Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2007, 21:26 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2005, 21:36
Мнения: 961
Местоположение: София
pit написа:
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ПРИ РЕГИСТРАЦИЯ И ПРОМЯНА В РЕГИСТРАЦИЯТА НА МПС
--------------------------------------------------------------------------------


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА РЕГ.№

1. Заявление за регистрация/за фирми: подпечатана с печат на фирмата/;
2. Квитанция за платена такса МПС;
3. Застраховка “гражданска отговорност”;
4. Документи за самоличност на собстениците с постоянен адрес гр. София, или упълномощено лице ако е за фирми;
5. Старите табели с регистрационни номера и регистрационно свидетелство
ЗАБЕЛЕЖКА: Ако единият номер е загубен или унищожен, собственикът подава саморъчно написана декларация. При липса на два броя регистрационни номера същите се обявяват за издирване от РПУ и се представя служебна бележка.


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ
1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;
2. Договор – копие и оригинал;
3. Квитанция за платена такса МПС;
4. Застраховка “гражданска отговорност”;
5. Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;
6. Свидетелство за регистрация на МПС.
7. Диагностичен лист за техническа изправност
ЗАБЕЛЕЖКА: Регистрационни номера не отговарящи на БДС се подменят


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА БРАКУВАНЕ НА МПС
1. Заявление за регистрация/ за фирми с печат на фирмата/
2. Протокол за брак
3. Регистрационните табели на МПС
4. Регистрационното свидетелство на автомобила
5. Личен паспорт на собственика или упълномощеното лице с нотариално заверено пълномощно /за фирми:пълномощно с печат и изх. №, копие от “Булстат” /
6. Собственика декларира писмено какво е състоянието на автомобила и къде се намира.


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС ОТ ДРУГ РЕГИОН В ГР. СОФИЯ
1. Заявление за регистрация - 2 бр. / за фирми: с печат на фирмата /
2. Копие на свидетелството за регистрация – 2бр.
3. Документ за собственост – оригинал и копие – 2бр.
4. Квитанция за платена такса МПС
5. Застаховка “гражданска отговорност”
6. Табели с регистрационни номера


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ИЗДАВАНЕ НА ДУБЛИКАТ НА
СВИДЕТЕЛСТВО ЗА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС
1. Заявление за регистрация /за фирми: с печат на фирмата и копие от “Булстат”/
2. Декларация от собственика за изгубено или откраднато регистрационно свидетелство
3. Документи за самоличност на собствениците.
4. Квитанция за платена такса МПС
5. Застраховка “гражданска отговорност”


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪРВОНАЧАЛНА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС С РЕГ. № ХХ НА ЧУЖДЕСТРАННО ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ СЪС СРОК НА ПРЕБИВАВАНЕ В Р.Б. НАД 3 ГОДИНИ
1. Заявление за регистрация – 1 бр
2. Документ за собственост – копие 2 бр.
3. Квитанция за платена такса МПС
4. Застраховка “гражданска отговорност”
5. Документ за самоличност на чуждестранното физическо лице
6. Диагностичен лист за технически преглед


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪРВОНАЧАЛНА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС
1. Заявление за регистрация /за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/ снимано от 2-те страни
2. Диагностичен лист за техническа изпарвност на МПС
3. Документ за собственост: -митническа декларация – копие 2бр. -фактура и договор при закупуване от фирма вносител – копие 2бр.
4. Квитанция за платена такса МПС
5. Застраховка “гражданска отговорност” 6. Личен паспорт на собственика
6. Документ за самоличност на собстеника с постоянен адрес гр. София
ЗАБЕЛЕЖКА: При регистрация на автомобил на фирма се представят всички решения от съда за регистация на фирмата. Представя се пълномощно и копие от пълномощтно от фирмата /печат, изх. №/, регистрираща автомобила или се явява лично управителя с личния си паспорт.

ЗАЯВЛЕНИЕ – 3 ЛВ.
ДИАГНОСТИЧЕН ЛИСТ – 2 ЛВ.
МОНТАЖ НОМЕРА – 4 ЛВ

п.с.Позволих си ,защото е важно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2007, 05:00 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Fiat Coupe

Регистриран на: 10 Юни 2006, 17:11
Мнения: 1286
Браво , да важно е! Доста полезна информация.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2007, 15:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Апр 2006, 15:16
Мнения: 287
Местоположение: Враца
браво :wink:

_________________
Mess with the best, die like the rest.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2007, 22:14 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2007, 01:50
Мнения: 52
Местоположение: Plovdiv
skype: veilside-skyline
Някои малки уточнения при първоначална регистрация:

1. При закупена след 01.01.2007 г. кола от ЕС японско или извън съюзно производство не се минава митница.
2. При закупена кола от страна извън ЕС /да речем САЩ/ въпреки, че сте минали митница и имате митническа декларация, в КАТ могат да ви поискат документ от производителя /официалният дилър/ за съответствие на автомобила към ЕС норми и стандарти!
3. Бъдете внимателни с акцизите при мощните автомобили - те се дължат! :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2015, 17:27 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Сеп 2015, 20:19
Мнения: 2
Местоположение: Бургас
Здравейте,

ще бъда много благодарен, ако някой може да ми помогне.
Купих си Мазда Премаси и съответно си взех транзитни номера от Пловдив - след което трябваше да я регистрирам в Бургас. При извършването на регистрацията се установи, че съм изгубил половината от Оригиналния талон от Австрия и съответно не мога да я регистрирам. Някой има ли информация към кой мога да се обърна, за да бъде издаден на ново Австрийския талон.

Предварително благодаря.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2015, 15:34 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юли 2015, 08:39
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
skype: morningcoffeelover
Здравейте, тъй като вчера си пререгистрирах колата от КАТ Хасково на КАТ Стара Загора, срещнах следната спънка и жестока загуба на нерви и време. Значи правим нотариална сделка с продавача в Димитровград, дава ми всички документи и си тръгвам аз за Стара Загора. Отивам в КАТ, влизам за преглед и гледат гледат и ми казват, ние тази кола не можем да я регистрираме, защото в големия талон няма номер на двигател, а той се вижда. Трябва ни нотариално заверен декларация от собственика, че не е сменял двигателя. И аз ги питам от кат Хасково как са издали талона, като въобще не са гледали нищо и те ми отговарят, че не било тяхна работа и нямало какво да направят повече. И така ... останах со за следващия ден.
Та колеги, вижте на големия талон дали имате номер на двигател, ако не - нот. декларация от продавача.

_________________
Mazda 3 1.6 2004 Бензин(+ГИ)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2018, 18:32 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 01 Авг 2009, 09:45
Мнения: 200
Местоположение: Видин/София
Здравейте
Може ли някой да ме ориентира каква е процедурта при регисърация на нов внос в КАТ София. На кои гишета да се редя кога да докарам колата преди да мина през гишето или след него итн
Благодаря

_________________
Майката си е..ало с едно одеало,с три тежко с две жешко, одвием се муи завием се блъи, наведем се свет ми се вие, изправим се мастика ми се пие, Е..али го що ми е ?????????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2018, 12:20 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 01 Авг 2009, 09:45
Мнения: 200
Местоположение: Видин/София
При смяна номера защото вече се водя в София трябва ли да мина с колата през каналите. Защото имам газова която не е вписана в талона и ръчната не държи. Имам валиден преглед и гражданска.

_________________
Майката си е..ало с едно одеало,с три тежко с две жешко, одвием се муи завием се блъи, наведем се свет ми се вие, изправим се мастика ми се пие, Е..али го що ми е ?????????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2018, 16:01 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Нали трябва да и видят номера на мотора.....може да е крадена иначе.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2023, 09:02 
Online
фен

Регистриран на: 21 Окт 2012, 21:10
Мнения: 107
Местоположение: София
skype: milenradanov
Надявам се да съм полезен със следния опит, който придобих при покупката ми на моята Мазда. Автомобила беше с променена категория от "лек автомобил" на "товарен автомобил". Реших да си върна категорията и стъпките, по които минах са следните:
1. Намирате си фирма, която е сертифицирана от Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и извършва инспекция на автомобила и издава предложение за промяна на конструкцията (категорията). Аз използвах Ауто Тест Лаб, защото цената им беше най-приемлива за мен.
2. Уговаряте се с тях, отивате на място, правят оглед, снимат големия талон, попълват необходимата информация, заплащате таксата (при мен беше 240 лв.), вземате си документите.
3. След като си вземете документите отивате в ИA "Автомобилна администрация" за да ги входирате, но си носете дебитна или кредитна карта за да си платите таксата (100 лв.), защото не приемат пари в брой. Ако нямате банкова карта може да платите с Платежно нареждане, което агенцията ще ви даде, в някоя банка, но трябва да е в рамките на деня (поне така ми казаха на мен). При подаване на документите трябва да напишете e-mail адреса си.
4. След като платите и ви входират документите ще ви дадат листче с входящ номер, интернет адрес и код. С тази информация можете да си следите какво се случва с вашите документи.
5. Това, което служителя ми каза и е ново и подобрено обслужване е, че след като изпълнителната агенция приключи с обработката на документите, те ще ги изпратя директно в КАТ. От КАТ ще ви изпратят e-mail, когато талона е готов за да отидете да си го вземете.

_________________
Mazda CX-5 AWD, 2016, 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2023, 19:39 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Браво за споделяне на стъпките.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2023, 20:13 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юни 2023, 19:44
Мнения: 29
Местоположение: Варна
Да споделя малко опит от преди 10 дни относно закупуването на моята Мазда 3. Автомобилът беше вече регистриран в Бургас, а аз живея в друга област. Има срок от 1 месец в който да се сменят документите в КАТ по местоживеене. За целта ми трябваше следното:

1. Заявление - то се генерира от информационна система на МВР на гише №1 в КАТ. Данните са попълнени автоматично. Само проверявате данните и удостоверява с подписа си верността им. За целите на заявлението ви искат документ за придобиване - в моя случай оригинала на договора за покупко-продажба от нотариус, двата талона на автомобила и документ за самоличност. Тук ви питат дали ще сменяте номерата или ще запазите съществуващите. Аз избрах да не ги сменям.
2. Документ за самоличност. (aко някой ще прави това от ваше име тогава ще му трябва пълномощно)
3. Свидетелството за регистрация – малък и голям талон (задържат ги в КАТ при приема на документи)
4. Документ за придобиване оригинал и 1 копие (договора за покупко-продажба, обикновено нотариусите ви правят копие, което КАТ ще задържат)
5. Застраховка “гражданска отговорност” (имах валидна от стария собственик, не е нужно да е на ваше име)
6. Документ за технически преглед (колата имаше валиден такъв)
7. Държавна такса (може да се заплати с карта на място или давате бележка за плащане по банков път, не приемат в брой). Ако не се сменят номерата е 20лв, при смяна е от порядъка на 50 и нещо лв.
8. Превозното средство - за идентификация (минава се канал и се сверяват номерата с документите. Обясниха ми, че това се налага тъй като автомобила не е бил зачислен в това управление на КАТ, а идва от друга област. Ако бил от същата област не се минава канал)
9. Табели с регистрационни номера (ако ще се сменят, се свалят там на място)
10. Документи за газовата уредба ако е монтирана такава (особено ако не е вписана в съществуващия талон).

Относно т.5, може да използвате валидната “гражданска отговорност” от стария собственик. След като минете пререгистрация в КАТ и имате талон на ваше име, отивате при кой да е брокер на застраховки, който работи с тази застрахователна компания към която е наличната “гражданска отговорност”. Там ще ви направят два анекса: един за новия талон на колата и един за новия собственик така, че застраховката да е валидна с вас като титуляр докато не изтече.

Относно т.10, макар моят автомобил да няма монтирано АГУ, включих т.10 понеже колата пред мен на канала имаше и се разигра следната ситуация: Сверяват документите с рама, двигател и те карат да отвориш багажника. Колата имаше монтирана газ и проверяващия поиска документите на газовата (паспорт и удостоверение за първоначална проверка на автомобилна газова уредба) понеже не фигурирала в талона. Новия собственик каза, че няма такива документи за нея от продавача, не смята да я ползва и ще я премахне. Проверяващия заяви, че намеренията му нямат значение и при това положение може:
А) Да действа по закон и да му свали номерата и да спре МПС-то от движение;
Б) Да си направи, че това не се е случвало и собственика да си тръгне с колата по-най-бързия начин и да дойде или с документите за АГУ или с без монтирана газ;
Няма нужда да казвам кое от двете се случи :)

_________________
Mazda 3 GT, 2.0 (155 bhp) SkyActive-G 2016


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2023, 07:17 
Online
фен

Регистриран на: 21 Окт 2012, 21:10
Мнения: 107
Местоположение: София
skype: milenradanov
Искам да допълня т. 6:
Ако смените номерата, трябва задължително да минете технически преглед. Пише го в Наредба № Н-32 за перриодичните прегледи за проверка на техническата изправност на ППС.

Като цяла пътна полиция няма да се заядат ако им покажете договор за покупко продажба и техническия преглед на старите номера, но застрахователите казват, че няма да важи застраховка "Каско" ако не направите технически преглед с новите номера. Водих дълги спорове с "Армеец", защото там беше Каскотото и защото техническия преглед се прави по VIN номер, не по регистрационен, но те си знаят тяхното.

_________________
Mazda CX-5 AWD, 2016, 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб