо се плашите от разход.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 06:57 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Извънградско и аз бих очаквал 2.0 да е по-икономичен от 1.4, в града обратното. Но в никой случай разхода спрямо съмата за нова кола не трябва да е голям фактор за решение.

Въпросите биха били за мен - дали да не дам малко повече за 165кс, за повече спокойствие и кеф, дали да не взема Evolution, дали хеч или седан (този е труден :) ).

Revolution 120кс ръчка седан мисля,че е колата за бюджета ти без компромиси и супер балансирана.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 08:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Седана е с по-голям обем ,като цяло на багажника (+50 или 60 литра) и като визия ми допада много повече.
Въпрос на вкус. Революшън нивото има почти всичко и е максимално балансирано за цената си.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 08:55 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Седанът по мои впечатления е и по-обезшумен, защото багажникът е отделен,:)
Като загледах, то и предишното ниво, само да има парктроник като опция е прилично оборудвано, ако не държиш на лед светлини и стопове,


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 09:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Лично за мен покупката на нов автомобил не е оправдана, тотално си промених мнението. По- добре е да се купи нещо на 2-3 години и с история за тези пари. От друга страна Мазда за мен са надценени за това което предлагат, но предполагам с всички други марки е така.
Разхода особено в София ще е около 10/100 със 100%, колкото и км да са по околовръстното. Но това не би трябвало да е притеснително, вече сме свикнали на това.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 09:37 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
И аз така, ако има кола до 4 години със сервизна история, особено за човек, които прави под 15 000 на година не си струва спроед мен.
Не знам колко може да се вярва да вземеш употребвана кола директно от дилър в Германия, защото тук няма оферти, но ако може човек да се оправи с немския и прехвърлянията там...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 10:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
"Кола с история" ... Ами историята се пише... ,а колко е реална не се знае. Мой познат си купи една кола с "история " за 15 бона и после даде още 5 отгоре за да бъде " историята " по-интересна. :(
Вече ми е тъпо да си купувам втора ръка ,каквото и да е и колкото и запазено да е .
Колко живота имам да живея и все да му търся "тънката лайсна"...?
Като имам възможност, защо да ни си направя, така, че да ми е хубаво.
Знам, че мога да си купя 4 сносни коли за тези пари,но ...няма да са нови...
Изобщо чувството ще е друго.
А мисля и, че заслужавам да си направя такъв подарък и решението ,вече е взето.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 10:42 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
niko64 написа:
"Кола с история" ... Ами историята се пише... ,а колко е реална не се знае. Мой познат си купи една кола с "история " за 15 бона и после даде още 5 отгоре за да бъде " историята " по-интересна. :(
Вече ми е тъпо да си купувам втора ръка ,каквото и да е и колкото и запазено да е .
Колко живота имам да живея и все да му търся "тънката лайсна"...?
Като имам възможност, защо да ни си направя, така, че да ми е хубаво.
Знам, че мога да си купя 4 сносни коли за тези пари,но ...няма да са нови...
Изобщо чувството ще е друго.
А мисля и, че заслужавам да си направя такъв подарък и решението ,вече е взето.
Купувай бе колега. Всеки си преценява. Както казваш, веднъж се живее. Ако никой не купуваше нови коли, ние откъде щяхме да купуваме старите после :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 12:23 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
niko64 написа:
"Кола с история" ... Ами историята се пише... ,а колко е реална не се знае. Мой познат си купи една кола с "история " за 15 бона и после даде още 5 отгоре за да бъде " историята " по-интересна. :(
Вече ми е тъпо да си купувам втора ръка ,каквото и да е и колкото и запазено да е .
Колко живота имам да живея и все да му търся "тънката лайсна"...?
Като имам възможност, защо да ни си направя, така, че да ми е хубаво.
Знам, че мога да си купя 4 сносни коли за тези пари,но ...няма да са нови...
Изобщо чувството ще е друго.
А мисля и, че заслужавам да си направя такъв подарък и решението ,вече е взето.

Колега щом си решил купувай смело :D аз просто вече не искам. Не е до парите а до това какво получаш срещу тях, за 40К може да си вземеш по-висок клас автомобил на 2-3год и пак ще ти е кеф евентуално.
Аз вече така разсъждавам, взимал съм и нови и на 2-3години.
Като история имам предвид купена и подържана тук от дилъра на съответната марка.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 12:48 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Абе, спорно е това за по-високия клас автомобил, ето гледам напоследък немското мобиле за Ауди А6- ол роуд еми всичко дето е от 2014/15 насам с бензинов мотор 3.0 или 4.2 си е на едни 35 000 EUR и нагоре, гледам сега Pasat-All track Volkswagen Passat Alltrack Variant 2,0 TSI 4M DSG AHK,Navi, 03/2014 на 78К к. са си едни 23 990 EUR и мобилето казва че цената е добра. Като екстри това което е описано в повече от маздата ми има ел.заден капак, комфорт-спорт на окачването, атермично предно стъкло... може и да има и още, но не е да кажеш нещо супер и невиждано. При такава кола обаче вече с изтекла или на ръба гаранция риска си е голям, защото не е както преди 20 години частите евтини и ги има навсякъде, с напредването на технологиите проблемите стават все по-скъпи. При кола втора ръка, на малко години като + бих казал че евентуално може да са отстранени гаранционно детските болести и първия купувач е платил по-голямата част от обезценката. Аз лично 2013 смених една нова с друга и продадох предната си кола със загуба от около 35%, но 4 години не се занимавах с нищо, а колата беше на малко километри, като гледам цените на 6-ца 2013/14 в момента всички са иколо 30К. лв. но са на по над 100 000 и рядно някоя да не е "нов внос" е моята в момента е на 59 К. с безкомпромисна сервизна история, гаражна и се си мисля че ако я пусна на пазара в комплект зимни гуми и джанти 35 ще мога да и взема което пак прави загуба от по-малко от 50% но има още година гаранция, а и 5 години съм се возил в нова кола. Само за пример ще дам колега в таква като моята, с прослувутия бъг да плейва винаги след палене песни от USB от първата песен на флашката... не е голям проблем,не пречи, но дразни, е на мен ми смениха целия блутуут модул гаранционно, а на колегата му бяха поискали над 1000 лв. защото колата излязла от гаранция (демек не е доплатено при дилъра от който я е купил). Мен сега ме викат за някаква кампания за ръчната спирачка, отделно още на първия месец ми смениха някакъв тампон на макферсона че се разтропа, все неща дето няма гаранция че на 3-5 годишна кола няма да се случат.
Иначе че мазда е супер надценена спор няма, за това съм напълно съглсен.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 16:07 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз лично не виждам бенефит от чисто нова кола, така че просто , ако имаше бих си взел мазда, на 3-4 години, купувана тук, от частно лице. Премиумите никога не са ме блазнели, за мен колата трябва да е здрава, удобна, тиха и да не е супер бавна


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб