Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 465 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2018, 11:08 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Официалните сервизи не извършват ремонт. Те заменят възли и детайли.
Crusible написа:
Хахаха, класика в жанра с официалните сервизи! СМ няма как да прави изключение! :D


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2018, 08:28 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
nnikbg написа:
Официалните сервизи не извършват ремонт. Те заменят възли и детайли.
Crusible написа:
Хахаха, класика в жанра с официалните сервизи! СМ няма как да прави изключение! :D


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Което е и причината, в момента, в който гаранцията изтече, народа да бяга с 200 от тях.

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2018, 09:11 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Valle написа:

След посещение в СМ диагнозата се оказа скъсана клапа на турбото т.е скъсан щифт на клапата, което е нещо като нит.Пародията беше, че получих оферта за подмяна на турбото на обща стойност 4000лв. Отидох при момче препоръчано от приятел, което вместо нит сложи болт и вече 2 месеца нямам проблеми.

Нищо ново под слънцето. На мен преди време ми отказаха гаранция за теч от семеринг под предлог, че това било "изпотяване". Както се казва, с кеф да им ползвате услугите. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2018, 10:30 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
janko написа:
Valle написа:

След посещение в СМ диагнозата се оказа скъсана клапа на турбото т.е скъсан щифт на клапата, което е нещо като нит.Пародията беше, че получих оферта за подмяна на турбото на обща стойност 4000лв. Отидох при момче препоръчано от приятел, което вместо нит сложи болт и вече 2 месеца нямам проблеми.

Нищо ново под слънцето. На мен преди време ми отказаха гаранция за теч от семеринг под предлог, че това било "изпотяване". Както се казва, с кеф да им ползвате услугите. :)


Много я юркаш и си я препотил. :)

И какво стана след това? Прави ли нещо по въпроса с това "изпотяване" ...?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2018, 11:40 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Не, така си я карам, щото ремонта няма да е евтин, поради това, че има бая разглобяване. Иначе самата гарнитура или там каквото е за смяна, е евтино, но е половин ден работа докато стигнеш до нея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2018, 13:33 
Offline
любител
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Юли 2011, 11:23
Мнения: 40
Местоположение: Razgrad
Здравейте.
Имам проблем с 2.2 дизел 175 коня.
Най общо симптомите са придърпване(давене) на колата в ниските обороти.
След светване на чек енджин и диагностика в СМ... Проблем в ЕГР клапана.
След разправии дали е гаранционна клапата или не... Беше сменена в СМ
Проблема остава след смяната.
Не са ми светвали други съобщения по таблото.
Колата придърпва особено отчетливо когато оборотите са ниски (например при шофиране извън града с около 90 колата е на 1500 оборота).
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем... Вече не знам какво да правя.. Колата е гаранционна все още.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2018, 15:23 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Караш пак в СМ, ако не ти разрешат проблема > една жалба в КЗП, повярвай ми сами ще ти се обадят и ще сменят ако трябва целия мотор докато влезе в пътя. Просто си събирай документите след ремонтите. Съответно ако ти откажат нещо, искай протокол за отказ, че дадената част не я покрива гаранцията и т.н. и към КЗП. Вършат много хубава работа тази институция, а търговците им се присира като имат работа с тях. Актовете са солени.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2018, 20:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Като допълнение към полегата по-горе, във всяка електронна кореспонденция включвай и цейл към централата в Австрия, за хората назапад няма нищо по-лошо от лошата репутация. Навремето на едни приятели, така не само че им ъпдейтнаха навигациите на две Q7-ци, но и отключиха DVD-тата така че да си ъпдейтват сами в последствие, е това след писмо до Инглощат...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2018, 13:01 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
Колеги, от известно време като карам по павирани улици се получава едно странно вибриране в кормилната колона, сякаш нещо се е разхлабило по пластмасите вътре. Имали ли сте подобни случай при вас? Ще я закарам в СМ да я видят, но все пак да си питам.

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2018, 19:50 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Авг 2018, 16:13
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги.
Извинявам се, ако не е тук мястото за такива постове, но имам нужда от малко помощ.
На път съм да си взема CХ5 от предната генерация, но ми се иска да е с оставаща гаранция и с възможност за данъчен кредит. Харесал съм 2 обяви и тези дни ще звъня да видя какво е положението - https://www.cars.bg/offer/c2494455 https://www.cars.bg/offer/c2699658 .
Можете ли да ми подскажете какво да гледам по-внимателно, ако ходя да ги гледам, защото не разбирам много.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2018, 06:38 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами, като комай стандартно за дизел DPF-a, колеги с този мотор се оплакваха че заради градското вкарва нафта в маслото и сетвало за смяна по-рано 7-8000 км. така че провери хубаво сервизната история. Колите са с две турбини, така че е важно как са сервизирани, че после е мъка. Може при на празен ход да има вибрации във външните огледала, това си е така, бъг, после е сменена формата на огледалата и е оправено, друг бъг е USB-то, ако ще ги гледаш приготви си една флашка с повечко песни, мушни я в USB-то и пусни някоя песен по-назад в листата, после изгаси колата изчакай малко 5-10 мин. и я запали отново, ако тръгне от песента която си слушал е ОК, но е вероятно да тръгне от първата песен на флашката. Това се оправя ама ако е в гаранция, имаше сервизна акция сменя се целия блутуут модул защото са заедно с USB модула, ако не е оправено питай дали ще ти го сменят гаранционно инак искат над 1000 лв. за смяна, това не пречи на движението на колата или на друго по системите, само дразни.
На едната загледах че пише Евро6 - трябва да имаш в предвид,, че това не е истина, тъй като този стандарт е приет през 2015, а колите са 2014, така че по талон са си 5.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2018, 10:41 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Авг 2018, 16:13
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Благодаря за инфото bgfrayman.
Според теб заслужава ли си да почакам да изскочи някоя фейслифтната гаранционна в такъв случай? Иначе нямам предпочитания дали да е дизел или бензин, но бензиновите не ги продават много. /явно има защо/


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2018, 10:05 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
За състоянието на колите само може да гадаем от офертите. На мен лично, червената ми харесва повече, освен заради цвета и поради факта, че има предплатено обслужване до 2022, което пести не малко пари. Друг дребен бонус е конфигурацията на скоростния лост, която от по-новата разновидност и е определено по-приятна.

Също така, имай предвид, че търговецът, който продава синята е много тегав, ако ще се бориш за отстъпка. Знам го от първо лице, излизат с номера, че за отстъпка трябва да искат разрешение от лизинговото дружество, на което е колата, което е глупост, но както и да е.

Успех с избора!

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2018, 11:59 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
oBI-wAN написа:
Здравейте колеги.
Извинявам се, ако не е тук мястото за такива постове, но имам нужда от малко помощ.
На път съм да си взема CХ5 от предната генерация, но ми се иска да е с оставаща гаранция и с възможност за данъчен кредит. Харесал съм 2 обяви и тези дни ще звъня да видя какво е положението - https://www.cars.bg/offer/c2494455 https://www.cars.bg/offer/c2699658 .
Можете ли да ми подскажете какво да гледам по-внимателно, ако ходя да ги гледам, защото не разбирам много.

Наистина ли ти се дават близо 40000лв за тази кола синята 2014год. :?:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2018, 01:50 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Авг 2018, 16:13
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
valio323, това ми е най-тегавият избор.. за 45 000 ми предлагат нова киа спортидж от магазина, а ако аз си взема някоя греда втора ръка за близо 40к ще се псувам следващите 4-5 години


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2018, 07:36 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Вярно че пише без ДДС, сега при N1 трябва да се има в предвид нещо друго, тъй като колата се регистрира с право на ДДС кредит, парите за ДДС се приспадат от ДДС-то което внася въпросната фирма. След това има 4 години амортизационен период, по 25% на година се амортизира счетоводно въпросният актив, така че ако се продаде преди края на амортизационният период фирмата трябва да възстанови на държавата приспаднатото ДДС. Може и това да е причината синята да пише без ДДС, другото е просто "... ако мине номра..." във всеки случай обаче питай и за червената това ли е окончателната цена и дали се дължи нещо друго да няма изненади в последният момент, ако се стигне до сделка.
Инак за съвет струва ли си или не, въздържам се.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 08:55 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Не виждам защо човек би си взел Мазда на почти 5 години и 100+ хил. км. пробег за 40 хил. лева, след като може да вземе чисто нова Киа за 45. Колко пък да е по-добра тая Мазда от Киата или примерно от Karoq? Като нови, съгласен съм, че ще е по-добра. Но 4-5 годишна срещу чисто нова, според мен няма изобщо база за сравнение.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 10:11 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
Може би защото Киата на тази цена ще е доста по-постна откъм екстри от Маздата...

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 11:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Независимо дали има по-малко екстри, винаги бих избрал новото. Щом колегата има 40 000 лв. да даде за кола втора ръка и после тепърва обслужвания, гуми и т.н. горещо му препоръчвам да не прави тази грешка, а да си купи нова кола. От който и да е официален вносител или от доверено лице да е автомобилът, винаги има риск и съмнение за състоянието му.
Иди в магазина и си излез като бял човек с нов автомобил!
P.S. Относно за това защо бензинът се предлага по-малко по салоните - отговорът е еднозначен. Просто предлагането е малко, а търсенето огромно. България в момента се залива с дизели.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 12:05 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Да 40 са много, 32 е ОК тук стой наистина въпростът с ДДС-то, предвид че колата като нова е струвала 62К, (деже сега си погледнах офетите от 2013 и съм имал 59 К. за 2.0 4х4 - ревилючън), то и аз искам 35 на моята, ама пазара казва друго. Иначе Skoda Karoq e по-скоро в класа на СХ-3 на СХ-5 е Кодиак.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 14:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
СХ-5 е между Карок и Кодиак, но последния в сравнение с Маздата е внушително огромен, с по-големи габарити и много широк вътре. Качвал съм се в Кодиак и новата СХ-5, честно казано Кодиакът си е по-джип и повече ми хареса. Маздата беше по-лачена и красива, но е тясна и с малък багажник. Иначе Кодиакът е малко издялкан отвън, всеки си има вкус.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 16:09 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
https://www.whatcar.com/news/ford-kuga- ... da-kodiaq/

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 17:08 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
40к за кола на старо дори премиум за мен е неоправдан риск. 20-24к може би, но като ще давам 40к и пак ще вземам котка в чувал - не мерси..


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 09:36 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Авг 2018, 16:13
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте, 40К и аз не бих дал за кола втора ръка, просто в едната обява маздата беше без ддс, което бях пропуснал и по-горе колега ме светна. Иначе 33к - 20% ДДС заради N1 са 26500, което е с 20к по-малко от новата. Реално първоначалната ми идея беше да е нова, защото по едни 600лв ще го избутам някак, но като сметнах каско+данъци+гражданска са повече от 3500 на година, което прави по 300 лв на месец и така вноската кажи речи става едни 1000 лв, а дори не смятам горивото. А и новите кросоувъри нямат данъчен кредит, и за да се вземе някаква част от ДДС-то се правят някакви сложни схеми с оперативен лизинг...

TTodorov, и мен малко ме е шубе за толкова пари да не взема някоя кошница и за това гледам поне да е с някаква гаранция, че там по-трудно ще излъжат за състоянието на колата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 12:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Относно каското, ГО, данък - пак ще си плащаш и на втората ръка, само дето ще е малко по-малко - вместо 3500 лв. ще е 2500 лв. Каското е основното перо, но не забравяй, че ставката и % на нов автомобил е много по-малка от на 5 годишен и разликата в крайната цена няма да е повече от -15-20%, но застрахователната стойност ще е -50%. Данъкът ще ти е почти на половина. Вместо 580 лв., ще плащаш 320 лв. (ако е N1 почти няма да имаш данък)
Сметни си добре нещата и ще видиш, че нов-стар, разликата при ГО+каско+данък не е повече от 30%.
Вече по новите стандарти коли в ЕС с N1 няма да се предлагат, но това не означава, че нови коли няма да могат да се купуват на фирми. Механизмът си е същия, питай си счетоводителите. Никакви оперативни лизинги и т.н. Просто ще си плащаш нормален данък за лек автомобил. ДДС-то ще си го усвоите както беше до сега при N1, пътни книжки, гориво и т.н.
В момента има още останали коли по складовете с N1, примерно Шкода Съперб, може и там да погледнеш: http://abs.euratec-auto.eu/Public/home.aspx
След като колата ще е на фирма по ЗДДС, задължително си вземи нова кола.
Направи си една таблица за ново и старо МПС за 5г. с разходите и приходите(ДДС), поддръжките, таксите, ГО, каско, сложи си перо ремонти за употребявания автомобил, защото от 5-тата до 10-тата година и от 100 до 200 000 км ще кихнеш някоя хилядарка със сигурност. Накрая тоталът ще те изненада и ще е за предпочитане новото.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 15:43 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
donpeev написа:
но това не означава, че нови коли няма да могат да се купуват на фирми. Механизмът си е същия, питай си счетоводителите. Никакви оперативни лизинги и т.н. Просто ще си плащаш нормален данък за лек автомобил. ДДС-то ще си го усвоите както беше до сега при N1, пътни книжки, гориво и т.н.


Колега, може ли малко по-подробно да го разясниш това тук? Моят счетоводител, казва че не може да се усвои ДДС-то. Става въпрос за СХ-5.

Иначе по темата: всяка нова Киа е за предпочитане пред 5 годишна Мазда, по много причини.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:32 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
destino написа:
Колега, може ли малко по-подробно да го разясниш това тук? Моят счетоводител, казва че не може да се усвои ДДС-то. Става въпрос за СХ-5.

Иначе по темата: всяка нова Киа е за предпочитане пред 5 годишна Мазда, по много причини.

Може, моята е с N1, и като я купих фирмата на жената си приспадна ДДС-то от това което внася всеки месец на държавата. Сега тъй като N1 е Европейса директива, производителите извън европа идея си нямат за това, така че колата ми я караха от СМ в технотест, където се издава сертификат за N1 хомологация, после тоя сертификат остава в КАТ, а колата се регистрира като "товарен" автомобил, като в големия талон пише че е 3+1 места в моя случай, дизеловите са си 4+1. Резултата обаче е че наистина се води пътна книжка и минава преглед всяка година.
Нека счетоводителят ти пак да провери, а ако го мързи да се занимава да води книжка, да отчита разходи и т.н. това е друго, че си е занимавка все пак :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:50 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
За жалост вече не става номера с хомологизацията. Повярвай ми доста ги по тормозих края на миналата година. Единствената с N1 е комбито 4х4. Другите са с оперативен. А той е прецакване отвсякъде.... реално наемаш колата и ако нещо стане.... супата, има ограничение в пробега, началната вноска е малка, остатъка много голям, лихвата е по-голяма и като теглиш чертата излиза, че си спестил 1000-1500 лв, сравнено с това ако си я платиш с ДДС.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 19:42 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
интересно, то за N1. се смяташе съотношението собствено тегло към товароносимост, за това преди бензиновите като товарни се регистрираха 3+1 а пък дизелите 4+1

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 20:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
destino написа:
donpeev написа:
но това не означава, че нови коли няма да могат да се купуват на фирми. Механизмът си е същия, питай си счетоводителите. Никакви оперативни лизинги и т.н. Просто ще си плащаш нормален данък за лек автомобил. ДДС-то ще си го усвоите както беше до сега при N1, пътни книжки, гориво и т.н.


Колега, може ли малко по-подробно да го разясниш това тук? Моят счетоводител, казва че не може да се усвои ДДС-то. Става въпрос за СХ-5.

В закона за ДДС имаше разни изисквания за да може да вземеш ДДС-то на лек автомобил, съответно с хомологацията N1 вече лекият автомобил не е лек, а е товарен и куцо, кьораво, съкато си купуваха такива коли, хакаха ги на първата фирма по ДДС и го дърпаха.
Сега можеш да си вземеш всяка една кола и да си я регистрираш на фирма, като за да вземеш ДДС-то трябва дейността на фирмата да отговаря на нуждите от въпросния автомобил. Не може да си стоматолог по ДДС и да вземеш 2 коли. Та зависи и фирмата ти за какво е. Ще разпитам по-подробно тези дни и ще кажа със сигурност, но вчера заприходиха Клио без N1 и му взеха ДДС-то. Фирмата беше за продажба на детски играчки.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 465 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб