Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мазда 121,54 KW
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2004, 21:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Здравейте на всички мазда манияци!!!Радвам се,че вече има такъв форум и ще можеме да си помагаме в трудни моменти.Въпросът,който ще задам съм го пускал и във форума на абв / май беше,но няма значение де / ,та:може ли този модел да се конвертира на газ?Питам,защото има модели на които им прегарят клапаните и т.н. Това е фокус-1.8 , тойота ярис и още един модел,но не си спомням със сигурност кой беше.И още един въпрос:колко харчи градско този модел и има ли литература за него?Аз си купих от Славейков книга за японски автомобили,но просто не става за нищо.Била пускана в БГ книга конкретно за мазда само на руски и то за 626 модел.В датата има ,свалих го това чудо ,но не се отваря с нищо и го изтрих,защото е доста обемисто.Засега толкова!!!Благодаря на всички,които ще се заемат с проблемите!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2004, 16:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2004, 15:09
Мнения: 278
Ако имаш време дай ми адреса от датата, за да сваля книгата и да се опитам да я отворя. Ако успея, ще я конвертирам във формат, който всички ще могат да прочетат.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2004, 20:02 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Здрасти!Точен адрес нямам ,но ще го потърся.Ако имаш време и Ти-рови във автомобилен софтуер и някой там / в една от темите/ беше дал линк.Много ровене е но ще започна да търся,макар че датата все ми изписва,че се ъпдейтва,но трябва да сме упорити.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2004, 21:11 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Това е линк за автомобили-но какво е не знам-http://www.medmax.data.bg/AUTOSOFT/

Друг,казват, че е информация за всички автомобили-http://free.data.bg/stranger/

От този сайт само- WorkshopCD/ -
http://www.medmax.data.bg/AUTOSOFT/

Друг-http://www.rack4.free.еvrо.nеt/server28/chochomi/Cars%20on%20cd%202001.mdf и http://www.rack4.free.еvrо.nеt/server28/chochomi/Cars%20on%20cd%202001.mds

Всички тези софтуери били за автомобили произведени до 2002 година.Струва ми се малко като обем,но знам ли?
Ще тарся и други,но утре или ако съм зает -вдругиден.Чао и успех.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2004, 21:23 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Май е този,но не мога да го отворя-Eto link za lybitelite na MAZDA:
http://rack4.free.еvrо.nеt/server28/chochomi/


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2004, 21:27 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
А това е аутотех-пак уж всички автомобили
http://free.data.bg/kamikaze/Auto-tech/
Айде стига за днес.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2004, 19:24 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Здравейте!Значи свалих успешно autodata, но имам някъкъв проблем при отварянето.Във формат iso е и резархивирането мина успешно, но като натиснах инстал ми изписа 16 bit Windows Subsistem/C:/PROGRA~1/SIMANTEC/S32EVENT1.DLL.An installable Virtual Device Driver failed dll initialization.Choose "Close" to terminate the application.Явно е някъкъв проблем в уиндоуса,моля ви помагайте!!!Благодаря!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2004, 07:22 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Toq ISO format, vypreki che WinRAR i WinACE ti go otvarqt, vsyshtnost ne e arhiv, a e CD-Image i se pishe na CD, ili se otvarq s Daemon Tools ili nqkvo drugo virtualno CD. Ot tam veche e po-lesno.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2004, 18:55 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Da,taka izlezna,no pri men ima nqkakav problem s virtual draiver / ili ne6to takova /.A ina4e go ka4ih na daemon menajer,no pak mi izpisa gre6ka v edi kakvo si.Ako mojete vie probvaite sas tezi saitove ,dano da stane ne6to!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Manual 626
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2004, 20:51 
Offline
любител
1995 Mazda 626

Регистриран на: 15 Авг 2004, 11:04
Мнения: 46
Ето сканирано на руски за 626 - 85 год: http://mazda.narod.ru/manual/manual.htm, някой беше дал връзка в дир-а, ама не ми се търси - ако има желаещи да го записват или качат някъде из free-тата, моля :roll: .
На някакво руско ftp имаше и EPC, но май вече не работи - не мога да го открия (добре, че го свалих навреме) :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2004, 16:13 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Супер!!!Ако искате да си направим тема за линкове???Защото някой ако търси за този модел мазда,ще отмине темата за 121-цата и няма и да му мине през акъла,че в тази тема може да се говори / да има линк / за 626!!!Аз лично ще си я сваля / за 626/,защото може да има много общи неща, а и ще се образовам още!Благодаря за линка!!!
П.С. Някъде беше загатната тази идея за нова тема,така че дано да стане!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2004, 21:38 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Някой да знае къде се намира пробката за маслото на скоростната кутия на този модел?Струва ми се,че покопва масло от семеринга на полуоската,а след доста оглеждане не можах да я намеря.Завирах се отдолу и се вижда само пробката за източването,но за наливането/която би трябвало да е отпред на скоростите/ не я намерих!!!Благодаря!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2004, 08:47 
Offline
любител
1995 Mazda 626

Регистриран на: 15 Авг 2004, 11:04
Мнения: 46
Значи, не знам дали ще съм от помощ но ще ти кажа как е при 626-та. За пробката е ясно, че трябва да е отдолу някъде, а контрола на маслото при 626 е от зъбчатата предавка за километража. При мен се развива една гайка 6мм.(ключе 10) и със завъртане се изважда предавката за километража и там се гледа. Провери - може да се окаже, че при 121 е подобно, а може и да е същото.
Ако си свалил ръководството за 626 виж:
... за пробката, стр. 93, рис. 171
... за контрол на маслото, стр.6, рис. 10
Успех.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2004, 18:28 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Това сигурно е за автоматични скорости,защото на 121 се отвива пробката /която трябва да е отстрани / и леко да потече масло,а така няма как да разбера докъде трябва да е нивото.Все пак благодарности и ще започна/аз вече започнах де /да свалям всичко за 626 и прдеполагам,че ще попадна и на обикновенните /механични/скорости.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2004, 21:05 
Offline
любител
1995 Mazda 626

Регистриран на: 15 Авг 2004, 11:04
Мнения: 46
geniy написа:
Това сигурно е за автоматични скорости,защото .......


Амиииииии, не е за автоматични (то си нямам и представа как е там), но при мен е точно така, както написах, а и в книгата така пише. :shock:

Успех.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2004, 03:00 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Pri avtomaticite obiknoveno (pri vsichki, koito sym vijdal) ima edna dylga shteka v kosha na dvigatelq, s koqto se proverqva masloto na kutiqta i pak ottam se naliva. Pri rychnite v povecheto sluchai ima probka otdolu za iztochvane (koqto kaza, che si nameril) i edna otstrani, ot koqto se proverqva nivoto i se naliva. Ako se chudish kak se proverqva nivoto - lesno e.. byrkash s prysta da vidish kolko e i kakvo e masloto (dali e mrysno). Ako e mnogo mrysno, e dobre da se smeni (mnogo hora nikoga ne go smenqt), inache e dostatychno da doleesh dokato poteche otstrani.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2004, 18:14 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Точно така го знам и аз и затова се чудя как през отвор / който е за автоматичните,бях забравил да спомена за пръчка,че имат те / ще се провери като няма пръчка за проверка!Все пак ще легна утре ако не вали да потарся отгоре дали няма да видя нещо ,след като колегата казва, че при него е така.Много благодаря!!!
П.С. Все не ми остава време да сваля всичко за 626 ,но тази вечер ще гледам поне за скоростите да сваля информацията!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2004, 18:22 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
То пък няма в сайта за скорости нищо-егати и каръка!!!Но все пак ако е хубаво времето утре ще слезна да я търся -не са кой знае колко големи тези скорости!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2004, 19:55 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Днес преди дъжда успях да погледна скоростите и освен да развия един датчик/лошото е че са два и то на различна височина/,който е отстрани на скоростите/все едно на мястото за пробката/ не виждам друго решение на проблема?Имам една книга за японски автомобили,обща и вътре дават за нисан,но споменават,че и другите скорости /които се слагат на японски коли/ били същите,но с различни предавателни числа!!!Та там дават,че има...три пробки/така е написано/ и са точно на това място където и трябва да бъде пробката,но две от тях/на една височина са/ са си прости винтчета,а третата е пак винт,но на 15 сантиметра по-висок от другите две и е заврян в такава ниша точно до двигателя,че не съм сигурен да не държи нещо вътре в скоростите и да стане беля?Та тези пробки станаха голям проблем!!!Мазда626,при теб има ли такива болтове?Всичките са отпред,а датчиците са откъм двигателя и за да се стигне до тях се заврях до средата на купето,а как може от там да се налива масло си нямам и понятие/освен ако не съм йога...хи-хи / освен на канал и то пак с доста условности???
П.С. Дали ако отида във фирмата вносител/не си спомням коя беше/ ще ми кажат къде е тази пробка?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2004, 04:44 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Ne znam tochno ot kyde se naliva maslo v skorostite na 121, no po princip stava na kanal (podemnik) i se typche sys specialen shpric - prilicha na golqma sprincovka s markuch otpred.

Firmata vnositel e Star Motors - http://www.mazda.bg . Moje da se obadish v serviza i da gi pitash - edva li she imat neshto protiv da ti otgovorqt, nai-mnogo da ti kajat da otidesh na mqsto.

Vse pak za nalivane obiknoveno e sravntelno golqma probkata (moita se razvivashe s kljuch 19). Razgledai pak, symnqvam se da e ot datchicite, po-skoro samiqt datchik e na nivoto na probkata i ti kazva ako namalee ili neshto mu stane (predpolagam samo). Ako mi beshe tuka CDto s Autodata mojeshe i da pishe vytre neshto, ne znam... She probvam da si q drypna tuk i da pogledna.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2004, 18:05 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Аз я дръпнах Аутодата,но само демо вариант и няма нищо за скоростите вътре.Ако откриеш линк с цялата версия и кракове свиркай да я сваля и аз,че вече ще ме побърка тая пробка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2004, 05:29 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Tova uspqh da namerq v AutoData2004. Ne znam dokolko she razberesh neshto (az ne uspqh da shvana mnogo ot kartinkite), no drugo nqma. Ako kolegata mazda 626 moje da izrovi neshto po-dobro ot Mazda EPC, da se vkljuchva :D.

Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2004, 15:16 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
Masloto za skorostite na mazda 121 se smenq tochno ot zybchatata predavka za kilometraja, koqto vizdam/sh gore na kartinkata. Namira se tochno na 180 gradusa ot probkata, t.e. nad neq...posle masloto naistina se vkarva samo sys shpric, ako e otdolu, a ako iskash prez dvigatelq...ohh tam mnogo zor...no opitai, moqta sybra 2.8l maslo...Chao!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2004, 19:22 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Kak moje da se razbere kolko da sipa ,za6toto kato se izto4i staroto vinagi ostava nqkakvo malko koli4estvo?A men daje me interesuva kak da vidq kolko e v momenta,za6toto salzi ot semeringa na poluoskata i iskam da vidq trqbva li da se doliva?A ako otvorq koeto mi kazva6/ot kilometraja / to si e vertikalno,t.e. na 180 gradusa na zemqta???Az dosega vinagi sam sipval s dalag marku4 i stava mnogo lesno bez 6pricove i t.n. Ako se sipva prez jiloto na kilometraja 6te e super lesno,no e kofti s izmervaneto,osven da si doleq 300-400 grama i sled vreme pak dokato ne namerq vreme da smenq semeringa???


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2004, 19:24 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Dido az ne moga da vidq kartinkite za koito govori6?Kak se otvarqt?S mozilla firefox sam.
P.S. Otvorih q s explorara.Tova mi izliza i na men/s tazi autodata,koqto imam /,a tova e probkata za izto4vaneto na masloto i davat s kakav moment da se zavie posle.A dolnoto mi prili4a na dat4ik ili po-to4no na ne6to kato maslomerna pra4ka/ili o6te po to4no na belezi za max i min na masloto / i moje bi po sredata trqbva da e masloto na skorostite.Ako e taka pri men,zna4i go re6avam problema!!!Pri parvo slan4ice 6te go otvorq da vidq dali imam takiva belezi !!!Blagodarq!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2004, 03:28 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Predpolagam, che tochno tova (na dolnata kartinka) e zybchata predavka na kilometraja, za koqto spomena Lancome

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2004, 18:07 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
I az predpolagam,4e e tova,a belezite sa dokade da e masloto!!!Pri parva vazmojnost 6te go otviq da vidq za kakvo stava vapros!!!Blagodarq!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2004, 17:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
Dorbe de, imam Mazda 121 Users Manual...sigurno shte me prebiete che ne sym kalzal dosega, no sa samo osnovni neshta tam....shte q skaniram i da vzema da q kacha nqkade a? Syglasni li ste? Dano ne mi se syrdite mnogo!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2004, 20:34 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2004, 20:58
Мнения: 172
Местоположение: Sofiq
Ami za boi si,za6toto informaciqta e mnogo oskadna za mazdite i vsqko ne6to e ot polza!!!Dai link posle kade e ka4eno!Koq godina e tvoita?Tova Users Manual ot neq li e,za6toto pita6 kolko konq e???


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2004, 16:11 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
Ami zashtoto to e obshto za 121, a ne e specialno za moita...uuu, to da ne kaje neshto chovek....dali ako e pishelo shte pitam... :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб